Şimdi Ara

★ASUS N550JK-CN090H KULLANICILARI KULÜBÜ★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
22
Favori
41.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bilgisayar kesinlikle 5 para etmez. Sakın ha almayın!!! Ben aldım pişman oldum. Kronik sorunları olan, hatalarla dolu bir model. Daha 2 ay olmadan gözümden bile sakınmama rağmen her yerinden sorunlar çıkmaya başladı. Touchpad çalışmıyor, ekranda sürekli kararma oluyor; ekran masaüstüne gelir gelmez gidiyor, kim bilir daha neler neler çıkacak.

Arkadaşlar ayrıca bir konuyu da size danışmak istiyorum. Ben bu ürünü alalı neredeyse iki ay oldu, yani 1 ay içinde sorgusuz süalsiz değişme hakkından zaman geçti. Malum çalıştığım işten dolayı sorunlar başgösterdiğinde Ankara, İstanbul, İzmir gibi servis olan şehirlerde bulunmadığım için cihazı servise götüremedim. Kargoya da vermek içimden gelmedi. Şimdi ben tekrar işim nedeniyle İstanbul'a gideceğim ve cihazı da servisine götüreceğim. Sormak istediğim şu ki, cihazın değiştirilme olasılığı nedir? Çünkü bir çok sorunu var ve işin içinden çıkılamaz bir halde. Ayrıca belirtmek istiyorum ki bu sorunların nedeni kesinlikle kullanıcı hatası değil, çünkübilgisayarı kullanırken gözümden bile sakındım, kullanmadan önce ellerimi bile yıkadım leke olmasın diye. Demek ki sakınan göze çöp batarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: || 58ONuR58 ||

Bu bilgisayar kesinlikle 5 para etmez. Sakın ha almayın!!! Ben aldım pişman oldum. Kronik sorunları olan, hatalarla dolu bir model. Daha 2 ay olmadan gözümden bile sakınmama rağmen her yerinden sorunlar çıkmaya başladı. Touchpad çalışmıyor, ekranda sürekli kararma oluyor; ekran masaüstüne gelir gelmez gidiyor, kim bilir daha neler neler çıkacak.

Arkadaşlar ayrıca bir konuyu da size danışmak istiyorum. Ben bu ürünü alalı neredeyse iki ay oldu, yani 1 ay içinde sorgusuz süalsiz değişme hakkından zaman geçti. Malum çalıştığım işten dolayı sorunlar başgösterdiğinde Ankara, İstanbul, İzmir gibi servis olan şehirlerde bulunmadığım için cihazı servise götüremedim. Kargoya da vermek içimden gelmedi. Şimdi ben tekrar işim nedeniyle İstanbul'a gideceğim ve cihazı da servisine götüreceğim. Sormak istediğim şu ki, cihazın değiştirilme olasılığı nedir? Çünkü bir çok sorunu var ve işin içinden çıkılamaz bir halde. Ayrıca belirtmek istiyorum ki bu sorunların nedeni kesinlikle kullanıcı hatası değil, çünkübilgisayarı kullanırken gözümden bile sakındım, kullanmadan önce ellerimi bile yıkadım leke olmasın diye. Demek ki sakınan göze çöp batarmış.

Hocam Naptınız siz bilgisayara
    fıstık gibi laptop 3,5 aydır hiç sorunsuz kullanıyorum maaşallah
    Sizde sorun var diye laptopu kötülemek saçma ben ve birçok arkadaşım laptopu hiç sorunsuz kulanıyor sorunlarda da asus degisim yapiyor (dvd sorunu)
    Yani taş gibi sorunsuz pc
    sizin ne sorununuz var aciklamamissiniz tam olarak
    (yazilimsal sorunlar tamamen sizin sorununuz bilmediginiz uygulamalar virus bulastirmis olabilirsiniz)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese iyi günler. Bende bu model üzerinde çok yoğunlaştım. Görünen teknik özellikleri beni bu pcye itiyor. Küçük bir ayrıntıyı merak ediyorum klavye ışıklandırması ve ekran arkasındaki logosu ışıklı mı ? Karanlıkta kullanmaya elverişli mi ? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matolimehmet kullanıcısına yanıt
    Hocam ben alalı da yaklaşık 3,5 ay oldu, ben size şöyle diyeyim tamam eyvallah kasa kalitesi, görsellik vs. on numara ama bu N550 serisi hatalı üretim der kalıbımı koyarım. Sizinkinde bir sorun olmayabilir, ama şöyle ufaktan bir N550 forumlarını inceleyin, herkes bir dertten muzdarip. Kimi hdd'den ses geliyor diyor, kimi blu-ray sürücü tam açılıp kapanmıyor diyor, kimi ekran kapanıyor diyor, bazılarında kulaklık girişi sorunu var, illaki var. Sıfır cihazda bu kadar sorunun başgöstermesi normal değil bence. Virüs bulaştırma vs. durumuna gelince. Üstad, yanlış anlama ama Türkiye'nin en önemli kurumunda Siber Güvenlik uzmanıyım desem, yeterli olur galiba ;) İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkan123

