Şimdi Ara

Asus MX239H IPS görüntüde kısmi bozulma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
3.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

quote:

Orijinalden alıntı: Really

quote:

Evet araştırmalarım sonucu bende bu kanaate vardım sorunlu bir monitör ve almaktan vazgeçtim.

ASUS VS24AHL modelini beğendim fakat onunda satışını bulamadım. Sizin dediğiniz Asus PB238Q 3D olan modelimi. Eğer uysa 3D kullanmayacağım için fiyatı fazla geliyor açıkçası. Ama pivot özelliği çok güzel alacağım monitörde mutlaka pivot olması gerekiyor.

3D değil. Asus'un en ucuz pro seviye monitörü bu. 3D monitörlerin tazeleme hızı 120 Hz den başladığı için tazeleme hızı avantajı oluyor ancak hem 3D hem IPS monitör şu an sanırım piyasada yok, varsa bile astronomik fiyattadır.

Satış linkini gönderebilir misiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/23-pb238q-genis-ekran-ips-led-monitor.html#genel-bakis

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet araştırmalarım sonucu bende bu kanaate vardım sorunlu bir monitör ve almaktan vazgeçtim.

ASUS VS24AHL modelini beğendim fakat onunda satışını bulamadım. Sizin dediğiniz Asus PB238Q 3D olan modelimi. Eğer uysa 3D kullanmayacağım için fiyatı fazla geliyor açıkçası. Ama pivot özelliği çok güzel alacağım monitörde mutlaka pivot olması gerekiyor.

3D değil. Asus'un en ucuz pro seviye monitörü bu. 3D monitörlerin tazeleme hızı 120 Hz den başladığı için tazeleme hızı avantajı oluyor ancak hem 3D hem IPS monitör şu an sanırım piyasada yok, varsa bile astronomik fiyattadır.

http://www.vatanbilgisayar.com/23-pb238q-genis-ekran-ips-led-monitor.html#genel-bakis

Merhaba Arkadaşlar;

Bu bahsettiğiniz monitörde arkadaşların şikayet ettikleri ips panel değil mi? Ama sanırım siz @Really bu monitörü uzun zamandır kullanıyorsunuz ve o şekilde yani ekranda bozulma ve pembelik yaşamadınız. Renk kalitesi konusunda şu anki en iyi panel teknolojisi ips değil mi. Bir de bu şekilde ips panel pivot özelliği olan 23" üzeri 800 TL civarı giriş seviyesi pro başka monitörler var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photon77 -- 18 Eylül 2014; 22:35:33 >

• Photon77 kullanıcısına yanıt
    En yeni teknoloji IPS. Fakat IPS'in birkaç çeşidi var.
    Asus PB238Q ile MX239H deki IPS paneller aynımı ona bakmadım ama, MX239H modelinde kronik bir sorun var.
    PB238Q Pro serisinden bir monitör zaten başlangıç seviyesi diye düşünüyorum.
    Özellikle bende pivot özellikli bir monitör arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Photon77

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Bu bahsettiğiniz monitörde arkadaşların şikayet ettikleri ips panel değil mi? Ama sanırım siz @Really bu monitörü uzun zamandır kullanıyorsunuz ve o şekilde yani ekranda bozulma ve pembelik yaşamadınız. Renk kalitesi konusunda şu anki en iyi panel teknolojisi ips değil mi. Bir de bu şekilde ips panel pivot özelliği olan 23" üzeri 800 TL civarı giriş seviyesi pro başka monitörler var mı?

Yukarıda arkadaşın dediği gibi e-IPS, AH-IPS, P-IPS gibi birçok IPS panel türü var. Bunların çoğunu LG üretiyor. Samsung'un da birkaç kendine özgü IPS paneli mevcut. IPS uzun zamandır mevcut olan ve profesyonellerin tercih ettiği bir teknoloji. Söz konusu monitördeki sorunun tam neden kaynaklandığı belli değil, yetersiz kalite kontrolden de olabilir, tek bir partiye de özgü olabilir. AH-IPS birçok ebatta hatta 21:9 gibi formatlarda da üretilen bir panel ve gerçekten başarılı bir IPS varyetesi. Benim önerdiğim modelin paneli LG üretimi e-IPS. Bu biraz daha eski ve görece ucuz bir IPS varyetesi. MX239H daki AH-IPS ye göre tecrübe edebildiğim tek fark bunda "IPS parlaması" denen sorunun daha fazla yaşanması. Fakat yanlış anlaşılmasın bu bir defo değil, IPS panel teknolojisinin bir yan etkisi. (Zaten IPS lerin yıllardır çözülemeyen iki dezavantajı bu IPS parlaması ve "siyah olmayan grimsi siyah" sorunudur.) Onun dışında IPS nin klasik avantajlı özelliklerini gösteriyor.

