Şimdi Ara

ASUS N552VW-FW171T KULLANICILARI KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
12
Favori
20.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu urun gumruklerden 10 gun kadar once girdi dostum. Benim ispartada bilgisayarci toprancimdan 4300 e aldim. Oyun olarak gta 5 cok rahat calistirmakta tum ayarlari en ust sevideye kullandim. N550de sicaklik ekran tarafindan cikiyorken bunda soldan cikiyor daha guzel bence bu halde. İlerde yayginlasacak usb type-c giriside mevcut malzeme kaliteside gercekten guzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarı dün akşam itibariyle aldım ,http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n552vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-256-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html yani 256gb ssdli modelini gece indiriminde 4000 liraya allah utandırmasın .

• 564yasin kullanıcısına yanıt
    Gerçekten mükemmel bir fiyata almıştım. Tekrar hayırlı olsun.

• arkadaşlar bende n552vw modelini vatandan pazar günü almıştım iade almıyolar isteyen olursa uygun fiyattan satabilirim bilginize
  • Vatandan bu laptopu alan arkadaşlara bir sorum var:Disk dönüş hızı 5400rpm mi 7200rpm mi?Fw171t li modelde 5400 rpm ama vatandakinde(fy147t) özelliklerde rpm yazmıyor yardımcı olursanız sevinirim

• Zafer_TK Z kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadariyla Turkiyede 7200 satilmiyor ama bilen arkadas varsa net ogrenelim

• http://www.sadecenotebook.com/asus-n552vw-fw171t-pmu401255
    fiyatı nasıl ve site güvenilir mi?
  • Arkadaşlar bugün N552 yi almış bulunmaktayım. Vatanda 4285 tl ye aldım orada açmadım eve gelip kurdum U harfinde bi sıkıntı vardı ara ara basmıyordu. Götürdüm hemen değişim yaptılar. Ürün hakkında sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafer_TK

Vatandan bu laptopu alan arkadaşlara bir sorum var:Disk dönüş hızı 5400rpm mi 7200rpm mi?Fw171t li modelde 5400 rpm ama vatandakinde(fy147t) özelliklerde rpm yazmıyor yardımcı olursanız sevinirim

türkiye de satılan her iki modelde hdd 5400 rpm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemengin -- 5 Haziran 2016; 20:33:58 >
  • Çok fazla anlamadığım ve uzun zamandır eski masaüstü pc mi kullandığım için değişiklikleri pek anlamıyorum.
    Şimdi pc nin açılış hızı sanırım yeni teknoloji ssıd olmasına bağlı düzelmiş iyi pc oyun bilgisayarı mantığı ile oyun bilgisayarı alayım diyorum.
    1t + 128gb ssıd mantığını kısaca anlatabilecek varmı pc kullanırken işlemler hızlı olsun diye önceliği ssıd ye mi veriyor yada ssd veya hdd diye iki ayrı flash bellek gibi kişinin kullanımına mı bağlı
    Ve bu pc deki ssd ve hdd nin ayrı ayrı yazma okuma hızları nedir bilen varmı ben göremedim

Fiyat düşsün diye beklesek mi acaba bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suskun4449 -- 6 Haziran 2016; 2:32:38 >
  • Acelesi yoksa bekle piyasaya yeni girdi fiyat oturana kadar sabret.
    Ssd ve 1 tb olan hdd ler ikiside ayri donanimlar.
    Ssd normal hdd den 5 kat kadar hizli calisiyor. Windowsu ssdye kuruyorsun acisi 13 saniye kadar suruyor. Program olarak sisteme ne kurarsan hizli calisiyor. Diger 1 tb 5400 rpm de calismakta sebebi laptoplarin batarya omrunu uzatmak. Gta5 i 1tb ye kurdum tum ayarlar sonra oynarken hic problem olmuyor.

• Arkadaşlar bu n552vw de ekran IPS değil , bluray sürürücü yok, pili çok az gidiyor diyorlar doğru mu?

