Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.830
Cevap
21
Favori
442.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Laptop'u açdıktan 5 sn sonra kapanıyor ... Tekrar power tusuna basınca çalışmaya baslıyor nedeni nedir fikir vebilecek var mı ?
  • WINDOWS 8.1 KİTLENME SORUNUNU KISMEN ÇÖZDÜM. Bugüne kadar sorunun ekran kartından olduğunu sanıyordum meğerse Aygıt yöneticisinde ki PCI express karmaşık kökten kaynaklanıyormuş. Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama win 8.1 kurduktan sonra pcde herhangi bir kitlenme olmaz ama yeniden başlattıktan sonra hemen kitlenmeye başlar çözümü şöyle.

PC kitlenmeye başladığı anda kitlenmeden hemen önce PCI express karmaşık kökü kaldırıyoruz kalktığı zaman sistemi yeniden başlatıyoruz 10 saniye içinde kendine geliyor ve kitlenme kalkmış oluyor.
    Not: daha deneme aşamasında du bakalım durum ne göstericek
    buda fotoğrafım

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _gambit_ -- 14 Mayıs 2014; 1:09:47 >

• witcher91 W kullanıcısına yanıt
    evet bende bios 212 versionu yüklü.

gerçi sana yazdıktan sonra biraz daha araştırıdm ve microsoft un fixit yaptım. şimdilik sorun yok. galiba sorunu çözdüm. ama dur bakalım sonra ne olur bilmem
  • _gambit_ _ kullanıcısına yanıt
    şu anda 8.1 ve 14.4 kullanabilen ender kişilerden birisin.Buyrun bu da plaketiniz.
    Dırıdın DIN Dırıdın DIN Dırındın DIN , DIN............. DIN......... DIN DIN DI DI DIN.
  • MEMORYSTICK M kullanıcısına yanıt
    temiz bi format attığın halde yine aynı kapanmalar oluyorsa;
    %80 ısınmadan dolayıdır o
    fan filtresi temizliği yap.
    o da olmadı termal macunları yenile.
  • Nihayet benimde pc nin sağ menteşesi kırıldı,söktüm dağıttım pc yi bir baktım o kadar sertki menteşe elimle bırak 2 penseyle zor açıp kapatabiliyorum.ikiside o şekilde,dökümü kırdırmış plastiğe tutunana yer nasıl dayanıyor şaştım kaldım.esneme çok bariz belli,biraz yumuşatayım dedim üstündeki somun kısmınla oynayarak ama oda kımıldamıyor yerinden.
    Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar vardı,çözümü nasıl yaptılar :) universal tarzda kolay uydurulabilecek bir parça mı yoksa intden parça gelecekti gidecekti uzun işse gideyim sanayiye 2 dk kaynattırayım parçayı olsun bitsin

bu arada vidalar çok çeşitli neyi nerden söktüm unuttum artık bi şekilde tuttuğu kadar vidalıcaz yerlerine

Neyseki 30 tl ye parçayı internetten buldum :) yarın buradaki esnaflara sorarım olmadı netten alıcaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hurd@cı -- 27 Nisan 2014; 23:26:37 >

• Bugün menteşelerim geldi ve montajını yaptım,biraz yumuşattım menteşeleri,zamanla kendi kendine sertleşiyor,en azından pc yi emekli edene kadar idare eder yanlız 1 adet ufak bir vida arttı,sanırım cd sürücüsü bölümüne ait orayıda açmıştım kasa vidası sökmek için.Şu an cd kapağını açtım mı geri kapanmıyor,bir kaç sefer sertçe sürmek gerekiyor.onuda daha sonra uğraşıcam artık,sıkıntılı iş bu menteşe değişimi,kafa rahat olması lazım :))
    maliyet kargo dahil 30 tl
  • Yukarıdaki uyarılara rağmen benim gibi 14.4 sürümüne güncelleme yaparak siyah ekran sorunu alanlar: Bilgisayarı güvenli modda açıp amd cleanup util ile amd driverını 1 dakika içerisinde kaldırabilirler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellopos -- 5 Mayıs 2014; 12:55:14 >
  • Arkadaşlar fanı değiştirdim daha sessiz ve soğuk bir makinaya sahip oldum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABREC

