Şimdi Ara

💻💻ASUS K555LB-XO108D İnceleme ve Kullanıcılar Kulubü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
902
Cevap
17
Favori
31.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cm3589

Demek indirim olayı kişisel değilmiş dediğiniz gibi

Ekran kalitesi konusunda ki şüphelerimi yensem direkt alıcam bu bilgisayarı ve olayı kapatıcam ama dediğim gibi çözünürlükle ilgili durum biraz canımı sıktı. Bugün yarın bir daha bakıp bir kez daha düşüneyim olmadı bu işi. Yani bir de şöyle bir durum var full hd almak isteyince fiyat bariz bir şekilde artıyor zaten. Yani bu fiyatlarda almak isteniyorsa bir takım şeylerden de fedakarlık edeceğiz sanırım :)

bunun dışında işlemci ekran kartı konusunda da ortalama bir laptop görünütüsü çiziyor sanırım. İdare edebilecek bir bilgisayar. Zaten bu bilgisayarı alıp hergün oyun oynarım diye bir amacım da yok. Ben civilization V gibi fm gibi belki total war gibi oyunlar oynarım arada o kadar. Onun içinde gayet yeterli sanırım. Ekran kalitesi konusunda bir daha düşüneyim ben :) Cevabınız için teşekkür ederim.
    KLİKSA dan 1649 +125 tl çip para ile aldım bakalım bekliyorum

• quote:

Demek indirim olayı kişisel değilmiş dediğiniz gibi

Ekran kalitesi konusunda ki şüphelerimi yensem direkt alıcam bu bilgisayarı ve olayı kapatıcam ama dediğim gibi çözünürlükle ilgili durum biraz canımı sıktı. Bugün yarın bir daha bakıp bir kez daha düşüneyim olmadı bu işi. Yani bir de şöyle bir durum var full hd almak isteyince fiyat bariz bir şekilde artıyor zaten. Yani bu fiyatlarda almak isteniyorsa bir takım şeylerden de fedakarlık edeceğiz sanırım :)

bunun dışında işlemci ekran kartı konusunda da ortalama bir laptop görünütüsü çiziyor sanırım. İdare edebilecek bir bilgisayar. Zaten bu bilgisayarı alıp hergün oyun oynarım diye bir amacım da yok. Ben civilization V gibi fm gibi belki total war gibi oyunlar oynarım arada o kadar. Onun içinde gayet yeterli sanırım. Ekran kalitesi konusunda bir daha düşüneyim ben :) Cevabınız için teşekkür ederim.

rica ederim.Şunuda belirteyim;Bu fiyata böyle bir bilgisayar bulmak zor.Mesela 1670tl ye falan alcagınızı varsayalım.Bu Laptop'ta 4GB RAM var.Asusta ram takınca garanti dısına çıkmadıgı için siz 4 veya 8 GB lik ram takviyesi yaparak(8GB RAM yaklaşık olarak 150tl) 1800 küsüre canavar gibi pc almış oluyosunuz.Ekran Çözünürlüğü konusunu bi kez daha düşünün eğer o konuyuda çözerseniz tavsiye ederim laptobu :)

• :) teşekkür ederim. Bugün gidip bakıp karar vericem sanırım. Ram slotu bildiğim kadarıyla bir tane. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin. Bu durumda 8gb tan başka çaremiz yok gibi :)

Benzer özelliklere sahip bir laptop daha buldum.

http://urun.n11.com/notebook/hp-pavilion-15-p202nt-l0d53ea-i5-5200u-8gb-1tb-156-windows-81-P83569540

fiyatı 150 tl ram ücretini çıkarırsak 100 tl daha fazla. görüntü kalitesi açısından fark mıdır yok mudur ona da bakıyorum şimdi.

• quote:

:) teşekkür ederim. Bugün gidip bakıp karar vericem sanırım. Ram slotu bildiğim kadarıyla bir tane. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin. Bu durumda 8gb tan başka çaremiz yok gibi :)

http://urun.n11.com/notebook/hp-pavilion-15-p202nt-l0d53ea-i5-5200u-8gb-1tb-156-windows-81-P83569540

fiyatı 150 tl ram ücretini çıkarırsak 100 tl daha fazla. görüntü kalitesi açısından fark mıdır yok mudur ona da bakıyorum şimdi.

Hp ye o para verilmez. +4 gb ram (75 tl) ve Windows dışında(dreamspark tan lisanslı ücretsiz alınır) başka artisi yok. Sakın o parayı vermeyin. Hp alacaksanız n11 de 1350 - 1400 arası K serileri var asus ile yakın özelliklerde onu alın.

Ekran görüntüsünü begenmemenizin sebebi mat ekran kullanılması. Aslında Asus 1366*768 lerde aynı paneli kullanıyor. Fakat bazılarını mat, bazılarını parlak cam kullanıyor. İkisininde kendine göre +- leri var. Mat diğeri kadar canlı görünmüyor fakat yansıma yapmıyor ve kirlenme, iz gibi şeyler olmuyor. Özellikle karanlık işlemlerde film vs kendinizi kabak gibi görüyorsunuz parlakta.

