Şimdi Ara

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
5
Favori
22.609
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ürün çok yeni.Fiyat gayet iyi. İhtiyacı olan kaçırmasın.

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513qm-hn081-amd-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-rtx-3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000004E3F3

TEKNİK ÖZELLİKLER:

İşlemci:AMD Ryzen™ 7 5800H Processor 3.2 GHz (16M Cache, up to 4.4 GHz)İşletim Sistemi: FreedosBellek:16GB DDR4-3200 SO-DIMMGrafik:NVIDIA® GeForce® RTX 3060 6GB GDDR6Depolama:1TB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSDEkran: 15.6"/FHD (1920 x 1080) 16:9 144Hz, 250nits, parlama önleyici ekran, Adaptive-Sync, Value IPS-level panelVideo Kamera:N/ANetwork:Wi-Fi 6(802.11ax)+Bluetooth 5.1 (Dual band) 2*2USB Port:

1x HDMI 2.0b

3x USB 3.2 Gen 1 Type-A//1x 3.5mm Combo Audio Jack

1x Type C USB 3.2 Gen 1 with Power Delivery and Display Port

Ses: AI mic Gürültü engelleyici Dolby Atmos Software Smart Amp Technology

Klavye Tipi: Işıklı Keyboard 4-Zone RGBGüç Adaptörü:

ø6.0, 240W AC Adapter,

Output: 20V DC, 12A, 240W,

Input: 100~240V AC 50/60Hz universal

Batarya:90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ionBoyutlar:35.4 x 25.9 x 2.26 ~ 2.72 cmAğırlık:2.30 KgRenk:Original BlackEKRAN KARTI DETAYLARI

Minimum clock frequency in each GPU:817Mhz

Default base clock frequency by TGP:1387Mhz

ROG Boost clock frequency:1702Mhz

ROG Boost clock +OC 100Mhz:1802Mhz

Maximum Graphic Power (with DB2.0):130

DB2.0:Yes

WM2.0:Yes

Advanced Optimus:No

Resizable BAR:Yes

• 1 tb geliyor ve oldukça hızlı bir ssd. Ekran o kadar kötü değil ben gayet memnunum şuan sadece 15.6 inç küçük geldi. 144hz ve 3ms biliyorum ekranı. Önceki laptop 17ydi benim, ileride bir ekran almayı düşünüyorum. Dizi film izlerken bu nasıl renkmiş falan demedim hiç   .

NFS Heat ve BF5 yükledim onları oynadım bir süre, oyunlar yağ gibi akıyor hoşuma gitti. Ufak işler yaparken laptobu sessiz moda alınca CPU ve GPU frekanslarını kısıyor, böylelikle çok nadir fan açıyor. Office, chrome takılırken sessizce gezinme çok hoşuma gitti.

Kasa kalitesine gelirsek, klavyenin tuş basımında ekstra bir güzellik görmedim, elimizi koyduğumuz yerler soğuk oluyor oyunda. Aynı zamanda güzel bir kaplaması var klavye bölümünün. Kasa genel olarak plastik gibi fakat tasarımı benim hoşuma gitti dokunulan yerler vs kaliteli gayet.

Aura syncle şu philips ambilight tvlerdeki gibi pc ekranındakidaki renkleri klavye ve alttaki led ışığa verebiliyorsunuz. Filmlerde ve oyunlarda harika oluyor.

Dolby atmos ses sistemi müthiş, özellikle kafaüstü kulaklığınız varsa.

Birde mikrofon tarafında Two way AI noise cancelling adında bir teknoloji kullanılmış. Çok güzel bir ses filtreleme performansı var.

Eksi olarak diğer arkadaşlarında dediği gibi mux olmaması, webcam olamaması ve 1 adet 16gb ram kullanılması gösterilebilir. Ben bunların eksikliğini şuan için hissetmedim, ram için ekstra boş bir slot var daha sonra takmak için. Mux kısmının teknik detaylarını bilmiyorum o konuda bir şey diyemeyeceğim.

Kurların ileride artmamasını umuyorum fakat kur artışı vs. devam ederse bu fiyatlarda bu laptopları zor bulacağımızı düşündüğüm için satın aldım ve memnunum şimdilik.

Selamlar.

cihazı 14200tl fiyata hepsiburada'dan aldım.

