Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.831
Cevap
21
Favori
442.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arda_yaman

Arkadaşlar sıkıntım şu;

HDMI kablosundan monitör bağlantısı yaptığım zaman (1920x1080) bilgisayarı kullanırken özellikle de video ya da stream izlerken başıma geliyor bu durum. Resimde de görüldüğü gibi yeşil pembe noktalar çıkmaya başlıyor önce az bir seviyede oluyolar fare hareketlerine göre çıkıp kayboluyolar bir süre sonra daha da büyüyorlar ve son aşamada ekran siyah oluyor sonra düzgünce geliyor ve "amd driver yanıt vermeyi kesti" uyarısı alıyorum. Daha sonra bir daha çıkıyolar bir daha gidiyo geliyo filan böyle dönüyo bu durum. HDMI bağlandığında yapıyor sadece kendi ekranında olmuyo bu durum. E yanda 23' monitör dururken laptoptan kulllanmak da koyuyo açıkçası. Nedir bir çare biliyor musunuz? Driver filan güncelledim ama hiç sanmıyorum o sebepten olduğunu bana çok donanımsal geldi bu sorun. Naaptı ömrü tükendi galiba bizim canavarın 3. yılını da doldurdu zaten :S

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ

Grafik kartı donanım hatası zaten bu serinin grafik kartları cortlamaya basladı, fabrika hatası gibi ... belirli bi zaman sonra bozulmaya programlanmış sanki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEMORYSTICK -- 8 Ocak 2014; 19:56:44 >

• Arkadaslar Win8 ile Ekran kartı sürücüleri tam uyumlu değil (5730 bios) "Ekran Parlaklığı" sorunu var.. Belirli bir sevyeye kadar ekran ışığını azaltmıyor ,, ve hemen ışığı kapatıyor AMD Catalays 13.4 -.13.12- 13.9 hepsi aynı size tavsiyem ekran parlaklığını %100 de bırakın sürücüleri yüklerken ... eğer kısmak isterseniz ekran ışığı barını biraz kısın ve yeniden baslatın tekrar basladıgın da ışığı azaltıcaktır .. eğer kapanmıssa "Fn+F6" tuşu ile yükseltirsiniz.
  • MEMORYSTICK M kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1 de var o sorun ben Win8 kullanıyorum güncelleme filan yapmıyorum herhangi bir sıkıntım da yok...
    13.4 yüklü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: witcher91

Windows 8.1 de var o sorun ben Win8 kullanıyorum güncelleme filan yapmıyorum herhangi bir sıkıntım da yok...
    13.4 yüklü.

Ekran Parlaklığını azaltıp ,çoğaltabiliyormusun ?
  • MEMORYSTICK M kullanıcısına yanıt
    evet. ATI Beta sürücüsünü yüklersem mala bağlıyo dediğin gibi ekran parlaklık sorunu oluyo.
    Ama 13.4 te bi sorunum yok %0 şu an parlaklık
  • AAAAA 13.12 SONUNDA İNİYOR ULAN
  • bi saniye 2-2 mi muhabbetine döndü parlaklık kısılmıyo
    illa gözümüz kör olacak yani
  • Bilgisayarımı Windows 8'e yükseltmek istiyorum. Orjinal almayı düşünüyorum nerden ve ne kadar bir fiyata alabilirim. Bilgisi olan veya win8 e geçmiş olanlardan aydınlatacak olan varsa sevinirim. Ayrıca sahip olduğumuz win7 lisansı bi avantaj sağlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deorvine -- 11 Ocak 2014; 10:32:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMORYSTICK

quote:

13.4 yüklü.

Ekran Parlaklığını azaltıp ,çoğaltabiliyormusun ?

bEN YAPAmıyorum :D ekran gidiyor
  • MyhM66 M kullanıcısına yanıt
    13.4 sonrası sürümlerde parlaklık yüzde 62'nin altında ise siyah ekran alıyoruz maalesef
    gözüyle problemi olan 13.4 e geri dönsün.Oyunlarda aşırı bir fark yok zaten maximum 3-5 fps oynar tahminen.

