Şimdi Ara

ASUS N552VW-FW171T KULLANICILARI KULÜBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
12
Favori
20.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler yarın lenovo yu alıyorum işallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    950m 960m'e göre kötü bir kart. Oyun vs için önermiyorlar. Tabii bütçe de önemli.

• 147t modeli Vatanda 3999 TL Vatan
    171t modeli Mediamarktta 3899 TL (internet fiyatı) ilgilenenlere duyurulur. Mediamarkt

Vatandaki 147t'yi gözüme kestirmiştim tam alayım diye incelerken bu konuyu okumaya başladım ve o hatalar, o videolardaki ekran görüntüleri yüzünden bilgisayardan soğudum ve vazgeçtim. Notebook işini biraz erteleyeceğim sanırım. Alanlar güle güle kullansın, umarım kimsede çözülemeyecek hatalar çıkmaz.

• Kullananlar soğutma hakkında ne düşünüyorlar acaba?

• Bu ASUS N552VW-FW171T 'yi mi alayım
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_asus-n552vw-fw171t-15-6-inç-core-i7-6700hq-16gb-128gb-ssd-1tb-hdd-geforce-gtx960m-4gb-w10-notebook-1163856.html?ga_query=asus%20n552vw-fw174t

Yoksa bu ASUS N551VW-CN006T 'yi mi?
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n551vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-128-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html#genel-bakis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LichKing -- 21 Eylül 2016; 14:49:48 >

• Arkadaşlar merhaba vatandan 15 eylülde ürünü aldım 3999 tl ye 2 gün sonra ekran kartı bozuldu yeni ürün ellerinde yokmuş, asus ta da kalmamış ücret iadesi yapıcaklar. Bende aynı ürünü dün akşam media marktan 3899 tl ye aldım.
    2 pc yi yan yana koydum ve ekranları farklı olduğunu gördüm vatandan alınan 256 gb ssd li model yani 147 t modeli, mediamarktan aldığım 128 gb ssd li 171 t modeli ama ekran kaliteleri farklı acaba yeni aldığımda da problem mi var ? resimleri paylaşıyorum ekran nasıl olmalı ? parlak mı, mat mı ? soldaki mediamarkt 171 t -- sağdaki vatan pc 147 t modeli
    ASUS N552VW-FW171T KULLANICILARI KULÜBÜ

• LichKing L kullanıcısına yanıt
    N551vw modelini bilemiyorum ama benim N552vw 147t den ağzım yandı , eğer açıp ayarlar olay günlükleri windows sistemde whea hatası vermeyeceğini garanti ederlerse çok mükemmel bir ürün.
    Tam bir f/p ürünü olur.
    Ben açtığımda ilk işim whea hatasına bakmak oldu. Whea hatasını görünce kasmak zorlamak istemediğimden büyük oyun yüklemedim. COD4 multiplayer oynadığımda GPU max 70 derece Core1234 ise 65 civarında idi. Zaten gaming değil 1 fan mevcut bilgisayarda. Hız konusunda hdd ye göre iyi ama bir çok ssd den yavaş kalıyor. 4000tl ye 256gb ssd + 4 gb gtx960m 16gb ram +skylake olan ürün bulamadım :(
  • Ben de mediamarkt'tan aldım, cevabınızdan önce. Şu an kargoda. Ancak o sorundan haberim vardı. Umarım bi hata çıkmaz. 1 ay boyunca laptOp baktım, artık almam gerekti. Önce bütçeyi 5000'den açtım sonra 3000'e indim en sonunda 4000 altı bir bilgisayarda karar kıldım. Aradığım tüm özellikler bunda var.

Hayırlı olsun öncelikle. Güle güle kullanın. Kontrol ettiniz mi olay günlüklerini ?
  • Mrb foruma yeni katıldım sayılır. Bu ürünü yorumların hepsini okuyarak ve çıkabilecek sorunları da görerek sipariş verdim. Riske girdiğimin farkındayım. İnşallah sorun çıkartmaz. Ürün geldiğinde tekrar bilgi veririm. İlk işim şu whea hatasına bakmak olacak

• ASUS N552VW-FW026TC

kodlu modeli alıp, WHEA hatasını alan var mı acaba? Ürünü yeni sipariş verdim, gelecek cevaba göre siparişi teslim almayacağım.

