Şimdi Ara

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
5
Favori
22.608
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeminlihipokrat

Çok fena alasım geldi ama o kadar para verirsem içime oturur. Normalde 9000 liraya 4800h + 1650ti cihaz alacaktım.

Ben de arifesindeydim ve geçen gün asus rog zephyrus he004 ü 10600 e aldım. 4800hs 1 tb nvme ssd 1650ti 333 nits li 100%sRgb ekran. Metal kasa. Tek kusuru 14"ekran ama ekrani icin tercih ettim zaten kalite olarak macbook air den daha kaliteli ayni boyutlarda cihaz.

Sirf ekran boyutu ugruna ayni özelliklerde dandik panelli Omen falan almayin. Omen Lenovo bunlar benzer fiyattalar ama ne kasa kalitesi ne panel kalitesi asla denk degil. Hantallar ve ekranlari acayip kötü 60 hz ekranli noteboka 10000 lita verilmez. 15.6 inch diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_02

Hocam bilgisayarın kasa yapısı nasıl ? O bilindik dandik asus gibimi yoksa sağlammı. 2. Yılında asus bilgisayarım menteşe kırmıştı 2012 yılında 250 tl istedi servis o yüzden temkinli yaklaşıyorum

hocam ev halkına aldığım modellerde dahil toplam eve 5 adet asus laptop girmiş. şöyle bir maziye döndüm;

1. laptop öncelikle işlemci fan ızgarasındaki dişler kendi kendine çıtırdadı sonra kırıldılar, bir süre sonra menteşelerinin olduğu yerlerde üst kasa komple kalkmaya başladı. hiç içi açılmamıştı ram bile yükseltilmedi ve soğutucunun üstündeydi.
    2. laptop bu bir netbooktu hala da duruyor annem için almıştım.. hiç içi açılmadı zaten ram de upgrade edilemiyor onboard 1gb ram var. fotoğrafını da istersen atarım 2 tane üst kapakta çatlak var, darbe falan yok görsen dersin bu nasıl oluşmuş akıl sır ermez 2 tane kocaman çatlak var menteşelere doğru yatay şekilde.
    3. laptop bu da netbook sayılabilir nvidia ion tabanlı bir modeliydi. arkadaşımın da daha eski hp dm1 model aynı klasmanda mini laptopu vardı. yani 1 seneye asus rahat 10 senelik gibi duruyordu. öyle kalitesiz ve absürt malzeme seçmişler ki anlatamam. çantaya girip çıkan mobilite cihazın her yeri parlak malzeme.. her yeri çizik içindeydi..
    4. laptop bunu babama aldık , cihazda 2gb ram var, bu normal laptoptu neyse geldi kasılıyor bu alet dedi. bende de ram var açtık baktık bu da onboard.. yani adamlar 1 dolarlık sodimm soketi takmaya bile aciz. neyse bu bilgisayarda da kasa deformasyonları başlamış ki babam çok titiz bir adamdır. ekran etrafında olan lastiklerin yapışkanları vıcık vıcık olmuş yapışkan bırakıyor. daha önceki 4 sene kullandığı hp ninkiler bile kemik gibi duruyor.
    5. laptop ben yine akıllanmadım i7 4.nesil + gtx950mli laptopunu aldım 5 sene önce ve bu son asusumdu. 3 sene kullandım,gtx950m koydukları laptopta bile onboard ram vardı 4gb. 2 aynı marka ve model ramı dual channel olarak kullanamıyorsun, nasıl oyuncu bilgisayarıysa.. neyse bunu geçtim, bununda ekran çerçevesindeki lastikler yapış yapış olmaya başladı,yazı yazarken bilek konan yerler komple karardı. menteşeler desen gıcır gucur ses çıkartıyordu arada ve aldığım günden beri iğrenç bir bobin sesi (Cihaz kapalıyken vızzzz diye ses çıkıyordu), garantiye de sokmadılar normalmiş güya..

kısacası 5 kez şans vermişiz 5.de de hep vukuatlı.. arada başka markalarda kullandım lenovo,hp gibi,sony gibi hiç kasadan ya da donanımdan yana problem aksaklık yaşamadım.. elektronik şans işi kabul ama sorunların hepsi asus markasında oluyorsa kalitede bir sorun var demektir.

• Arakadaşlar, usbc-displayport kabloyla deneme yapan var mı? Bu şekilde bağlantı yapılınca gerçekten 3060 üzerinden mi çıkış alınıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hkn08

Arakadaşlar, usbc-displayport kabloyla deneme yapan var mı? Bu şekilde bağlantı yapılınca gerçekten 3060 üzerinden mi çıkış alınıyor?

