Şimdi Ara

ASUS N61JA-226DV(i3 350m-ATİ 5730)KULLANICILARI KULÜBÜ(33 ÜYE) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
4
Favori
61.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürederim bende yeni farkettim yüz tanımayı..şimdilik nazar degmesin hiçbir sorunu olmadı yavaşlama duraklama pil sorunu fln klavyesi gayet şık ısınması hatta gayet soguk bi bilgisayar..kasasına ztn sölicek bişey yok asus..sizde güle güle kullanın
  • bu ürünün i5 lisi varmı? vatandan baktım i5li olanların ekran kartları düşük. yani 5730 değil.
    i5 + 5730 var mı ?
    kullanan arkadaşlara iyi günlerde kullanmaları dileğiyle. şahane görünüyo özellikleri
    i5 + 5650 acer veya p'bell leri oyunlarda tokatlar i3 350 çok yeterli bi işlemci. yeni İ serisinden anlamıyom diyen arkadaşlar varsa notebookcheckten kontrol edebilirler. p8800 ile aynı puanı alıyor i3 350.
    i serisi işlemci çıkmadan evvel p8700 canavardı. p8800 cilası. bi tek t9600 olan seriler geçiyodu puanda. o da t serisi fazla enerji çekiyo diye eksi puan

yani i3 350 gerçekten yeterli. fazla bile. güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Vapor.Experience

bu ürünün i5 lisi varmı? vatandan baktım i5li olanların ekran kartları düşük. yani 5730 değil.
    i5 + 5730 var mı ?
    kullanan arkadaşlara iyi günlerde kullanmaları dileğiyle. şahane görünüyo özellikleri
    i5 + 5650 acer veya p'bell leri oyunlarda tokatlar i3 350 çok yeterli bi işlemci. yeni İ serisinden anlamıyom diyen arkadaşlar varsa notebookcheckten kontrol edebilirler. p8800 ile aynı puanı alıyor i3 350.
    i serisi işlemci çıkmadan evvel p8700 canavardı. p8800 cilası. bi tek t9600 olan seriler geçiyodu puanda. o da t serisi fazla enerji çekiyo diye eksi puan

HD 5650 ile HD 5730 arasında çok uçurum farkı yok. Ayrıca i5 430m, yeri geliyor T9600'a kafa tutuyor; hatta yer yer geçiyor.

HD 5650 Performansı:
     ASUS N61JA-226DV(i3 350m-ATİ 5730)KULLANICILARI KULÜBÜ(33 ÜYE)

HD 5730 Performansı:

Not: İşlemciler i5 430'dir

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: Vapor.Experience

bu ürünün i5 lisi varmı? vatandan baktım i5li olanların ekran kartları düşük. yani 5730 değil.
    i5 + 5730 var mı ?

HD 5650 ile HD 5730 arasında çok uçurum farkı yok. Ayrıca i5 430m, yeri geliyor T9600'a kafa tutuyor; hatta yer yer geçiyor.

HD 5650 Performansı:

HD 5730 Performansı:

Not: İşlemciler i5 430'dir

aynı düşünce bende de mevcut asus N61ja nın i5 li modeli almak istiyorum fakat tr de bulamadım. Acaba gelir mi ki? Bir de 5650 ile 5730 arasında fazla bir fark yok biliyorum fakat Asus N61 serisinden almak istiyorum ben.

• ben aralarında hissedilir bir fark oldugunu düşünüyorum..eger 5650 ile 5730 arasında çok fark yok dersek eh ozaman gt 335 yada gt240la da yok demek gerekir..ama onlarlada hissedilir farklar var notebookcheckten bakınca nedemek istedigimi anlıcaksınız diye düşünüyorum 5730 birz daha gelecege yatırım olur..i5 işlemcili 5730 var eksen bilgisayarda ama tükenmiş uzun bi zamandır da yok takip etmek isteyen ordan edebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniogun

ben aralarında hissedilir bir fark oldugunu düşünüyorum..eger 5650 ile 5730 arasında çok fark yok dersek eh ozaman gt 335 yada gt240la da yok demek gerekir..ama onlarlada hissedilir farklar var notebookcheckten bakınca nedemek istedigimi anlıcaksınız diye düşünüyorum 5730 birz daha gelecege yatırım olur..i5 işlemcili 5730 var eksen bilgisayarda ama tükenmiş uzun bi zamandır da yok takip etmek isteyen ordan edebilir...

