Şimdi Ara

ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar) (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.485
Cevap
24
Favori
75.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen başka modelin gpu tweakini yüklemişsin. google da arat kardeşim çıkar modelini yaz çıkar yani
  • belli bir sıcaklıga gelince fan devreye girer ama acık olması lazım :) çalışınca anlarsın zaten
  • drolestam59 D kullanıcısına yanıt
    Bence bunlara takılma yani sonuç da benimkinde de çıkıyor .
  • Vakriye V kullanıcısına yanıt
    windows 10 varken program açık olmasına rağmen devreye girmiyordu işte. 93 dereceyi gördüm banamısın yok.
  • teşekkürler arkadaşlar cevaplar için en azından sizde de böyle bi şey olduğunu anladım .
  • Beyler normalde 300 fps nin olduğu oyunda pcde hiçbi değişim olmadan ertesi gün 20 fps nin olması ve bilgisayarı kastıran hiçbir şeyin olmamasını neyle açıklayabilirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.
  • deepnoisy D kullanıcısına yanıt
    Bu durumun sorumlusu oyunu optimize eden ekran kartınız olabilir.
  • Optimize etmeden de ederek de açtım değişen bişi yok malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AC takılımıydı pc ye takılı değilse çalışması mümkün değil
  • Vakriye V kullanıcısına yanıt
    tabi ki takılıydı yoksa dediğiniz gibi gpu tweak çalışmıyor
    Sanırım yardımcı olamadık size. Peki durumda herhangi bi' değişiklik var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devridünya -- 24 Aralık 2015; 0:10:31 >
  • Devridünya kullanıcısına yanıt
    Malesef. İnanılmaz fps düşüklüğü yaşıyorum pcde hiçbir şey çalışmamasına rağmen. Virüs tarattım öyle bişi de yok. Yalnız şöyle bir detay var ses kartıyla ilgili sorun olabilir sanırım çünkü ses kapatıldığında bariz bir performans artışı oluyo fakat o da ara ara bi istikrar yok yani çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepnoisy

Malesef. İnanılmaz fps düşüklüğü yaşıyorum pcde hiçbir şey çalışmamasına rağmen. Virüs tarattım öyle bişi de yok. Yalnız şöyle bir detay var ses kartıyla ilgili sorun olabilir sanırım çünkü ses kapatıldığında bariz bir performans artışı oluyo fakat o da ara ara bi istikrar yok yani çözemedim

Hangi Antivirüs yazılımını kullanıyorsunuz. Norton dışında bir yazılımsa bir de Norton'u deneyin derim. Diğer yazılımları kullanan insanlardan ne zaman dosya alsam benim kullandığım Norton virüs tespit ediyor. Virüs olmadığı halde virüs tespit ediyordur diyenler olabilir diye yazıyorum ekranda görünen zararlı adını netten aratınca virüs olduğunu anlıyorsun.

Bi' şeylerin normal olmadığı aşikâr ama şu durumda tespiti zor görünüyor :(
  • Arkadaşlar klavyemde iki tuş başmıyor. Yeni böyle bir şorun oldu hiçte klavyeye vuran hor kullanan biri değilim. Yazdığım yazıdanda hangi tuşun başmadığı anlaşılıyordur

En hızlı nereye götürüp tamir ettirebilirim ?

Bir başka şorunum şu;

Windowş 10 a yükşelttiğimden beri yeni touchpad driverını kurmama rağmen iki parmakla şol şağ yapınca geri gitmeşi, 3 parmakla her şeyi aşağıya almaşı gibi özellikler gitti naşıl düzeltebilirim ?

Fanlarım yükşek devirde dönmüyor şanki GPU Tweak çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamıyorum bile, o yüzden aylardır iyi bir şoğutucu ile kullanıyorum şebebi ne olabilir ?

