Şimdi Ara

Asus N552VW Serisi | 6700 HQ / 960M GDDR5/ 128 SSD (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
754
Cevap
25
Favori
62.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vatan da da 4600 tl 256 ssd lisi. buyur burdan yak
  • sernor S kullanıcısına yanıt
    resmi distrubutör garantili diyor
  • kolleteral K kullanıcısına yanıt
    Ben de tek fark olarak dvd bluray farkını gördüm. Ram açık açık ddr4 dememiş ama öyledir diye tahmin ediyorum.
    Bluray dvd farkına gelirsek valla bence bluray olmasa da olur. Bu zamana kadar yoktu da bi eksikliğini hissettin mi? Evde 5+1 sistemin vardır uygun bir yerden de bluray kiralıyıp izleyeceksindir film o zaman tamam olsun ama öteki türlü kullanacağım pek de bi yer yok sanki.
    Teknosada hemen teslim mağazada 150 lira indirim olayı var onu bi araştır. Netten ödeme yapıp mağazadan alınca oluyor sanırım. Aklında bulunsun.
    Bende sadece bonus var. 9 taksitte 200+ lira fark koyuyo ebrar o yüzden dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • errorinside kullanıcısına yanıt
    teşekkür

http://www.teknosa.com/urunler/125033183/hp-envy-17-r100nt-w2x26ea-i7-6700hq-gamer-notebook
    LENOVO Y700 i7-6700HQ/16GB/1TB HDD+128GB SSD/GTX960 4GB/15 6 /80NV00K3TX

işin doğrsu şunlarda aklımı çeldi hediye çekleriyle ayni fiyata geliyor n552 yi de değerlendirirsek 3 seçenekten hangisi tercih edilir sizce...
  • artık optik sürücülerin pek bir işlevselliği kalmadı zaten.
    Linkteki HP den ddr3 ram var. Ekran 17". Ben büyük ekranı şahsen sevemedim laptopta ama bunu göz önünde tut çünkü kimisi içinde büyük ekran tercih sebebidir. Tabi bide HP faktörü var. Hiç sevmem kendilerini

Lenovo da hoş gözüküyor. Optimize fan olayı güzel. Ancak 5400 rpm yakışmamış o makineye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errorinside -- 13 Mayıs 2016; 21:25:46 >
    Katılıyorum hocam. Harici dvd writer 100 lira bandının altındayken gerek yok hatta

• arkadaşlar bu 802.11 ac wifi desteği önemli birşey midir. bazılarında var bazılarunda yok..
  • Arkadaşlar bios güncellemesi yapmamız şart mı? Ben şuan kullandığım eski laptopta bir kere bile bios güncellemedim; herhangi bir sorun yokken sadece yenisi çıkmış diye bios güncellenmeli mi?
    Güncellemenin getirdiği yenilikleri içeren "whats new" kısmını okuyun. Büyük değişiklik veya zorunluluk yoksa yapmayın

• İncelemesini okudum; ''bir oyun ve multimedya bilgisayarı olarak iyi bir model ama ana motivasyonunuz oyun ise £100 vererek Alienware 15 almanızı tavsiye ederim'' demiş. Bir baktım da Alienware 15'in Tr'de ki fiyat farkı daha fazla gözüküyor. Gün geçtikçe dolar ve euro karşısında fakirleşiyoruz Şimdi abd'deki adamın maaşi 3000 dolar 1200 dolarlik laptop onun için normal fiyat ama buradaki insanların maaşi 2000 tl laptop 5000 tl.

Neyse, özetle bataryası dandik, kendisi ağır ve inşa kalitesi kötü ama işlemci, oyun performansı ve sesiz çalışan fanları ve makul soğukluk sağlayan soğutma sistemi de iyi yönleri demişler.

İnceleme için:http://www.trustedreviews.com/asus-n552vw-review

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sernor -- 14 Mayıs 2016; 19:15:04 >

amerikada ki adamın alım gucu tabiki daha yüksek olacak..biz buradan göremeiyoruz ama inanılmaz para var adamlarda..yarım litrelik su 3 dolar miamide ...en fakirine bile 1000 dolar koymaz..abd avrupanın çoğu ülkesinden pahalı.. bu noteboogu alacagım diye nereden kıssam dusunuyorum..benim gelirimde Tr ortalamalarının üstünde...
    belki şirkettin elindeki notebooklardan alabilirim o yuzden şimdilik vazgecme durumum da var..
    Not:izninle incelemeyi ilk mesaja alacagım dostum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 16 Mayıs 2016; 9:11:27 >
  • teknosa da bu ürünü inceledim haftasonu, herşeyiyle olumlu bir izlenim bıraktı bende ancak 4000 tl verdiğiniz makinanın 802.11 ac desteği yok, iyi mi...

