Şimdi Ara

ASUS N61JA-226DV(i3 350m-ATİ 5730)KULLANICILARI KULÜBÜ(33 ÜYE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
4
Favori
61.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ÖZELLİKLER

İşlemci Teknolojisi Intel Core İ3 350 M 2.26 GHZ 3MB ÖNBELLEK

Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB DDR3 1066 MHZ RAM (MAX 8GB)

Sabit Disk Kapasitesi 320 GB 5400 Rpm
    Ekran Kartı ATI 5730 1024 Mb Paylaşımsız

Ekran Boyu(inch) 16" HD/ LED
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürücü DVD SUPER MULTI

Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless a/b/g/n, 2MP Kamera,Yüz Tanıma
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr 64 Bit
    Ağırlık 2.8 KG
    Batarya 6 cell 4400 mAh

PORTLAR
    1 x Express kart
    1 x Mikrofon giriş fişi
    1 x Kulaklık çıkışı (S / PDIF)
    1 x VGA portu / Mini D-sub 15-pin harici monitör
    1 x USB 3.0 port
    2 x USB 2.0 port
    1 x RJ45 LAN
    1 x HDMI
    1 x WLAN On / Off Switch
    1 x E-SATA

ASUS N61JA WİNDOWS 7 PUANLARI

İ3 350M CPU-Z

ATİ 5730 GPU-Z

ATİ HD5730 Güncel Driver

Windows Vista ve Windows 7 -64 bit
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

Windows Vista ve Windows 7- 32 bit
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx

Diğer İşletim Sistemleri
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Diğer Donanımlar

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

ASUS N61JA KULLANICILARI

1-)Kst37
    2-)ufuks
    3-)JaymzBond
    4-)sspartacuss
    5-)thelastmechanic
    6-)uniogun
    7-)emce canbay
    8-)firstafa_
    9-)wolf1690
    10-)Nm1
    11-)auroras
    12-)jasperov
    13-)chiller
    14-)Kanfelaketi
    15-)lecher.badboy
    16-)Itachi
    17-)Asil Türk Kanı
    18-)Degisken
    19-)halken
    20-)Crohn
    21-)SonyT
    22-)deloyloy
    23-)bari
    24-)gokhan1900
    25-)qwe12
    26-)Neytiri
    27-)RedOctober
    28-)Fatih`
    29-)UAngelo
    30-)ktlcnkrdmn
    31-)kajmerian
    32-)1520extreme
    33-)makseki

ASUS Yetkili Teknik Servisine Nasıl Giderim?
    Asus İstanbul Servisi
    Avrupa yakasından ulaşmak için
    http://mobil.iett.gov.tr/hatdetay.php?hatcode=522&durak=A0296
    522 nolu halk otobüsüne binin Fidanlık durağında inin(hanımseti parkı durağından sonraki kavakbayırı durağından önceki durak fidanlık durağıdır)Yolun sağ tarafını takip ederseniz masaldan iş merkezini görebilirsiniz,bulamazsanız mezarlığı sorun mezarlıgın ve trafik ışıklarının hemen karşısında masaldan iş merkezini göreceksiniz.

Anadolu Yakasından ulaşmak için
    http://mobil.iett.gov.tr/gecenhatlar.php?durak=A0296&durakname=NAMAZGAH%28%DCsk%FCdar%29
    Ben servise ilk gidişimde avrupa yakasından metrobüs ile söğütlüçeşmeye kadar gittim,metrobüse yakın bir iett durağından 15ÇK nolu otobüse binip namazgah durağında indim(bu otobüs kadıköyden kalkıyor),yukarıdaki linkte namazgah durağından geçen hatları görebilirsiniz indiğiniz yerde mezarlığı sorarsanız ilerideki köprünün altından geçin göreceksiniz derler :)biraz yürüdükten sonra mezarlığı bulun köprüyü geçtikten sonra ışıklara kadar gidin trafik ışıklarının karşısında masaldan iş merkezini göreceksiniz

