Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.830
Cevap
21
Favori
442.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi denesen kardeş bizde ona göre indiririz
  • Hurd@cı kullanıcısına yanıt
    herkes birbirinden bekliyor ya la
  • witcher91 W kullanıcısına yanıt
    zamundaya düştüğü gün indirmeye başlamıştımki pc arıza verdi.Şuanda da satılık Grafik bakımından maximumda aa kapalı olarak 30-40fps arası çalıştıracağı fikrindeyim.6 gb ram zorunluluğuda ilginç gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten oyunu oynarken o kadar da bellek tüketmiyormuş diyorlar oynayanlar . Artık gösteriş olsun diye mi koymuşlar o 6 gb kriterini nedir.
  • kolay deil o kadar kapasiteyi indirmek
  • adam nasıl söküyor bizim laptobu 9 dakkada

http://www.youtube.com/watch?v=H2pifwCXZ9k
  • Destek kısmında açtım ancak birde burada sorayım dedim belki yardımı dokunur.

OYUNDA GÜÇ GİDİP GELİYOR VE ARDINDAN KAPANIYOR.

Şimdi sorun şu: 1 ay önce kadar, cihazın orijinal adaptörü yere düşerek bozuldu bende muadil ürün olan LİTEON adaptör aldım. Sorun bundan mı kaynaklı bilmiyorum ANCAK; özellikle cihaza çok yük bindiren oyunlarda (ASSASIN'S CREED BLACK FLAG) ilk başta normal çalışmaya devam ediyor, sonra sanki güç kablosunu yerinden çıkarıp takarmış gibi laptop kendini pil moduna alıyor 1 dakika sonra hemen tekrar güç moduna alıyor, bu işlem sık sık tekrarlanıyor sanki ekran yanıp sönermiş gibi oluyor ve ardından ÇAT! diye laptop kapanıyor.
    Sonradan aklıma ısınma sorunu geldi, cihaz yaklaşık 3 senelik felan arada servise felan gitti eğer onlar değiştirmediler ise -ki sanmıyorum alındığından beri termal macun değişmedi- acaba sorun termal macunu değiştirince düzelirmi ? Düzenli aralıklar ile içini temizliyorum. ve

AİDA 64 ile yaptığım testlerde masaüstünde sadece Chrome açık iken
    CPU sıcaklığı 74 derece
    GPU SICAKLIĞI 72 derece
    Tam ölçemedim ama ASSASİN oynarken CPU 99-100 GPU da bi 85-90 dereceyi görmüştü diye hatırlıyorum.

Acaba büyün sorun ısınmada mı ? Neler önerebilirsiniz ?

• yaaaa bu ekran kartının update'i çıktı dün yine yüklenmiyor yine yüklenmiyor naapsak topluca kurabiye mi yedirsek Amd ye...
  • atahan1905 A kullanıcısına yanıt
    fanı komple çıkarıp filtreyi filan sildin mi kardeş bak, o dalgayı senede 1 yapmak gerekiyor yoksa sapıtıyo bilgisayar.
  • atahan1905 A kullanıcısına yanıt
    soğutucun varsa laptobun arka kapağı çıkart at bi köşeye gitsin.Ben öyle kullanıyorum sıcaklık sorunum yok şuanda
  • Windows 8.1 64 Bit için hangi ekran sürücüyü yüklemeliyim. Dün otomatik driver update programından sonra açılıştı siyah ekranda kaldı. f8 ile güvenli modda açıp ati driverını silsem, eski bir sürüm yüklesem olur mu?
  • asus n61j de usb 3.0 destekliyo mu nasıl anlarım??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nur92

asus n61j de usb 3.0 destekliyo mu nasıl anlarım??

Destekliyor. Sol tarafta yer alan girişlerdeki usb girişi (iç malzemesi mavidir) usb 3.0 dır.
  • Goday kullanıcısına yanıt
    13.4 yükle ,betayı yükleme bi de windows 8'e geri dön istersen. Benim pc 8.1 de sapıtıyor sendeki gibi siyah ekran veriyor.Belki de pirate olduğu içindi orasını bilemicem
    Start8 programını da kurarsın başlatını geri alırsın hafız ok???
  • Merhabalar. Asus n61jq bilgisayarımın sol menteşesi kırıldı malesef. Yaptırırsam kaça mal olur bileniniz var mı?
  • witcher91 W kullanıcısına yanıt
    hocam vallahi o olayı 3 senedir yapmadım açıkcası donanıma zarar vermekten korktum malum o benim bebeğim. işte şimdi vatandan termal macun aldım onu bekliyorum macun gelince bakır borular ile fanı sökücem filitre pis ise temizlicem macunu sürcem sonra bakcaz bakalım.
  • sx1_emre S kullanıcısına yanıt
    dostum sol ise dikkat et çok kurcalama sanırım bağlantı kabloları felan hep oradan geçiyor. benim sağ taraf kırılmıştı 70 tl ye mal oldu 2 menteşeyi de değiştirdiler. Belki az daha ucuza bulabilirsin ama en az bi 60 felan çıkartırsın cebinden diye düşünüyorum aman kaliteli birşey al bana sorarsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atahan1905

dostum sol ise dikkat et çok kurcalama sanırım bağlantı kabloları felan hep oradan geçiyor. benim sağ taraf kırılmıştı 70 tl ye mal oldu 2 menteşeyi de değiştirdiler. Belki az daha ucuza bulabilirsin ama en az bi 60 felan çıkartırsın cebinden diye düşünüyorum aman kaliteli birşey al bana sorarsan.

Değişimden sonra tekrar bir sorun yaşadınız mı menteşelerde? Bir de sizce değiştirmişken ikisini de mi değiştireyim çünkü belki bi süre sonra sağ taraf da beni yarı yolda bırakabilir.
  • sx1_emre S kullanıcısına yanıt
    Yok bi sıkıntı olmadı zaten 2 sini birden değiştirdiler bende ikisi de birbiriyle uyumlu olsun bilmem ne sebebinden dolayı. zaten ikisini birden değiştiriyorlar. Ve tekli satılmıyo ikili satılıyor. değiştirmişken tam olsun demi ;)
  • Evet arkadaşlar 3-4 gün önce bahsettiğim aşırı ısınma sorununu çözdüm sizler ile paylaşayım dedim. Evet Assasin's Creed Black Flag oynarken aşırı decede bir ısınma yapıyordu, araştırmalarım sonucu termal macun değiştirmem önerildi. Önceden şu şekildeydi

ÖNCE

Oyunda (Assassin's Creed: Black Flag)

CPU: 95-100 derece
    GPU: 85-90 derece

Boşta Masa Üstünde (Yanlızca Google Chrome Açık)

CPU: 74-76 derece
    GPU: 72-74 derece iken

Fan flitresini temizledikten ve Thermal Take TG 2 işlemci macununu sürdükten SONRA;
    Oyunda (Assassin's Creed: Black Flag)

CPU 80-85
    GPU 60-65

Boşta Masa Üstünde (Yanlızca Google Chrome Açık)

CPU: 55-58 derece
    GPU: 55-56 derece

YANİ sonuç olarak macun 15-20 DERECE ISIYI DÜŞÜRDÜ ,TABİ bedel olarak fanı temizlerken fanın dişlilerinden birini kırdım oyunda biraz titriyor dengesizlikten o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atahan1905 -- 24 Aralık 2013; 17:59:06 >

• 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.