Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.830
Cevap
21
Favori
442.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _gambit_

Muhtamelen Windows 8 ya da 8.1 kullanıyorsundur win 7 ye geçersen sorun kalmaz. Eğer win 7 kullanıyorsan sıcaklıkla alakalıdır fan temizlemekle olmaz termal macun değiştirmen gerekir. Benimde başıma geldi ne zaman bir iş yapsam hemen donar kalırdı. Sıcaklık değerlerine baktığımda normal gözükürdü ama anakarta dokununca sıcak olduğunu anlardım termal macunu temizle elinde varsa tekrar sür sorun kalmaz. Not: bu arada ekran kartı olarak 13.4 den sonrasını yükleme 5730 la uyumlu değil

ama bende başka sorunlarda var mesela film izerken nette yada facede video oyun fln ekran sarılanıyo gibi oluyo yada kitleniyo sonra amd görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyo tekrar devam ediyo
  • Arkadaşlar N61JQ ( win 7 sp1 ) kullanıcısı olarak bir sorunum var. lütfen yardım edin. kafayı yemek üzereyim.

Yıllardır her türlü oyunu kasmadan doyasıya oynadım ama son çıkan battlefield 4, call of duty ghosts ve assasin serisi 3 ve 4 te sorun verdi.

Bende ekran kartımı güncellemek istedim. Ancak ne yaptıysam olmadı. ilk fabrika çıkış hali duruyor.

sitesinden defalarca farkılı güncelleme sürümleri indirdim kurdum. ama olmuyor. yüklüyorum ya açılışta ekran simsiyah oluyor, ya da çözünürlük 1024 e düşüyor. sonrada düzelmiyor bu yüzden defalarca format attım.

sürücüyü tamamen silip kayıt defteri vb. sıfırdan yükledim. yine olmadı.

Ekran kartım olan ATİ RADEON 5730 HD yi bir türlü güncelleyemiyorum. zaten bizim kart en son 13.4 sürümünü destekliyormuş gerçi onuda yükledim yine aynı oldu.

şimdi git yeni laptop al demeyin elim sıkışık. yani bu ekran kartı miladını doldurdu mu? en azından bir günceleyebilsem iyiydi.

lüften yardım edin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverdagger -- 20 Nisan 2014; 1:59:29 >

• ARKADAŞLAR SORUNUMU ÇÖZDÜM. YİNE BU SİTEDEKİ FORUMDAN BULDUM. İŞTE DONANIM HABER BU ALLAH RAZI OLSUN:)))))

1- İLK BAŞTA GÜVENLİ MODDA AMD UNİSTAL İLE ATİ YE AİT HERŞEYİ SİLDİM.

2- SONRA Display Driver Uninstaller İLE KALAN NE VARSA SİLDİM.

3- YENİDEN BAŞLATIP BU EKRAN KARTINA UYGUN 13.4 GÜNCELLEMESİNİ KURDUM.

4- OLAY BİTTİ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

hocam çıkan son driverlar uyumsuz win7 ile en son uyumlu olarak 13.4 var onuda
    http://www.guru3d.com/files_categories/videocards_ati_catalyst_vista_win_7.html
    buradan indirin, kurmadan önce driver sweeper veya amd clean up utility indirin
    http://drivers.softpedia.com/progDownload/AMD-Catalyst-Un-install-Utility-1210-Download-210633.html
    buradan veya
    kendi box hesabımdan link veriyorum
    https://app.box.com/s/ebzjjsyz75k3ju23i7mf

önce bununla taratın ve guru3d linkinden 13.4 indirip kurun...

DOSTUM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. HAFTALARCA GÜNCELLEME YAPAMAMIŞTIM. SAYENDE OLAYI ÇÖZDÜM.TEŞEKKÜRLER...

• @Led Zeppelin ADAMSIN ADAMIN DYBYSYN SAYENDE ÇÖZDÜM TE?EKKÜRLER...
  • Arkadaşlar merhaba bilgisayarımı 2010 da aldım, Allah nasip etti bu günlere kadar sorunlarımı hallettim bu klüp sayesinde.
    Fakat 2 soruna çözüm bulamadım.

Windows 7 home premium kullanıyorum
    Driverlar güncel.
    SSD kullanıyorum
    Ramlar 4 gb x 2(8 gb)

1) Bilgisayarın tarihi ile ilgili sorunlar var.

Hem bilgisayarın tarih ve saati değişiyor hem de BİOS un saati ve tarihi değişiyor.
    Gerekli olan virüs taramasını yaptım bilgisayarda virüs olduğunu düşünmüyorum.

2)Bilgisayar kitlenmesi hakkında.

Bilgisayarımı birçok kere temizledim gerek termal macun değişimi gerekse fan temizliği...
    Buna rağmen bazen kitlenmeler oluyor bazen 1 hafta olmuyor bazen 1 gün içersinde 3-4 kere oluyor.
    Kitlenmeye şu şekilde, hiçbir şekilde ne görev yöneticisi açılıyor ne de mause imleci hareket ediyor ekran donuyor,
    ardından çalışmakta olan fan duruyor!! 20 sn sonra tekrar fan dönmeye başlıyor kitlenmede devam ediyor.
    Ardından mecbur POWER tuşuyla kapatmak zorunda kalıyorum.