Herkese iyi günler. Bende bu model üzerinde çok yoğunlaştım. Görünen teknik özellikleri beni bu pcye itiyor. Küçük bir ayrıntıyı merak ediyorum klavye ışıklandırması ve ekran arkasındaki logosu ışıklı mı ? Karanlıkta kullanmaya elverişli mi ? Teşekkürler.

evet ışıklı
  • quote:

Hocam ben alalı da yaklaşık 3,5 ay oldu, ben size şöyle diyeyim tamam eyvallah kasa kalitesi, görsellik vs. on numara ama bu N550 serisi hatalı üretim der kalıbımı koyarım. Sizinkinde bir sorun olmayabilir, ama şöyle ufaktan bir N550 forumlarını inceleyin, herkes bir dertten muzdarip. Kimi hdd'den ses geliyor diyor, kimi blu-ray sürücü tam açılıp kapanmıyor diyor, kimi ekran kapanıyor diyor, bazılarında kulaklık girişi sorunu var, illaki var. Sıfır cihazda bu kadar sorunun başgöstermesi normal değil bence. Virüs bulaştırma vs. durumuna gelince. Üstad, yanlış anlama ama Türkiye'nin en önemli kurumunda Siber Güvenlik uzmanıyım desem, yeterli olur galiba ;) İyi forumlar.

illaki virüs değil uyumlu olmayan uygulamalardan da kaynaklanmış olabilir ayrıca bu bilgisayarın alternatifi yok monster desen kasa göçuyo ve çok ısınıyo msi desen yine kasa dandik ve asusa göre daha fazla ısınıyo lenova desen o da ısınıyor ve yine kasa plastik ve seste en iyisi de asus

ben aldım çok memnun kaldım hdd sesi oyundayken geliyor o da oyundan dolayı belli olmuyor
    disk kapanmıyor diyenler çoktan değiştirdi zaten (3-4 ay önce sorun yaşayanlar)
    yani sorun varsa asus değiştiriyor çok da dert etmeye gerek yok
    ben şanslıyım ki hiç sorunum olmadı hdd cızırtısını sorundan bile saymıyorum
    Son olarak da bu laptopu almadan önce de aldıktan sonra da çok araştırma yaptım ve bu pc nin 3 sorununu duydum

1.HDD Cızırtısı (ki bana göre sorun bile değil)
    2.Disk sorunu (ki asus değiştiriyor)
    3.Ekranın gitmesi (onu da bu hafta duydum birkaç kişide oldu forumda kronik olduğunu düşünmüyorum çünkü yaşayan kişi sayısı çok az)

başka bir sorunu yok istisnalar dışında
    gidip pc ye linux win7 vs kurup gelip pc de sorun var diyenler de var tabii Orjinal Win 8.1 de hiçbir sorun yok

