Şimdi Ara

Asus K555UB - (XO099T XO096T XO099D XO097T XO198T) Kullanıcıları Kulübü (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
14
Favori
22.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Captain0997

Arkadaşlar merhaba bu laptopu almayı düşünüyorum fazla bütcem yok 1500 tl bütcem var 2.el olarak almayı düşünüyorum piyasası 1500 civarı almalımıyım oyun performansı nasıl çok fazla bi beklentim yok zaten ama yine de güncel oyunları oynamak isterim

Kronik sorunları olan malzeme kalitesi düşük bir model. Malzeme kalitesinden kısıp donanımı arttırmışlar. Ben olsam bir şekilde para biriktirip farklı model alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: Captain0997

Arkadaşlar merhaba bu laptopu almayı düşünüyorum fazla bütcem yok 1500 tl bütcem var 2.el olarak almayı düşünüyorum piyasası 1500 civarı almalımıyım oyun performansı nasıl çok fazla bi beklentim yok zaten ama yine de güncel oyunları oynamak isterim

Kronik sorunları olan malzeme kalitesi düşük bir model. Malzeme kalitesinden kısıp donanımı arttırmışlar. Ben olsam bir şekilde para biriktirip farklı model alırdım.

Siz nasıl bişey tavsiye edersiniz yardımcı olabilirmisiniz biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 1.5-2 senede ikinci defa menteşeden dolayı garantiye gidiyor. Bu yüzden değişim yapmaz değil mi Asus?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waybe

Yaklaşık 1.5-2 senede ikinci defa menteşeden dolayı garantiye gidiyor. Bu yüzden değişim yapmaz değil mi Asus?

Ben 2.ye gönderdim değişim yapmadılar. Şu anda bataryada ekran titremesi sorunu var garantiye göndermekten usandım.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Tamamdır teşekkürler. Bu menteşe sorunu çok oluyor sanırım.

• Selamlar,

Bugün bilgisayarı açarken ekranın menteşesi kırıldı. 2015 yılında almıştım garantisini hatırlamıyorum.

Dışarıda yaptırsam ne kadar ücret tutar? Bir de içini açmak zorunda kaldım menteşe kırıldığı için garantiden çıkar mı? Darbe vs yok kendiliğinden kırıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajzen

Selamlar,

Bugün bilgisayarı açarken ekranın menteşesi kırıldı. 2015 yılında almıştım garantisini hatırlamıyorum.

Dışarıda yaptırsam ne kadar ücret tutar? Bir de içini açmak zorunda kaldım menteşe kırıldığı için garantiden çıkar mı? Darbe vs yok kendiliğinden kırıldı

Garantisi varsa garantiden değişiyor.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Bugün aradım Garanti kapsamındaymış form doldurdum kargo bilgilerinin gelmesini bekliyorum teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler garantiye yolladım, ürünün kasası açık diye 170 lira istiyorlar. Menteşe kırıldığı için ekran kapanmıyordu ben de mecburiyetten açtım. Diyor ki alt kasayı değiştirmemiz lazım. Alt kasa sapasağlamdi. Bu parayı ödemeden yapmıyorlar mı? Bir de menteşe HİNGECAP BEZEL mi oluyor

Asus K555UB - (XO099T XO096T XO099D XO097T XO198T) Kullanıcıları Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ajzen -- 23 Ekim 2017; 19:34:50 >
  • Merhabalar benim laptop bunun 12gblik versiyonu yardım edin 2-3 gündür laptop fanı traktör gibi çalışıyor garantiside var ama ancak servise bugünlerde götüremem sınavlarım var.Laptopta veya cpuda herhangi bir ısınma problemi yok fanıda kirli değil hatta laptop buz gibi boşta bile olsa çalışıyor durmadan ne yapmalıyım durdurayım.Yardım edin lütfen.
  • Merhaba
    XO099D modeline sahibim, ram slotunu açtığımda 1.5v ddr3 sdram yazıyor ram slotunda. bende bugün gidip Media Markt'tan bu özelliklere sahip 1600mhz değerinde 8 gb ram aldım. lakin aldığım rami taktığımda sistem görmüyor, işin ilginç yanı CPU-Z gibi programlar (Everest dahil) ram i görürken bios güncellemesi, fabrika ayarlarına dönüş gibi yöntemleri denesem bile sistem ram i görmüyor. CPU-Z programında ram i taktığımda Memory kısmında 8 gb gözüküyor ve slotlar boş şekilde kalıyor. Bu konuda yardım edebilecek birileri var mı? Teşekkürler.
  • Rahatı Kaçan Ağaç R kullanıcısına yanıt
    Yanlış ram almışsınız. DDR3 low versiyon 1,35v olacak. İade edip değiştirin. 1,35v. low versiyon olmasına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furbey40 -- 15 Kasım 2017; 0:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikokci

Yanlış ram almışsınız. DDR3 low versiyon 1,35v olacak. İade edip değiştirin. 1,35v. low versiyon olmasına dikkat edin.