Hocam notebookcheck'e fazla güvenmeyin. Çünkü orada HD 5650'nin grafik işlemcisinin 450 Mhz'de çalıştığından bahsetmişler. O yüzden HD 5650'nin puanı orada o kadar düşük. Normalde HD 5650'nin GPU hızı 550 Mhz'dir.(HD 5730'un da GPU hızı 650 Mhz'dir.) Ayrıca kullanılan dizüstülerin işlemcileri de farklı, puan farkının bu denli olmasının bir sebebi de bu

• Asus hakkında (daha 2 hafta once p8700 lü, x64 modelını aldıgımdan ) ahkam yurutebılırım.

soyle : dıkkat edecek olursanız ,.o kadar para sayılan bır cıhaz ıcın dandiğin onde gıdenı bir ekran koyuyorlar.Asus ekran kalıtesı yonunden en alt neresı ıse oradadır bence ,cok parlak ,arka led,aydıntlatmaya o kadar abanmıslar kı ekranda kontrast denılen bır hadıseden haberlerı yok...bembeyaz.
    Su 3 marka dısında alayı ekranım soyle ıyı boyle ıyı dıye reklam ederler... dell ,apple ve lg dısında markaların alayı dandık .(bende hem asus hem acer var.)
    Asus bır de utanmadan multımedya bılgısayarı dıye lanse edıyor bu serıyı ,yahu tam dayaklık bunlar...

performans olarak soyle soylıyeyım :GTA 4'ü p8700 ve gt220m li sısteme kurdum wın7 64 bıt bu arada, gta 4 'u son cozunurluk ve hersey full (very hıgh) degerlerde hıc kasılmadan yaklasık 1 saat oynadım.1 saatın sonunda sol alttan fırlayan hava gercekten sıcaklasmıstı. Bundan sonra cozunurlugu 1024*768 yaptım ayarlar high da oynamayı uygun buldum...Cunku fazla kastıırıcı uygulamalar bılgısayarın omurunu kısaltır..

Ses Asus da gercekten cok ıyı, acıkcası bende acer 5920g var ,asus kardesıme aldıydım,acerın bendekı modelı ses konusunda cogu sıstemı tokatlar ancak asusun ozgun sesı gercekten cok guzel doyurucu...

.asus'u su noktada tebrık etmek lazım kı ,aslında bu da tebrık edılecek bır sey degıl zaten yapılması lazım,o da sürücü desteği,ınternette elınızdekı makınayı destekleyen dev gıbı asus support var...
    kasa yapısı dıger ıvır zıvır seyler gercekten hos olmus...
    sımdı bende kendıme bır tane n61 almayı dusunuyorum :
    kararsız kaldıgım modeller sunlar .

Lg : 1680*1050 ekran ,core i7-820m cpu ,nvidia gt 230 ekran kartı ( bundakı led ekran kalıtesı,renk paleti maclerle aynı SUPER)
    Samsung : 1368*900 ekran , core i5-520m cpu, gt330m ekran kartı

bır de gerıye kaldı Asus n61 ,piyasada corei7 lı ve core i 3 lü modeller fınk atıyor, core i7 muhtesem ancak cok ısındıgını anlatan arkadaslara rastladım forumda. core i 3 yeterli ancak gonlum madem o kadar para bayılacaksın gıt en azından i5-520m li sistem al dıyor...

işte kafa boyle karısık ,
    tavsıyelerınızı beklıyorum....

