Şimdi Ara

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
2
Favori
53.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapcak bişiy yok, o zaman 4 cekirdegi birden turboboost daki degere overclockluycaz :P. Al sana default turbo boost.

Teskur cevap için.
  • Sonunda Systeami topLadım Uzun takip, bekleme ( Dolar arttığı için ) ve araştırmadan sonra dün akşam siparişi verdim.
    Yarın elimde olucak. Stok sorunları nedeniyle bazı parçaları değişmek zorunda kaldım. İnşallah uyum sorunu ve problem yaşamam. Olumlu ve olumsuz tüm yorumları görmek isterim.

ASUS P7P55D Evo, LGA1156, DDR3-2200 O.C, Anakart Axess 12 taksit (%10) : 365,15 TL
    Aslında P7P55D-E Pro modeli alacaktım fakat Stoklarda kalmadığından alamadığım. İnternet üzerinden Ürün aldığım bi kaç firma dışında alışveriş yepmıyorum. Aldığım modelin Pro ve Evo arasında sadece 10 $ olduğu için Evo tercih ettim.

INTEL Core i5 750, 2.66 GHz, İşlemci Axess 12 taksit (%10) : 390,16 TL

TEAM Xtreem Low Voltage, 4 GB Dual Kit (2x2GB) DDR3-2200MHz Axess 12 taksit (%10) : 325,13 TL
    4GB İki Kanallı Kit (2 x 2GB)
    2200MHz DDR3
    CL 9-9-9-24-2T gecikme süresi
    1.65V düşük çalışma gerilimi
    XMP (Extreme Memory Profile) desteği
    8 katman PCB
    Alüminyum soğutucu
    Veri Transfer Hızı : 17,600MB/Sn
    Ömür boyu garanti

SAMSUNG Spinpoint (HD753LJ), 3.5inç, 750GB, SATAII Axess 12 taksit (%10) : 118,38 TL

Cooler Master RS-620W, 12 cm Fan, 80 Modüler, Güç Kaynağı Axess 12 taksit (%10) : 170,07 TL

Systeam budur. RAM tercihinde çok düşündüm. En son bunlarda karar kıldım. Gecikme hızları CL9 bunu aşağı çekme şansım warmı oynama yaparak? Aynı değerlerde yüksek frekansta çalışsada olurmu? Sıkıntı yaratırmı yada sizce nasıl.? Konuyla ilgili ve genel olarak değerlendirme yaparsanız çok sewinirim.

Şimdiden tşk.ler herkese.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_blow

Sonunda Systeami topLadım Uzun takip, bekleme ( Dolar arttığı için ) ve araştırmadan sonra dün akşam siparişi verdim.
    Yarın elimde olucak. Stok sorunları nedeniyle bazı parçaları değişmek zorunda kaldım. İnşallah uyum sorunu ve problem yaşamam. Olumlu ve olumsuz tüm yorumları görmek isterim.

ASUS P7P55D Evo, LGA1156, DDR3-2200 O.C, Anakart Axess 12 taksit (%10) : 365,15 TL
    Aslında P7P55D-E Pro modeli alacaktım fakat Stoklarda kalmadığından alamadığım. İnternet üzerinden Ürün aldığım bi kaç firma dışında alışveriş yepmıyorum. Aldığım modelin Pro ve Evo arasında sadece 10 $ olduğu için Evo tercih ettim.

TEAM Xtreem Low Voltage, 4 GB Dual Kit (2x2GB) DDR3-2200MHz Axess 12 taksit (%10) : 325,13 TL
    2200MHz DDR3
    8 katman PCB
    Alüminyum soğutucu
    Ömür boyu garanti

SAMSUNG Spinpoint (HD753LJ), 3.5inç, 750GB, SATAII Axess 12 taksit (%10) : 118,38 TL

Cooler Master RS-620W, 12 cm Fan, 80 Modüler, Güç Kaynağı Axess 12 taksit (%10) : 170,07 TL

Systeam budur. RAM tercihinde çok düşündüm. En son bunlarda karar kıldım. Gecikme hızları CL9 bunu aşağı çekme şansım warmı oynama yaparak? Aynı değerlerde yüksek frekansta çalışsada olurmu? Sıkıntı yaratırmı yada sizce nasıl.? Konuyla ilgili ve genel olarak değerlendirme yaparsanız çok sewinirim.