Dönüş

Yolun karşısına geçip(mezarlık tarafına)sağ tarafa doğru yürüdüğünüzde kavakbayırı durağından geçen araçlarla geri dönebilirsiniz(522 ve 15ÇK ve yukarıda link verdiğim araçlarının geri dönüşte geçtiği durak)

Karışık olduysa kusura bakmayın,yol konusunda yardım isteyen forumdaşlara yardımcı olurum,pm atmanız yeterlidir

Adres:Alemdağ Caddesi. Masaldan İş Merkezi. No: 46 C Blok D1 Kısıklı Çamlıca Üsküdar İstanbul

ASUS N61JA 226DV Sahipleri İçin İmza Kodu

[size=2]

[url=http://forum.donanimhaber.com/m_38267375/tm.htm][b][center]|| ASUS N61JA-226DV KULLANICILARI KULÜBÜ ||[/center][/b][/url][/size]

Gerekli inceleme,testler yapıldıkça burada paylaşılacaktır.Test yapan arkadaşlar yaptıkları testin ss lerini bana gönderebilirlerse ilk mesaja ekleyebilirim.
    Asus N61ja sahipleri bana ulaşabilirler ise kullanıcı listesine adlarını ekleyebilirm.Böylece herhangi bir durum oldugunda kullanıcı listesindeki üyeler, aralarında bilgi paylaşımı yapabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kst37 -- 22 Temmuz 2011; 23:33:40 >

• Dostum ben aldım bu bilgisayarı.Evet rami 8gba kadar artırabiliyorsun.Isınma sorunu yok.Gayet sessiz bir bilgisayar.Daha sessiz ve serin bir bilgisayar arıyorsan Samsung R580 derim.Şu ana kadar şikayetim yok.Gönül rahatlığıyla alabilirsin.
  • bende bu modelden almayı düşünüyodum fakat geçen gün darty ye gidip asusun n61 kasasından bi tane inceledim fakat kasa gözüme pek hoş gelmedi hayal kırıklığına uğradım açıkçası asusun eski kasaları daha güzel geldi gözüme bu yeni kasaları beğenmedim hiç o yüzden vazgeçtim.

hemen yanında duran packard bell tj 75 in kasası çok daha güzel görünüyodu o yüzden tekrar packard bell i5 + hd 5650 li modele yöneldim stoklara girmedini bekliyorum :) asustan kasası hoşuma gitmediği için vazgeçtim gibi ama kasayı tekrar bi alıcı gözle incelemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRIMINALL -- 7 Mart 2010; 10:45:07 >
  • Evet Tj75 i5 li modelleride iyi bir secenek ama stok durumu hala belirsiz sanirim,asus n61ja vatan disinda satan magaza varmi,ne kadara aldiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRIMINALL

bende bu modelden almayı düşünüyodum fakat geçen gün darty ye gidip asusun n61 kasasından bi tane inceledim fakat kasa gözüme pek hoş gelmedi hayal kırıklığına uğradım açıkçası asusun eski kasaları daha güzel geldi gözüme bu yeni kasaları beğenmedim hiç o yüzden vazgeçtim.

hemen yanında duran packard bell tj 75 in kasası çok daha güzel görünüyodu o yüzden tekrar packard bell i5 + hd 5650 li modele yöneldim stoklara girmedini bekliyorum :) asustan kasası hoşuma gitmediği için vazgeçtim gibi ama kasayı tekrar bi alıcı gözle incelemeyi düşünüyorum.

Dostum ben de bekledim Packard Belli fakat bekle bekle gelecek gibi değil.Ayrıca hangi fiyattan stoklarda olacağı da belli değil.İlla ki piyasanın nabzını ölçen ve inceleyen elemanları vardır ve bu kadar talep üzerine ilk parti gibi uygun fiyattan girmeyecek stoklara.Ayrıca kasasına takılmışsın ben bundan önce 2 tane Asus laptop kullandım kasalarda cok büyük farklar olmamakla birlikte en şık kasa bu bence.Kendi dediğin gibi sen bu kasayı bir kere daha incele.Kapağa bak ışığa göre kırmızı oluyor bazen de siyah.Bence gayet şık.