çok mu dert bu parayı verince bence dert...
    burada yazana göre var:http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11051

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sernor -- 16 Mayıs 2016; 16:55:46 >
    ikisi de n552vw ama kodları farklı dvd writer dışında ethernet kartı da farklı demek ki..
    802.11ac işini çok önemseyen de var. umursamayan da sadece dosya indirmek için değil sinyal kalitesi için de önemli,
    internet hızınızdan da bağımsız işinizi görücek diyorlar. çoğu cep tlf bile destekliyor..
    cihazı alıp uzun seneler kullanmayı düşündüğüm için bugün çok bilmesek bile 1-2 yıl içinde neden bu özellik
    yok diye hayıflanmamak için ben buna dikkat edicem...
  • Mayıs sonunda tercih yapacağım. Ya bu modeli tercih edeceğim ya da Msi GE62 almayı planlıyorum. GE62'nin tek artısı gtx970 sahibi olması, ekran kartı dışında Asus N552VW eksiği yok hatta fazlası var. Şimdi sadece gtx970 için bin lira fiyat farkı ödemeye değer mi, ona karar vermeye çalışıyorum. Sonuçta Asus N552VW ucuz sayılmaz 4 bin vermeyi göze aldıktan sonra 5 bini de ödeyebilirim. Sıkıcı bir kararsızlık yaşıyorum. En sonunda galiba yazı tura atacağım.
  • Hala tek fan var ise bu bilgisayar alınmaz 4000tlye lenovo y700 daha mantıklı duruyorhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y700-80q0000gus-17-inch-full-hd-gaming-notebook-fiyati,197840.html#product-tabs
    Wireless router ın ac destekli mi? Yoksa onu da değiştireceksin

• Arkadaşlar N552VW serisinde sorunlar var.
    Ekran'ı IPS diye satıyorlar alakası bile yok.
    Tek hava girişi tek hava çıkışı var.
    iade etmeye çalışıyorum almıyorlar.
    Kutunun içinden sadece bilgisayar ve adaptörü çıkıyor.
    ne özelliklerini gösteren kağıt ne başka birşey.
    Asus çağrı merkezini aradığınızda bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.
    internet sayfasında modelle ilgili hiçbir bilgiye ulaşamıyorsunuz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Alacağım dizüstü bilgisayarı seçmeden önce bu başlıklarda çok vakit geçirdim, Dell 7559 ve Asus N serisi arasında çok gittim geldim ve sonunda tercihimi N552VW'dan yana kullandım. Vatan bilgisayardan aldığım modeli yaklaşık iki haftadır sorunsuz kullanıyorum. Forumlara yazma ihtiyacı duyan kişiler genelde bilgisayarla ilgili problem yaşayan kişiler oluyor maalasef. Ben de buralardan yararlanmış biri olarak kendi görüşlerimi paylaşmak istedim.

Benim ihtiyaçlarımı karşılama noktasında avantajlı yönleri;

-Ekran: IPS mi değil mi bilemem ama şu bir gerçek, ekran oldukça iyi. Masaüstündeki "Eye Care Switcher" uygulamasını açarak okumaya alıştım. Bilgisayar karşısında çok vakit geçiren kişiler için gerçekten muazzam. Aslında bu bilgisayarı seçmemdeki temel neden de buydu.

-Klavye ve Touchpad: Klavyeye çabuk alıştım. Bir önceki bilgisayarıma göre çok rahat. Touchpad'e biraz zor alışılabilir ama "Asus smart gesture" olayı benim için yeni ve beğendim.

-Sistem: Windows 10 ve SSD'de benim için yenilikti. Bence gayet iyi. Sorun yaşadım mı? Birkaç kere grafik bağdaştırıcısı sorundan kurtarıldı gibi uyarı verdi, neden bilmiyorum.

-Kasa: Sağlam ve şık durduğunu düşünüyorum.

Dezavantajlı yönleri:

-Ağırlık: Biraz ağır. 14"lik bir bilgisayardan geçiş yaptım. Çantaya koyunca varlığını hissediyorum. Bence çok dolaştırmalık değil.

-Batarya: Daha uzun kullanım süresi olabilirdi bence. Ofis amaçlı kullanınca 3-4 saat gidiyor sanırım.

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.