Sistem güzel olmuş.İşlemciyi 3.8 civarına çekmek için bir soğutucuya ihtiyacınız olacaktır.Ramlerde güzel fakat keşke 1600lük cl8 liklerinden alsaydınız.O kadar para vermenize gerek yoktu.Zamanlamaları biraz yüksek gibi ama 2000Mhz seviyelerinde daha düşük zamanlamalarda kullanılabilir gibime geliyor.Şimdide hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: donyali61

quote:

Sonunda Systeami topLadım Uzun takip, bekleme ( Dolar arttığı için ) ve araştırmadan sonra dün akşam siparişi verdim.

2200MHz DDR3
    8 katman PCB
    Alüminyum soğutucu
    Ömür boyu garanti

Sistem güzel olmuş.İşlemciyi 3.8 civarına çekmek için bir soğutucuya ihtiyacınız olacaktır.Ramlerde güzel fakat keşke 1600lük cl8 liklerinden alsaydınız.O kadar para vermenize gerek yoktu.Zamanlamaları biraz yüksek gibi ama 2000Mhz seviyelerinde daha düşük zamanlamalarda kullanılabilir gibime geliyor.Şimdide hayırlı olsun.

Öncelikle görüşünüz ve yorumunuz için tşk.ederim. Şimdilik stok fanla denemek istiyorum.Daha sonra elbette işlemci için soğutucu alıcam. RAM ler zaten beni en çok düşündüren ve oyalayan oldu. RipJaws 1600 Mhz CL7 olanlar wardı. fiyat 286 TL /12 ay... taksitle aldığım için aylık 4 Lira fark ettiğinden 2200 Mhz tercih ettim. Forumda yazanların çoğu da TEAM Xtreem RAM kullandığı için bende almak istedim. Yoksa tercihim OCZ Gold Edition olacaktı fakat Stoklarda kalmamış. RAM leri 1800 Mhz ve 7-8-7-24 zamanlasına çekme şansım olabilirmi 1,50V değeriyle.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 21 Haziran 2010; 12:12:10 >

• quote:

quote:

quote:

2200MHz DDR3
    8 katman PCB
    Alüminyum soğutucu
    Ömür boyu garanti

Öncelikle görüşünüz ve yorumunuz için tşk.ederim. Şimdilik stok fanla denemek istiyorum.Daha sonra elbette işlemci için soğutucu alıcam. RAM ler zaten beni en çok düşündüren ve oyalayan oldu. RipJaws 1600 Mhz CL7 olanlar wardı. fiyat 286 TL /12 ay... taksitle aldığım için aylık 4 Lira fark ettiğinden 2200 Mhz tercih ettim. Forumda yazanların çoğu da TEAM Xtreem RAM kullandığı için bende almak istedim. Yoksa tercihin OCZ olacaktı fakar Stoklarda kalmamış. RAM leri 1800 Mhz ve 7-8-7-24 zamanlasına çekme şansım olabilirmi 1,50V değeriyle.?

Ramler kaliteli OCZ iyikide almamışsın.Ramleri deneye deneye bulacaksın dostum.Ama 1.50v biraz düşük gibi.O voltajla olmasada daha yüksek bir voltajla olabilir.Deneye deneye bulacaksın kardeşim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2200MHz DDR3
    8 katman PCB
    Alüminyum soğutucu
    Ömür boyu garanti

Öncelikle görüşünüz ve yorumunuz için tşk.ederim. Şimdilik stok fanla denemek istiyorum.Daha sonra elbette işlemci için soğutucu alıcam. RAM ler zaten beni en çok düşündüren ve oyalayan oldu. RipJaws 1600 Mhz CL7 olanlar wardı. fiyat 286 TL /12 ay... taksitle aldığım için aylık 4 Lira fark ettiğinden 2200 Mhz tercih ettim. Forumda yazanların çoğu da TEAM Xtreem RAM kullandığı için bende almak istedim. Yoksa tercihin OCZ olacaktı fakar Stoklarda kalmamış. RAM leri 1800 Mhz ve 7-8-7-24 zamanlasına çekme şansım olabilirmi 1,50V değeriyle.?

