Şimdi Ara

ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar) (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.485
Cevap
24
Favori
75.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Cihazımda ses video oynatınca filan bazen çıkmıyor hiç. Sesi açıp kapatınca o şekilde oynayınca sağ alt simgeden geliyor. Bunu çok sık yaşıyorum hergün oluyor. Daha önce bu sorunla karşılaşan var mı çözümü nasıl bilen biri var mı ?
  • Arkadaşlar merhaba. Bir kaç hafta önce ikinci el yaklaşık 6 ay garantisi devam eden bir Asus Rog G550JK-CN234H model laptop aldım. Şimdi makinaya format çektim, windows 10 kullanıyorum. En güncel ekran kartı driverları ve diğer tüm driverları güncelledim.

Şöyle bir sorunum var.

Makinada tarayıcılarda herhangi bir alert olduğu zaman (ekran görüntüsünde göreceksiniz) yani örneğin modemin içerisine giriyorum, modemi restart yapmak istiyorum, tarayıcıda uyarı veriyor ve arka plan kararıyor, o ekranda benim mönitörde kare kare görüntüler meydana geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar)

• enjoyquality E kullanıcısına yanıt
    Sanırım sorunun cevabını bilen bir arkadaş çıkmadı henüz. Hala çözemedim problemi.
  • BeV16 kullanıcısına yanıt
    merhaba, bende de aldığım günden beri var bu sorun.
    servise sorduğumda anlamadılar, format atmamız lazım dediler.
    lan dedim zaten formatı attım 2-3 sefer aynı şey devam ediyor.
    boş lakırdı.
    tamam dedim bırakın.
    o şekilde kullanıyorum.
  • enjoyquality E kullanıcısına yanıt
    ben de böyle bir sorun yok. neyle ilgili olduğunu anlayamadım. değişik bir durum olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptopu açıp, fanlarını temizlemiş olan var mı? nasıl yaptığına dair bilgi verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakart1 -- 7 Mart 2017; 13:49:58 >
  • Laptop a şu ürünü alacağım tavsiye eden var mı? Fiyat olarak çok iyi ama pişman olur muyum acaba?

Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 SSD (SDSSDHII-480G-G25)

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-480gb-550mb-500mbs-sata-3-ssd-sdssdhii-480g-g25-p-BD801663

• toprakart1 T kullanıcısına yanıt
    Asus Ankara gerekli olan bakım hizmetini sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyor.
  • BeV16 kullanıcısına yanıt
    Bir dönem ben de aynı problemle karşılaşmıştım. Büyük olasılıkla windows ile ses sürücüsü arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanıyordu. Driver güncellemeleriyle birlikte normale döndü.
  • Asus G550jk modellerin kullanmış olduğu wifi card Intel Dual Band Wireless N 7260 serisi. bu kard 802.11 N serisi modemleri destekler ve dual banda maksimum 300 mb/sn hızındadır.
    wifi cardınızı Intel Dual Band Wireless AC 7260 serisi değiştirmeniz durumunda 802,11 AC serisi modemleri destekler ve wifi bağlantınız 866,7 mb hızına erişebilir ve 4k yayınlarını sorunsuz izleyebirsiniz. ancak, 5G destekleyen AC modeme ihtiyacınız var.
    Eğer internete ethernet üzerinden bağlanıyorsanız kart değişimine ihtiyacınız yoktur.
    söz konusu Intel Dual Band Wireless AC 7260 serisi ile kartı aşağıdaki linkten temin edebilir ve kendiniz update yapabilirsiniz.
    https://www.aliexpress.com/item/New-Intel-Dual-Band-Wireless-AC-7260-ac7260-7260HMW-7260AC-802-11ac-MINI-PCI-E-2/32790347068.html?spm=2114.13010608.0.0.HNdTKv
     ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barylu -- 4 Nisan 2017; 16:38:5 >

• toprakart1 T kullanıcısına yanıt
    ilerleyen günlerde benim böyle bir düşüncem var değişik bir vidası var bu bilgisayarın özel bi tornavida aldım o yüzden alt kapağı açtıktan sonra sanırım demir bir plaka varmış onuda söküp fanlara ulaşılıyormuş o şekilde fanlarıda söküp temizleyeceğim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemis

ilerleyen günlerde benim böyle bir düşüncem var değişik bir vidası var bu bilgisayarın özel bi tornavida aldım o yüzden alt kapağı açtıktan sonra sanırım demir bir plaka varmış onuda söküp fanlara ulaşılıyormuş o şekilde fanlarıda söküp temizleyeceğim bende

youtube'de fan temizliğine ilişkin videoları izleyebilirsiniz. eğer ilk defa fan temizliği yapacaksanız uzman bir kişiden yardım almanızı tavsiye ederim. arka kapağı açtıktan sonra önce pili çıkarmanız gerekiyor veya temizlik yapmadan bataryayı sıfırlamanız gerekir. aksi halde kısa devre yaptırabilirsiniz. diğer bir husus vücudunuzdaki elektriği boşaltmanız gerekir.
  • Ben laptopu açıp temizledim fanlarını arkadaşlar. Kasanın arka kapağını açmak için torx tornavida denilen tornavida kullanılıyor. Torx T5 sanırım hatta tam ismi. Bu aynı zamanda Apple marka telefonların arka kapağının açılmasında da kullanılan çok ince uçlu özel bir tornavida. Kapağı açıldıktan sonra narince kapak çıkartılıyor. Sonra ise anakart, ram, hdd, fan vb. tüm bileşenler karşınızda oluyor. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Zaten konu ile ilgili birçok vidyo youtube'da mevcut. Kolay gelsin arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devridünya

Asus Ankara gerekli olan bakım hizmetini sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Garanti kapsamında mı yaptırdınız?

