Şimdi Ara

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
2
Favori
53.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sahafiec

hayırlı uğurlu olsun, mavi ekransız günlerde kullan.

neden XP'ye dönüyorsun ki?

EyvaLLah hocam saoLasın =) inşaLLah hiç maviLeşmez ekranım.
    Neden XP? çok aLıştım ve daha rahat geLiyor. Win 7 de güzeL.kuLLandım baya zaman. ama yereL disk içindeki dosyaLarı kendime göre düzenLeyemiyorum.Kendisi sıraLıyor.Birde aktive sorunu =) aktivasyon yapıyorum kapatıp açınca 30 gün diyordu sürekLi.Mause ve kLavyemin bazı özeLLikLeri de kuLLanıLmıyordu.DriverLerini yükLememe rağmen oLmadı.web cam da açıLmıyordu bi çok şey işte.bende kaLdırdım XP kuLLanıyorum artık.

• problemin bitmesine sevindim dostum sizden bir ricam olsa çarpanı 20 ve 21 yapıp super pi 1M hesaplama yapamısınız sistemlerimiz benzer sonuç nasıl olacak merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

problemin bitmesine sevindim dostum sizden bir ricam olsa çarpanı 20 ve 21 yapıp super pi 1M hesaplama yapamısınız sistemlerimiz benzer sonuç nasıl olacak merak ediyorum

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 25 Haziran 2010; 21:02:53 >
  • Arkadaşlar P7P55D Serisi ile 4x2 GB :8 GB 2000Mhz kullanan arkadaşlar var mı. Bir sorun oluyor mu diye sormak istedim. 4GB olan ram'imi 8'e cikarmayi dusunuyorum. Ama bunu yaparken XMP 2000 kullanabildigim ramlerimi de 1600 e dusurmek istemiyorum.

Cevaplar için simdiden tesekkurler.
  • Daha önce aldıgım kitlerin aynısından buldum da kaçırmayayım diyorum. Yoksa şimdilik pek ihtiyacım yok.

Ram kullanımı en yogun işlemlerimde %65 seviyelerinde.

Kararsız kaldım :P
  • Herhangi sorun olmuyor. Yoğunlukta %65 ise ben almazdım.
  • 4 GB rem bile hiçbir zaman kullanılmıyor, 8 GB rem sadece insanın kendi kendini tatmin etmesidir.

O paraya işlemci soğutucusu alınıp, işlemciyi hız aşırtma yapılabilir üste kalan paraylada USB3 ve SATA3 aparatı alırsın üstüne üstlük birde para kalır.
  • Onların hepsi var hocam :) . Ama simdilik bekliyeceğim sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

problemin bitmesine sevindim dostum sizden bir ricam olsa çarpanı 20 ve 21 yapıp super pi 1M hesaplama yapamısınız sistemlerimiz benzer sonuç nasıl olacak merak ediyorum

Bu işlemcinin bu hızda 1.28 v la %100 stabil kalmasına inanamıyorum.Prime large FFT alabiliyomusun bu voltajla?Ben ancak 1.38le 1 saat Large FFT tamamlayabiliyorum.

•  ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri

31 Dakka Large FFT aldım, eskiden dahda uzun almıstım fakat kaydetmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 27 Haziran 2010; 22:13:08 >
  • quote:

Way be işlemcin baya iyi çıkmış şanslısın.Ben kendiminkine takoz diyordum.Benimkinden daha kötü olanlarıda gördüm.Senin işlemci gerçekten çok iyiymiş.Benim sıcaklıklarda 1 saat large fft de 60ı geçmemesine rağmen 1.38den aşağı az bişe çektiğimde hata veriyo.Anlıycağın ULTRA Takoz işlemcim

• quote:

Orijinalden alıntı: donyali61

quote:

Way be işlemcin baya iyi çıkmış şanslısın.Ben kendiminkine takoz diyordum.Benimkinden daha kötü olanlarıda gördüm.Senin işlemci gerçekten çok iyiymiş.Benim sıcaklıklarda 1 saat large fft de 60ı geçmemesine rağmen 1.38den aşağı az bişe çektiğimde hata veriyo.Anlıycağın ULTRA Takoz işlemcim