Arkadaşlar fanı değiştirdim daha sessiz ve soğuk bir makinaya sahip oldum tavsiye ederim

Bende bugün paraya kıyıp en pahalısını aldım fandan çok ses geliyor bakalım nasıl bi ürün gelecek..

http://www.ebay.com/itm/Ventilateur-Fan-ASUS-N61-N61-N61V-N61JV-N61JQ-N61VG-KSB06105HB-/271148155353?pt=FR_Informatique_Reseaux_Autres&hash=item3f21b081d9

• Çok fark ediyor ses yok, daha soğuk bir kasaya sahip oluyorsunuz, iyi yapmışsınız güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dellopos kullanıcısına yanıt
    Ebaydan mı aldın ? Benimde fan tıkırtı çıkarmaya başladı değiştirmem gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _gambit_

evet
    http://www.ebay.com/itm/Ventilateur-Fan-ASUS-N61-N61-N61V-N61JV-N61JQ-N61VG-KSB06105HB-/271148155353?pt=FR_Informatique_Reseaux_Autres&hash=item3f21b081d9
    bu linktekini aldım, hatırladığıma göre 4 günde geldi. 9$a satılan fanlardanda alabilirsin aralarında fazla bir fark olduğunu sanmıyorum.

• 14.4 versiyondaki siyah ekran sorunu ile ilgili çözüme ulaşabilen var mı?Bugün kaç kere denediysem olmadı,8.6 - 12.1 - 13.4 - 14.4 tüm permütasyonları kullandım ama 14.4 'e gelince takıldım :) şu an mecbur 13.4'de saplandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hurd@cı

14.4 versiyondaki siyah ekran sorunu ile ilgili çözüme ulaşabilen var mı?Bugün kaç kere denediysem olmadı,8.6 - 12.1 - 13.4 - 14.4 tüm permütasyonları kullandım ama 14.4 'e gelince takıldım :) şu an mecbur 13.4'de saplandım

maalesef bende 13.4 ten sonrasını yukleyemedım ya sıyah ekran hatası verıor yada yuklenırken mavı ekren demın asus turkıyeyı aradım boyle boyle dedım sıtemızdekı drıverları yukleyıp kurunuz amd nın kenı drıverları sızın laptop ıle uyumlu olmayaılır dedı asus un sıtesındekı drıverlar 2010 dan kalma ne yapacaz anlamadım...
  • Bendede var aynı sorun. Bilgisayara format attım driver sıkıntısı yaşıyorum şu an. Ne yapıyor bu AMD anlamadım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blaunacht B kullanıcısına yanıt
    galiba artık bıze bu ekran kartından hayır gelmıcek her drıver guncellemesınde bı umutla ındırıp kuruyorum ama sonuc hep aynı sıyah ekran bu gıdısle mecbur masaustu pc alıcaz
  • Aynen,en azından gider oynayamadığım cod ghost oynarım onda
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellopos

quote:

evet
    bu linktekini aldım, hatırladığıma göre 4 günde geldi. 9$a satılan fanlardanda alabilirsin aralarında fazla bir fark olduğunu sanmıyorum.

kardeşim bakır paneli fanın içine nasıl monta ettin bizim notebooklar tam set değil mi fan ve bakır panel. ve yahut komple bakır levhalı panel nereden bulabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeeHot

quote:

Orijinalden alıntı: dellopos

quote:

evet

kardeşim bakır paneli fanın içine nasıl monta ettin bizim notebooklar tam set değil mi fan ve bakır panel. ve yahut komple bakır levhalı panel nereden bulabilirim.

fan ebay linkinde gözüktüğü gibi, değişimi çok kolay vidaları çıkarıyorsun sadece. fan değişimi yaptığınızda fanı yağlamanızı tavsiye ederim bana gelen fan yağsızdı ve çok zor çalışıyordu. termal macun, fan ve hdd değişip ssd aldım 1 yıl daha götürür bu haliyle

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.