!!!!Bir de Win.7 kullanıp 13.12 kullanan biri varsa bu sorunla karşılaşıyor mu mesaj atarsa sevinirim!!!
  • Win 8 kesinlikle açılırken filan aşırı hızlı
    ancak ultrabooklara özel tasarlanmış bi sistem,yani start8 programını kurmadan kullanırsan bu bilgisayarla tam bir işkence oluyor.
    -Ayrıca yeni arayüzü saçmasapan ''bence''
    -modern arayüzdeki bazı uygulamaları mesela xbox müzik cart curt uygulamalarını filan Türkiye'de tam anlamıyla kullanamıyoruz(Kullanabilsek de umrumda olmazdı)
    -Çeşitli Rom sorunları oluyor.
    -Kamera ters görünüyor,DVD-rom yazmıyor mesela bazılarında.

Bana sorarsan bütün bu eksilerine rağmen start8 kurarsan Win7 den iyi ama para vermem o ayrı.
    Git Steam'den bütün oyunları topla buna vereceğin parayla...
  • quote:

Win 8 kesinlikle açılırken filan aşırı hızlı
    ancak ultrabooklara özel tasarlanmış bi sistem,yani start8 programını kurmadan kullanırsan bu bilgisayarla tam bir işkence oluyor.
    -Ayrıca yeni arayüzü saçmasapan ''bence''
    -modern arayüzdeki bazı uygulamaları mesela xbox müzik cart curt uygulamalarını filan Türkiye'de tam anlamıyla kullanamıyoruz(Kullanabilsek de umrumda olmazdı)
    -Çeşitli Rom sorunları oluyor.
    -Kamera ters görünüyor,DVD-rom yazmıyor mesela bazılarında.

Bana sorarsan bütün bu eksilerine rağmen start8 kurarsan Win7 den iyi ama para vermem o ayrı.
    Git Steam'den bütün oyunları topla buna vereceğin parayla...

DVD rom yazmıyorlar bazılarında derken? Kişi anlamında mı yoksa DVD bazında mı söyledin...7

• MyhM66 M kullanıcısına yanıt
    kişi , çok da önemli deil yaa Dvd yazıp naabacan bi flash disk 20 lira zaten.
  • Aranızda league of legends oynayan var mı ? Bilmeyenler için de şöyle özetliyim ssd olmasına rağmen oyuna giriş esnasında yükleme süresinde bir iyileşme olmadı bu neden kaynaklanır ramlerin bunda etkisi var mı ?
  • quote:

13.4 sonrası sürümlerde parlaklık yüzde 62'nin altında ise siyah ekran alıyoruz maalesef
    gözüyle problemi olan 13.4 e geri dönsün.Oyunlarda aşırı bir fark yok zaten maximum 3-5 fps oynar tahminen.

!!!!Bir de Win.7 kullanıp 13.12 kullanan biri varsa bu sorunla karşılaşıyor mu mesaj atarsa sevinirim!!!

win7 de 13.12 yi yükledim.. bilgisayar yeniden başladığında.. hiç görüntü yoktu.. dark screen verdi anlayacağın.. yani parlaklığa göre değişmişyor win7 de.. direkt dark screen alıyorsun..
  • bay_gizemli B kullanıcısına yanıt
    Y-U-H
  • 3 yıllık cihazı 500'e alsam fiyatı sizce nasıl? (N61JQ) Lol, total war, pes oynatır mı?
  • benim asus çok ısınıyor yahuuu 70 ile 85 derece arası biosta yüklenmiyor winflash ile son sürüm bios linki verebilecek olan varmı acaba, bir arkadaşım biostandır o ısınma dedi bana, lütfen cevap bekliyorum acil..
  • carlitoss kullanıcısına yanıt
    -Pes 2014 full ayarlarda oynanıyordu bende hatta tv'de full hd oynamıştım.Ama oyunu 1 ay sonra beğenmediğim için sildim.
    -Bi arkadaş LoL oynarken yükleme süresinden şikayetçi olmuş.Ben oynamadım ama LOL açmaması saçma olur bu bilgisayarın.En azından medium yaparsın ayarları.
    -Ben en son Napoleon:Total War oynamıştım.Orta ayarlarda kasma olmadan oynamıştım.Grafikleri iyi ayarlarsan Rome:Total War 2 de de kasma olmadan oynarsın tahminen.
    -Satan arkadaş ya çok akıllı ya da çok saf, Bu bilgisayar minimum 1000 tl eder.
  • witcher91 W kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. Biraz daha araştırayım alayım olmazsa. 500 lira iyi fiyat. Kullanmıyor arkadaş cihazı. Elinden çıksın diye satıyor benim aklımda yoktu da sırf mobil olarak taşıyabilirim diye alacağım işte.
  • 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.