• bende bu modeli almayı düşünüyorum bunun birde i5 li olanı var oda 2127 lira.bu modelle arasında 300 lira fiyat farkı var hangisini alsamki die düşünüp duruyorum i3 olan şu anda ağır basıyo.i3 işemci hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşısa sevinirim yada i3 incelemesi olan bi lig atarlarsa çok ii olcak
  • aldım. aletin sadece fan etrafı ısınyo
    10dk stress test yaptım max 63 64 derece gördü işlemci
    touchpad ve klavyesi inanılmaz derecede rahat
    ekran kartı 5650den %10 15 kadar daha performanslı deniyo
    daha yeni aldım pek kurcalama şansım yok okuldan dolayı, haftasonu iyice bi bakarım
  • Arkadaşlar bende bu ürünü kesin alacak gibiyim.Konu açılmış olmasından dolayı başka biyere konu açmadım.Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.Bide JaymzBond arkadaşım bu stress test dediğin laptop ı baya bi zorladığın anlamına mı gelio peki bu durumdaki sıcaklığı normal mi ? benim pek bi bilgim yok bu konuda
  •  ASUS N61JA-226DV(i3 350m-ATİ 5730)KULLANICILARI KULÜBÜ(33 ÜYE)

gerçekten çok hoş bir cihaz. almamak için kendimi zor tutuyorum. biraz daha bekleyeceğim sanırım.
  • Bundan başka USB 3.0 destekli notebook var mı piyasada?
  • Alan arkadaslar hayirli olsun .gule gule kullanin .nereden ne kadara aldiginizi yazarsaniz alacak arkadaslara kolaylik olur ben vatan disinda goremedim orada 1750 civariydi.
  • Asus N61JA laptobu Forum İstanbul vatannotebook mağazasından 5 Taksit 1692.5 Liraya almış bulunuyorum.Kutunun içinden orjinal asus çantasıda çıktı.Tuş takımı ,kasa kalitesi ve ses kalitesi gerçekten çok güzel.İnşallah sorunsuz kullanırım Sorularınız olursa özelden mesaj atabilirsiniz.Darısı almayı düşünenlerin başına
  • quote:

Orijinalden alıntı: kst37

Asus N61JA laptobu Forum İstanbul vatannotebook mağazasından 5 Taksit 1692.5 Liraya almış bulunuyorum.Kutunun içinden orjinal asus çantasıda çıktı.Tuş takımı ,kasa kalitesi ve ses kalitesi gerçekten çok güzel.İnşallah sorunsuz kullanırım Sorularınız olursa özelden mesaj atabilirsiniz.Darısı almayı düşünenlerin başına

hayirli olsun dostum sorunsuz arizasiz kullanman dilegiyle

bende bu modelle sony'nin eb1m1e modeli arasinda kaldım fakat bir türlü tam karar veremiyorum bu modelde ısınma problemi var mı? Bu konuda bilgi verebilirsen cok sevinirim. Tekrardan hayırlı olsun

• birde eger asus'u almadan once sony'nin VPCEB1M1E modelinide incelediysen bir karsilastirma yapabilirmisin
  • 2 Saat Açık oyun oynamadan yandan ara sıra elimi fana doğru yaklaştırdığımda sıcak hava geliyordu,Sürekli bir durum değil galiba bu.Kasada ısınma yok sıcaklığa bakamadım.Fazla inceleme fırsatım olmadı ama yük altında da deniyeceğim.Sony nin beyaz kasasını gördüm bimeks de güzel gözüküyordu 2 tane getirmişlerdi 1990 a ,siyahıda sony center de görmüştüm siyah parmak izlerini çok gösterir bir biçimdeydi .Asus bana daha sağlam gibi gözüktü kasa kalitesini beğendim, sony i incelerken yanında duran diğer sonylerden farklı gibi geldi bana kasa kalitesi ama beyaz kasa daha kaliteli gibi gözüktü bana :)vatana sordugumda yok dediler.Eğer arada kalan arkadaşlar varsa biz ne yazsak boştur,Sony ayrı bir dev asus ayrı bir dev almak isteyen arkadaşlar cihazları görüp dokunup test etsinler öyle karar versinler .Ayrıca asusun klavyesi sony klavyesine benziyor aralarda boşluk var rahat, güzel bir klavye.Asus u aldım diye sony i kötüleyecek değilim kağıt üzerinde sony de asus da güzel seçenekler son sözü inceledikten sonra vermenizi öneririm :)