• o.boztepe O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ben iki yıldır g550jk kullanıcıyım cihazım aldığım günden beri çok fazla ısınıyor hani sorun etmedim GPU Tweak adlı programı okudum forumda sonra onu kullanmaya başladım bilgisayar oynarken evde sanki pervaneli uçak kaldırıyormuşum gibi ses ve bu ses oyun esnasında sürekli ses getiriyor başım ağrısada bir şey yapmadım mesela oyun oynarken skype kullanma imkanı yok öyle bir gürültü var ki sesim anlaşılmıyor ve karşı tarafa nasıl ses gidiyorsa siz düşünün dedim gaming laptoplar böyle oluyor diye göz yumdum sonra bunnun akranı monster laptopu arkadaşım aldı hayretlerle bakıyorum ikimizde 3500 tl verdik laptopta ne bir ısınma ne de bir ses sorunu var ve sistem özellikleri daha iyi ekranı daha büyük eran kartı daha iyi ssdsi var parmak izi okuyucusu var o gün kazınlandığımı farkettim şimdi eğer sizdede bu ses oluyorsa garantiye gitmiyeceğim gitsemde ne diyceğimi bilmiyorum fanları açtıgımda çok ses oluyor ve ısınıyor ne diyebilirm ki lütfen yardım edin

• bafilibafili kullanıcısına yanıt
    Benim cihazda bahsettiğiniz kadar aşırı bir ses yok. Bence garantisi devam ediyorsa cihazınızı servise gönderip fan temizliği yaptırın.

• o.boztepe O kullanıcısına yanıt
    Hayır, o dönem 24 ay dolmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafilibafili

Arkadaşlar ben iki yıldır g550jk kullanıcıyım cihazım aldığım günden beri çok fazla ısınıyor hani sorun etmedim GPU Tweak adlı programı okudum forumda sonra onu kullanmaya başladım bilgisayar oynarken evde sanki pervaneli uçak kaldırıyormuşum gibi ses ve bu ses oyun esnasında sürekli ses getiriyor başım ağrısada bir şey yapmadım mesela oyun oynarken skype kullanma imkanı yok öyle bir gürültü var ki sesim anlaşılmıyor ve karşı tarafa nasıl ses gidiyorsa siz düşünün dedim gaming laptoplar böyle oluyor diye göz yumdum sonra bunnun akranı monster laptopu arkadaşım aldı hayretlerle bakıyorum ikimizde 3500 tl verdik laptopta ne bir ısınma ne de bir ses sorunu var ve sistem özellikleri daha iyi ekranı daha büyük eran kartı daha iyi ssdsi var parmak izi okuyucusu var o gün kazınlandığımı farkettim şimdi eğer sizdede bu ses oluyorsa garantiye gitmiyeceğim gitsemde ne diyceğimi bilmiyorum fanları açtıgımda çok ses oluyor ve ısınıyor ne diyebilirm ki lütfen yardım edin

Hocam niye bu kadar evham yaptınız. O Monster notebookların çoğunda ölü piksel oluyor. Ben de sizinle aynı durumdayım ASUS ROG G550JK aldım kuzenim monster aldı gtx960'ı var adamın. Ama monster ile pes 2018'e girdiğinde ekranda dalgalanmalar oluyor. Uzun süreli oyun oynayamıyor ve ekranında ölü piksel var garantiye gitmesi gerekiyor. Ben ASUS'u aldım açtım ve kullandım hiçbir problemim olmadı. Uzun vadede ASUS'un kalitesinin farkına varacağınızdan eminim.

• İki yıldır bu cihazı kullanıyorum. 16GB ram, 1TB hdd, bluray okuyuculu olanı var bende.İlk olarak harddiskini söküp ssd (kingston hyperx savage 240g) takmıştım. Bugün de hdd caddy alıp bluray sürücüsü yerine wd black 750gb taktım. Ses fln hiç bir sorunum olmadı şu ana kadar. İki kere fanını temizledim o kadar. Onlarda aslında harddiskleri takmak için açtığım zamanlardı. Windows + Linux Mint kullanıyorum. Program yazarken Mint'i, oyun vs diğer işlerimde win10'u kullanıyorum. Linux driverları bakımından da hiç sorun çıkartmadı. Sadece GPU için biraz uğraştım.Deep learning ile kullanmak için Tensor Flow ayarlarını yaparken. Birazda cihaza iyi baktım görenler yeni mi diye soruyor. :) Laptop konusunda Asus'tan şaşmam heralde artık.

HDD Caddy Upgrade WD 750GB

• intel işlemcilerinde ortaya çıkan açık sonrası BIOS güncellemesi yapan var mı? (G550jk-ch234h)
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.