Şimdi Ara

Samsung Tab S8 Ultra vs Samsung Tab S9 Ultra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
2.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 8 aylık Tab S8 Ultra deneyiminden sonra Tab S9 Ultra'ya geçtim.

Kendi Yaptığım Benchmarklar:

İlk olarak izlenimlerim;

* Cihaz kağıt üstünde daha ağır olmasına rağmen ağırlık merkezi ile mi alakalı bilmiyorum, daha hafif hissettirdi.

* Dynamic Amoled maalesef hayal kırıklığı iki cihaz arasında fiyat farkına değecek bir ekran kalitesi farkı kesinlikle yok.

* Çok çok az daha akıcı bir deneyim sunuyor ancak bunu çok hassas olmayan birinin fark edeceğini sanmıyorum.

* Ses de yine çok az derecede fark var, son ses olarak

* S8 Ultranın şeffaf kılıfı birebir s9 Ultraya oldu, tam oturdu hatta.

* Tam yük altında yukarıdaki testlerde de gözüktüğü üzere iki cihaz da thermal throttling oluyor.

Fiyat Farkı: Bir cihazı satıp diğerini almak için %58 daha fazla bir tutar ödemeye razı olmanız gerekiyor.

Batarya konusunda biraz zaman geçtikten sonra yorum yapacağım.

Şimdilik şu kadarını kesin söyleyebilirim ki tab s8 ultrası olan biri için aradaki fiyat farkına değecek deneyim farkı yok... Sıfır alacaklar için S9 serisi alınabilir ancak S8 serisi sahipleri için gereksiz bir macera olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 9 Ağustos 2023; 1:0:11 >

• Elinize sağlık.

Şahsen tab S8 sahibi olsaydım kesinlikle tab 10 yada tab 11 serisini beklerdim. Bugün çocuklara Tab S7+ aldım bu tablet bile efsane bişey, ses çok iyi ekran kalitesi amoled hdr 120hz çok iyi, işlemci desen kötü bir işlemci değil 865+.

• apollonx kullanıcısına yanıt

bende samsung tab s7'de vardı, onu satıp tab s8 ultra'ya onu da satıp tab s9 ultraya geçtim..

tablette oyun oynamayan benim gibi içerik tüketiciler için s8 ultra ile s9 ultra arasındaki fark batarya'dan ibaret sadece.. henüz batarya incelemelerimi tamamlamadım.. ancak chipset verimliliğinden dolayı %15-20'ye yakın bir farktan bahsediliyor..

Video izleme ve youtube yoğunluklu kullanım ile tab s8 ultra ile 8 saat ekran süresi alabiliyordum.. bakalım bunda durum ne olacak.. tabi 8 saat yerine 9-9.5 saat bile alsam yine aradaki %58 fiyat farkına değecek bir durum değil maalesef.

Ben de bunu tahmin ediyordum açıkçası ancak Samsung tabletler maalesef apple gibi olmadığı için tab s8 ultra fiyatları daha düşmeden satıp 16GB ve 1TB'lık modele geçmek istedim.

• SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt

Fiyat düşme olayının samsungda hızlı olmasından dolayı mantıklı bir hamle. Şuan 8 ultra da para ediyorken satmak gayet mantıklı.

Gen-1 ile Gen-2 arasındaki en büyük fark zaten pil performansı ve optimizasyon sorunlarının giderilmiş olması. S9 ultra kesinlikle üzmeyecektir, güle güle kullanın.

Teşekkürler

Testlerdeki rakamlardan net olarak farkları anlamak belki zor olabilir diye, sonuçları bir kaç grafikle özetledim.

• Tablet beklemedeyken şarj durumu nasıl?

3 tableti de sıfır aldım. (Tab s7, Tab s8 ultra, Tab s9 ultra)

gece yatarken uyku moduna alıyorum. yaklaşık 12-13 saat sonra bakıyorum.. bunu bir alışkanlık haline getirdim, özellikle ipadlerde neredeyse hepsinde %0 şarj gidiyordu.

Tab s7 %100-------uyku modunda 12 saat ------>%97 (ortalama)

Tab s8 ultra %100 --uyku modunda 12 saat----->%98(ilk zamanlar) , %97 (4-5 ay sonra)

Tab s9 ultra %100 ---uyku modunda 12 saat-----> %100 (ilk şarj) (Zamanla güncelleyeceğim)

Alıntı

metni:
    Tab s9 ultra %100 ---uyku modunda 12 saat-----> %100 (ilk şarj) (Zamanla güncelleyeceğim)

Bu değer çok iyi, umarım bu konuda ipadi yakalarlar. 12 yaşındaki ipad 4 tabletim 1 hafta sonra bile baksam %100 şarjda oluyor.

evet bir ipad'im vardı o zamanlar pro serisi vs yokken ipad 4 veya 5'di hatırlayamadım.. uyku modu bile açık değil iken ve wifi açıkken 1 haftadan fazla süre hiç ellemedim yani kullanmadım arada piline baktım sadece ve pil hep %100'de kaldı.. ama ipad pro m1 öyle değil.. durduğu yerde gidiyor aynı samsung gibi hem de başından beri yani batarya sağlığı %100'iken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 9 Ağustos 2023; 21:10:45 >

Uyku modu dediğiniz kurulu uygulamaları uyku moduna almak mı? M1 işlemcilerin o şekilde sömüren işlemci olduğunu bilmiyordum, ilginçmiş.

Yanlış ifade etmişim Uyku modu değil aslında tableti uçak moduna almak.

samsunglarda bir tane de rutin çalıştırıyorum, gece 03.00'de otomatik uyku moduna alıyor ve bunu aldığında otomatik, pil güç koruma moduna giriyor ve uçak moduna alıyor aynı zamanda..