Ben monitör almak için araştırırken Dell U2312HM ve U2412M IPS panelli modelleri vardı. Bunlar uygun fiyattaydı. Monitör alırken size tavsiyem panelde kullanılan yansıma önleyici tabakayı da öğrenmeniz. Çünkü bu tabaka bazı modellerde fazla kalın olup keskinliği düşürebiliyor.

• Epey geç oldu ama yoğunluktan bir türlü yazamadım açıklayıcı yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yalnız bir konu beni şaşırttı. IPS paneller rengleri çok daha doğru verdiği için siyah rengi de iyi verir diye düşünüyordum. Yani nomal lcd monitörlerde gözüken cansıkıcı gri renk olmaz diye ümitlenmiştim. Sanırım tam siyah renk sadece plazma teknolojisinde var.
  • ARK mc 239 cok sıkayet okudum bırda

mx 239 panelı cok sık metal gorumumlu

acaba daha ucuz olan 23 vx 239 mu alsam dedım sım de hem sonra cıktı hem 2 adet mhl var aynı sıklıkda ıkı monıtorde

ama mx metal kasa gorumu cok yakısyor monıtore ve estetık
  • ben 4 sene önce gold pc den aldım tık yok hala saat gibi çalışıyor günde 8 10 saat kullanıyorum
  • bu efsane monitörden 3 adet elimden geçti. Oda şöyle oldu, ilk önce vatanda gördüm Ah IPS çok kaliteyle söz edilen bir panel ve bende tepkime hızından çok hem fiyatı iyi olsun hem renk kalitesi güzel olsun istiyordum bu monitörü görünce kaçırmak istemedim aldım getirdim bilgisayarıma HDMI girişinden bağladım. Yanlış hatırlamıyorsam 3 ay yada 4 ay gibi bi süre sonra sabah açtım pc yi bi baktım görüntü tam ortasından sol tarafı komple şeker pembe çok açık şekilde ama belli oluyor yani perde gibi sis gibi. Götürdüm vatanbilgisayara hiç vakit kaybetmeden. Aldılar rapor geldi iade alındı diye. Monitör kısmına indim mağazanın yine aynısından aldım :) çünkü bu fiyata bu özelliklerde başka ürün bulmak mümkün değildi, ve bu seferkinide heralde 1 senemi 1.5 senemi o civarda kullandım birgün sabah açtımki monitörü cızzzzzzzzzzzzz diye hiç aralıksız bi ses geliyor hoparlörlerinden. Allah Allah dedim bune ya böyle! 3.5m jack takılı duruyordu devamlı ipod telefon yada vs. bişeyler bağlayıp dinliyodum ara ara çünkü, sonra onları çıkardım taktım fabrika ayarına aldım kapadım açtım elimden gelen herşeyi yaptım lakin baktım ki düzelmiyor. Götürdüm meğerse ses kartı mokoko olmuş. Biliyorsunuzdur bu monitörlerde "SonicMaster a ait Bang&Olufsen ICEpower™" lisanslı ses kartı var oldukçada yüksek sesli çıkışa sahip. Neyse bunuda götürdüm garantiye ürün yine sıfırlandı. Bakalım son aldığımı heralde 2 yıl oldu kullanıyorum maşallahı var en sonunda dikiş tutturduk sıkıntı yok. Tek kötü yanı 5 ms olduğundan dolayı kalitesi düşük görüntülerde 360p gibi yani. Full ekran yapınca gözle görülür bi gosting oluyor renk karışmaları şeklinde yeşilli morlu kırmızılı kılcal renk yansımaları. Özet olarak fiyat performans açısından kaçırılmayacak bi ürün kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senkron2