Ramler kaliteli OCZ iyikide almamışsın.Ramleri deneye deneye bulacaksın dostum.Ama 1.50v biraz düşük gibi.O voltajla olmasada daha yüksek bir voltajla olabilir.Deneye deneye bulacaksın kardeşim.

Hmm.anladım. çok tşk.ederim yha. zaten sık sık buradan bilgi alıcam. deneye deneye tutturcaz bişiler =) inşallah ewdeki kasama uyar anakart kasa ATX sanırım. 4 yıLLık kasa. sistemde iyiydi aslında hala götürüyor beni. Ama uzun süredir takip ediyor bakıyordum. çok heveslendim dayanamadım topladım
    Ewdeki Systeam ASUS P5GPL-X anakart. Pentium 4 3.00 Ghz ( şuan 3.2 de O.C ) RAM 2 Gb DDR 400 emektar. MSI 8600 GTS O.C 256/128 Ekran kartım war. idarelik kullancam yeni systeam de. Sonra kartda alıcam. Şuan stok fanı çok yetersiz gelior. 55 derece çalışıo boştayken malum hawalarda ısındı. Soğutucu alsam 80 TL den başlıo. MSI GTS250 Twin Frozr 260 TL ciwarı kart almak daha mantıklı gelio.

• Bu arada yorumları okuyan we systeam toplamak isteyen arkadaşlar olabilir. Aldığım tüm parçalar piyasaya göre oldukça uygun ve taksitli. Pahalı olan işlemci ve anakartta en az 45-55 arası karlı aldım. i5 750 işlemci Vatanda 445 TL.. Ben 390 TL /12 taksite aldım. diğer tüm ürünlerde çok uygun. isteyen olursa yada girip bakmak isteyen Googleden aratabilir. Eksen Bilgisayar. ürünlerin hepsi olmaya biliyor. Görürsünüz zaten.
  • quote:

Hmm.anladım. çok tşk.ederim yha. zaten sık sık buradan bilgi alıcam. deneye deneye tutturcaz bişiler =) inşallah ewdeki kasama uyar anakart kasa ATX sanırım. 4 yıLLık kasa. sistemde iyiydi aslında hala götürüyor beni. Ama uzun süredir takip ediyor bakıyordum. çok heveslendim dayanamadım topladım
    Ewdeki Systeam ASUS P5GPL-X anakart. Pentium 4 3.00 Ghz ( şuan 3.2 de O.C ) RAM 2 Gb DDR 400 emektar. MSI 8600 GTS O.C 256/128 Ekran kartım war. idarelik kullancam yeni systeam de. Sonra kartda alıcam. Şuan stok fanı çok yetersiz gelior. 55 derece çalışıo boştayken malum hawalarda ısındı. Soğutucu alsam 80 TL den başlıo. MSI GTS250 Twin Frozr 260 TL ciwarı kart almak daha mantıklı gelio.

O hevesi bende çok iyi biliyorumSoğutucuyu ilerleyen zamanlarda alırsın.Şuanlık kart almayı düşünüyosan gts250 yerine 5770 almak daha mantıklı.

• quote:

quote:

O hevesi bende çok iyi biliyorumSoğutucuyu ilerleyen zamanlarda alırsın.Şuanlık kart almayı düşünüyosan gts250 yerine 5770 almak daha mantıklı.

Aynen kardeşim aldık bakalım. güzelde kar ettim de. şimdi dolar yine düştü bazı parçalarda 4-6 TL zararım war puff Benim ATİ ve AMD ye karşı antipatim war. bedawa werilse almam. Sewmiyorum, sewene ve kullanana mani olmuyorum. İNTEL ve NVİDİA aslında MSI GTX465 Twin Frozr II çıkıcak. harika bişe onu bekleyebilirim. DX11 ve 520-600 arası bişe olucak sanırım.

