Şimdi Ara

Asus N552VW Serisi | 6700 HQ / 960M GDDR5/ 128 SSD (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
754
Cevap
25
Favori
62.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aguclu333 A kullanıcısına yanıt
    Asus firma olarak çok kötü bi firma 3 günlük cihazı ışık sızması yüzünden değişime gönderdim sorun yok diyip geri yolladılar

• bugün 256 ssd li olanını aldım vatandan(4.350 tl). şimdilik sorun yok. hatta beklediğimden iyi. sorular varsa alabilirim. elimden geldiğince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemengin -- 28 Mayıs 2016; 0:34:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

Ekranı ips arkadaşlar

asus'un global sitesinde 4 farklı ekran tipi var, ülkelere göre. bence bize gelenler full hd fakat ıps değil. çünkü kutusunda ve özelliklerinde ıps ekran diye yazmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

Asus firma olarak çok kötü bi firma 3 günlük cihazı ışık sızması yüzünden değişime gönderdim sorun yok diyip geri yolladılar

çok mu fazla sızma var. servis reddetiğine göre biraz yoruma açık olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemengin

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

çok mu fazla sızma var. servis reddetiğine göre biraz yoruma açık olabilir belki.

sol üst köşede ve sağ üst köşede vardı ilk yolladığımda geri geldiğinde yok olmuşlardı ama raporda herhangi bir sorunla karşılaşılmadı yazıyodu
  • oguzhan297 kullanıcısına yanıt
    belki de montaj sırasında ki paneli düzgün oturtamamayı gidermiş olabilirler. tabi yazmaları lazımdı.
  • quote:

belki de montaj sırasında ki paneli düzgün oturtamamayı gidermiş olabilirler. tabi yazmaları lazımdı.

aynen yazmaları lazımdı ben hiç ellemediler sandım teknosadan almıştım gittim mağazaya bağırdım çağırdım 3 günlük cihazı onarmazlar yenisiyle değişirler demişlerdi göndermeden önce dedikleri tutmuyo koymuşlar eleman diye hiçbişeyden haberleri yok düzelmemiş olsaydı tüketici haklarına kadar gitcektim inadına da sonradan vazgeçtim eğer bi haksızlık yaptılarsada allah büyüktür
  • bende almayı düşünüyorum asus n552 dell 7559 lenovo y700 gibi seçenekler var ve daha çok oyun oynamayı düşünüyorum ve n serisinin tam olarak oyun için olmaması biraz beni korkutuyor ama sizin yorumlarınız neler

• quote:

bugün 256 ssd li olanını aldım vatandan(4.350 tl). şimdilik sorun yok. hatta beklediğimden iyi. sorular varsa alabilirim. elimden geldiğince.

hayırlı olsun hocam asus sayfasında pili için 4 hüreli 3200 mah demiş. satıcıların sayfalarında da 6 hücreli 5200 mah.sizdekinin durumu nedir acaba
  • alpper001 kullanıcısına yanıt
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y700-80q0000gus-17-inch-full-hd-gaming-notebook-fiyati,197840.html#product-tabs levovo y700 ün n552 ile tek farkı 8gb ram ve 500 tl daha ucuz oyun için sizce hangisini tercih etmeliyim bana lenovo daha mantıklı geldi rami 16 ya yükseltme şansımda var

• quote:

Orijinalden alıntı: kolleteral

quote:

bugün 256 ssd li olanını aldım vatandan(4.350 tl). şimdilik sorun yok. hatta beklediğimden iyi. sorular varsa alabilirim. elimden geldiğince.

hayırlı olsun hocam asus sayfasında pili için 4 hüreli 3200 mah demiş. satıcıların sayfalarında da 6 hücreli 5200 mah.sizdekinin durumu nedir acaba

4 hücreli 3200 mah pili var ve bu malesef en büyük eksisi. satıcıların çoğu copy-paste yaptığı için alacağınız her ürünü önemli kısımlarını teyit ettirmek önemli. ben pilin bu şekilde olduğunu biliyordum. ayrıca pil kasa içinde çıkabilir değil bu da dezavantaj bence. pilin performansı ofis kullanımında çok çok kötü değil ama oyunda bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpper001

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y700-80q0000gus-17-inch-full-hd-gaming-notebook-fiyati,197840.html#product-tabs levovo y700 ün n552 ile tek farkı 8gb ram ve 500 tl daha ucuz oyun için sizce hangisini tercih etmeliyim bana lenovo daha mantıklı geldi rami 16 ya yükseltme şansımda var

lenovo y700 özellik olarak aynı sayılır ama şahsen görünüm olarak ben tercih etmezdim. tabiki tercih sizin

• chemengin kullanıcısına yanıt
    quote:

Ben birkaç gündür takip ediyorum bu bilgisayarı, Vatan'da fiyatı hep 4.470'ti, gidip baktığımda da bu fiyat vardı. Sizin aldığınız şubeye özel bir indirim mi olmuş ki, ya da ben mi bir kampanyayı kaçırdım kaşla göz arası?

quote:

4 hücreli 3200 mah pili var ve bu malesef en büyük eksisi. satıcıların çoğu copy-paste yaptığı için alacağınız her ürünü önemli kısımlarını teyit ettirmek önemli. ben pilin bu şekilde olduğunu biliyordum. ayrıca pil kasa içinde çıkabilir değil bu da dezavantaj bence. pilin performansı ofis kullanımında çok çok kötü değil ama oyunda bilemem.

