Şimdi Ara

Asus laptop'a ssd takamıyorum,Yardım lütfenn!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben ssd harddisk almayı düşünüyorum laptop'ıma,fakat ssd'lerin resimlerine baktığımda laptop'a uyumsuz olduğunu görüyorum.Çünkü benim laptap'ın harddiks bölümünü açtığımda,piyasadaki hddlere uygun bir soket olmadığını görüyorum.Bunun için resimleri çekip buraya koydum.

Bu benim Asus N20A'nın hdd'si..Arkadan resmi

Bu da laptop'ın hdd yi oturttuğumuz yuvası.dikkat ederseniz soket felan yok hdd'ye bağlamak için,yani bilgisyardaki gibi sata kablosuyla bağlanmıyor,direk bağlıyoruz.

buda benim alabileceğim piyasadaki ssdlerden biri..

SOLDAKİ RESİMDE GÖRÜLEN SSD DİSK,GOOGLEDA ARATTIĞIM SSD DİSKLERDEN......SAĞDAKİ BENİM LAPTOPIN İÇİNDEN ÇIKAN ŞİMDİKİ DİSKİM.

SİZCE BÜTÜN SSDLER Mİ BÖYLE,YANİ LAPTOPLARA UYUMSUZ...Yoksa benim laptop için özel bir durum mu sözkonusu..Ya da şöyle deyim,hangi ssd'yi alayım ki benim laptop'a uyumlu olsun..

• senin laptop eski biraz sanırım bende m51vr var hdd sinin bağlantı kısımları senınkı gibi değil ssd uyumlu..
  • Neyi nasıl inceledin bilmiyorum fakat SATA arabirimine sahip bir dizüstü bilgisayara sahipsen, SATA arabirimiyle uyumlu SSD'leri takabilirsin. 2,5" olmak koşuluyla tabii ki.

Fotoğraftakiler de SATA olmalı. Sağdaki ürünün detaylı marka/modelini verirsen, yardımcı olabiliriz.
  • sizin diskiniz PATA ssd ise SATA bu sebepten dolayı ssd takmanz imkansızdır.
  • ONUN BİR ADAPTÖRÜ VAR. ONU TAK VE ÇALIŞTIR. BU KADAR BASİT. DİĞER ARKADAŞLARA DA BİRŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM. BİLMEDİĞİNİZ YADA EMİN OLMADIĞINIZ KONUDA LÜTFEN GÖRÜŞ BELİRTMEYİNİZ. YARIN SİZİN DE FORUMDA BİR ŞEYLERE İHTİYACINIZ OLDUĞUNDA GEREKSİZ VE YANLIŞ BİLGİLERLE KARŞILAŞTIĞINIZDA HEM BİLGİDEN UZAK , VAKİT KAYBI VE ÜZÜNTÜ DUYARSINIZ. YEĞENİMİN BİR BİLGİSAYARI VARDI. TAMİR İÇİN BANA VERMİŞLERDİ. HP DV SERİSİNDEN BİR BİLGİSAYAR. İÇİNİ AÇIP BAKTIĞIMDA HDD NİN UCUNDA BİR ADAPTÖR OLDUĞUNU GÖRDÜM. RESİMDE GÖSTERDİĞİNİZDEN ...

HAA! ŞİMDİ TEKRAR BAKTIMDA ZATEN ADAPTÖR VARMIŞ. MEVCUT HDD DEKİNİ SÖK VE YENİ HDD YADA SSD İNDE KULLAN!
  • MEVCUTTAKİ HDD ÜZERİNDE ADAPTÖR VAR. ONU SÖK, SSD YE TAK VEYA HANGİ SATA YA TAKMAK İSTİYORSAN.

BİLMEYEN LÜTFEN İÇİ BOŞ VE YANLIŞ BİLGİ PAYLAŞMASIN LÜTFEN.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.