Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ (342. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.831
Cevap
21
Favori
442.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben hala 91v modelini kullanıyorum.

Fakat artık iyice yavaşladı. 8 gb ram ve ssd almak istiyorum.

Özellik olarak nelere dikkat etmem gerekiyor ? Destekleyip desteklenmeyeceğini bilmiyorum

• hüseyin kürüm H kullanıcısına yanıt

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okancool -- 18 Temmuz 2021; 14:17:49 >
  • grimfandango83 kullanıcısına yanıt

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okancool -- 20 Ağustos 2021; 0:56:52 >
  • MyhM66 M kullanıcısına yanıt

Kardeşim üzerinden baya bir zaman geçmiş ama cevaplayayım dedim. Belki başkalarına yardımı dokunur. Anakartın desteklediği en yüksek ram 1333 mhz(667+667) ve 8gb (4+4) olmalı. Resimden bütün değerler anlaşılmıyor.

• Merhaba arkadaşlar. Yardımcı olur diye bu paylaşımı yapıyorum. Bilgisayarıma 10. yaşında yaptığım bir takım takviyelerle şu an piyasadaki 5.000 tl değerindeki ofis bilgisayarlarıyla aynı performansı gösterdiğini söyleyebilirim.

8 gb (4 + 4) ve 1333 mhz (667 + 667) RAM

120 gb SSD

500 gb HD

Bunun dışında bataryam öldü ve yenisini aldım. Menteşelerden biri kırıldı. İnternetten istetip taktırdım. CD-ROM girişi bozuldu çıkarıp Caddy sürücü taktırdım. Bu sayede SSD-HD beraber kullanabiliyorum. 6 ayda bir macununu (Noctua) değiştiriyorum.

Windows 10 en son güncellemeyle kurulu bir şekilde çalışıyor. Donmalar yok denecek kadar az. Office 2021, AutoCAD 3D, Sketch Up, Photosop CS6, Illustrator, Solidworks, IdeCAD, Sap2000 gibi programlar sorunsuz şekilde çalışıyor. 3 boyutlu çizim bile yapabiliyorum. Aşağıdaki programlar yüklü halde kullanabiliyorum.

Bilgisayarı halen yaşayan varsa zaten bu değişikliklerin bir kısmını yapmıştır. Sıkıntı yaşayanlara da referans olur ümidindeyim. Ben şahsen en az 2-3 sene daha bilgisayarımdan bu performansı almak niyetindeyim. Tabii ekran kartı yanıp işlemci tükenip anakart iflas etmezse  

• zgrzcn21 kullanıcısına yanıt
    Windows 10 da ekran kartı yazılımını nereden indirip kurdunuz? Herhangi bir sıkıntı yarattı mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zgrzcn21 kullanıcısına yanıt

Menteşe 2. Kere kırıldı benim de, öyle idare ediyorum. Ekran arada gidiyor geliyor, dönem dönem mavi ekran hatası veriyor ama israrla bozulmuyor tam anlamıyla. Son nefesini verene kadar devam 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 yükledim. Kamera ters gösteriyor. Başka uygulama yükledim ama WhatsApp uygulaması ile de o uygulama çalışmıyor. Çözüm bilen var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de öyle maalesef. Kameranın sürücüsünü güncelleştirdiğimde bir ara düz görüntü aldım ama sonra yine bozdu. Ben zaten pek kullanmıyorum. Kamera da eski ve çözünürlüğü çok düşük. 1.2 veya 2.0 megapikseldi galiba. Eğer kamerayı çokça kullanıyorsan harici bir kamera alabilirsin. Bunun pek işlevi kalmadı.

• A.J. Pacino kullanıcısına yanıt

Valla benim ekran kartı eskisinden daha fazla ısınmaya başladı. En az 10°C daha fazla gösteriyor düzenli macun kullanmama rağmen. Macun da bitti bitecek. 2017 de almıştım. Onun dışında Chrome harici tarayıcılarda sıkıntı oluyor. Başka derdim sıkıntım yok çok şükür. Çok merak ediyorum nereye kadar götürecek  

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.