bu efsane monitörden 3 adet elimden geçti. Oda şöyle oldu, ilk önce vatanda gördüm Ah IPS çok kaliteyle söz edilen bir panel ve bende tepkime hızından çok hem fiyatı iyi olsun hem renk kalitesi güzel olsun istiyordum bu monitörü görünce kaçırmak istemedim aldım getirdim bilgisayarıma HDMI girişinden bağladım. Yanlış hatırlamıyorsam 3 ay yada 4 ay gibi bi süre sonra sabah açtım pc yi bi baktım görüntü tam ortasından sol tarafı komple şeker pembe çok açık şekilde ama belli oluyor yani perde gibi sis gibi. Götürdüm vatanbilgisayara hiç vakit kaybetmeden. Aldılar rapor geldi iade alındı diye. Monitör kısmına indim mağazanın yine aynısından aldım :) çünkü bu fiyata bu özelliklerde başka ürün bulmak mümkün değildi, ve bu seferkinide heralde 1 senemi 1.5 senemi o civarda kullandım birgün sabah açtımki monitörü cızzzzzzzzzzzzz diye hiç aralıksız bi ses geliyor hoparlörlerinden. Allah Allah dedim bune ya böyle! 3.5m jack takılı duruyordu devamlı ipod telefon yada vs. bişeyler bağlayıp dinliyodum ara ara çünkü, sonra onları çıkardım taktım fabrika ayarına aldım kapadım açtım elimden gelen herşeyi yaptım lakin baktım ki düzelmiyor. Götürdüm meğerse ses kartı mokoko olmuş. Biliyorsunuzdur bu monitörlerde "SonicMaster a ait Bang&Olufsen ICEpower™" lisanslı ses kartı var oldukçada yüksek sesli çıkışa sahip. Neyse bunuda götürdüm garantiye ürün yine sıfırlandı. Bakalım son aldığımı heralde 2 yıl oldu kullanıyorum maşallahı var en sonunda dikiş tutturduk sıkıntı yok. Tek kötü yanı 5 ms olduğundan dolayı kalitesi düşük görüntülerde 360p gibi yani. Full ekran yapınca gözle görülür bi gosting oluyor renk karışmaları şeklinde yeşilli morlu kırmızılı kılcal renk yansımaları. Özet olarak fiyat performans açısından kaçırılmayacak bi ürün kesinlikle.

Aynı monitör(asus mx239h) ve aynı sorunla karşılaştım bugün Vatandan almıştık 2013 2014 gibi garantisi dolmadı diye biliyorum ama dolduysa ne yapabilirim Ne dersiniz😐 Asus MX239H IPS görüntüde kısmi bozulma

• quote:

Orijinalden alıntı: Omergk

quote:

bu efsane monitörden 3 adet elimden geçti. Oda şöyle oldu, ilk önce vatanda gördüm Ah IPS çok kaliteyle söz edilen bir panel ve bende tepkime hızından çok hem fiyatı iyi olsun hem renk kalitesi güzel olsun istiyordum bu monitörü görünce kaçırmak istemedim aldım getirdim bilgisayarıma HDMI girişinden bağladım. Yanlış hatırlamıyorsam 3 ay yada 4 ay gibi bi süre sonra sabah açtım pc yi bi baktım görüntü tam ortasından sol tarafı komple şeker pembe çok açık şekilde ama belli oluyor yani perde gibi sis gibi. Götürdüm vatanbilgisayara hiç vakit kaybetmeden. Aldılar rapor geldi iade alındı diye. Monitör kısmına indim mağazanın yine aynısından aldım :) çünkü bu fiyata bu özelliklerde başka ürün bulmak mümkün değildi, ve bu seferkinide heralde 1 senemi 1.5 senemi o civarda kullandım birgün sabah açtımki monitörü cızzzzzzzzzzzzz diye hiç aralıksız bi ses geliyor hoparlörlerinden. Allah Allah dedim bune ya böyle! 3.5m jack takılı duruyordu devamlı ipod telefon yada vs. bişeyler bağlayıp dinliyodum ara ara çünkü, sonra onları çıkardım taktım fabrika ayarına aldım kapadım açtım elimden gelen herşeyi yaptım lakin baktım ki düzelmiyor. Götürdüm meğerse ses kartı mokoko olmuş. Biliyorsunuzdur bu monitörlerde "SonicMaster a ait Bang&Olufsen ICEpower™" lisanslı ses kartı var oldukçada yüksek sesli çıkışa sahip. Neyse bunuda götürdüm garantiye ürün yine sıfırlandı. Bakalım son aldığımı heralde 2 yıl oldu kullanıyorum maşallahı var en sonunda dikiş tutturduk sıkıntı yok. Tek kötü yanı 5 ms olduğundan dolayı kalitesi düşük görüntülerde 360p gibi yani. Full ekran yapınca gözle görülür bi gosting oluyor renk karışmaları şeklinde yeşilli morlu kırmızılı kılcal renk yansımaları. Özet olarak fiyat performans açısından kaçırılmayacak bi ürün kesinlikle.

Aynı monitör(asus mx239h) ve aynı sorunla karşılaştım bugün Vatandan almıştık 2013 2014 gibi garantisi dolmadı diye biliyorum ama dolduysa ne yapabilirim Ne dersiniz😐 Asus MX239H IPS görüntüde kısmi bozulma

Bendede asus vx238h 23'' 1ms modeli var aynı problemi bende dün yaşadım ürünü 31 aralık 2013te satın almıştım garantiside yeni bitti sayılır ama şansımı denemek için yarın vatan bilgisayara götüreceğim.Ek olarak 2014 mayısta zaten askere gittiğim için 1 yıl monitörü hiç kullanmadım diyebilirim.Bundan sonrada asus marka ürün alırken 2 kere düşünürüm asus gtx560 dcu2 ekran kartımında garantisinin bitişinden yakın bir zaman sonra kartı çöp eden problem meydana geldi.Belkide ben çok şanssızım belkide bunlar firmaların yeni ürün sattırma stratejileri ama çoğumuzun bildiği gibi 2000li yıllardaki aldıgımız tüplü monitörlerin veya diğer bileşenlerin hala sapa sağlam olmasıdır.