• Bence de i5 + HD 5650 olan bir sistem bulursanız alın derim.
  • ben ekranından memnunum bana gayet doyurucu geliyo..sonuçta hep diolar sagdan soldan baknca ekran gözükmüyo fln gözükmesin neolcakki sagdan bakarkanmi oyun oynıcam..sonuçta düz oturucam ve öle oynıcam..lg kesinlikle alma dediler bana ben oyüzden almadım alan bi kaç arkadaşm var hiç memnun degilller..performans olarak asus gayet doyurucu galiyo bana gerçi daha çok fazlaoyun yükleyemedim..ama kasasına ztn sölicek bişey yok..lg ninde kasasını inceledim kesinlikle onunkinden dahaiyi..ama tabi ben asususn i5li modelini bulamadım yoktu piyasada ve i3lü modelini aldım 2.27ghz...ehdüşündügündede şimdikiler 1.8ghzle çalışıyo yani 3sene götürür..ehh ztn bi laptop un normal kullanım süreside bukadar..ben herzaman her markanın bir uzmanlık alaanı oldugunu düşünürüm..samsungu oyüzden hiç bakmam almam tavsiye etmem..sony desen asıl uzmanlık alanı ev ve araba müzik sistemleri görüntü sistemleri..tv fln..samsungun ztn el atmadıgı piyasa kalmadı..geriye 2tane tercihin kalıyo asus yada lg ki lg de pek tavsiye eden yok piyasadaki i7lerde de bi ısınma sorunu var dendi herkezin gözü korktu..bende dahil..en iyisi gene asus kaldıpiyasada...

• Yaklaşık 3 aydır araştırıorum piyasayı ve artık almak istiorum.Bu model çok hoşuma gitti.Bence i3 350M gayet yeterli ekran kartı ve usb3.0 çok çekici geldi.Konuya cevap veren arkadaşlar arasında çık fazla ısınıyo hiç bi oyunu açmıyo diyen arkadaşlar mevcut ama aynı şekilde ısısından ve oyun performansından da çok memnun olan kişiler de var.Kafamda soru işaretleri oluştu.Yoksa şimdi hemen gidip alacağım hazır ind varken..
  • dedigin gibii3 işlemci gayet uygun özellikle 350m olması çok cazip hale getiriyo..ısınma gibi bi sorunu söz konusu bile degil benimki şuan 36 1saattirde açık..bn şuan piyasada en cazip ürününü bu modeloldugunu düşünüyorum asus n61 i3işlemcili 5730 ekran kartlı modeli...ben elektro world den almıştım..bu makinanın ısınmasıyla ilgilide bi yazı okumadım..bn herkese tavsiye ediyorum..ama bnce şuda unutulmamlı böle şeyler birzda şans işi..kimisi i7 modelli alıyo çatır çatır kullanıyo kimisi bin pişmançok ısınıyodiyo bunun gibi..alıcaksan imkanın buna elveriyosa diger alternatiflere göre acer ve sony gibi alternatiflere göre için dha fazla ısındıysa al tabikidebn çok memnunum..
  • Peki kardeş wireless ini hiç denedinmi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf1690

Yaklaşık 3 aydır araştırıorum piyasayı ve artık almak istiorum.Bu model çok hoşuma gitti.Bence i3 350M gayet yeterli ekran kartı ve usb3.0 çok çekici geldi.Konuya cevap veren arkadaşlar arasında çık fazla ısınıyo hiç bi oyunu açmıyo diyen arkadaşlar mevcut ama aynı şekilde ısısından ve oyun performansından da çok memnun olan kişiler de var.Kafamda soru işaretleri oluştu.Yoksa şimdi hemen gidip alacağım hazır ind varken..

