Şimdi Ara

ASUS ROG FX553 KULLANICILAR KULÜBÜ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
7
Favori
7.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam,

Ram konusunda size katılıyorum bu makineye 16 fazla gelir ama çoğu kişi ramları 8+8 almamın daha iyi olacağını söyledi bende 8 mi yoksa 4 mü alsam kararsızım.

Marka konusuna gelince markanın çokta önemi olduğunu zannetmiyorum ama genede samsung almak belki daha iyi olabilir aradaki fiyat farkı da zaten çok fazla değil.

SSD ise çok farklı M2 ve NVME arasında 4 kattan daha fazla fark var ama hem M2 hemde NVME kullanmış biri olarak sadece oyun oynayacaksanız aradaki farkı anlamayacağınızı kesinlikle biliyorum ama gene de aradaki fark çok az sadece 70 TL o yüzden NVME tavsiye ederim. 100 TL ikisi için çok büyük bir fark değil ama ilerde NVME ye geçmek isterseniz 70 TL fark ödeyip geçemezsiniz.
  • ChechenRebel kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arada NFS Payback denedim. İlk başlarda high ayarda 45-55 arası aldım fakat 1 saat sonra low ayarlarda bile 60'ı göremez oldum.

YouTube'da 1050 Ti ile bir video buldum aynı oyun ve aynı ekran kartıyla ultra ayarlarda dahi ortalama 50-60 fps arası çok rahat alınıyorken ben low ayarlarda ancak alabildim.

Sebebi ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 23 Ağustos 2019; 2:31:58 >
  • Samsung marka DDR4 2400 MHz 8 GB bellek buldum. Oyunlarda performans artışı sağlar mı? Kararsız kaldım.

https://urun.n11.com/bellek-ram/asus-x542ba-x542bp-x542un-4gb-ddr4-ram-notebook-bellek-P346555473

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 23 Ağustos 2019; 12:39:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sol hoparlörde deli bir cızırdama meydana geldi benim.sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

fx553ve-dm407 modelini n11 'den aldım. Dün kurulumunu yaptım, şimdilik herşey yolunda gibi. Kasa kalitesi yerinde.

Makinaya WD 240GB m2 taktım, 240 + 1TB şeklinde kullanıyorum. Birkaç haftaya kalmaz 2400mhz ram takviyesiyle 8x2 16GB yapacağım.
    11 ay geçmiş naptın nettin? Nasıl gidiyor laptopla aranız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

11 ay geçmiş naptın nettin? Nasıl gidiyor laptopla aranız

Alıntıları Göster
    Hocam ben onu sattım yerine Acer aldım, onuda babama hediye ettim :) Şuan masaüstü kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

Hocam ben onu sattım yerine Acer aldım, onuda babama hediye ettim :) Şuan masaüstü kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun

ben de bendekini babama hediye edip macbook alıcam sanırım
  • Bu ürüne Adata SX6000 Lite NVMe ssd aldım. Bir sıkıntı yaratmaz herhalde?
  • tolilow kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı olacağını zannetmiyorum ben cihazı aldığım da piyasadaki en ucuz olan SSD yi almıştım 240 GB Hi Level M2 SSD'ydi uzun süre kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım. 2 ay önce Samsung 970 evo aldım onu kullanıyorum onunla da herhangi bir problem yaşamadım.
  • Merhaba arkadaşlar;
    Bende ASUS FX553VE-DM407 var. Şuan içinde sata m2 var. Ben daha yüksek okuma-yazmaya sahip M2 NVME SSd almak istiyorum. Ama laptopun destekleyip desteklemedğini tam olarak bulamadım.

Şu ürünü almak istiyorum. Çalışıp çalışmayacağı konusunda bana bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
    https://www.hepsiburada.com/adata-xpg-s40g-1tb-3500mb-1900mb-s-m-2-pcie-ssd-as40g-1tt-c-p-HBV00000NW50M?magaza=Teknobiyotik
  • Arkadaşlar selamlar. yaklaşık 1 buçuk yıldır FX553VE-DM407 modelini kullanıyorum. i5 7300HQ - 1050Tİ olan. Bu süreçte kısaca bahsedeyim neler oldu. Lcd arka kapağındaki parlak ASUS yazısının A ve S harfleri kendiliğinden düştü. Laptop a Adata SX8200 Pro 256 gb M2 ssd taktım. Ardından HypreX 8 gb 2400 mhz ram eklemesi yaptım (pc üzerinde stok gelen ram ile uyumlu olmadığından 2133 MHz de çalıştı). Pc yi aldıktan 6-7 sonra garantiye yolladım (program açıkken kendiliğinden kapandı ve açılmadı, anakartı değişti (serviste bi problem yaşamadım)). Yaklaşık 7 ay galiba bu setupla çalıştıktan sonra 2. HyperX ram i aldım (aynı model ram) ve uyumlu olarak çalışan 8+8 2400 MHz ram oldu. Tabi bazen takılmalar oluyor bu setupla bile ama işlemci yaklaşık 83 derecelerde ve ekran kartı 86 derecelerde oluyor. Bunu da fan hızını değiştirerek çözdüm. Oyun oynarken ekran kaydı alıyordum bu sırada fps düşmeleri oldu (online oyunda ama yine FPS 60+ idi). Fan hızını ROG Gaming Center den maximum a getirerek hem fps düşmesi hemde takılmayı önlemiş oldum (otomatik modda en fazla 4900 Rpm e kadar çıkarken manuel modda 5400 - 5500 Rpm i görüyor). Şu an için bi sıkıntı yok, benim işimi görüyor. garantiden döneli 10 ay oldu galiba bu süreçte termal macun değişmesi gerektiğini hissettiriyor çünkü pc de işlem yapazken bile işlemci sıcaklığı 43 derecelerde seyrediyor o kadar.
  • Kasayı nasıl açabiliirm? Bilen var mı?
  • Merhaba arkadaslar bende 582t modeli var bu kasalarda ekran karti degisimi mumkun mu acaba en azindan 1050ti taksam daha iyi olur diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DM077 Model yok mu :/

Benim bilgisayar hiç bir yerde yok galiba ya...
  • Fx553 için lcd arka kapağı lazım. Netten baktım da hepsi 200 tl üstü. ucuza yok galiba

• Merhaba dm416 modeli ikinci el olarak almayı düşünüyorum. Oyunları ultrada oynama takıntım yok. 1050 ti nin 2 gb olması sorun yaratır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi kullanmış olduğum Asus FX 553 ve-dm416 laptopumun işlemcisi yandı, yeni laptop aldım bende, diğer bütün parçaları sağlamdır ve çalışıyor, klavye,menteşe, ram, kasa vs vs ayrıca anakarti da dahil olmak üzere satılıktır ilgilenen varsa PM atabilir

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.