• ben hala işlemci soğutucu almadım, gerçi daha oc ye ihtiyaç duymadığım için bana şu an bir zararı yok ama bugün bir işlemci soğutucu buldum güzele de benziyor; kullanan var mı, tavsiye eder misiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/coolit-coolit-eco-r-eco-r-intelamd-islemci-sivi-sogutma-intelamd/productdetails.aspx?I_ID=46435
  • hayırlı olsun dj_blow
    p7p55d serisi kardeşliğine hoşgeldin

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri

• quote:

Orijinalden alıntı: n1gh7m4r3

hayırlı olsun dj_blow
    p7p55d serisi kardeşliğine hoşgeldin

harikasın hocam koptum valla sağolasın eksik olma 2 saattir soğutuculara bakıyordum bende ne alabilirim diye =) devasa ürünler var. alacağız bir tane artık

[ Yönetici Notu : Lütfen türkçe alfabemizde bulunan harfleri kullanarak ,yazım kurallarına uyalım. ]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yahu bu arada sistem nasıl birşey yazmamışsın birşeyler söyle. birde az önce firmayla görüştüm. M.köyde trafo patlamış canım sıkıldı öğlenden beri elektrikler yokmuş. kargom yarın gelemeye bilirmiş.

[ Yönetici Notu : Lütfen türkçe alfabemizde bulunan harfleri kullanarak ,yazım kurallarına uyalım. ]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Kargom geLmiş =) eve gidince kurucam inşallah. Umarım eski kasaya sığar tek korkum o. yoksa yeni bi kasa almam gerekecek. Power olmayan kasa tavsiyeleri alabilirim. Yan kapak şeffaf olanlardan çok gösterişli olmayan ve en fazla 120 TL civari birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 22 Haziran 2010; 19:08:59 >
  • Sistemi topladım ve korktuğum olayla karşılaştım. Mavi ekran hatası....
    herşey normal.Bios ayarlarından Auto ve diğer seçenekleri denememe rağmen windows tam açılışa geçtiğinde mavi ekran olup resetleniyor. Birkaç kere MEM OK! basılı tutup ayarları resetlediğim halde PC açılmıyor. Fazla kurcalama vaktimde olmadı zaten. Bu akşam tam manası ile bakacağım. Konuyu biraz inceledim.Aynı surunlar ile ilk açılışta karşılaşanlar olmuş. Ben O.C yi tam manası ile bilmiyorum ve ince ayarlara ilk baştan girmek istemiyorum. Sıkıntı neden olabilir. Açılışta sırası ile Anakart üzerindeki kırmızı LED ışıklar yanıp sönüyor. BIOS güncelemesinden die tahmin ediyorum ki inşallah ondandır. DVD içeridinde 0509 gibi bir update vardı. BIOS içinden onu güncelledim.ama durum aynı.Windows başlatılırken mavi olup hemen reset atıyor PC. BIOS tan nasıl bir voltaj ve Mhz ayarı yapabilirim açmak için. Yardımlarınızı bekliyorum.

ASUS P7P55D EVO
    İNTEL i5 750
    TEAM Xtreem Low Voltage, 4 GB Dual Kit (2x2GB) DDR3-2000MHz

Buarada RAM ler 2000 MHz imiş. ben 2200 Mhz sanıyordum aldığımda. Satılan yerin yanlış girişinden kaynaklı sanırım.

• CF veya SLI yapmayacaksan EVO modelinin düz P7P55D'den hiçbir farkı yok boşu boşuna para vermişsin.

1 - İşletim sistemi ortamında ASUS Update programı ile son BIOS'u indir.

2 - Reminin internetten istedigi voltaj ve zamanlama değerlerini bul, onları el ile gir ve kaydet ve cık.

Voltaj değiştirme : DRAM Voltage Değiştiricen.

Frekans Değiştirme : DRAM Frequency değiştiricen. ( Alternatif : FSB arttır, raito düşür.)

Zamanlama Değiştirme : DRAM Timing Control / Cas Letency (CL) - RAS CAS Delay - RAS Precharge - Cycle Time diye tablo listesi cıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

CF veya SLI yapmayacaksan EVO modelinin düz P7P55D'den hiçbir farkı yok boşu boşuna para vermişsin.

1 - İşletim sistemi ortamında ASUS Update programı ile son BIOS'u indir.

2 - Reminin internetten istedigi voltaj ve zamanlama değerlerini bul, onları el ile gir ve kaydet ve cık.

Voltaj değiştirme : DRAM Voltage Değiştiricen.

Frekans Değiştirme : DRAM Frequency değiştiricen. ( Alternatif : FSB arttır, raito düşür.)