kardeş ben hiç bir oyunu açamıyodum ama sorunu giderdim bütün oyunları açıyom hemde full oynuyom bazı oyunları hiç kasmıyo bile.1080p filmleri çatır çatır oynatıyo daha ne olsun.çok güzel makina ısınma derdi yok.bende 3 aydır araştırdım.i5 430m 5650 ekran kartlı alayım dedim bulamadım ama daha iyi oldu.hiç değilse ekran kartı 5730 işlemciside performans olarak i5 430m ye çok yakın.bence hiç düşünmeden al kesinlikle pişman olmazsın

• O zaman alıorum ya çok fazla düşününce hiçbiryere varılmıo Madem ilk izlenimler ii
  • quote:

Orijinalden alıntı: emce canbay

quote:

Orijinalden alıntı: wolf1690

Yaklaşık 3 aydır araştırıorum piyasayı ve artık almak istiorum.Bu model çok hoşuma gitti.Bence i3 350M gayet yeterli ekran kartı ve usb3.0 çok çekici geldi.Konuya cevap veren arkadaşlar arasında çık fazla ısınıyo hiç bi oyunu açmıyo diyen arkadaşlar mevcut ama aynı şekilde ısısından ve oyun performansından da çok memnun olan kişiler de var.Kafamda soru işaretleri oluştu.Yoksa şimdi hemen gidip alacağım hazır ind varken..

kardeş ben hiç bir oyunu açamıyodum ama sorunu giderdim bütün oyunları açıyom hemde full oynuyom bazı oyunları hiç kasmıyo bile.1080p filmleri çatır çatır oynatıyo daha ne olsun.çok güzel makina ısınma derdi yok.bende 3 aydır araştırdım.i5 430m 5650 ekran kartlı alayım dedim bulamadım ama daha iyi oldu.hiç değilse ekran kartı 5730 işlemciside performans olarak i5 430m ye çok yakın.bence hiç düşünmeden al kesinlikle pişman olmazsın

Oyun sorununu nasıl giderdin?Bizide bilgilendirirsen iyi olur.Sorun yaşayan arkadaşlarada yardımcı olmuş olursun.

• Peki beyler şu asus un servisi ile muhattab olanınız varmı tecrübesi olan filan ii bişey söleyen çıkmazmı bu konuda ya ?? Bide bu ürün için recovery dvd si yapmak istiorum.Eğer bu forumda varsa anlatımı filan bi link atabilirmisinz konuyu dağıtmayım.Teşekkrler şimdiden.
  • öncelikleyedekleme olayını anlatıyımztn anlatılcak bişey yok bilgisayarı ilk aldıgında ekranda direk yazısı çıkıyo senden yedekleme yapmanı iştiyo takıosundvdyi tamam diyosun ve o yapıyo wıreless e gelince gerçekten çok memnunum gayet tatminedeici uzaklıkları full olarak görüyo..oyun bnde oynuyorum ancak ekstra bişey yapmadım yükledim ve oynadım full çözünürlükte yüksekdetaylarda..servis konusuna gelince ben bunu bi yerde daha yazdım servissıkntı var asususn ancak sen bu servis sıkıntısını daha az yaşamak istiyosan teknosa vatan elektro world media market gibi sana ürünün hatalarında geri getir garantisi biziz diyebilcek yerlerden al bisıkntı oldugunda bu firmalar kendi markaları korumak için senin adınailgilenmek zorundalar kendilerine leke gelmesin diyede bu sıkıntını minumum tutcaklardır..
  • Teşekkür ettim beyler alıorum inşallah sorunsuz bişey denk gelir hadi hayırlısı
  • şimdiden hayırlı olsun..şuana kadar bu laptoplarda bi şikayet duymadım ben..
  • http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61jq-160dv-n61jq-core-i7-720-1.6ghz-4gb-500gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=43710
    biraz tuzlu ama şu var şimdi cpuya ulaşılamıyorsa ilerisi için mantıklı bir yatırım olabilir hdd de boş harici kutuya takarsın yerine 320 500 7200 rpm taktın mı canavar olur. Bütçesi müsait olanlar bunu zorlasın.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.