Aynen öyle, işin kötüsü Vatan'daki elemanlar da bilmiyorlar. Vatan'da Asus çalışanı olduğunu söyleyen bir eleman alette 802.11ac olduğu konusunda ısrar etti, sonra bilgisayarda Command Prompt'tan kontrol edip gösterdim, olmadığını görünce şaşırdı. Teşhirde olduğundan azından bazı şeyleri kendimiz kontrol edebiliyoruz, ama bazı şeylere yazılım üzerinden bakılır mı bilmiyorum maalesef. Wifi kartı 2x2 MIMO destekli mi, 802.11ac olmasa bile 802.11n üzerinden dual bandı (5 GHz) destekliyor mu nereden öğrenirim bulamadım. Siz Vatan'da çalışanlara sorarak mı öğrendiniz pil konusunu, yoksa Asus'la mı irtibata geçmek lazım?

quote:

asus'un global sitesinde 4 farklı ekran tipi var, ülkelere göre. bence bize gelenler full hd fakat ıps değil. çünkü kutusunda ve özelliklerinde ıps ekran diye yazmıyor.

Bunu da yazılım üzerinden nasıl kontrol ederiz bilmiyorum ama, farkı gözle görmek mümkün değil mi? Ben IPS ile TN arasında epey fark var diye biliyordum. Mesela Paint'te ekranı parlak pembe boyayıp ekrana farklı açıdan bakınca değişiyor mu renk? Eğer çıplak gözle IPS'ten ayrılamıyorsa, yani IPS performansı veriyorsa, gerçekten IPS olup olmaması çok sorun olmaz bence.

• Merhabalar, uzun suren arastirmalarimdan sonra asus n552vw almaya karar verdim. Genel olarak herkes memnun gibi simdilik ama pek anlamadigim icin birkac soru sormak istiyorum.

1-wifi ile ilgili problem oldugu konusuluyor bu teknik seylerle ilgili bilgim yok. Bu problem cok onemli bir sorun yaratir mi? Daha dogrusu sorun olan kisim nedir wifi cekmemesi falan mi?

2-IPS ekran olup olmamasi ne kadar etkiler? Ekran olarak goruntu renkle ilgili mi bu IPS muhabbeti?

3-Son olarak da kullanan arkadaslara sorum sarj ne kadar gidiyor? Kullanim seklimize gore degisir ama ortalama olarak ne kadar goturur bi tam sarj?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayranci

quote:

Ben birkaç gündür takip ediyorum bu bilgisayarı, Vatan'da fiyatı hep 4.470'ti, gidip baktığımda da bu fiyat vardı. Sizin aldığınız şubeye özel bir indirim mi olmuş ki, ya da ben mi bir kampanyayı kaçırdım kaşla göz arası?

quote:

Aynen öyle, işin kötüsü Vatan'daki elemanlar da bilmiyorlar. Vatan'da Asus çalışanı olduğunu söyleyen bir eleman alette 802.11ac olduğu konusunda ısrar etti, sonra bilgisayarda Command Prompt'tan kontrol edip gösterdim, olmadığını görünce şaşırdı. Teşhirde olduğundan azından bazı şeyleri kendimiz kontrol edebiliyoruz, ama bazı şeylere yazılım üzerinden bakılır mı bilmiyorum maalesef. Wifi kartı 2x2 MIMO destekli mi, 802.11ac olmasa bile 802.11n üzerinden dual bandı (5 GHz) destekliyor mu nereden öğrenirim bulamadım. Siz Vatan'da çalışanlara sorarak mı öğrendiniz pil konusunu, yoksa Asus'la mı irtibata geçmek lazım?

quote:

Bunu da yazılım üzerinden nasıl kontrol ederiz bilmiyorum ama, farkı gözle görmek mümkün değil mi? Ben IPS ile TN arasında epey fark var diye biliyordum. Mesela Paint'te ekranı parlak pembe boyayıp ekrana farklı açıdan bakınca değişiyor mu renk? Eğer çıplak gözle IPS'ten ayrılamıyorsa, yani IPS performansı veriyorsa, gerçekten IPS olup olmaması çok sorun olmaz bence.

-evet, aldığım fiyat şube fiyatı. sitelerine yansımayan fiyat. bi nevi pazarlık
    -pil konusu burada
    -ekran konusunda açıkçası ıps olduğunu düşünmüyorum. ayrıca dediğinizi yapmadan bile açı değişince renk kaybı oluyor.
    -wireless kartını da araştırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sneaky Wolf

Merhabalar, uzun suren arastirmalarimdan sonra asus n552vw almaya karar verdim. Genel olarak herkes memnun gibi simdilik ama pek anlamadigim icin birkac soru sormak istiyorum.