• 171 t var bende de. 3 aydir kullaniyorum. Bir sorunu yok cok sukur.. Ekrani basta biraz garip gelmisti ama bunun gozumun diger turlu ekranlara alismasindan kaynaklandigini gordum. 1 2 hafta kadar ekran hakikaten garip gelmisti. Ama su an alisti, bir sorun olarak algilamiyorum...

• Hp bilgisayardan sonra fan problemine tahammülüm yok.Bu modelin fan performanı nedir arkadaşlar ve birde n552vw altında sanırım bir kaç model var.Bunlar nelerdir.
  • Fw 171t ve 149t arasında ne fark var?

• Bycoo32 B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Merhaba,

Sizlerle yalan yanlış katalog bilgilerini değil, gerçek bilgileri paylaşacağım. Öncelikle aşağıdaki gerçekleri kesin ve NET olarak açıklığa kavuşturmak istiyorum:

1) ASUS N552VW-FW171T modelinin ekranı IPS değildir. Ekran çözünürlüğü 4K Ultra HD DEĞİLDİR! 1920x1080 yani Full HD'dir.

2) ASUS N552VW-FW171T modelinin 256 GB SSD modeli YOKTUR!

3) ASUS N552VW-FW171T modelinde kullanılan SSD'nin modeli LITEON CV1-8B128'dir ve leş gibidir. Çok yavaştır! Adisindendir, aldatmacadır. Her SSD aynı değildir! Dikkat edilmesi gereken başka özellikleri vardır! Ayrıntılı bilgi için bu modelde kullanılan SSD belleğin üretici adresini ziyaret edebilirsiniz:
    http://www.liteonssd.com/product/client-sata-ssd/m2-sata/cv1-series.html

4) ASUS N552VW-FW171T modelinin SSD ve HDD donanımları hibrit DEĞİLDİR! İki ayrı donanımdan oluşmaktadır. HDD kapasitesi 1 TB olup modeli ST1000LM024-HN-M101MBB'dir. İçerisindeki diskler 5400 devir/dakika açısal hızında döner. 8MB Cache belleğe sahip olup SATA 6.0Gb/s özellikli ve 2.5" boyutundadır.

5) ASUS N552VW-FW171T modelinin Optik okuyucusu Blu-ray özellikli DEĞİLDİR! TSST firmasına ait SU-228GB model DVD +/- R/RW'lere yazabilen bir üründür. Aygıt yöneticisinde "TSSTcorp CDDDVDW SU-228GB" olarak görünür. Merak eden bu cihazın özelliklerine aşağıdaki adresten ulaşabilir:
    https://tsstodd.com/eng/Products/Spec/?functionvalue=view&parent_idx=4413&level_idx=4538

6) ASUS N552VW-FW171T modelinin Kablosuz bağdaştırıcısı a/c özellikli DEĞİLDİR! Qualcomm Atheros AR9462 model Single-chip, 2.4/5 GHz, 2-stream 802.11a/b/g/n ve BT4.0 + SST teknolojili HS SoC çözümüdür.

7) ASUS N552VW-FW171T modelinin kutusundan subwoofer ÇIKMAMAKTADIR! Subwoofer için herhangi bir çıkış YOKTUR!

Bunun dışında cihazın işlemcisi, ekran kartı katalogtakine uygundur. Ürünle ilgili olarak yorumların şöyledir:

1. ASUS bu ürün serisi ile bilgisayar donanımları hakkında ortalama düzeyde bilgi sahibi olan kullanıcıları gafil avlamayı HEDEFLEMİŞTİR! İnternet ortamındaki görsellere İNANMAYIN! Hepsi aldatmaca. 4K ekrana sahip bu seriye ait herhangi bir ASUS dizüstü bilgisayar Türkiye'de satılmamaktadır.

2. Hepsiburada.com, incehesap.com gibi sitelerde bu ürün satılmaktadır. ASUS N552VW-FW171T ürünlerinin başlığında 256 GB SSD depolama birimine sahip olduğu yazmaktadır. Bu bilgi YANLIŞTIR !!! KESİNLİKLE YANLIŞTIR !!!!!

