Şimdi Ara

Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 14200 tl (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
5
Favori
22.609
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wrecking

Asus ROG Strix G513QM-HN081 modelinde CPU soğutmasına daha fazla önem verilmiş. Lakin GPU yüksek ısı değerlerine ulaşabiliyor. Kısacası CPU soğutması iyi GPU soğutması kötü (kendi düşüncem). Alacak arkadaşlara duyurulur

laptop u soğutucu ile kullanıyor musun? gaming laptopları eğer kullanmıyorsan kullanmalısın.

• rusça aynı model inceleme

• Kullanabilen arkadaşlar görüşlerini yazarsa daha belirleyici olur arkadaşlar. Mesela ramler dual channel mı? Ekranda ışık sızması problemi mevcut mudur..

• Ekran kartı kaç watt?
    Bileniniz var mı-

Benim için eksileri. İş için almak istiyorum.
    ☆ Web cam yok.
    ☆SD card okuyucu yok.
    ☆ cpu amd iş için kullandığımız programda sorun çıkararır mı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byi

Ekran kartı kaç watt?
    Bileniniz var mı-

Benim için eksileri. İş için almak istiyorum.
    ☆ Web cam yok.
    ☆SD card okuyucu yok.
    ☆ cpu amd iş için kullandığımız programda sorun çıkararır mı bilmiyorum.

ekran kartı 115w diye okumuştım ben önceki sayfalarda sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

ekran kartı 115w diye okumuştım ben önceki sayfalarda sanırım.

Alıntıları Göster

Cevap için teşekkürler hocam.

Ekran kartı dediğiniz gibi ise gerçekten çok iyi fiyat.

• byi kullanıcısına yanıt

gpu 115 w. Dynamic boost ile 130w çıkabiliyor.

• Bu laptop'u satın alsak HB. dan iş için kullandığımız program ile test yapsam eğer amd işlemci uyumsuzluk yapar ise geri iade edebilir miyim?

• Hepsiburada da artık iade konusunda esnek davranmıyor.Bu nedenle iade kabul edilmez ancak tüketici hakem heyeti ile mümkün olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: byi

Bu laptop'u satın alsak HB. dan iş için kullandığımız program ile test yapsam eğer amd işlemci uyumsuzluk yapar ise geri iade edebilir miyim?

hangi proğram ki kullandığınız? büyük ihtimal çıkmaz m1 işlemciye falan geçseniz anlarımda :) ikiside win üzerinde çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Gok2rk

bende bu pcden sipariş verdim ama arkadaşların yorumlarını görünce daha gelmeden moralim bozuldu valla :/

Hocam bende aldım, güzel pc. Ekran benim için gayet iyi. Forumlarda biraz eleştiri dozu yüksek. Ryzen 7 5800H + RTX 3060 kombinasyonlu sistemlerde bu fiyata altarnatifsiz. Yurtdışına göre bile fiyatın uygun olması beni cezbetti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Arkadaşlar 14bin buna verene kadar 1700 euroya amazon.de üzerinden 2 yıl garantili legion 5 pro var ona bakın ben sipariş geçtim.

Bende Legion 5 pro sipariş vermiştim. Hatta sıram geldi para çekmeyi denedi ama fiyat bir tık fazla gibi geldi + Almanca klavye olmasından dolayı vazgeçtim. Arada 3 bin tl fark olması + Almanca klavyeden dolayı Asus bir tık önde gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 23 Nisan 2021; 19:34:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

hangi proğram ki kullandığınız? büyük ihtimal çıkmaz m1 işlemciye falan geçseniz anlarımda :) ikiside win üzerinde çalışıyor

Alıntıları Göster

Şirketin kendine özgü case suite programı var.

Sistem tavsiyesinde İntel i7 öneriyor, ama amd ile çalışıp çalışmadığına dair bir ibare yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Bende Legion 5 pro sipariş vermiştim. Hatta sıram geldi para çekmeyi denedi ama fiyat bir tık fazla gibi geldi + Almanca klavye olmasından dolayı vazgeçtim. Arada 3 bin tl fark olması + Almanca klavyeden dolayı Asus bir tık önde gibi.