• ilkan123 kullanıcısına yanıt
    evet ışıklı ama hiç kullanmak ihtiyacı hissetmedim klavyede açık metalik gri olunca ışığı iyi yansıtıyor :D
    Aynen öyle, sözlerine katılmamak mümkün değil. Cihaza kötü demiyorum, zaten kötü olsa en başta almazdım. Biraz sinirlerim bozulmuş olacak ki bu denli sitem ettim. Ben de tek sıkıntı ekranın gidip gelmesi, onun dışındaki problemleri hallettim ve biraz da bana hak verin, bu ekranın gidip gelmesi öyle sinir bozucu bir durum ki, anlatamam. Tam makinayı açmışım, e-postalarıma bakıyorum, önemli bir belgeyi açmışım takk ekran gidiyor. Fn+F7 ile tekrar açıyorum, tam elim fareye gidecekken bir daha kapanıyor. Böyle bir durum beni deli etti ve Asus'tan soğuttu açıkçası. Adamlar dandik markaları alıyorlar sorunsuz kullanıyorlar biz ise çocuksuz bir ailenin rahatlıkla 6 ay geçinebileceği miktarda para ödüyoruz ve paramızla rezil oluyoruz. Benim bu canımı sıkıyor. Onun haricinde Asus kalitesi çoğu markayla kıyaslanamaz bile. Zaten notebook alma arefesindeyken iki cihaz arasında kaldım. Biri MSI'nın GE60 modeli; performans olarak harika, tam bir oyun canavarı ama gel gör ki kasası bir o kadar zayıf ve vasat duruyor. Sonra geldik Asus'a. Halen bilgisayarımın görünümüne, ses kalitesine, işçiliğine, kasa kalitesine ve ekran kalitesine aşığım fakat bu tür ufak pürüzler insanı üzüyor. Özellikle ısınma sorunu yok gibi bir şey, sessiz çalışma desen yine aynı. Ekranın görüntü kalitesi kristal gibi. Lenovo dersen, kasa kalitesi ve görünüm olarak iyi bir cihaz fakat aynı şeyi ekran için söyleyemem. Keza ısınma sorunu da büyük bir sıkıntı. Yine döndük dolaştık Asus'a geldik :)) Asus almasaydım Apple alırdım ki, Asus da zaten Apple ayarında bir cihaz. İnşallah servise gittiğimde bu ufak tefek problemler halledilir de cihazımızla mutlu mesut yaşarız. :)) İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi || 58ONuR58 || -- 7 Kasım 2014; 20:40:56 >

• quote:

Aynen öyle, sözlerine katılmamak mümkün değil. Cihaza kötü demiyorum, zaten kötü olsa en başta almazdım. Biraz sinirlerim bozulmuş olacak ki bu denli sitem ettim. Ben de tek sıkıntı ekranın gidip gelmesi, onun dışındaki problemleri hallettim ve biraz da bana hak verin, bu ekranın gidip gelmesi öyle sinir bozucu bir durum ki, anlatamam. Tam makinayı açmışım, e-postalarıma bakıyorum, önemli bir belgeyi açmışım takk ekran gidiyor. Fn+F7 ile tekrar açıyorum, tam elim fareye gidecekken bir daha kapanıyor. Böyle bir durum beni deli etti ve Asus'tan soğuttu açıkçası. Adamlar dandik markaları alıyorlar sorunsuz kullanıyorlar biz ise çocuksuz bir ailenin rahatlıkla 6 ay geçinebileceği miktarda para ödüyoruz ve paramızla rezil oluyoruz. Benim bu canımı sıkıyor. Onun haricinde Asus kalitesi çoğu markayla kıyaslanamaz bile. Zaten notebook alma arefesindeyken iki cihaz arasında kaldım. Biri MSI'nın GE60 modeli; performans olarak harika, tam bir oyun canavarı ama gel gör ki kasası bir o kadar zayıf ve vasat duruyor. Sonra geldik Asus'a. Halen bilgisayarımın görünümüne, ses kalitesine, işçiliğine, kasa kalitesine ve ekran kalitesine aşığım fakat bu tür ufak pürüzler insanı üzüyor. Özellikle ısınma sorunu yok gibi bir şey, sessiz çalışma desen yine aynı. Ekranın görüntü kalitesi kristal gibi. Lenovo dersen, kasa kalitesi ve görünüm olarak iyi bir cihaz fakat aynı şeyi ekran için söyleyemem. Keza ısınma sorunu da büyük bir sıkıntı. Yine döndük dolaştık Asus'a geldik :)) Asus almasaydım Apple alırdım ki, Asus da zaten Apple ayarında bir cihaz. İnşallah servise gittiğimde bu ufak tefek problemler halledilir de cihazımızla mutlu mesut yaşarız. :)) İyi forumlar.