Kasa Standart ASUS kasalar ile kıyaslanacak bir kasa değil. ROG STRIX modelleri gayet kaliteli.

Ekran bana kötü gelmedi genel olarak 27" harici monitöre bağlıyorum. usb3.2 üzerinden bağlıyorum bu önemli.

Performansa gelecek olursak;

Cihazı aldığım gibi w10 kurdum, sürücüleri yükledim. 130w güç bütçeli rtx3060'a güvendim ve oyunları high-ultra- mümkünse rtx on modunda denedim. Denediğim oyunlar Warzone, AC Valhalla, Cyberpunk oldu. Büyük bir hayalkırıklığı yaşadım. Benzer donanımdaki Benchmarklar ile hiç ilgisi yoktu. Ardından Armoury Crate yazılımının en güncel versiyonunu yükledim. ve birşeyler değişti.

Armoury Crate size 5 ayrı performans modu ve farklı RGB klavye modlarına erişimini sağlıyor. Silent modda GPU saat hızı 1200Mhz a kadar düşürüyor. Normal modda 1700Mhz, Turbo modda 1925Mhz'e kadar çıkarıyor.

Armoury Crate yazılımını kurup performans modlarını belirlemeden önce cihazın performans değerleri şüphelendirecek kadar kötüydü. Ancak performans modlarına erişince internette yer alan benzer donanımdaki cihazların benchmark değerlerine yakın sonuçlar almaya başladım.

Warzone Ultra RTX on 70-90 FPS

Warzone Med-High RTX off 100-110 FPS

AC Valhalla Ultra-Very High 70-80 FPS

Cyberpunk 2077 High RTX on 45-50 FPS

Cyberpunk 2077 Med-High RTX off 60-70 FPS

Cihazın iki temel eksiği var. birincisi 16GBx1 tekil ram ile geliyor. Dual Ram performansını alabilmeniz için 16gb DDR4 3200mhz bir ram daha takviye etmelisiniz. Neyseki boş slotu var.Linkteki ram'i aldım. ve boş slotu doldurdum.

https://www.hepsiburada.com/kingston-16gb-ddr4-3200mhz-cl22-notebook-ram-kvr32s22s8-16-p-HBV000014UINR?magaza=SDS%20Teknoloji

İkinci eksiği; cihazda Mux switch yok, dgpu ne kadar iyi olursa olsun, igpu güç bütçesinden bir miktar harcama yapıyor ve dgpu'nun tüm çıktıları igpu üzerinden ekrana yansıtılıyor. gpu odaklı uygulamalarda bu durum performans kaybı yaşatıyor. HDMİ çıkışı da igpu'dan geliyor. Ancak USB 3.2 çıkışından bağladığınızda bu sorunu da çözüyorsunuz.Linkteki ürünü alarak bu sorunu çözdüm.

https://www.hepsiburada.com/paugge-4k-60hz-hdr-hdcp-2-2-destekli-usb-c-to-hdmi-2-0b-kablo-p-HBV000007ZCT8?magaza=Entepe%20Teknoloji

Nvidia control panelde; notebook ekranı aktif iken veya harici monitörü hdmi ile bağladığınızda, ekran bağlantısı cihazın igpu'su olan AMD(igpu) üzerinden görünüyordu. USB-C çıkışından bağlayınca yukarıdaki eklediğim görseldeki gibi doğrudan dedicated gpu'dan(nvidia rtx3060) çıkış aldım. Yaptığım her iki işlem de performansa ciddi anlamda yansıdı.

1080p

Warzone Ultra RTX on 100-110 FPS

Warzone High RTX off 130-150 FPS

AC Valhalla Ultra-Very High 75-85 FPS

Cyberpunk 2077 High RTX on 50-55 FPS

Cyberpunk 2077 Med-High RTX off 70-75 FPS

CS-GO high 270-300 FPS

rekabetçi oyunlarda harici ekran kartına doğrudan bağlamak %30 fark ettirirken, AC, Cyberpunk gibi oyunlarda %4-5 farkettirdi. ram etkisi de buna dahildir.