(Ekran IPS değilse zaten ışık sızması sorunu olmaz herhalde değil mi?)

• arkadaşlar merhaba ben de bu laptop'u almayı düşünüyorum kullananlar cevaplarsa güzel olacak hdd hızı 5400 rpm bildiğiniz gibi sıkıntı olur mu veya yaşayanlar var mı ayrıca genel olarak parasını karşılar mı ve de aynı paraya alternatif laptoplar var mıdır(ssdli) ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ConquerorIron

Merhaba,

Kullanan arkadaşlar, eksi ve artılarından bahsedebilir mi.
    Burada fiyat karşılaştırması mevcut..

Fiyat/Performans/Özellik olarak eleye eleye en sonunda "asus-n552vw-fw171t" modelinde karar kıldım.
    Yalnız bir de sanki bunun bir üst modeli olan N552VW-FY147T ürününü gördüm. Hemen hemen aynısı ama SSD kısmı 256 GB. Bu arada bu ürün sadece Vatanda var sanki. Ki Vatan'ı da hiç sevmem normalde ve zorunda kalmadığım sürece alışveriş yapmam. Neden bu ürün sadece burada var onu anlamadım.

Ekran kartı ile ilgili ; "GTX960M" yorumunuz nedir. Bugünün oyunlarını maximum kalite ayarlarında oynar mı ? Ve kaç sene idare eder sizce.

Diğer üst modeli almak daha mantıklı sanki. Ama başka yerlerde de stoğa girmesini beklemek lazım

• Ürünün üst modelini aldım. İki tane ürün eskittim. İkisinde de ekran bozuk çıktı. İlkini direkt birebir değiştirmişti. İkincisini ise Asus'a göndereceklerdi.
    Şimdi az önce Vatandan eleman aradı. 3. kez birebir değişim yapmak istiyor musunuz diye.

3. kez kumar oynayıp yazı tura atıcam yine. Ürünün donanımsal olarak bozuk olmayan versiyonunu bulabilirsem, 5 yıl kullanılabilecek bir ürün en az. Çok hızlı ve mükemmel bir ürün. Benim şansıma da malesef ayıplı ürünler denk geldi. Bakalım üçüncüsü nasıl çıkacak.
  • Dostlar alanlara bir sorum olacak. Laptop kasası metal ağırlıklı malzemeden mi yapılmış yoksa plastik ağırlıklı mı? Bulamadım bunu yazmamış sanırım siteler.

• gokteke G kullanıcısına yanıt
    N serisi alüminyum kasa bir seridir. Laptop alt kasası plastik zaten olması gerektiği gibi resimlerde gördüğünüz gri alan metal kasa.

• Peki ben metal ağırlıklı olan daha iyi diye duymuştum. Taban kısmının plastik olmasi gerektiğini bilmiyordum. teşekkürler. Bir de çift fanlı mıdır bunların soğutma sistemleri?

• n551 de olan ışık sızması bu laptopta var mı beyler bu benim için önemli ?
  • Aynı modeli satın aldıktan 5 gün sonra az önce servise vermiş bulunmaktayım maalesef, internette gezinirken Intel Graphics 530 aralıklarla driverını sıfırladı, Olay Günlükleri "Event Log" açıp bakınca Windows'un sürekli WHEA hatası verdiğini gördüm. Her şeyi denememe rağmen gideremedim, en son PCI Express'i devre dışı bıraktım anca o zaman durdu ancak bu seferde performans yerlerde süründü doğal olarak. Gittim mağazada ki teşhir ürününde de aynı hataları gördüm, dikkatle bakılmayınca görülmeyecek ama ileriye dönük büyük sıkıntı, uzmanı değilim bilen varsa söylesin ama zorunda bırakmazlarsa aynısını almayı düşünmüyorum... Satın almış arkadaşlar açıp bakabilirler olay günlüklerine belki de bizim yerel mağazada bir sorun çıktı bilmiyorum. Yazmadan edemedim kusuruma bakmayın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.