• Ustad emeğine sağlık bende tam bunu arıyordum s8 ultradan s9 ultraya gecilirmi diye.
    Testlerine bakılırsa ve aynen dediğin gibi s9 ultraya gelecek için pek bir neden yok ama cihazi 18-20 bin TL gibi s8 ultra elden satılıp arada 7 bin TL civarı bir farkla sırf cihazı güncellemek adına alınır mı bu konuda ne dersin.

Diğer yandan samsung a sordum değişim kampanyasında 11bin s8ultra +3 bin tl toplamda 14 bin TL değişim kampanyası indirimi yapıyor birde sitesinde 1 tb +16 gb ram olan modelini 31 bin TL yerine 27 bine sayıyor

Arada 13 bin TL gibi bir fark ödeyerek s9 ultraya geçmek ne kadar mantıklı?

Samsung sitesinde 7 bin TL de 1 tb lik s9 ultraya indirim yapmış oluyor toplamda baktığın zaman eldeki tab s8 ultrayi da verince toplamda 21 bin tl gibi bir indirim görünüyor

S8 ultra 250 gb hafıza
    bu açılardan bakınca sanki güncel ve 1 tb lik cihaz almak için avatajli gibi siz ne dersiniz bu duruma?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi executive44 -- 14 Ağustos 2023; 18:22:58 >

• executive44 kullanıcısına yanıt

en kötü 17k'ya satıp üstüne 10k ekleyerek geçebilirsiniz. Oyun oynayanlar için hazırladığım benchmark grafiklerine bakarak gpu'nun ne kadar fark ettiğini görebilirsiniz. Onun haricinde genel deneyim olarak nerdeyse aynı.

Samsung cihaz değişim kampanyasında ciddi çakallık yapıyor s8+ ile s8 ultra'yı aynı fiyattan saymaları ticari ahlaka aykırı bir hareket.

1tb'lık 16gb modeli alabilirsiniz 27k'ya almak mantıklı seçenek ancak, bütçeniz yoksa elzem bir upgrade olduğunu düşünmüyorum s8 ultradan s9 ultraya geçmenin.. bazı arkadaşlar kredi çekerek falan alıyorlar bence gerek yok zaten samsung cihaz siz kredi taksitlerini bitirmeden yenisi çıkacak ve değerini kaybedecek.

Hocam, not almak için kullanacağımdan kalem ile değerlendirirseniz Samsung Tab S9 12 Gb ram 256 gb ile Ipad air 5. nesil 64gb ile arasında kaldım. Fiyat olarak aynı olduğunu düşünürsek hangisi tercih edilmeli?

• LaCase66 L kullanıcısına yanıt

ipad air 5 maalesef, 60hz lcd ekranıyla samsung amoled ekranına hiçbir alanda yaklaşamaz.. ipad pro m1 ile birlikte s8 ultra kullandım onun bile ekranı çok çok kötü kalıyordu s8 ultraya göre özellikle siyah arka planlı alanlarda.

ipad air 5 çıkalı 1.5 yıl oldu nerdeyse, çağın oldukça gerisinde bir cihaz.. samsung s9 tartışmasız daha iyi ve güncel bir cihaz.

Kalem açısından değerlendirmem zor çünkü çok aktif olarak kullandığım bir enstrüman değil ancak s9 ultra 120hz ekranıyla birşeyler not alırken ipad air 5'e göre daha az gecikme hissettireceğinden bence his olarak bir tık daha iyi hissettireceğini düşünüyorum.

Tableti yatırım aracı olarak görmüyorsanız bence, s9 kesinlikle daha iyi.. ipad'lerde kaliteli ekran 12.9"'lik seriyle başlıyor onların da fiyatı 30k'dan başlıyor.

• Kesinlikle 120 Hz ve 2x Amoled ekranın farkı ikisini de denediğimde farkediliyor. Kullandığım telefon da Samsung olduğundan tab s9 tercih edeceğim gibi duruyor.

• Merhaba,hayırlı olsun tablet, kardeşime aldım ilk şarj ını kaç saat yapmalıyız, bide hangi adaptörü kullanmayı tavsiye edersiniz, teşekkürler.

• Hozman66 H kullanıcısına yanıt

Bütçenize uygun 3 orjinal samsung adaptöründen birini seçebilirsiniz, alırken satıcıya dikkat edin, çakması çok bu ürünlerin.

1.Tercih

Satıcı: Trendyol olmalı diğer türlü sahte olma ihtimali olabilir.

Samsung 3in1 Trio 65w 2xpd + Usba Ev Tipi Şarj Aleti 3 Çıkışlı(ep-t6350nbegww) Türkiye Garan Fiyatı, Yorumları - Trendyol

2. Tercih

Satıcı: Samsung Bayisi dolayısıyla orjinal ürün

Samsung EP-T4510X Type C Süper Hızlı Şarj Cihazı (45W) - Siyah - inbox.com.tr

3. Tercih

Satıcı: Mediamarkt

SAMSUNG EP-TA800N TypeC 25W Kablosuz Hızlı Şarj Adaptörü Beyaz Fiyatı & Özellikleri (mediamarkt.com.tr)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 30 Ağustos 2023; 19:16:5 >

• Teşekkürler,ilk şarj ı kaç saat olmalı öyle bi tavsiye var mı? Bazıları 8 saat filan dursun diyor var mı öyle bir şey

• Hozman66 H kullanıcısına yanıt

o tarz hurafeler var, inanmayın öyle şeylere.. cihazı mümkünse kapalı veya batarya tüketmezken şarj etmeniz yeterli..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.