Şimdi Ara

Asus ROG Strix 1050 TI DVI-I Portu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktaki ekran kartını üç gün önce sipariş verdim bu gün elime ulaştı. Ekran kartında ilginçtir ki DVI-I portu bulunuyor. Ben kartı almadan önce internette uzun araştırmalar yapmıştım ancak kartta sadece HDMI,DP,2xDVI-D portu bulunuyor bilgisine ulaşmıştım. Yani bilgiler kartta herhangi bir analog çıkış mevcut olmadığı yöndeydi. Bildiğim kadarıyla Pascal mimarisiyle birlikte analog çıkışlara yer vermiyordu kart üreticileri. Şimdi ben bu karta DVI-I to VGA dönüştürücü takarsam kullanabilir miyim? Ekranım 1080p ama VGA destekli. Eğer kullanılamayacaksa aktif bir dönüştürücü alacağım.

• Yabancı bir inceleme sitesinde portlarda dvı-ı olmadığı görünüyor. Benim aldığım kartta neden farklıdır?

Adres:

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1050_Ti_Strix_OC/3.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Net bir cevap istiyorum arkadaşlar lütfen ilgilenir misiniz? Bu linkini yukarıda verdiğim sitenin koyduğu bir foto

Bu ise benim kartımın fotosu

Eğer bu port vga için kullanılamayacaksa Asus neden bu portu dvı-ı şeklinde yapmış? Pc topluyorum parçaları bölüm bölüm sipariş verdiğim için kartı deneme şansım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratabay1905 -- 24 Şubat 2017; 16:37:31 >

• Seri farkı hocam. Şüphe olmasın içinizde. Bazı serielrde Dvi-i da mevcut. Zaten kendi sitesindeki açıklama kısmında bulunan resimlerde gözüküyor Dvi-i. Ama size aktif dönüştürücü lâzım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Yani oradaki dvi-i portu analog sinyal vermiyor mu? Bu şekilde bir adaptörüm var. Bunu kullanamazmıyım.
    Eğer analog sinyal vermiyorsa o portu dvi-d şeklinde koymaları gerekirdi saçma olmuş. Neyse cevaplarınız için teşekkürler. Zaten bu kartı alırjen Display port to Vga almayı düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratabay1905 -- 24 Şubat 2017; 17:46:41 >
  • muratabay1905 kullanıcısına yanıt
    Denemekten zarar çıkmaz hocam. 3-5 TL. bir şey zaten bu analog dönüştürücü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 serisinde RAMDAC yok diye biliyorum ama denemekte fayda var
  • o dvi çikişlarin birtanesi dual link diğeri dual olmayan dönüştürücüyle her türlü monitör ekrana bağlana bilir!...
    bendede 1050ti var dönüştürücüyle d-sub bağladim kullanıyorum

Alt resimdeki gibi

• Yani o dvı-ı portundan analog sinyal alabiliyor musun?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.