Şimdi Ara

ASUS N550JV ANAKONU (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.039
Cevap
52
Favori
245.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 3 hafta önce bilgisayarıma rufus ile win 10 1903 pro 64 bit UEFİ olarak format attım. Herhangi bir sorun yok iken bugün bilgisayar bios boot menusünde bi gariplik fark ettim. USB veya cd rom bölümü görülmüyor sadece HDD görünüyordu. secure boot disable yapıp Launch CSM enable yapıp Launch PXE OpROM policiy enable yapınca USB göründü ama bu seferde UEFİ olarak görünmüyor. Rica etsem uefi li olan bir bilgisayar ekranında bios sayfalarının resmini gönderebilirmisiniz?

• Selamlar arkadaşlar 6 senedir kullandığım asus n550JV CN-240H bilgisayarımın recorvery dosyasını kaybetmiştim bilgisayarımı sıfırlamam gerekiyordu arkadaşım elinde yedeklenmiş recorvery dosyası olduğunu söyledi ve onunla birlikte sıfırlama işlemi yaptım.Ancak aklıma ne yazık ki hangi modele ait olduğu sorusunu sormak gelmedi ve elinde ki x serisi bir asus bilgisayara ait recorvery dosyasıymış.Format attırıp kullanılır hale getirdim ancak sanki bilgisayar değişmiş gibi.Şimdi tekrar kendine ait bir recorvery bulabilme şansım nedir ? Bulduğum taktirde tekrar eski haline döner mi?
  • Konuya halan bakan vardır belki diye bir umut yazıyorum. Arkadaşlar benim iki shift tuşu da esrarengiz bir şekilde çalışmıyor aylardır, yeni klavye almaya karar vermişken belki bir şey çıkar diye bir de buraya yazayım dedim. CN-127h modelini kullanıyorum. Klavyemde başka hiçbir sorun yok sıvı dökülmesi falan da yaşanmadı ama ne hikmetse iki uçtaki shift tuşu hariç tüm tuşlar fonksiyonel. Ayrıca benim bilgisayarımda nedense dokunmatik klavye yüklü. Bu n550jvlerin amerikada dokunmatik bir versiyonu da vardı acaba güncelleştirmeler onunla karıştırdı da böyle saçma sapan bir karmaşa mı oldu merak içerisindeyim. Neden olabileceğini bilen varsa yardımcı olsun lütfen, yoksa sadece dümdüz klavye mi bozuluyor?
  • bios ekranından resim atabilecek yokmu?
  • blu ray oynatici yerine hdd, hdd yerine ssd taktirmak istiyorum da. bunu istanbulda nerede yapyirabilirim?bir de uzun bir islem midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • synchro kullanıcısına yanıt
    Kendinizde yapabilirsiniz.Basit bir işlem.

• oyun oynarken cpu-gpu 80 dereceye çıkıyor. termal macun değişimi ve fan temizliği rahatlatır mı? wow oynuyorum bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    Bir nebze rahatlatıyor ama aşırı etkisi olmuyor.

• Dzuth D kullanıcısına yanıt
    anladım hocam teşekkürler. zaten 2 vidanın ortası erimiş maalesef açamıyorum kasayı

Vidalar yalama yapmaya çok müsait.Biraz kastırıp penseyle çıkarmayı deneyince çıkmıştı benim bilgisayardaki vida.

• Dzuth D kullanıcısına yanıt
    valla hocam o ikisi hepten gitti, yani tornavida tutmuyor hiç o yüzden penseyle tutma imkanım da yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

anladım hocam teşekkürler. zaten 2 vidanın ortası erimiş maalesef açamıyorum kasayı
    Seninki yine iyi ben 2 sene önce açmıştım sonra geçen bi daha açayım dedim baktım fanı anakarta bağlayan vida yalama yapmış küçük olduğu için de dişlileri baya zarar görmüş, termal macun sürecem kanırtıp çıkaramıyorum da fanı kasa açılıyor ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibumii -- 24 Eylül 2019; 13:16:17 >
  • hocam valla bi yolunu bulsam da açabilsem keşke en sonunda matkapla giricem

• Teemo Erdoğan kullanıcısına yanıt
    Klavye bozulma olayı benimde başıma geldi. Hatta garanti bittikten sonra olduğundan servise göndermedim. Nette araştırdım bir çözüm bulamadım şahsen. Bende N harfi sonra büyük Enter tuşu ve birkaç tane daha harf var çalışmıyor, defalarca format attım, sürücüleri güncelledim vs düzelme olmadı. Çözüm önerisi olan varsa bende bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, benim de ALT ve H tuşları çalışmıyordu, evde rutubet varsa oksitlenme yapmıştır, Hafif bir şekilde tuşu nemlendirip-ıslatıp tekrar kurutmayı deneyebilirsiniz.

18 aylık bebeğim klavyeyi biberon ile ıslattıktan sonra garip bir şekilde H ve ALT tuşları çalışmaya başladı ve üst taraftaki tuşlar çifter üçer dörder basmaya başladı.

Rutubetin kesin olarak klavyeyi bozduğuna emin olabilirsiniz, geçici çözüm için keytweak-Sharpkey uygulaması vb ile tuşları başka tuşlara taşıyıp-yer değiştirip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 16 Ekim 2019; 13:42:31 >
    Vidaların etrafını hafiften oyup büyük bir tırnak makası ile tutup çevirebilirsiniz. Başka bir yerde denemişliğim var.

Bir resim paylaşabilir misiniz vidanın oradan.

• benim de klavyede 3-4 tuş çalışmıyor. backspace gitti mesela. bu aletlerde klavye değişimi, tamirat filan mümkün değil mi?
  • https://urun.n11.com/klavye/asus-x550jx-xx099d-x550jx-xx171d-notebook-klavye-kasali-siyah-P363507156

şu linktei klavyeler tuş basmama sorunlarına kesin çözüm olur mu acaba?
  • cenkee kullanıcısına yanıt
    Bu modele takılmaz, her makinenin kendine özel bir tasarımı var, CHICKLET klavyeler daha dayanıklılar, kasalı olduklarından dolayı üstten tuşların çıkma ihtimali yok.

Sizin makinenin de kısmen sorununu Sharpkey ve KeyTweak uygulamaları çözer.

Tuşların yerlerini değiştirmenizi öneririm.

• zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    hocam eve anca geçebildim kusura bakmayın. altta paylaştım görselleri. açıkçası nasıl oyabilirim kenarları bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.