• quote:

2 Saat Açık oyun oynamadan yandan ara sıra elimi fana doğru yaklaştırdığımda sıcak hava geliyordu,Sürekli bir durum değil galiba bu.Kasada ısınma yok sıcaklığa bakamadım.Fazla inceleme fırsatım olmadı ama yük altında da deniyeceğim.Sony nin beyaz kasasını gördüm bimeks de güzel gözüküyordu 2 tane getirmişlerdi 1990 a ,siyahıda sony center de görmüştüm siyah parmak izlerini çok gösterir bir biçimdeydi .Asus bana daha sağlam gibi gözüktü kasa kalitesini beğendim, sony i incelerken yanında duran diğer sonylerden farklı gibi geldi bana kasa kalitesi ama beyaz kasa daha kaliteli gibi gözüktü bana :)vatana sordugumda yok dediler.Eğer arada kalan arkadaşlar varsa biz ne yazsak boştur,Sony ayrı bir dev asus ayrı bir dev almak isteyen arkadaşlar cihazları görüp dokunup test etsinler öyle karar versinler .Ayrıca asusun klavyesi sony klavyesine benziyor aralarda boşluk var rahat, güzel bir klavye.Asus u aldım diye sony i kötüleyecek değilim kağıt üzerinde sony de asus da güzel seçenekler son sözü inceledikten sonra vermenizi öneririm :)

gördügünüz beyaz sony i5+5650 olan modelmi ?(fiyat 1990 dediniz ondan sordum normalde tr de beyazı gelmedide i5 +5650 nin )

• Bende beyazı görünce şaşırdım beyaz kasada i3 yazıyordu ama 1990 i5 olan modeli soranlara beyazı gösteriyorlardı,Beyazın bana güzel gözükmesi göz yanılmasıda olabilir ,Hoş gözüktü gözüme:)
  • quote:

Bende beyazı görünce şaşırdım beyaz kasada i3 yazıyordu ama 1990 i5 olan modeli soranlara beyazı gösteriyorlardı,Beyazın bana güzel gözükmesi göz yanılmasıda olabilir ,Hoş gözüktü gözüme:)

ben vatanda beyazı gördüm tutuldum tek kelime ile :) ama daha siyahı görmedim oda güzeldir ama beyaz bir başka duruyor :)
  • @kst37

Hayırlı olsun, güle güle kullanın

Bir ricam olcak gpu-z programından bi ss alabilir misiniz?
  • @Mechatronik sagol hocam :) internet bagli olmadigindan cepten giriyorum yarin atabilim ss yi.Isi bilgisi soran arkadaslar Yaklasik 20 dk everest ile stres yaptim bilgisayara 58 derecenin ustune cikmadi stresi kapattim 40 civarina dustu suan sadece bluetoothla veri aliyorum masaustu sicakligi 40-44 arasinda. Stress altinda iken fan sesi rahatsiz edici degildi.Klavyenin sol ustunde 5 kucuk tus var hoparlorun renginde sirasiyla mod secim(tasarruf ,performans gibi) ses kapat,ses seviyesini azalt,ses seviyesini yukselt ve son tus windows media centere giris ,mediaplayerde video ve muzik durdur devam et .merak ettiginiz konularda yardimci olabilirim .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.