Anladım hocam. Peki sizce neden Ram slotunda 1.5v yazıyor olabilir. Bu beni yanılttı çünkü.
  • Arkadalar Ağustos 2016 da ASUS K555UB-XO99D adlı ürünü almıştım. Aldığım günden beridir bu cızırtı sorunu vardı bu foruma bakmıştım kronik bi sorun sanırım. Bunun haricinde Laptop şarja takıldığında o metal kısım çarpıyor belli bi zamana kadar da sabrettim ama artık sabrımın sonuna gelindi. Bunların haricinde yavaş anlam veremediğim kadar yavaş. 30 saniyeden daha geç açılıyor kapanırkende yavaş. Hatta bazen chrome da gezerken bildiğiniz donuyor. Oyunlar desen yine aynı şey sözde nvidia var ama ne çare. Özelliklerine bakıyoruz i5 6.nesil 4gb falan filan ekran kartı desen nvidia. Aldığım zaman resmen fiyat performans ürünü gibiydi hani bu özelliğe böylesi bulunmazdı. Herneyse freedos üzerine WİNDOWS 10 PRO kurdum tabi ki internetten indirip usb ye attım yani etkinde değil. Herşeyin dışında yoksa bu etkin değil diye bu yavaşlık windows ile mi alakalı.
    Servise de bi kaç güne götürücem az önce aradım. Elden götüreceğim biz buna ne kadar para verdik. Servise götürüp sonuç alan arkadaşlar var mı? Varsa nasıl sonuç aldınız?
    Ve de herşeyin dışında bu saaten sonra para iadesi gibi bir durum söz konusu oluyor mu veya olur mu? Tüketici hakları vs vs. Ya da ürün değişimi gibi bir şey mümkün müdür?
    Herkese Teşekkür Ediyorum

• arkadaşlar Asus K555UB-XO097T modeline sahibim cdrom yerine harddisk takıcam hdd kızağının kaç mm olması gerekli sanırım 9.5 mm ve 12.7 mm olanları varmış birde çıkan çıkan cdrom kapağına uyumlu olan model olursa sevinirim teşekkürler
  • önceki mesajlarda gördüm ustam hdd kızağının arkası düz olması gerektiğiniz söylemişsin internette aratırken ne özelliği şeklinde aratalım ben bir tane buldum ama linki aşağıda dediğiniz gibi mi? ve bu uyar mı? teşekkürler

https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/95mm-hdd-caddy-notebook-4716p-dvd-to-ssd-kutu-sata-laptop-cd-dis-P150446569
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

arkadaşlar Asus K555UB-XO097T modeline sahibim cdrom yerine harddisk takıcam hdd kızağının kaç mm olması gerekli sanırım 9.5 mm ve 12.7 mm olanları varmış birde çıkan çıkan cdrom kapağına uyumlu olan model olursa sevinirim teşekkürler

9,5 mm. Ben 9,5 mm olanı aldım, fakat ssd almadığım için deneme imkanım olmadı. SSD alınca takacağım.
  • quote:

quote:

arkadaşlar Asus K555UB-XO097T modeline sahibim cdrom yerine harddisk takıcam hdd kızağının kaç mm olması gerekli sanırım 9.5 mm ve 12.7 mm olanları varmış birde çıkan çıkan cdrom kapağına uyumlu olan model olursa sevinirim teşekkürler

9,5 mm. Ben 9,5 mm olanı aldım, fakat ssd almadığım için deneme imkanım olmadı. SSD alınca takacağım.

Skayn usta swichten bahsetmiş sendenbu switch olandan mı aldın yada hepsinde varmı? internetten aradım switch hiçbirinde açıklamaya rastlamadım desteğin için teşekkürederim arkadaşım
  • 8GB RAM - 1TB 7200 RPM olan modeline ben CD-ROM'unu sökerek Crucial MX300 275 GB SSD taktım. Bu SSD'nin fiyatı 400-500 lira civarında piyasada. Yeni bilgisayar aldığımdan dolayı satacağım. Cihazın herhangi bir kırığı/çıkığı yok. SSD taktıktan sonra da çok güzel bir makine haline geldi. İlgilenen arkadaşlar mesaj atabilirler.
  • quote:

quote:

quote:

Skayn usta swichten bahsetmiş sendenbu switch olandan mı aldın yada hepsinde varmı? internetten aradım switch hiçbirinde açıklamaya rastlamadım desteğin için teşekkürederim arkadaşım

Ben alıexpressten aldım. Şu an aldığım link passif, fakat paylaştığım linkteki ürünün aynısı. Dediğim gibi henüz kullanmadım, SSD alınca takacağım.

https://tr.aliexpress.com/item/New-Universal-9-5mm-SATA-2nd-HDD-SSD-Hard-Drive-Caddy-For-CD-DVD-ROM-Optical/32523825801.html?spm=a2g10.search0104.3.1.npkF2n&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_5130011_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_51102_10340_10341_5000011_10084_10083_10307_10312_10059_10313_10314_10534_5790011_100031_10604_10103_10605_10594_10142_5060011,searchweb201603_32,ppcSwitch_5&algo_expid=2d3867a3-b1b1-475f-acdb-1673d67d7261-0&algo_pvid=2d3867a3-b1b1-475f-acdb-1673d67d7261&transAbTest=ae803_4&rmStoreLevelAB=5

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.