1-wifi ile ilgili problem oldugu konusuluyor bu teknik seylerle ilgili bilgim yok. Bu problem cok onemli bir sorun yaratir mi? Daha dogrusu sorun olan kisim nedir wifi cekmemesi falan mi?

2-IPS ekran olup olmamasi ne kadar etkiler? Ekran olarak goruntu renkle ilgili mi bu IPS muhabbeti?

3-Son olarak da kullanan arkadaslara sorum sarj ne kadar gidiyor? Kullanim seklimize gore degisir ama ortalama olarak ne kadar goturur bi tam sarj?

şarıjı ofis(internet,müzik,video vs) 2-2,5 saat oyun da tabi ki daha kısa
    wifi ile olan herhangi bir sıkıntı görmedim. sadece wireless kartı 802.11 a/c değil
    ekranın ıps olması daha iyidir. fakat bu makinede de öyle kötü bir ekran yok. sadece koyu renkler biraz mat gibi geldi bana.

• chemengin kullanıcısına yanıt
    Hmm, wifi konusunu ufak bir kusur olarak kabullenmiştim, 802.11ac'ye şu anda ciddi bir ihtiyacım yok zaten; ama IPS konusu benim için önemli. Bu hafta Vatan'a uğrayabilirsem daha dikkatli bir inceleyeyim, beklediğim performansta değilse farklı laptoplara bakacağım artık. Vatan'dan almak için de fiyatta indirim ya da geçen ay sonundaki gibi kdv miktarında hediye çeki kampanyası bekliyordum, gelir mi bilmem. Gelmezse, her ne kadar 256GB SSD istesem de, internette 128GB SSD'liler epey ucuza satılırken Vatan'a o kadar para verilir mi onu düşüneceğim. Olmazsa sizin gibi pazarlık denerim artık.

@Sneaky Wolf: Wifi ile ilgili kafa karışıklığına kısmen ben sebep oldum sanırım; wifi ile ilgili yukarıda konuştuğumuz, bir problemden ziyade 2014'te sunulan yeni bir wifi teknolojisini desteklememesi. Şu anda kullandığınız laptopun wifi kartından muhtemelen bir eksiği olmayacaktır yani.

Yalnızca bu kadar para verdiğimiz laptopun bunu desteklememesi tuhaf, çok maliyetli bir özellik değil, N551VW'de de mevcuttu, buna niye koymamışlar anlamak güç. Yeni laptopların, telefonların çoğunda var, uzun süre kullanmayı planladığım laptopta olmasını tercih ederdim.

• Merhabalar ben n551vw araştırırken burayı gördüm. Çok derinlemesine anlamıyorum bilgisayardan, Her zaman oyun oynamam oynasam da RTS. Ama aynı anda youtube, word, excel, spss, endnote ve itunes açık oluyor genelde sizce iyi bir tercih olur mu n552vw?

• quote:

Orijinalden alıntı: fezader

Merhabalar ben n551vw araştırırken burayı gördüm. Çok derinlemesine anlamıyorum bilgisayardan, Her zaman oyun oynamam oynasam da RTS. Ama aynı anda youtube, word, excel, spss, endnote ve itunes açık oluyor genelde sizce iyi bir tercih olur mu n552vw?

552vw modeli, 551vw den sonra ortaya çıktı ancak 551 modeli de işin doğrusu çok eski bir model değil..

ancak attıkları taş ürküttükleri kurbağaya değmiş mi, tartışmaya açık. 552nin avantajları yeni model olması (neyi yeniyse), ekranı daha mı iyi değil mi tartışmalı, 551e göre daha kibar yapısı var bu yorumda göreceli

gelelim 552nin dezavantajları wifi kartı ac desteklemiyor, pil 3 hücreli, pili çıkarılamıyor, upgrade etmek için laptopun arkasını açmak çok daha zor ve meşakkatli, eksternal subwoofer yok sesi daha kötü deniyor,

şimdi bu avantaj ve dezavantajlardan dişe dokunanı sadece pillle ilgili olanı aslında, 552 yi tercih etme sebebimiz sadece ekranda var olan sorunların çözülmüş olması ihtimali gibi duruyor..

her iki modelin seçilmesi de yanlış olmaz bence asus olması, ıps ekran olması (asusun resmi sitesinde öyle diyor ), aliminyum kasa, ddr4 bellek, 960 ekran kartı, gibi artılar mevcut, bilgisyar herturlu işlemi yapacak, vasati oyuncuları mutlu edecek bir konfigürasyona sahip...

ben şahsım adına 552 kafamda vardı ama, tercih etmek için çok ön planda görmüyorum galiba n551 tercih edecek gibiyim, ilerde upgrade etmekte daha kolay gibi duruyor.. tek düşündüğüm ekranla ilgili bir sorun yaşar mıyım ama 552 yi de tercih etsem ayni endşeyi taşıyacağım.
    işin doğrusu bu fiyat bandında bu modellere alternatif başka da model yok gibi....

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.