Zamanlama Değiştirme : DRAM Timing Control / Cas Letency (CL) - RAS CAS Delay - RAS Precharge - Cycle Time diye tablo listesi cıkar.

SLI yapacağım. P7P55D almadım. Pro almak istiyordum ama önceki mesajımda belirttiğim üzere Evo ile arasında 10 TL yada 10 $ gibi ufak bi fark olduğu için tercih ettim. Zararı olmadı anlıyacağın.aldığım yer zaten çok uygun.
    Sistemi açamıyorum. sadece bios'a girebiliyorum ve ayarları bilmiyorum. USB ile güncelleme yapamıyormuyum bios dan?
    Şuan işte olduğumdan eve gidince denemeler yapcam artık. Sen tam olarak ayarları yazabilirmisin. Bildiğin anlaşılabilir basit ayarlar. Sistemi bi açsam ben tüm güncellemeleri yapacağım.

• @dj_blow
    yaşadığın gerçekten can sıkıcı bir durum.

sorununa gelince, ram için ince ayarlarla uğraşmana gerek yok. ai tweaker menüsünden "ai overclock tuner" i xmp olarak seçtinmi anakart ram ayarlarının hepsini hallediyor zaten. xmp profil seçtinmi hiçbir şekilde ram,voltaj,mhz vs ayarlamana gerek yok.

biosdan olduğunu düşünüyorsan ve windows açılmadan bios uptade yapmak istiyorsan bunun en kolay yolu asus ez flash 2
    önce internetten en son bios u usb diskine at, (rardan çıkmış bir halde dursun)

sonra biosda tools menüsünden asus ezflash2 yi aç, tab tuşunu kullanarak usb diskini seç, anakart yeni bios dosyasını görüp kontrol ettikten sonra enter a basarak kolayca bios update ayapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1gh7m4r3

@dj_blow
    yaşadığın gerçekten can sıkıcı bir durum.

sorununa gelince, ram için ince ayarlarla uğraşmana gerek yok. ai tweaker menüsünden "ai overclock tuner" i xmp olarak seçtinmi anakart ram ayarlarının hepsini hallediyor zaten. xmp profil seçtinmi hiçbir şekilde ram,voltaj,mhz vs ayarlamana gerek yok.

biosdan olduğunu düşünüyorsan ve windows açılmadan bios uptade yapmak istiyorsan bunun en kolay yolu asus ez flash 2
    önce internetten en son bios u usb diskine at, (rardan çıkmış bir halde dursun)

sonra biosda tools menüsünden asus ezflash2 yi aç, tab tuşunu kullanarak usb diskini seç, anakart yeni bios dosyasını görüp kontrol ettikten sonra enter a basarak kolayca bios update ayapabilirsin.

evet dostum ya canımı sıktı baya. :/ 4 modu da denedim hocam olmadı. manuel, auto, D.O.C.P ve X.M.P hiç biri işe yaramadı. Ez flash 2 den DVD içindeki update yi kurdum.nasıl yapılacağını biliyorum ama oda eski çıktı. 0509 du sanırsam. güncel değil anlıyacağın. akşam USB yeni update indirip öyle deneyeceğim. oLur umarım :/
    işin olmazsa sık sık gelebilirmisin buraya. yardımların faydalı olacaktır :/

• hehehee :D PC canavar gibi. sorun HDD'den miş. eski sistemle çalışan HDD yi ( XP ) hiç ellemeden takmıştım. sanırım FİX MBR olması gerekiyor. 2 HDD war. biri sıfırdı. samsung 750 GB 32 MB. ona win 7 kurdum. felaket hızlı yaa PC :D bayıldım :D sizler ne zamandır keyfini sürüyorsunuz vede doyamıyor sürekli hız katıyorsunuz bu sisteme :D derecelendirmede işlemci 3,6 Ghz ile 7,6 Puan aldı. RAM lar 7,9 en yüksek puan :D Tabi denemek için yükledim win 7 yi. XP ye döncem az sonra. Format öncesi yedeğimi alırken sizlerede yazmak istedim. Yarın iyi bi soğutma almam gerekiyor. şimdiden 65-70 derece arası işlemci. Yardım ve bilgilerinden dolayı sizlere Tşk.ederim. ;)

Edit; İmla Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 23 Haziran 2010; 22:58:42 >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.