Özetle bu kadar bilgi kirliliği karşısında insanların doğru kararlar vermesinin oldukça güç olduğunu düşünmekteyim. Alacak olduğunuz bilgisayarı mağazada görmeden almayın. Aygıt yöneticisini açın, cihaz kodlarını internetten aratın, gerçekten ürün kodu ve katalog bilgileri doğru mu değil mi kontrol edin. SSD yazısına aldanmayın. Her SSD bir değil. SSD için ayrı slot bulunması önemli. Asus N552VW-FW171T modelinde kullanılan dandik ve yavaş SSD'yi günün birinde fiyatlar düştüğünde canavar gibi bir 512 GB ya da 1 TB SSD ile değiştirebilirisiniz. Para sokaktan süpürülmüyor. İyi düşünün. Dikkatli olun, tongaya düşmeyin.

İyi akşamlar.

• Laptopu ekim ayının başından beri kullanıyorum. çok performanslı bir makine değil. ancak bu zaten beklediğim bir şeydi. şu ana kadar 80 saat witcher 3 ve 1 saat kadar da total war: attila oynadım. ikisinde de ortalama ayarlarda akıcı oynuyorum. 35 fps civarlarında. özellikle witcher 3'ü zalman nc3 notebook soğutucu gelene kadar 15 gün oynadım. aralıksız 4-5-6 saatlik oyun sürelerimde altına küçük yükselticiler koyunca hiç ısınmadı. soğutucu geldikten sonra ankara soğuğuyla da birleşince elim üşüyor diyebilirim. olay günlüklerinde ben bişey göremedim. (görmem beklenen hata neydi onu da unuttum gerçi.) witcher 3 sırasında bilgisayar 2 kere dondu. müdahale edemedim. güç tuşu ile kapatıp yeniden açtım. günlüklerde sorunu bulamadım. bugün de oyun dışında bilgisayar chrome filan açık dururken (bırakıp yarım saat gittim) uyku moduna girdi. nedense uyanıp ekranı açmadı. yine güç tuşu ile kapatmak zorunda kaldım. bu 2 bana göre küçük sorun dışında bence bir problem yok. tabii cihaz şu an yeni olduğu için sorunları göstermiyor da olabilir.

almak isteyen arkadaşlar için genel olarak güzel bilgisayar diyebilirim.

not 1: ben mediamarkt'tan 3800'e aldım. bir hafta sonra baktığımda 4200'e çıkmıştı. sonra bir kaç gün sonra stoktan kalktı. ben alırken bir alt modeli vatan'da 4000 lira idi

not 2: zalman nc3 fiyatına göre güzel bir soğutucu. bir arkadaşım 1 senedir kullanıyordu. akakçe'de en ucuz smallman/küçükadam'da vardı. 60 tl'ye aldım. 2 problemi var. ilki güç tuşu olmaması. usb ile bağlayınca otomatik çalışıyor. 2. sorun usb bağlantısının kablosunu yanlış yöne bakıyor olması. kabloyu taktığınız usb girişinin yanındaki girişleri kapatıyor. bu laptopta sol taraftaki usb'ye takınca ethernet girişini, sağ uzak usb'ye takınca diğer sağ yakın usb'yi, sağ yakın usb'ye takınca kulaklık girişini kapatıyor. ben sağ uzak usb'ye takıp mouse nano bluetooth'u kablodaki girişe taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LichKing -- 19 Ekim 2016; 18:23:46 >

• Arkadaşlar bilgisayarimi dün yeni aldim. Gömülü bataryası var malumunuz. Merak ettigim şey şu acaba prize takiliyken pilin sarj olmasini engelleyebiliyormuyuz. Pili cikaramadigimiz için bunu nasil yapabiliriz yoksa yapamazmiyiz merak ediyorum

• deathwashere D kullanıcısına yanıt
    zaten belli bir seviyenin altına kadar şarj etmiyor. örneğin benim pilim şu an %96'da. prize takılı. ancak dolmuyor. azalmıyor da. yani şu an pili kullanmıyor.
    Bu uykudan uyanamama yazılımsal bir uyuşmazlıktan kaynaklanıyormuş. Asus'un sitesinde çözümünü buldum.

https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1016000/

Yapmanız gereken:
    1-https://www.asus.com/support/ şu linke gidin.
    2- enter product name kısmına n552vw yazın.
    3- drivers and tools kısmından win 10 64 bit seçin. (bir tek o var zaten)
    4- aşağıdan other kategorisinden Intel Management Engine Interface 'i seçin. indirin. bir yere açın. setup ile yükleyin.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.