Asus MX239H IPS görüntüde kısmi bozulma

• quote:

Orijinalden alıntı: TheHardwareNews

quote:

Orijinalden alıntı: Omergk

quote:

Bendede asus vx238h 23'' 1ms modeli var aynı problemi bende dün yaşadım ürünü 31 aralık 2013te satın almıştım garantiside yeni bitti sayılır ama şansımı denemek için yarın vatan bilgisayara götüreceğim.Ek olarak 2014 mayısta zaten askere gittiğim için 1 yıl monitörü hiç kullanmadım diyebilirim.Bundan sonrada asus marka ürün alırken 2 kere düşünürüm asus gtx560 dcu2 ekran kartımında garantisinin bitişinden yakın bir zaman sonra kartı çöp eden problem meydana geldi.Belkide ben çok şanssızım belkide bunlar firmaların yeni ürün sattırma stratejileri ama çoğumuzun bildiği gibi 2000li yıllardaki aldıgımız tüplü monitörlerin veya diğer bileşenlerin hala sapa sağlam olmasıdır.

Asus MX239H IPS görüntüde kısmi bozulma

Sattırma stratejisi falan vallahi hiç hoş değil saatli bomba gibi garantisi bitti mi bam Sorunlu bir görüntü inanılır gibi değil😬

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı monitore sahibim bu sorunun benzerini ben de yaşıyorum Cs go oynuyorum diyelim sol üstte şeffaf bi şekilde masaüstünü görebiliyorum mesela çok entresan Bu seri tahminimce hatalı hiç memnun kalmadım,hele bir de garanti bitince geçmiş olsun Benimkinin garantisi bitmişti Kısıklı'ya gönderdim zaten müşteri hizmetleri bir cins, 650 tl panel masrafı çıkardılar zaten sıfırı 720 tl dedim hiç cevap vermedi tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaúL -- 28 Ocak 2017; 19:59:34 >

• Bu sorun sadece mx serisinde mi var? vp239larda da var mı?
  • 2014 veya 15 senesinde 700 tl ile aldım bu mönitörü, 3 büyük sorunla karşılaştım
    1 siyah konusunda berbattan öte
    2 karelenme adı verilen bazı pixellerin bir rengin daha koyu tonunu vermesi
    3 araya araya ben bıktım onlar hakaret yemekten bıkmayan teknik servis

en sonunda tüketici hakem kurulu kararıyla 6 ay sonra geri alabildim paramı
    bana böylesi denk geldiği için mx serisini kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  • Omergk kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun kardeş, benim başıma geldiğinde ürün garanti süresi içindeydi o yüzden hiç zorlanmadım ama senin durum için ne yapılabilir bilmiyorum açıkcası.

NOT : ASUS MX 239H model olan monitörümün renk ayarları normal moda alınarak parlaklık ve kontrast 75 75 ve 80 80de çok güzeldi. Çok net renkler pixeller adeta cam gibiydi. Kayınçoma sattım boyutu küçük gelmeye başlamıştı, fiyat performans olarak yine bu seriyi çok beğendiğim için gittim MX259H aldım 25 inch :) 1 aydır kullanıyorum lakin inch büyüyünce yine full hd olan 1920*1080p bu monitörde panel büyüdüğü için yazılar 23,5 inchdeki gibi net değil biraz daha puslu gibi alacak olursa haberi olsun :) ama paneldenmidir modeldenmidir bilemedim bu monitörde normal mod da 72 parlaklık 70 kontrast eski 23,5 inch monitörümle hemen hemen aynı renk tonlarını yakaladı. 80 90 gibi seviyelere çıkarınca hem kötü bir görüntü hemde gözleri kısa sürede sulandıran yorucu bi hale geliyor. Kullananlar renk ayarlarını yapabilirse harbiden almaya değer çok güzel monitörler. Özellikle benim en sevdiğim ses çıkışının güçlü olması çünkü bu özelliği çok kullanıyorum.

• (Onlar şimdi ne yapıyor)

Ben de MX239H ı iade edip yerine aldığım Asus PB238Q (E-IPS) ile 3.5 yıldır devam ediyorum. Kardeşimde 29" lik başka bir AH-IPS panel var ve neyse ki o herhangi bir sorun yaşamadı.

Ben gözümü UHD OLED monitörlere diktim ama onların da alınabilir hale gelmesi 2 yıl alır gibi görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.