Şimdi Ara

ASUS N550JV ANAKONU (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.040
Cevap
52
Favori
245.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
Giriş

ram darboğaz nasıl oluyor?

• ne kadar cok uygulama calistirirsaniz ram'e o kadar uygulama sigdirilmaya calisilir, sigmadigi durumda disk(ssd/hdd) uzerinden yer almaya baslar. bu durumda ssd/hdd hizina bagli olarak bilgisayar yavaslar veya bu durumu hic hissetmezsiniz. ben yazilimciyim o yuzden cok fazla uygulama calistirabiliyorum. o yuzden ssd'ye yukleniyor bu da ssd omrunden yemeye basliyor. 24 gigabyte kullanim gordum bu ram'in yetersiz geldigi anlamina geliyor cunku fiziksel ram 8 gb.

• Bu laptopu aktif kullananlara bir sorum var. Usb den telefon hafızasındaki resimleri kopyalarken elektrik kesildiğinde usb bağlantı kopması oluyormu?

• keyfoagam K kullanıcısına yanıt

Olmuyor hocam boyle birsey bende. Windows10 kullaniyorum.

Driver güncellemesi yaptıniz mi?

Sizde hdmi kullanabiliyor musunuz benim de hdmi görmüyor onu çözmeye calisiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDMİ malesef çalışmıyor. Daha doğrusu HDMİ to vga dönüştürücü ile 2. ekrana yansıtıyordum fakat dönüştürücü HDMİ girişimi bozdu.Bende Mini Display Port to VGA dönüştürücü DARK marka aldım. Şuanda aktif olarak kullanabiliyorum.

Benim sorun için de tüm sürücüler güncel görünüyor.

• keyfoagam K kullanıcısına yanıt

İlk aldığım günden beri var bu sorun. Hala kullanıyorum laptopu. Usb hertürlü kopuyor elektik kesip bağlayınca.

• laptop menteşelerinden birsi yuvasındaki plastiği kırarak koptu tek menteşe tutuyor

• crazyhead kullanıcısına yanıt

ekranın arka kapağına menteşe deliklerinin olduğu yerlerden 3 delik açıp somun civata ile halledebilirsiniz. Tabi kırılan kısma dolgu olarak bir şeyler koymanız sağlamlığı artırır. Ben 3 senedir somun civata ile kullanıyorum hiçbir problem yok. Piyasada sıfır arka kapak yok zaten hep çıkma ürün kullanılıyor ve fahiş fiyat istiyorlar. Bu şekilde 5-10 liraya çözebilirsiniz. Ürün zaten 8 yıllık, estetik kaygınız kalmamalı bu raddede.

• öncelikle çok sağolun hocam bide tam olarak nasıl yaptınız resim mevcutmu bide orda ince kablolar var oraya nasıl hizaladınız benim menteşe çok zor dönüyor

• icat kullanıcısına yanıt

Tavsiye etmem özel yapıştırıcılar var bir teknik servise veyahut güvenilir bir tamirciye verirseniz daha iyi olur tahminimce maksimum 200-300tl arası bir ücret karşılığı yaparlar somon cıvata işi için elinizin yatkın olması gerek ve bu cihazlar eski olduğu için içini açtığınızda vida yerlerinin bağlantı plastikleri bile kopabiliyor tavsiye etmem.

• Erenk53 E kullanıcısına yanıt

vida yerlerinin plastiği koptu zaten hocam bir menteşe dönüyor diğeri koptuğu için dönmüyor bile oda temasızlık yapıyor ekranı iyice arkaya doğru açmam gerekiyor ekran gitmesin diye

• crazyhead kullanıcısına yanıt

Hocam, usb 3.0 bir flash belleğe ya da harici diske ne kadar hızda veri atabiliyorsunuz?

Bu bilgisayarda 3 tane usb 3.0 var diyor özelliklerinde ama ben denetim masasına girdiğimde bu portlar usb 2.0 olarak gözüküyor, sizde böyle bir sorun var mı? usb 3.0 usb 2.0 olması, asus n550jv

ASUS N550JV ANAKONU

EDIT= Bu konudaki resimdeki üyenin anlattığı bios ayarını yaptım. BİOS versiyonu güncellemedim.Sadece auto-smart ayarını yaptım. bende disabled imiş. bu yazarın dediği driver ı bulamadım onu kurmadım. bios ayarından sonra denetim masasına usb 3.0 lar göründü, hala hızı düşüktü 50mb/sn. asus un kendi sitesinden "Chipset_Intel_Win7_8_VER9401016" chipset driverini indirip kurdum. eski driver uyarısı verdi yine de kurdum. 100mb/sn dosya aktarma hızına ulaştım.

ASUS N550JV ANAKONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notguest -- 28 Nisan 2023; 13:9:38 >

• merhaba, elinde bu laptoptan olup da gt750m ekran kartının biosunu atabilecek bir babayiğit var mıdır?

onarım gördü ve ekran kartı biosu uçmuş.

yeniden yüklemem lazım.

teşekkürler.

• nekropsi kullanıcısına yanıt

cihaz bende var ama biosu nasıl kopyalanacak ki?

ama şu cihazdada aynı ekran kartı mevcut

https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds038407-nvidia-geforce-gt750m-second-vga-bios-update-for-windows-81-64-bit-ideapad-y410p-y510p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyfoagam -- 20 Haziran 2023; 8:4:58 >
  • aynı ekran kartı var da bu aletteki sanırım 2 gb, bizdeki 4 gb.

bu şekilde yapılabiliyor.

ASUS N550JV ANAKONU
  • Merhaba , arkadaşlar windows 10 , yada 11 de bazı klavye tuşları tek basışta çalışmıyor lakin ssd yi söküp hdd yi takınca sıkıntı olmuyor , nasıl bir yol izlemeli ? klavyede ve tuşlarda sorun yok . yazılımsal olduğu belli.

• Ekran kart bios akşam yedekler paylaşırım.

• nurikaraman000 N kullanıcısına yanıt

yazılımsal derken acaba driverlarda sorun mu var? hdd de windows yüklü ise ordaki sürücüleri yedekle usb ye sonrada ssd takıp sürücüleri o usbdeki yedekten geri yükle.

• nekropsi kullanıcısına yanıt

İşe yaramıyor hata veriyor.

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.