Kablo siparişi verdim. salı, çarşamba denerim.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam, bende kablo siparişi vereceğim hangimizin önce gelirse artık :)

• fiyat çok uygun öyle mi.?

• canskru kullanıcısına yanıt

Hepsiburada kendi stoğunu bitirmiş sanırım. Muhtemelen yine Hepsiburada'dan alan bir ÇAKAL satıcı da 16.539 yazmış belki bir sazan düşer diye. Oturduğu yerden 2300 tl kar edeceğini sanıyor, umarım elinde patlar.

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl
  • deli para be... pehhh

5 aylık asgari ücret

• Type-C ile 2k monitöre bağladım, Valorantt'a notebook ekranından 1080p'de 130fps alıyorken, mönitörden 2k çözünürlükte 180-200 fps almaya başladım.

2k monitör Type-C ile HDMI'ı valorant'ta karşılaştırdım. Type-C bağlantısını kullandığımda fps %30-50 civarı daha yüksek oluyor. Forumdaki bir arkadaşın ram'ini alıyorum. O zaman bir test daha yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 5 Mayıs 2021; 14:6:39 >
  • Ekran Kartı harici monitörde harikalar yaratıyor desenize.

Benim evde koyacak yerim olmadığı için laptop alıyorum, bir de harici monitör için uğraşamam.

Yeri olanlar için güzel haber ama bu laptop'ı sürekli yanında taşıyanlar için iyi haber değil. Bana aslında 1080p maksimum ayarda 100-120 fps versin yeter sonuçta e spor oyuncusu değilim, oynadığım oyundan zevk aliyim yeter bana.

• Merhaba arkadaşlar,

Ürüne 2x16 GB ram taktım ve içerisinden çıkan rami satıyorum. İlgilenen varsa profilimden ulaşabilirler.

2x16 GB ram taktıktan sonra tüm rekabetçi oyunlarda 30-40 fps artışı yaşadım. Tek 16gb kullandığımız zaman gerçekten performansı göremiyormuşuz bilginize.

https://forum.donanimhaber.com/asus-rog-strix-g513qm-hn081-icerisinden-cikan-16gb-ram--148984968#148984968

Herkese iyi akşamlar dilerim.

• Merhaba,

Cihaza taktığım rami soranlar olmuş aşağıda paylaşıyorum.

@Hypervenom -> Dostum özel mesaj kabul etmiyorsun o yüzden buradan yazıyorum.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-kingston-hyperx-impact-16-gb-3200-mhz-ddr4-cl20-sodimm-hx432s20ib2-16-fiyati,874453617.html

Ben bu üründen çift olarak adım 1900 TL gibi bir rakam tuttu.

• Laptop'ın güncel fiyatı :S hergün zamlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: byi

Laptop'ın güncel fiyatı :S hergün zamlanıyor.

Öğlen 14.300 flndı. HB satıyordu.

• Bugün öğlen mi?

Cuma günü saat 16 dan sonra 16Bin küsür TL oldu. Şimdi de 18K olmuş.

@3qzotix

• Selamlar.

cihazı 14200tl fiyata hepsiburada'dan aldım.

Kasa Standart ASUS kasalar ile kıyaslanacak bir kasa değil. ROG STRIX modelleri gayet kaliteli.

Ekran bana kötü gelmedi genel olarak 27" harici monitöre bağlıyorum. usb3.2 üzerinden bağlıyorum bu önemli.

Performansa gelecek olursak;

Cihazı aldığım gibi w10 kurdum, sürücüleri yükledim. 130w güç bütçeli rtx3060'a güvendim ve oyunları high-ultra- mümkünse rtx on modunda denedim. Denediğim oyunlar Warzone, AC Valhalla, Cyberpunk oldu. Büyük bir hayalkırıklığı yaşadım. Benzer donanımdaki Benchmarklar ile hiç ilgisi yoktu. Ardından Armoury Crate yazılımının en güncel versiyonunu yükledim. ve birşeyler değişti.

Armoury Crate size 5 ayrı performans modu ve farklı RGB klavye modlarına erişimini sağlıyor. Silent modda GPU saat hızı 1200Mhz a kadar düşürüyor. Normal modda 1700Mhz, Turbo modda 1925Mhz'e kadar çıkarıyor.

Armoury Crate yazılımını kurup performans modlarını belirlemeden önce cihazın performans değerleri şüphelendirecek kadar kötüydü. Ancak performans modlarına erişince internette yer alan benzer donanımdaki cihazların benchmark değerlerine yakın sonuçlar almaya başladım.