Alıntıları Göster

Asusun önde olduğu 1 tane bile konu yok hocam. Fiyat 1 ay önce 15bindi saolsun Euro 10u geçtiği için 17bin oldu yapacak bir şey yok. Almanca klavye diye bir şey yok, Y yerine Z yazıyor sadece tuşlarda.

3000tl farka inanılmaz bir 2k 165hz 500nit ekran, 3070 max-p (140w) ekran kartı ve 1tb ssd, windows 10 yüklü geliyor. Mux switch mevcut, oyunlarda %20lere varan performans artışı sağlıyor. Benim gibi iş için de kullananlar için Webcam olmazsa olmaz. Kasa kalitesi ve soğutması da Asustan daha iyi.

• @Wirm bahsettiğiniz laptop için link var mı hocam?

• quote:

Arkadaşlar 14bin buna verene kadar 1700 euroya amazon.de üzerinden 2 yıl garantili legion 5 pro var ona bakın ben sipariş geçtim.

16" 2K olan model mi

https://www.lenovo.com/us/en/p/laptops/legion-laptops/legion-5-series/legion-5-pro-16ach6h/wmd00000468

Süper cihaz olmuş

AMD Ryzen™ 7 5800H

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 8GB / 3060 6GB

16" QHD (2560 x 1600) IPS, 500nits 165Hz .......................189 ppi 165hz mükemmel

HDR 400

HDMI 2.1

DisplayPort™ 1.4

USB Type-C (USB 3.2 Gen 2)

WiFi 6 802.11AX (2 x 2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 23 Nisan 2021; 20:45:24 >

• quote:

Asusun önde olduğu 1 tane bile konu yok hocam. Fiyat 1 ay önce 15bindi saolsun Euro 10u geçtiği için 17bin oldu yapacak bir şey yok. Almanca klavye diye bir şey yok, Y yerine Z yazıyor sadece tuşlarda.

3000tl farka inanılmaz bir 2k 165hz 500nit ekran, 3070 max-p (140w) ekran kartı ve 1tb ssd, windows 10 yüklü geliyor. Mux switch mevcut, oyunlarda %20lere varan performans artışı sağlıyor. Benim gibi iş için de kullananlar için Webcam olmazsa olmaz. Kasa kalitesi ve soğutması da Asustan daha iyi.

Alıntıları Göster

Hocam hiçbir zaman 15 bin olmadı o laptop. Amazon.de de 1.5 2 ay önce listelendi, TR'ye satış 1-2 nisanda açıldı, o günkü kurla 16656TL yapıyor. Şuanki fiyatı 17545 TL, stok sıkıntısı olan şu günlerde gelip gelmeyeceği kesin değil(Geçici olarak stok dışı.), gelirse o gün kur ne olur belli değil. Tamamen kumar. + Klavye'de bazı tuşların üzerinde sadece Almanca yazıyor sanırım, bu yüzden 2. elde sıkıntı çıkarabilir. TR'de legion 5 pro o özellikle 16 binden çıksa her türlü tercih sebebi olur ama şuan ki durumda bence cazip değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 23 Nisan 2021; 20:29:13 >

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

Hocam siz dalga geçiyorsunuz sanırım  

Kıyasladığınız Legion asus ile aynı segment ürünler değildir. Sırf ekranı için bile alınabilir lakin stok durumu ve anlık kur biraz sıkıntı. Eğer stoklu olsaydı inanın Legion 5 pro'yu tek kalemde düşünmeden almış olurdum.

• Wrecking kullanıcısına yanıt

Legion serisi asusun tüm modellerine fark atar asus dizüstü yapmayı bilmiyor asusun tüm serilerine kasa menteşe sorunu var çok kötü plastik malzeme kullanır

• Asus rog serisini daha önceden kullandım ve diyebilirim ki plastik malzemesi gayet saglam ve kalitelidir. İsikli yapısı herkese hitap etmeyebilir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.