Yaptığım iki ekleme ve Armoury Crate yazılımı ile beklediğim performansı elde etmiş oldum. Harici Ekranım yukarıda da görüldüğü gibi DELL s2721, notebookun kendi ekranından daha kötü görüntü kalitesine sahip olduğu için beni hiç düşündürmedi. ROG STRIX modelini denemeden standart asus kasaları ile karşılaştıran dostlar, 14200e alınır mı böyle cihaz diye yeren arkadaşlar, evet alınmaz çünkü 18000tl oldu.

• 130 w max-p rtx 3060 ekran kartı mevcut.

• Fiyat inanılmaz iyi. Ben bunun Türkiye'de 20000 liraya satılmasını bekliyordum
  •  sRGB %62,5

Bu güzelim cihaza bu panel yakışmamış ama sanıyorum ki maliyet odaklı hamle, panel hariç çok iyi cihaz

• acelilctl kullanıcısına yanıt

RTX 3070 olanları o civarda satıldı hocam normal yani fiyatı ekrandan kısmışlar

• Çok fena alasım geldi ama o kadar para verirsem içime oturur. Normalde 9000 liraya 4800h + 1650ti cihaz alacaktım.

• Ben aldım teşekkürler hocam fiyat gayet güzel. Lakin açıklamada 512 ssd yazıyor umarım o yanlış bilgiyi %62.5 paneldede yapmışlardır da daha iyi bir panelle gelir.
  • bjkyener hocamın gelip ekran hakkında yorum yapmasını beklemekteyim   

• quote:

Orijinalden alıntı: yeminlihipokrat

Çok fena alasım geldi ama o kadar para verirsem içime oturur. Normalde 9000 liraya 4800h + 1650ti cihaz alacaktım.

harbiden he bunu alsam 7/24 başından kalkmamam gerekir ve maliyetini kurtarmak için çok iyi işler yapmam gerekir :D

• akgolo kullanıcısına yanıt

Hocam bunu teyit edebilirseniz söyleyin biz de alalım.

• hanıncipsi kullanıcısına yanıt

harbi ne o öyle siyah beyaz ekran daha çok renk verir  

https://www.asusturkiye.com.tr/notebook/Q2-2021%20ROG/G513QM-HN081%20TR.html

Modele göre yapılan açıklamada 1 tb ssd denmiş.

Panel tipi tn miş srgb bilgisi doğru galiba  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastmustaine -- 21 Nisan 2021; 0:43:57 >
  • Ekran bağlantısı çok riskli , özellikler çok iyi de ekran düşündüruyor
    Nerdeyse pıt diye çıkacak yerinden
  • fastmustaine kullanıcısına yanıt
    İps panel hocam ama ucuza kaçmışlar biraz. asus zaten ekran konusunda baya geride.
  • Sizce ekrana rağmen nasıldır, bu ekranın olduğu başka bir laptobun incelemesi var mı acaba geçmiş yıllardan?

• Ceann Capall kullanıcısına yanıt

ips level diyor hocam yani panel tipi tn ama görüntü kalitesinin ips seviyesinde olduğunu iddia ediyor

• fastmustaine kullanıcısına yanıt
    Kendi sitesinde yazmışlar bu bilgiyi hepsiburada da tabiki yine kopyala yapıştır.

Ayrıca konuyu açan arkadaşta yazmış. Orayı pas geçmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceann Capall -- 21 Nisan 2021; 1:8:16 >
  • ips level panel yani tn ancak ips e yakın kalitede bir tn panel olabilir arkadaşlar. Emin olamadım. Hepsiburadanın ayrıntılı açıklamasıyla asusun kendi model açıklaması kısmen farklı. Ele alıp bakmadan emin olamıyacağız gibi.

• Monitörüm var ya da alırım diyorsanız iyi. Ama bunu alır foto işlemede kullanırım bana doğru renkler lazım derseniz 14200 TL verip de böyle bir kötü ekrana şahsen saatlerce bakmak istemem.

Asusda ayrıca dahili ekran kartını iptal edip sadece hariciyi kullanmak yok.

Numpad yok

Ekran eksisi var. Canlısını görmek lazım bazı düşük kalite ekranlar günlük kullanım için sorun teşkil etmiyor genellikle. Ama sanıyorsam 250 nit deniyordu bir yerde.

Artıları ise 3060 ve 5800H. Bu arada 5800H ısıınıyor söylentileri duydum redditte. Lenovo legion 5 pro için öyle diyorlar. Asusta durum nedir acaba.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.