Warzone Ultra RTX on 70-90 FPS

Warzone Med-High RTX off 100-110 FPS

AC Valhalla Ultra-Very High 70-80 FPS

Cyberpunk 2077 High RTX on 45-50 FPS

Cyberpunk 2077 Med-High RTX off 60-70 FPS

Cihazın iki temel eksiği var. birincisi 16GBx1 tekil ram ile geliyor. Dual Ram performansını alabilmeniz için 16gb DDR4 3200mhz bir ram daha takviye etmelisiniz. Neyseki boş slotu var.Linkteki ram'i aldım. ve boş slotu doldurdum.

https://www.hepsiburada.com/kingston-16gb-ddr4-3200mhz-cl22-notebook-ram-kvr32s22s8-16-p-HBV000014UINR?magaza=SDS%20Teknoloji

İkinci eksiği; cihazda Mux switch yok, dgpu ne kadar iyi olursa olsun, igpu güç bütçesinden bir miktar harcama yapıyor ve dgpu'nun tüm çıktıları igpu üzerinden ekrana yansıtılıyor. gpu odaklı uygulamalarda bu durum performans kaybı yaşatıyor. HDMİ çıkışı da igpu'dan geliyor. Ancak USB 3.2 çıkışından bağladığınızda bu sorunu da çözüyorsunuz.Linkteki ürünü alarak bu sorunu çözdüm.

https://www.hepsiburada.com/paugge-4k-60hz-hdr-hdcp-2-2-destekli-usb-c-to-hdmi-2-0b-kablo-p-HBV000007ZCT8?magaza=Entepe%20Teknoloji

Nvidia control panelde; notebook ekranı aktif iken veya harici monitörü hdmi ile bağladığınızda, ekran bağlantısı cihazın igpu'su olan AMD(igpu) üzerinden görünüyordu. USB-C çıkışından bağlayınca yukarıdaki eklediğim görseldeki gibi doğrudan dedicated gpu'dan(nvidia rtx3060) çıkış aldım. Yaptığım her iki işlem de performansa ciddi anlamda yansıdı.

1080p

Warzone Ultra RTX on 100-110 FPS

Warzone High RTX off 130-150 FPS

AC Valhalla Ultra-Very High 75-85 FPS

Cyberpunk 2077 High RTX on 50-55 FPS

Cyberpunk 2077 Med-High RTX off 70-75 FPS

CS-GO high 270-300 FPS

rekabetçi oyunlarda harici ekran kartına doğrudan bağlamak %30 fark ettirirken, AC, Cyberpunk gibi oyunlarda %4-5 farkettirdi. ram etkisi de buna dahildir.

Yaptığım iki ekleme ve Armoury Crate yazılımı ile beklediğim performansı elde etmiş oldum. Harici Ekranım yukarıda da görüldüğü gibi DELL s2721, notebookun kendi ekranından daha kötü görüntü kalitesine sahip olduğu için beni hiç düşündürmedi. ROG STRIX modelini denemeden standart asus kasaları ile karşılaştıran dostlar, 14200e alınır mı böyle cihaz diye yeren arkadaşlar, evet alınmaz çünkü 18000tl oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haidenhain -- 6 Mayıs 2021; 23:15:57 >

• @haidenhain selam hocam,

Warzone Fps değerleri çok iyimiş hocam ya. Keşke geçen cuma günü alsaydım. Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl 

• Arkadaşlar etherium miningde kaç mh alınıyor cihazı ona göre açmadan iade edeceğim. Araştırmalarıma göre bazı mobil 3060larda 48mh\s kadar çıkıyor ama bi çok videoda 38-39 mh/s üstüne çıkamayan 3060lar görüyorum.

• haidenhain H kullanıcısına yanıt

Ben de full hd bir monitöre aynı kabloyla bağlıyorum fakat sizin gibi ekstra bir ram takmadım. Warzone ultra ayarlarda 85-100 fps civarı geliyor. Ram yüzde 15 civarı etki ediyor diyebiliriz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypervenom -- 6 Mayıs 2021; 0:17:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byi

Bugün öğlen mi?

Cuma günü saat 16 dan sonra 16Bin küsür TL oldu. Şimdi de 18K olmuş.

@3qzotix

Yok hocam, gördüm o rakamı. Hatta forumda biri 15-16 bin notebook tavsiye diye konu açmış ordaki linke atıkladığımda 14.3 bin gözüktü. Büyük ihtimal 1-2 tane iade ürünüydü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 6 Mayıs 2021; 0:24:0 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.