Şimdi Ara

ASUS P5Q-E uyumlu ekran kartı önerisi!!!1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

anakartım bu:

http://www.asus.com/Motherboards/P5QE/

üstünde intel quad core çift çekirdek işlemci var.Bu anakarta 4 çekirdek işlemci takmam mümkün mü?

üstünde nvidia 8800gt ekran kartı var.Takabileceğim maksimum ekran kartı ne olur bu anakarta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1913 -- 14 Ağustos 2014; 16:27:51 >

• Quad core zaten 4 çekirdek demek. Aynı anakart bende de var. Q8400 ve Radeon 6850 ile kullanıyorum.
  • Buna PCI express bütün kartlar takılır kartı sıfır alcaksan hangi karti alirsan al takılır bütün anakartlara bütün ekran kartları takılır ama alıcagin ekrankarti eskiye agp olabilir ozaman takilmaz

İşlemci olarak ta Intel lga 775 olan işlemciler takılır yani 4 çekirdek iki çekirdek alakası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cahilliğime verin Hocam :) Bilgisayar memlekette olduğu için işlemciyi tam hatırlayamadım.Anakart P5Q(http://www.asus.com/tr/Motherboards/P5Q/) da olabilir.Fakat Intel çift çekirdek olduğunu biliyorum.2008de aldığım için belki anakarta yeni nesil ekran kartları uymaz diye düşündüm.
    Üstünde olan donanımlar bunlar:
    RAM ddr2 2 gb
    Ekran Kartı Nvidia 8800GT

Bu özelliklerle Fifa 14 Full özellikleriyle oynuyordum.Fakat Fifa 15 yeni nesil oyun motoruyla geldiği için sistem gereksinimleri yükseltti.

Tavsiye edilen PC sistem gereksinimleri:
    İşletim sistemi: Windows 7, 64bit
    İşlemci: Intel i5-2550K 3.4Ghz
    RAM: 8GB
    Boş disk alanı: 15.0 GB
    Ekran kartı: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
    DirectX: 11.0

Bu sisteme denk gelecilecek işlemci ve ekran kartı önerebilir misiniz benim anakarta uyacak.Burda geçen işlemci ve ekran kartını P5Q-E/P5Q anakartıma takabilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1913 -- 16 Ağustos 2014; 22:12:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.