Şimdi Ara

ASUS Nvidia GeForce GTX 780 Ti nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun vadede (3 - 4 yıl içerisinde) bir tane ekran kartı almak istiyorum. Fakat bu ekran kartını alacaksam sistemi neredeyse baştan dizmek zorunda kalabilirim. Mesela tek başına 300W enerji çeken bu kart şu anki PSU gücüme eşit Yeni bir PSU almak zorunda kalacağım ama sadece bununla kalmayacaktır. İşlemcim aşırı ısınıyor. Ayrıca 6 GB RAM var fakat ben 32 bit işletim sistemi kullandığım için sadece 3.50 GB'sini kullanabiliyorum. Yani oldukça bir değişiklik sağlayacak. Sizce bu kart güzel midir yani aldığıma gerçekten değermi yoksa bu sistemde çok fazla sıkıntı yaratır mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Kart özellikleri:
    325W kadar ek 2x8 pin giriş zorunlu.
    3 GB Video Belleği
    6000 MHz Bellek Hızı
    940 MHz Çekirdek Hızı
    384 Bit
    Ve ek birçok özellikle beraber gelmekte.

Fiyat: 2.118 TL

İyi Forumlar...

• DCII 780 ti daha mantikli degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek bir bilgim yok. Tek istediğim BF4 gibi ağır oyunları HD yada Full HD'de 60 fps oynatabilmek. Önerdiğiniz bir kart varsa yazarsanız çok sevinirim.
  • Eğer işlemcin i5 650 ise darboğazın Allahını yaşarsın
    işlemcin i5 650 ise o ekran kartını alırsın gtx 750 ti gibi kullanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikuru Asahina -- 26 Ağustos 2014; 23:15:01 >
  • Eger bf4 ultra oynamak tek derdinse TI gibi canavara ihtiyacin yok . Yari fiyatina da ultra oynatacak kartlar mevcut . 780TI alacaksanda vatandan EVGA 780 TI classified alabilirsin

• fenerbahceli07 F kullanıcısına yanıt
    Şu an bende ASUS GTX 780 Tİ DC II OC var ve bf4 ü ultra ayarlarda imzamdaki sistem ile ortalama olarak ultra+4xaa ile 130 fps ile oynuyorum ama kartı kullanma nedenim 144 hz monitörümden dolayıdır eğer ki 60 hz olsaydı bu karta hiç gerek yok tabi 60 fps alınan oyunlarda var ama bf4 multide fps değerleri epey yüksekte seyrediyor bu kartı düşünüyorsanız işe ilk olarak monitörden ve daha sonrada karta yakışır bir işlemciden başlayın derim.
  • 3-4 sene içinde neler gelir,neler geçer.

Sistemin 1156 soket,300w psu felan ise o sistemden hiçbir parça alınmaz.En baştan dizeceksin.

• Şöyle söyleyeyim. İşlemcimden memnunum. Allaha şükür 125 derece gibi yüksek derecelere dayandı. (Orta seviye full oyun + render) (Oyun içi 100+ derece) Eğer fan alabilirsem yakın bir zamanda işlemciye OC, HT yapacağım. OC 3.6 GHz yada 3.8 GHz olacak ama full macun değişikliği ve bakır borulu fan almam lazım onun için biraz süresi var. Üstelik 3 yada 4 yıl sonra için düşünüyorum ki zaten o zamana kadar zaten işlemcinin ömrü yok gibi. Mutlaka değiştiririm ama şu an gerçekten olmaz ben sadece kart önerisi almak istiyorum teşekkürler bu arada öneriler için. İyi forumlar.

Edit: Hocam, sistemi en baştan dizmek için en azından 1500 - 2000 TL bayılmak lazım. Şu anki bütçem mümkün değil ona yetmez Aslında bilgisayar yerine yavaş yavaş akıllı telefon almayı düşünüyorum ama bilgisayarın yeride bir başka bunuda kabul etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerbahceli07 -- 26 Ağustos 2014; 23:38:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerbahceli07

Arkadaşlar uzun vadede (3 - 4 yıl içerisinde) bir tane ekran kartı almak istiyorum. Fakat bu ekran kartını alacaksam sistemi neredeyse baştan dizmek zorunda kalabilirim. Mesela tek başına 300W enerji çeken bu kart şu anki PSU gücüme eşit Yeni bir PSU almak zorunda kalacağım ama sadece bununla kalmayacaktır. İşlemcim aşırı ısınıyor. Ayrıca 6 GB RAM var fakat ben 32 bit işletim sistemi kullandığım için sadece 3.50 GB'sini kullanabiliyorum. Yani oldukça bir değişiklik sağlayacak. Sizce bu kart güzel midir yani aldığıma gerçekten değermi yoksa bu sistemde çok fazla sıkıntı yaratır mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Kart özellikleri:
    325W kadar ek 2x8 pin giriş zorunlu.
    3 GB Video Belleği
    6000 MHz Bellek Hızı
    940 MHz Çekirdek Hızı
    384 Bit
    Ve ek birçok özellikle beraber gelmekte.

Fiyat: 2.118 TL

İyi Forumlar...

ASUS DCU2 780 al keyfine bak kardeşim 600 tl fazla vermene gerek yok bu istediklerin için.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerbahceli07

Şöyle söyleyeyim. İşlemcimden memnunum. Allaha şükür 125 derece gibi yüksek derecelere dayandı. (Orta seviye full oyun + render) (Oyun içi 100+ derece) Eğer fan alabilirsem yakın bir zamanda işlemciye OC, HT yapacağım. OC 3.6 GHz yada 3.8 GHz olacak ama full macun değişikliği ve bakır borulu fan almam lazım onun için biraz süresi var. Üstelik 3 yada 4 yıl sonra için düşünüyorum ki zaten o zamana kadar zaten işlemcinin ömrü yok gibi. Mutlaka değiştiririm ama şu an gerçekten olmaz ben sadece kart önerisi almak istiyorum teşekkürler bu arada öneriler için. İyi forumlar.

Edit: Hocam, sistemi en baştan dizmek için en azından 1500 - 2000 TL bayılmak lazım. Şu anki bütçem mümkün değil ona yetmez Aslında bilgisayar yerine yavaş yavaş akıllı telefon almayı düşünüyorum ama bilgisayarın yeride bir başka bunuda kabul etmek lazım.

O ekran kartına 2200 TL bayilacağına 2200 TL`ye R9 280`li sistem kur.Çok saçma bir düşünce içerisindesin diyebilirim çünkü işlemcin darboğaz yapacak+PSU yetmeyecek geriye zaten anakat+ram kaliyor.Boyle cok zarar edersin.

• Sağolun hocam uzun vade içinde denemeyi düşünüyorum olmadı yeni bir laptop alırız ya gamerpc.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.