Lütfen bu yazdıklarıma gülmeyin çengelşiz Ş harfi başmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Arkadaşlar klavyemde iki tuş başmıyor. Yeni böyle bir şorun oldu hiçte klavyeye vuran hor kullanan biri değilim. Yazdığım yazıdanda hangi tuşun başmadığı anlaşılıyordur

En hızlı nereye götürüp tamir ettirebilirim ?

Bir başka şorunum şu;

Windowş 10 a yükşelttiğimden beri yeni touchpad driverını kurmama rağmen iki parmakla şol şağ yapınca geri gitmeşi, 3 parmakla her şeyi aşağıya almaşı gibi özellikler gitti naşıl düzeltebilirim ?

Fanlarım yükşek devirde dönmüyor şanki GPU Tweak çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamıyorum bile, o yüzden aylardır iyi bir şoğutucu ile kullanıyorum şebebi ne olabilir ?

Lütfen bu yazdıklarıma gülmeyin çengelşiz Ş harfi başmıyor

Smart gesture a girip kısayolların açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer açık ve çalışmıyorsa kaldırıp tekrar kurun. Gpu tweak in çalıp çalışmadığını gpu tweakten max fan hızını on konumuna getirdikten sonra gpu yu aktif hale getiren bir uygulamaya girerek test edebilirsiniz. Sorunlarınız düzelersi otomatik windows güncellemelerin kapatın. Gelecek güncellemeler tekrar sıkıntı oluşturabiliyor. Geçende söyledim şimdide söylüyorum eğer freedos değilse w10 yüklemeyin. Windows 8.1 kullanmaya devam edin, performans olarak gözle görülür bir fark yok. Windows 10 un oturmasına daha var hala çok sık düzeltme güncellemeleri alıyor, dx12 daha ortalıkta yok. W10 na geçmek şuan birşey kazandırmıyor. G550jk da w10 n550jx de 8.1 kullanıyorum, n550jx daha stabil çalışıyor.

• Selamlar,

Windows 10 a yukselttikten sonra ses sorunu yasiyorum. Herhangi bi uygulama ya da oyunun sesi cikmiyor ta ki windows ses ayar cubugunu %30 un ustune getirene kadar. O zaman ses devreye giriyor. Orjinal sitesindeki ve windows un buldugu driver lari yukledim durum degismedi. Ayni sorunu yasayan var mi? Varsa cozen var mi? Tum ses ayarlarinida kurcaladim bu arada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihvarol -- 27 Aralık 2015; 12:33:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihvarol

Selamlar,

Windows 10 a yukselttikten sonra ses sorunu yasiyorum. Herhangi bi uygulama ya da oyunun sesi cikmiyor ta ki windows ses ayar cubugunu %30 un ustune getirene kadar. O zaman ses devreye giriyor. Orjinal sitesindeki ve windows un buldugu driver lari yukledim durum degismedi. Ayni sorunu yasayan var mi? Varsa cozen var mi? Tum ses ayarlarinida kurcaladim bu arada...

W8 de yaşıyordum 10 dada devam ediyor ama hiç sorun gözüyle bakıp araştırmadım. Bunun gibi ufak şeyleri takmamak lazım.

• Burak_Clk kullanıcısına yanıt
    En azindan benden baska birinin bu sorunu yasamasi icime su serpti
    Sorun etmekten ziyade merak diyelim biz ona. Sagol hocam.

• Arkadaşlar, yeni bir labtop alma arifesindeyim. Tuhaf gelebilir fakat özellikle rog kasasını almak istediğim için 960m ekran karlı serilerin yerine bu makinaya yöneldim :) Birkaç gündür forumdaki tavsiye bölümde sorduğum her soruda " o ekran kartlı labtop çöptür" e varan yorumlar ve tepkiler alıyorum Lütfen güncel program ve oyunlar için özetle bir yorum yapar mı kullananlar ? Bu arada, konunun birçok sayfasını okudum, 8gb ve 16 gb lı modelle ilgili kısımları da.. aslında bütçem 5000 tl ama bu kasa başka model bulamadım.. Bu aletin 8gb ramli 1 tb hdd li modeli 3700 eder mi? teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.