asus zaten bu modelleri macbook a benzeterek yapmış

ancak windows candır

ekranın gidip gelmesi ilk defa bu hafta duydum format denediniz mi acaba pc nin kendine ayırdığı bölümden

ben de oyun oynarke BAD_POOL_HEADER (bir çeşit mavi ekran) hatası ile karşılaşmıştım ancak sonra bu sorunun pc nin değil oyunun bir bugundan dolayı olduğuna karar verdim çünkü

o oyunu sildikten ve sorun kalmadı ancak sorunum devam etseydi gerçekten bu paraya alınan bir laptop için çok sinir olur ve asustan soğurdum açıkçası çok şükür düzeldi

haklısınız insanın gerçekten sinirlerini bozabiliyor ama önceden de belirttim ekranı aktif kullanan ancak 64 bit i tam olarak desteklemeyen bir uygulamadan da kaynaklanabilir

olan uygulamaların 64 bitini kullandığınıza emin olun

uyumsuz uygulamalar hatalara sebep oluyor

win 8 e uyumlu olmayan bir uygulama da olabilir

Bu sorunu yaşayan benim gibi birçok kişi olduğunu tespit ettim. Google'da "Asus N550JK Ekran Kapanma Sorunu" diye arattığımda karşıma çıkan sonuç hiç azımsanamayacak kadar çoktu. Konumuza dönersek, emin olmak için iki kez format attım, hem de kendi disk bölümünden. Sürücü güncellemelerini eksiksiz yaptım. Boş bilgisayarda hiçbir kurulum yapmadan denedim ve aynı sorun halen devam ediyor. Ben donanımdan fazla anlamam fakat forumdan bir arkadaş ekran kartı chipsetinde sorun olabileceğini söylemişti. Şuan İstanbul Avrupa Yakası'ndayım cihazı teknik servise götürmem gerekiyor ama sadece Anadolu Yakası'nda servis olduğunu biliyorum. Bu konuda herhangi bilginiz var mı, Anadolu Yakası'nda da servis var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi || 58ONuR58 || -- 8 Kasım 2014; 10:41:51 >
  • quote:

Bu sorunu yaşayan benim gibi birçok kişi olduğunu tespit ettim. Google'da "Asus N550JK Ekran Kapanma Sorunu" diye arattığımda karşıma çıkan sonuç hiç azımsanamayacak kadar çoktu. Konumuza dönersek, emin olmak için iki kez format attım, hem de kendi disk bölümünden. Sürücü güncellemelerini eksiksiz yaptım. Boş bilgisayarda hiçbir kurulum yapmadan denedim ve aynı sorun halen devam ediyor. Ben donanımdan fazla anlamam fakat forumdan bir arkadaş ekran kartı chipsetinde sorun olabileceğini söylemişti. Şuan İstanbul Avrupa Yakası'ndayım cihazı teknik servise götürmem gerekiyor ama sadece Anadolu Yakası'nda servis olduğunu biliyorum. Bu konuda herhangi bilginiz var mı, Anadolu Yakası'nda da servis var mı?

Bilmiyorum hocam ben İstanbul'da yaşamıyorum..
    Malesef bir bilgim yok bu konuda
    Google da arastiriyim ben de sorunu merak ettim

• djeamba kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Bu ekranın arkasındaki logo da mı ışıklı ? Öyleyse Düşük ışıklı ortamlarda çok şık duruyor karşıdan görünüm açısından.

• ilkan123 kullanıcısına yanıt
    Evet logo da ışıklı hoş duruyor gerçekten :)
  • djeamba kullanıcısına yanıt
    Anladım. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Cihazın 3000 lira civarına düşmesini bekliyorum en kısa sürede edineceğim. İyi günler hocam :)
  • 1 adet ölü piksel, touchpad tuşlarının zor basması ve ekranda kapanma sorunlarından ötürü, cihazımı dün kargo aracılığıyla İstanbul Asus Teknik Destek Merkezi'ne gönderdim. Cihazı alalı yaklaşık üç ay olnuştu. Alınan neticeyi burada tekrardan paylaşacağım.

