Şimdi Ara

Asus prime b350 plus ve Corsair 16 GB 3200 ram sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
6.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Estağfurullah hocam. Bende de R ile kodu biten 2400mhz ram var. ASUS Prime B350 Plus anakartımda herhangi bir ayar yapmadan kendi hızında çalıştı. Corsair'in ledsiz vengeance ramlari ASUS anakartlarla uyumlu diyebiliriz.
  • AwerlawK kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki ramleri aldım hiç uyumlu mu değil mi bakmadım. Dedim ya yabancı forumda okumuştum diye, ona istinaden aldım. Son bios update'i yaptım docp seçtim hooop 3200 mhz :)Sonradan anakart bellek destek listesine baktım bu ramler yoktu. Bu arada ramler kırmızı ledli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 24 Şubat 2018; 14:45:7 >
  • Asus anakartlarda xmp yada docp açınca iki kere boot etme sorunu nasıl çözülüyor, bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 24 Şubat 2018; 14:53:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CagriErcan kullanıcısına yanıt
    Hocam sizindi CMU ile başlıyormuş onu farkettim. Onlar ledli evet. Bendekiler CMK ile başlıyor orayı atlamışım pardon. Benim şu an kullandığım anakartımı aldığım arkadaşta sizin ramlerin beyaz ledli ve 3000mhz olanını kullanıyordu. Ama o 3000mhz'e çıkartamamış büyük ihtimal bios update'ini yapmadığından oldu.
  • AwerlawK kullanıcısına yanıt
    Son bios update + manuel ayarlar denesin olmazsa. Eskisi gibi ram sorunu kalmadı bence ryzen'in
  • TuRKuS.MuTaNTuS kullanıcısına yanıt
    3-5 Kisinin demesiyle olacak is degil bunu ASUS Turkiyeye bildirmekte bir isinize yaramaz
  • Konuyu hortlatiyorum ancak o ramlerden ben de aldim. Dün 3200 u denedigimde reset atiyordu. Ram slotlarinin yerini değistirdim ve oturduguna emin olduktan sonra tekrar 3200 e cektim ve simdilik sorunsuz çalısıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: memet7991

Konuyu hortlatiyorum ancak o ramlerden ben de aldim. Dün 3200 u denedigimde reset atiyordu. Ram slotlarinin yerini değistirdim ve oturduguna emin olduktan sonra tekrar 3200 e cektim ve simdilik sorunsuz çalısıyor.

Ryzen 1000 serisi Dual Ram olarak 2666MHz üzeri RAM çalıştıramıyorlar.

• Elsa kullanıcısına yanıt
    hocam ryzen 5 1600 işlemci ve corsair vengeance led 8x2 3200 mhz ramler bulunmakta şu an cpu z de 1596 mhz yani 3192 mhz lerde çalısıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

hocam ryzen 5 1600 işlemci ve corsair vengeance led 8x2 3200 mhz ramler bulunmakta şu an cpu z de 1596 mhz yani 3192 mhz lerde çalısıyor

Asus'un sitesinin ve linus'un yalancısıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 11 Mart 2018; 20:3:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Asus'un sitesinin ve linus'un yalancısıyım

Bilmiyorum hocam bende calisiyor bir de ryzen hızli ram sever derler, zaten render için yuksek mhz aldim :) Dün ram reset atinca bir de burayi okudum ve uyum sorunu oldugunu dusundum. Neyseki gayet uyumlu :))

• Aynı bellekleri hem b350 tomahawk hem de Crosshaır Vı Hero da kullandım ikisindede 3200 de kullanamadım.İntele geçtim xmp yi açtım direk 3200 e çekti

• x470 b450 anakartlarda, bu sorunları görürsek artık yuh diyceğim ayrıca saglam modeller 4000 mhz üzeri desteklemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 13 Mart 2018; 18:41:16 >
  • asus B 350 Prime anakart ve 3200 mhz corsair led red var ben de aynı sıkıntıyla karşı karşıyayım biraz hortlatıyorum ama tam çözüm nedir arkadaşlar sürekli donmalardan mavi ekrandan 2133 de kullanmaktan bıktım :(
  • Ayrıca işletim sistemi olarak Win10 mu kullanıyorsunuz ? Ben win 8.1 enterpriseda kaldım ve şu an güncelleme alamıyorum. Sizce win 10 a geçsem düzelir mi bu problem ?
  • bende de imzamdaki ramlerden var 3200 de çalışmasına çalışıyor ama oyunlarda hata vermeden attığı için 2933 mhzde çalıştırmaktayım şimdi. Bios güncellemelerim yapılı , windows 10'un son sürümü yüklü ama nafile.
  • https://forum.donanimhaber.com/asus-tuf-b350m-plus-gaming-anakart-icin-ram-frekansi-yukseltme-asus-destek-cozemedi--133244799

buraya bi bakabilirsin belki işine yarar ben de böyle bi sorun oldu dün hallettim
  • MasquraiT kullanıcısına yanıt
    2933 mhz de kullanıyorum bende daha yüksek frekanslarda mavi ekran hatası alıyorum.
  • Dostlar yılları forum okuyarak geçirdim. Bir çok farklı şey denedim, diğer aldığım ram ile de sorunlar çıktı.
    Size tavsiyem asus anakarttan uzak durun. İşiniz olmasın.

Asus eskiden değerli bir markaydi, artık değerli bir marka değil. Millet tek tuşla neler neler yaparken ben günlerce elle değer girdim denedim olmadı.

Zatew otomatik Docp de 3200 sürekli mavi ekran veriyor pc stabil çalışmak yok.

• yaşadığın sorun sadece asusa özgü bir durum değil, 1. nesil ryzen lerde bu sorun var ve henüz çözülebilmiş değil çoğu kişi 3200mhz olan ramlerini 3000 veya 2933 mhz de çalıştırabildiğini söylüyor. bende de 3200 mhz gskill flare x var fakat bende mavi ekran ve oyunlarda crash error vermesinden muzdaripim malesef.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.