• Geçen hafta aldığım P7P55D anakartta bu gün ilk defa 4+1 mi oluyor bu bilemiyorum ama(4 küçük ve 1 tanede bass veren )sacede bass ve 2 küçükten ses geliyor anakartın sitesinde olan driveri yükledim ama ondada 2 hopalör olan ses sistemi takılı gibi gözüküyor 5+1 e getirincede hada öncede nses gelmeyenlerden ses geliyor ama sesi sona getirdiğimde ancak anlaşılabilir bir ses çıkıyor bu konuda yardımcı olabilecek varmı ne yapmalıyım?
  • d.o.c.p secip voltajlari 1,28 ile 1,65 e sabitledim 20x200 denedim sistem acilmadi, acilmadigi gibi bios a da giremedim, Pc yi acinca direk siyah ekran geliyor.Sonra ram i cikarip tek ramle actim acildi daha sonra ram i takip tekrar denedim bu kez sorunsuz acildi, girdim bios a kaldridim oc u. Neden boyle oldugu hakkinda fikriniz varmi?Tekrar denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kharoon

d.o.c.p secip voltajlari 1,28 ile 1,65 e sabitledim 20x200 denedim sistem acilmadi, acilmadigi gibi bios a da giremedim, Pc yi acinca direk siyah ekran geliyor.Sonra ram i cikarip tek ramle actim acildi daha sonra ram i takip tekrar denedim bu kez sorunsuz acildi, girdim bios a kaldridim oc u. Neden boyle oldugu hakkinda fikriniz varmi?Tekrar denemedim.

Sadece voltaj vermekle olmuyorki. kombine ayarları iyi yapman gerekiyor. bende çok iyi anlamıyorum fakat bende de ayarlar sonrası açılmadığı zamanlar oldu. denemeler yapıyorum zamanım oldukça. çokta kurcalamıyorum. RAM ları sökmene gerek yoktu. Voltaj la ilgili sorun olduğundan açılmamış PC. gücü kesmen yeterli olurdu.Reset atıldığında güç kesilmez. Power düğmesine basılı tut ve PC kapat.sonrasında çalıştır ve biosa girip ayarları tekrar düzelt sonraki denemelerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_blow

quote:

Orijinalden alıntı: Kharoon

d.o.c.p secip voltajlari 1,28 ile 1,65 e sabitledim 20x200 denedim sistem acilmadi, acilmadigi gibi bios a da giremedim, Pc yi acinca direk siyah ekran geliyor.Sonra ram i cikarip tek ramle actim acildi daha sonra ram i takip tekrar denedim bu kez sorunsuz acildi, girdim bios a kaldridim oc u. Neden boyle oldugu hakkinda fikriniz varmi?Tekrar denemedim.

Sadece voltaj vermekle olmuyorki. kombine ayarları iyi yapman gerekiyor. bende çok iyi anlamıyorum fakat bende de ayarlar sonrası açılmadığı zamanlar oldu. denemeler yapıyorum zamanım oldukça. çokta kurcalamıyorum. RAM ları sökmene gerek yoktu. Voltaj la ilgili sorun olduğundan açılmamış PC. gücü kesmen yeterli olurdu.Reset atıldığında güç kesilmez. Power düğmesine basılı tut ve PC kapat.sonrasında çalıştır ve biosa girip ayarları tekrar düzelt sonraki denemelerinde.

Benimde kafami karistiran bu zaten, ben psu dan gucu kestigim halde sonrasinda pc acilmadi, defalarca denedim. Dedigim gibi ram i cikarip taktim duzeldi anlam veremedim.Boyle bir sorunla karsilasan varmi? oc denemesinde stabil olmama durumundan sistemin acilmamasini anliyorum ama benim sorunum bios a girip ayarlari eski haline getirememek yani hic goruntu gelmemesi.

• 4.5 üzerine çıkınca save and exit yapınca bende de görüntü gelmiyor sonra PC'yi kapatıyorum tekrar açıyorum ilk ekranda ''overclock başarısız, ayarlarınız sıfırlandı DEL'e basıp BIOS'a girip, tekrar ayarlarınız '' diye bir measj veriyor o kadar, aşırı dandik rem kullanmama rağmen hiçbir zaman remi sökmek zorunda filan kalmadım.
  • bu cpu nun oradaki 4+4 pin güç girişinde board ilk geldiginde 4pinlerden birinde kapak vardı core i5 750 kullanıyorum bu kapagı söküp orayada girişi baglamama gerek varmı ve neden 4+4 pin birisi acıklayabilirmi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emynation

bu cpu nun oradaki 4+4 pin güç girişinde board ilk geldiginde 4pinlerden birinde kapak vardı core i5 750 kullanıyorum bu kapagı söküp orayada girişi baglamama gerek varmı ve neden 4+4 pin birisi acıklayabilirmi bana.

CPU'ya fazla voltaj vermez ve +3.8ghz OC yapmayacaksan takman gerekmiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emynation

bu cpu nun oradaki 4+4 pin güç girişinde board ilk geldiginde 4pinlerden birinde kapak vardı core i5 750 kullanıyorum bu kapagı söküp orayada girişi baglamama gerek varmı ve neden 4+4 pin birisi acıklayabilirmi bana.

CPU'ya fazla voltaj vermez ve +3.8ghz OC yapmayacaksan takman gerekmiyor.

tskler arkadasım
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.