Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.847
Cevap
13
Favori
290.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 64-bit isletim sisteminde 8 gb kullanilabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.Z.Z

quote:

Orijinalden alıntı: abdayd

Notebooku servise gonderen arkadaslar kac gun sonra geri aldiniz. gecen ptesi pc ellerine ulasmis.10 is gunu diyorlar ama bu 10 gun illa dolacak mi pcyi gondermeleri icin?

bnm 3 günde geri gelmişti laptop geçen yaz.

arkadaşlar laptop ı 8 GB ram e yükselten var mı?

Çabuk gelmiş. Problemi neydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: o.Z.Z

quote:

Notebooku servise gonderen arkadaslar kac gun sonra geri aldiniz. gecen ptesi pc ellerine ulasmis.10 is gunu diyorlar ama bu 10 gun illa dolacak mi pcyi gondermeleri icin?

bnm 3 günde geri gelmişti laptop geçen yaz.

arkadaşlar laptop ı 8 GB ram e yükselten var mı?

Çabuk gelmiş. Problemi neydi?

bataryası ölmüştü, dvd-rw de sorun vardı bunları yazarak gönderdim garantiye. anakart, dvdrw ve batarya değişip geri gönderdiler laptopı :D

• Arkadaşlar herkese merhaba. Bakıyorum notebookumuzda sorun çıkmış ve içini açmaya başlamışsınız. allah kolaylık versin. 2 yıl geçti aradan artık normal. Bunlar böyle malesef. Allahtan bende çok aşırı sorun yok.

İki sorun olacak,

Birincisi; 4 gb lik ram alıp 6 gb ye yükseltmek istiyorum. Hissedilir bir fark oluyor mu ?
    İkincisi; SSD alıp takayım diyorum, hangi model hangi marka ne özellikler bununla uyumlu biliyor musunuz ? Ciddi şekilde hızlanma olur mu ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Arkadaşlar herkese merhaba. Bakıyorum notebookumuzda sorun çıkmış ve içini açmaya başlamışsınız. allah kolaylık versin. 2 yıl geçti aradan artık normal. Bunlar böyle malesef. Allahtan bende çok aşırı sorun yok.

İki sorun olacak,

Birincisi; 4 gb lik ram alıp 6 gb ye yükseltmek istiyorum. Hissedilir bir fark oluyor mu ?
    İkincisi; SSD alıp takayım diyorum, hangi model hangi marka ne özellikler bununla uyumlu biliyor musunuz ? Ciddi şekilde hızlanma olur mu ? Teşekkürler.

ben 8gb a yükselttim ram i fakat ramlerden birinin bozuk olması sebebiyle bi süreliğine 6gb olarak kullanıyorum. windows performans değerlendirmesinde Ramler:6.6 ya yükseldi 6gb ram ile. yani öle süper hızlandı diyemeyiz ama yinede fark etti 6gb ram ile.

• Anladım. bu ssd uçuruyor sanırım bilgisayarı. onun için öneriler olursa sevinirim.
  • quote:

Arkadaşlar herkese merhaba. Bakıyorum notebookumuzda sorun çıkmış ve içini açmaya başlamışsınız. allah kolaylık versin. 2 yıl geçti aradan artık normal. Bunlar böyle malesef. Allahtan bende çok aşırı sorun yok.

İki sorun olacak,

ram de hissedermisin bilemem ama ssd de hissetmemen mümkün değil..
  • Uyumluluk için öneri varmı. hangisini alayım ve neden ? Birde bunun hdd si ne kadar gider ikinci el.
  • quote:

Uyumluluk için öneri varmı. hangisini alayım ve neden ? Birde bunun hdd si ne kadar gider ikinci el.

hocam harddsik fiyatları arttı biliyorsun.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_267/tt.htm

buradan bir bak istersen..

marka konusunda ise kullanan arkadaşlar daha yardımcı olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Uyumluluk için öneri varmı. hangisini alayım ve neden ? Birde bunun hdd si ne kadar gider ikinci el.

hocam harddsik fiyatları arttı biliyorsun.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_267/tt.htm

buradan bir bak istersen..

marka konusunda ise kullanan arkadaşlar daha yardımcı olur..

hdd fiyatları gerçekten uçmuş geçen sene 7200rpm hdd almayı düşünüyodum 150 lira olan hdd şuan 270 liraya fırlamış. ssd ye girince ztn dahada katlıyo fiyatlar

• Şu sıralar harddisk almak upgrade için yapılacak en son şeylerden biri olmalı.

En az 1 ay beklerseniz fiyatlar eski seviyelere yaklaşacaktır.
  • arkadaşlar benim dwdrw princo boş dvdleri yazamıyorum artık :( başka markada demedim
    acaba sadece princoda mı uyumsuzluk var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

arkadaşlar benim dwdrw princo boş dvdleri yazamıyorum artık :( başka markada demedim
    acaba sadece princoda mı uyumsuzluk var?

PLM markasında da ben sıknıtı yaşamıştım sanırım.
  • O zaman şimdilik sadece ram alayım. 1066 mhz mi olması lazım yoksa yüksek mhz liler olur mu ?
  • ram almak laptop da nasıl farklar yaratır?
  • Bir soru daha, vatandan ssd bakcam da hangi bağlantı türü bizim notebook ile uyumlu ? sata 2.0 veya 3.0 ?

Diğer sorun 1066 mhz lik mi ram almak lazım yoksa 1333 mhz olur mu ?

Arkadaşlar cvp verirseniz memnun olurum yrn indirim varken alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 27 Ocak 2012; 0:36:22 >
  • Sata 2.0 uyumlu ama sata 3.0da geriye dönük uyumlu olabilir. Ram 1066 alman yeterli olur. İşlemciden dolayı 1333 alsanda 1066 çalışacak zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 27 Ocak 2012; 0:49:21 >
  • tamamdır çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

ram almak laptop da nasıl farklar yaratır?

güncel
  • Arkadaşlar 8 gb ram aldım. Sizce aşağıdaki ssd yi almaya değer mi ? Normal kullanım hızlansın yeter. Zaten 1 tb 2.5 inçlik harici hdd de var. Önemli olan bu ssd iş görür mü ?

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/sandisk-sdssdh-060g-g25-60gb--ultra-sata-20-ssd-(-okuma-280mb---yazma-270mb)/productdetails.aspx?I_ID=56803
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.