Bu 2 konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

• bizim pcler de cod ghost bf4 online oynanır mı oynayan deneyen var mı ona göre birini alcam.
  • cod : ghosts performansı bayaa kötü hocam ben campaign'de bile perişan olduydum.Multisi hiç oynanmaz
    battlefield 4 al derim.
    bi kaç ayar çektinmi 720p alayı medium ve özellikle Res.Scale diye bişey var grafik ayarlarında sol en altta onu yüzde 75 filan yaparsan gayet akıcı oluyor ben campaign bu ayarlarda bitirdiydim.
    Field of view u 120 yaptıydım ayrıca.
    Multisini hiç sorma en ufak fikrim yok oyun çok pahalı :'C
  • Arkadaşlar ''GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICISI YANIT VERMEYİ KESTİ'' uyarısı almaya başladım.

her şey ekran kartım olan ati radeon 5730 hd ekran kartımı 13,4 sürümüne güncelledikten sonra oldu. bu güncellemeyi mecbur yapmak zorundayım yoksa son çıkan oyunları oynayamıyorum.

acaba win 8 yüklesem 13.4 sürümünden daha güncel olan yüklemeleri yaparak sorunumu çözer miyim???
  • witcher91 W kullanıcısına yanıt
    dostum ekran kartın ati radeon 5730 değil mi? battefield 4 ü nasıl oynadın?? yardım edersen sevinirim ben de 5-10 dakika oynuyor sonra görüntü bağdaştırıcısı yanıt vermedi deyip oyundan atıyor

sistemin win 7 mi win 8 mi? ekran kartının sürümü hangisi merak ettim sorunumu inşlh çözmeme yardımcı olur???
  • ATİ RADEON 5730 U NASIL 13,11 BETA İLE GÜNCELLEDİN ? BU KARTA SADECE 13,4 SÜRÜMÜNDEN SONRAKİLER UYUMSUZ DİYE BİLİYORUM.

BENDE WİN 7 YÜKLÜ ACABA SEBEB O MU? YANİ WİN 8 E GEÇSEM 13,11 İ GÜNCELLEYİP OYNAYABİLİR MİYİM?
  • silverdagger S kullanıcısına yanıt
    kardeş win8 benim 8.1 deil...(ölümüne güncellemiyorum)
    driver: 13.12 catalyst
    oyunda z10yded versiyon bu update'li olandan
    (şimdi bunu yazdım diye hemen public enemy no:1 olcaz)
    tamam teşekkürler o zaman bende win 8 yükleyeyim. ve 13.12 yi güncelleyeyim.

ekran kartlarımız nasıl olsa aynı değil mi ati 5730 hd. önemli olan zaten ekran kartı ben win 7 ile kesinlikle aynı karta 13.4 ten ötesini yükleyemedim. adamlar zorla win 8 geçirecekler valla helal olsun.
    hocam bu parlaklık sorunundan haberdarsındır diye umuyorum ama ben gene de söyleyeyim
    13.12 yüklerken ve yükledikten sonra ekran parlaklığını %62'nin üstünde tut.
  • evet yine parlaklık sorunumuz devam ediyor.
    sürücüyle beraber raptr programı da geliyor bu oyunları oto-optimize yapabilen bi program olduğunu iddia etse de oyun listesi bayağı az gibi şu an.
    ne Testament of sherlock'u optimize etti
    ne Outlast'ı
    ne de Warhammer space marine'i
    yorum sizin
    dostum ben bu 13.12 sürümü yüklemiştim ama dediğin gibi ekran simsiyah oldu ben parlaklığı sonuna kadar artırdım ama gene yetmedi bende kaldırdım. 13.4 yükledim ama onu yüklediğimden bu yana da ^^ görüntü bağdaştırıcısı sorun yaşadı ve bu durumdan kurtuldu^^ uyarısı alıyorum. ekran donup kalıyor. perişan oldum.

sende ati radeon 5730 mu var? ve sistemin win 8 buna rağman 13.12 sorunsuz mu ?

lanet olsun bu yazıyı yazana kardar bile ekran 2.kez gitti geldi???
  • ozandemir- kullanıcısına yanıt
    Tamam ısınmadan olabilir ya da kablolarda temassızlık olabilir. Termal macunu temizleyip denedin mi? Eğer fanı ve macunu iyice temizlediğin halde donmalar devam ediyorsa 2 sebebi olabilir 1-Kablo temassızlığı (ekran sararmasından yola çıkarak söleyebilirim) 2- Harddisk, oda donma ve kitlenmelere sebep olabilir.
    Windows 7 ultimate ve ati 13.4 sürücüsü >>>> Windows 8 ve atinin bütün güncel sürücülerinden. Sebebini bilmiyorum ama oyunda tam performans almak istiyorsan windows 7 ultimate ve ati 13.4 kullan. Ekstra performans sağlaman için çeşitli ayarlar var onları internette bulabilirsin
    evet aynı 5730 işte sorunsuz değil bi o parlaklık sorunu vardı işte.
    şimdi 14.4 yükledim zaten
    onda da tek fark raptr olması zaten
    sen bios 212 yi yüklemiş miydin.
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.