NOT: Cihazınızı garanti için servisine yollamak isterseniz, ilk önce Asus Türkiye sitesinin Destek sayfasının içinde yer alan Cihazınızı Onarıma Gönderin bağlantısına tıklayarak kişisel bilgileriniz ve cihazınızın sorunları ile ilgili bilgileri girdiğiniz bir form dolduruyorsunuz. Bu form doldurulduktan sonra e-posta adresinize Asus tarafından bir posta gönderisi gelecek. Bu posta gönderisini ÇOK İYİ OKUMADAN ASLA cihazınızı servise GÖNDERMEYİN. O posta gönderisinin içerisinde de anlaşmalı kargo şirketlerinden ÜCRETSİZ olarak faydalanılabilmesini sağlayan bir kod yer alacak. Bu kodu da bir yere not ediniz. Anlaşmalı kargo şirketini aradığınız takdirde, adresinize gelerek cihazınızı ÜCRETSİZ olarak alıp Asus servisine kargolayacaklardır.

• Rica ederim iyi günler :)
  • 2 aydır cihazın fiyatı düşer diye bekliyorum ama nafile.Bu cihazın fiyatı şuanda 3.250 ile 3500 arasında gidiyor.Bu fiyatlarda internet fiyatı teknolojimarketlerinde ise 3500-4000 arası gidiyor.Sizce düşermi yoksa dahada şişermi😊ne tavsiye ederdiniz beklemelimi almalımı?Buarada 58onur58 nikli arkadaşım cihazının son durumu nedir yaptılarmı yoksa değiştirdiler mi ?Zamanında vatanda kampanya vardı 3000tl idi.Keşke alsaydım o zaman.Şimdi buna yanıyorum.😞

• Arkadaşlar herkese merhabalar ürünü alalı 2 gün oldu.aslında 4 kasımda mediamarkt.com dan aldım driver kapağı resimdeki gibi hatalıydı aynı gün geri gönderdim onlarda sağolsunlar 20 günde zor bela para iadesi yaptılar.daha sonra en uygun fiyatlı pcdepoda buldum ve ordan aldım.almayı düşünen arkadaşlarada tavsiyem pcdeponun fiyatlarını sürekli takip etsinler kura göre fiyatları sürekli değiştiriyolar 3.266ya aldım ben ama almadan 4-5 gün önce 3.100 liraya düştüğünüde gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demiurgos

2 aydır cihazın fiyatı düşer diye bekliyorum ama nafile.Bu cihazın fiyatı şuanda 3.250 ile 3500 arasında gidiyor.Bu fiyatlarda internet fiyatı teknolojimarketlerinde ise 3500-4000 arası gidiyor.Sizce düşermi yoksa dahada şişermi😊ne tavsiye ederdiniz beklemelimi almalımı?Buarada 58onur58 nikli arkadaşım cihazının son durumu nedir yaptılarmı yoksa değiştirdiler mi ?Zamanında vatanda kampanya vardı 3000tl idi.Keşke alsaydım o zaman.Şimdi buna yanıyorum.😞

Ne yazik ki dolar düşmedikçe bu fiyatlarda düşmez anca son stoklarda düşerse düşer n550jk-cn167d freedoslu modelini aldım n11den birsürü indirimle kılı kırk yararak 2700 civarına aldım o zaman 3000 lerdeydi millet haziran ayında 2200 2500 e alıyordu dolar vurdu bizi lanet olsun. Artık dolar iyice fırlmazsa pek şişmez zaten 3-4 ay sonra yeni modeller gelecek sanırım n551 ler

• ***arkadaşlar herkese merhabalar..ÇOK ACİL...bir maruzatım var
    bilgisayar elime yeni ulaştı. ancak ekranın top. grafik belleği: 1792 mb diyor!!!
    4 gb olması gerekmiyor mu?!?! yoksa yanlış yerden mi bakıyorum!(ekran çözünürlüğü/gelişmiş/bağdaştırıcı)
    lütfen bilgisi olan varsa bu konuda beni aydınlatırsa çok memnun olurum..yoksa bilgisayarı geri göndermek zorunda kalacam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.