Şimdi Ara

Asus MeMo Pad 7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben de bu aralar tablet araştırıyorum. Teknosa da 399 TL ye satılıyor ve özelliklerine göre fiyatı uygun geldi. Kullanım amacım internet, müzik ve film. Telefonumun hafızası az olduğu için Pc'de bulunan müzik ve filmleri tablette kullanmak istiyorum. Ancak memo pad ile ilgili kafamda tek bir soru var o da ram'in 1 gb olması. Bu ilerde sıkıntı yaşatır mı? Çünkü Galaxy S ve S2 kullanmış biri olarak ram'den çok çektim.

• Arkadaşlar yardım edecek kimse yok mu?
  • Ram yeterli.. Samsung cihazlarda yetmez 1 gb çünkü samsung'un stok romu hem touchwiz arabirimi yüzünden hem de samung'un eklediği bir milyon şey yüzünden çok ram kullanıyor. Bende de S4 var 2 gb rami var ama 1.5 gb filan hep kullanılıyor. Ama Asus da sistemin romu o 1GB ram hesaplanarak ona göre yapılmış. Çoğu uygulamaya yetecek olan ram sürekli boşta kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 16 Mart 2015; 8:12:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

Ram yeterli.. Samsung cihazlarda yetmez 1 gb çünkü samsung'un stok romu hem touchwiz arabirimi yüzünden hem de samung'un eklediği bir milyon şey yüzünden çok ram kullanıyor. Bende de S4 var 2 gb rami var ama 1.5 gb filan hep kullanılıyor. Ama Asus da sistemin romu o 1GB ram hesaplanarak ona göre yapılmış. Çoğu uygulamaya yetecek olan ram sürekli boşta kalıyor.

Teşekkürler yardımın için. Aynı şeyi ben de farkettim mesela 400-500 lira civarındaki Samsung tabletlerin 1.5 rami var ama görev yöneticisinden baktığımda arka planda uygulama açık olmamasına rağmen kafadan 700-800 mb kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gun once asus memo pad 7 aldim. Daha once lenova aldim yillarca kullandim. Istersen sana uygun fiyata verebilirim. Faturasi 16 mart ilgilenirsen ozelden yazabilirsin

• Bende memopad 7 var 1gb ram olmasına karşı daha dondugunu kastıgını görmedim çoğu kaliteli oyunlarıda oynadım zaten google playde 1gb ramden yukarı oyun isteyen yok o yönden sıkıntı olmaz .

7 aydır kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaripCo

Bende memopad 7 var 1gb ram olmasına karşı daha dondugunu kastıgını görmedim çoğu kaliteli oyunlarıda oynadım zaten google playde 1gb ramden yukarı oyun isteyen yok o yönden sıkıntı olmaz .

7 aydır kullanıyorum.

Zaten kullanım amacım film, dizi, müzik ve internet. Ekstra bir şey yapmam. Oyun bile yüklemem hatta.

Kararımı verdim zaten. Memopad en uygunu. Önerileriniz için sağolun arkadaşlar.

Son olarak size şunu sorayım. Sd kart maksimum 64 mü takılıyor yoksa 128 mi?

• 32 gb diye biliyorum en fazla araştır istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaripCo

32 gb diye biliyorum en fazla araştır istersen.

Bugün teknosada bilgi aldım. Zaten tabletin hemen yanına bitişik şekilde bi kağıt koymuşlar, belli başlı özellikleri yazıyor. 64 gb'a kadar arttırılabiliyormuş ama 128'de takılıyormuş. Ama 128 gb kartlar çok pahalı olduğu için muhtemelen ilerde 64 alırım.

• öncelikle hayırlı olsun. saçma bir soru olacak ama Subway surfers'ı çalıştırmıyor. daha dün akşam alındı ve ben muhtemelen bir yerlerde hata yapıyorum. sence ne olabilir?
  • jokerdi89 J kullanıcısına yanıt
    subwayimi çalıştırmıyor :DDD Ana konusunda bütün bilgiler var hepsini okuyabilrsin.

Subway çalışıyor.
  • GaripCo kullanıcısına yanıt
    güncelleme 182'deyken çalışmıyordu. sonra 201'e güncellediğimde çalışmaya başladı.
  • subway cayir cayir oynuyorum. 201 e guncelledikten sonra calismaya basladi. 182 de calismiyordu. update edin calisir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 25 Mart 2015; 18:19:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FaraziVKayra kullanıcısına yanıt
    64 gb ta kadar artırılabılır
  • 8 inç olanını kullanıyorum.Fiyatına göre gerçekten çok güzel bir tablet.230 tl ye 2.el olarak aldım,ME181 CX modeli.Batarya olarak boyuna göre tüketimi bayağı az 6-7 saat civarı gidiyor.Sizlerin batarya ne kadar gidiyor ?

Asus un sitesinde 9 saat yazıyor,aynı şekilde apple ipad mini de 9 saat gidiyormuş.Merak ettiğim batarya ömrü açısından ipad mini ile kıyaslarsak hangisi önde olur ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.