Edit=Hp lerin fiyatı uçmuş. F/p olarak rakipsiz bence şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 26 Kasım 2015; 13:42:21 >

• quote:

:) teşekkür ederim. Bugün gidip bakıp karar vericem sanırım. Ram slotu bildiğim kadarıyla bir tane. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin. Bu durumda 8gb tan başka çaremiz yok gibi :)

sadece göruntu olarak bakma olaya :) Mesala attığın linkte 4GB 840M ekran kartı varmış ve 8 GB RAM,işlemcisi i5-5200U,fiyatı 1900TL.Bu fiyat özellikler bakımından bence çok iyi ama HP Laptoplarda ısınma sorunu çok oluyo diyolar öteki taraftan Asus kalitesi var tabiki.Bu laptopta ısınmaya rastlamadım ben.İyice düşün kararını ver :D HP mi Asus mu ya da 4GB 840M mi yoksa 2GB 940M mi :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Hp ye o para verilmez. +4 gb ram (75 tl) ve Windows dışında(dreamspark tan lisanslı ücretsiz alınır) başka artisi yok. Sakın o parayı vermeyin. Hp alacaksanız n11 de 1350 - 1400 arası K serileri var asus ile yakın özelliklerde onu alın.

Ekran görüntüsünü begenmemenizin sebebi mat ekran kullanılması. Aslında Asus 1366*768 lerde aynı paneli kullanıyor. Fakat bazılarını mat, bazılarını parlak cam kullanıyor. İkisininde kendine göre +- leri var. Mat diğeri kadar canlı görünmüyor fakat yansıma yapmıyor ve kirlenme, iz gibi şeyler olmuyor. Özellikle karanlık işlemlerde film vs kendinizi kabak gibi görüyorsunuz parlakta.

Cevabınız için teşekkür ederim. Parlak veya mat olması ile ilgili bir durum olduğunu belirtmeniz bundan sonra ki araştırmalar için gayet önemli. Gönül ister full hdd çözünürlük olsun ama bu fiyatlara çok mümkün gözükmüyor. Bahsettiğim gibi lenovo z5070 full hd görüntü sunduğunu söylüyor fakat ben öyle bir durum görmedim :) asus un bu fiyatlar civarında parlak ekranını bulmamız mümkün müdür? böyle bir model var mı acaba?

Bir de ram slotu 1x değil mi bu laptop in? yani 4gb alırsam pek bir anlamı olmaz bu durumda. eğer 2 slot varsa tabi dediğiniz gibi içinde ki 4 e artı olarak 4 alınır ama sanırım tek slot bu. Mecbur 8 alacağız?

Ekran konusunda pişman mısınız? yani çok rahatsız edici oluyor mu? acaba ben mi abartıyorum durumu :)

@emreaklar

Açıkçası grafik kartlarının ikisi de idare eder diye düşünüyorum. Sonuç olarak çok yoğun bir oyun oynama durumum olmayacak. Olsa da en yeni oyunlarla pek işim yok. Civilization V fm2016 falan en fazla total war dediğim gibi :)

Isınma sorununu duydum ve hp den korkuyorum biraz. Açıkçası hp almam herhalde ama yine de değerlendiriyorum her seçeneği.

Asus un görüntü kalitesi hakkında bugün mediamarkette son incelemeleri yapıcam :) sonra da hayırlısı. Şu ram konusunu da aydınlatın nolur benim için :) ayrıca kliksa ile n11 araf bilgisayar hemen hemen aynı fiyatlarda. Sizce hangisi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cm3589 -- 26 Kasım 2015; 14:06:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim. Parlak veya mat olması ile ilgili bir durum olduğunu belirtmeniz bundan sonra ki araştırmalar için gayet önemli. Gönül ister full hdd çözünürlük olsun ama bu fiyatlara çok mümkün gözükmüyor. Bahsettiğim gibi lenovo z5070 full hd görüntü sunduğunu söylüyor fakat ben öyle bir durum görmedim :) asus un bu fiyatlar civarında parlak ekranını bulmamız mümkün müdür? böyle bir model var mı acaba?

Bir de ram slotu 1x değil mi bu laptop in? yani 4gb alırsam pek bir anlamı olmaz bu durumda. eğer 2 slot varsa tabi dediğiniz gibi içinde ki 4 e artı olarak 4 alınır ama sanırım tek slot bu. Mecbur 8 alacağız?

Ekran konusunda pişman mısınız? yani çok rahatsız edici oluyor mu? acaba ben mi abartıyorum durumu :)

asus teknik destek ekibine sordugumda ürünün max ram desteği 12gb dediler.4gb ram içinde var(4gb ram onboard) tahminimce 1x8gb takılabilir.şahsen ekran beni rahatsız etmiyo

• Arkadaslar son bir sorum olacak. Ayni urun kliksada da var. Sizce n11 araf bilgisayar mi kliksa mi? Urun birebir ayni sanirim. Tekrar bakicam ama baktgm kadariyla oyleydi.

Bir de amazon dan ssd siparis etmeyi dusunuyorum. 256 lik olani 77 dolar. Limit sanirm 100 dolar ya da 75 euro. bir sorun cikmaz herhalde. Gerci onu da asus a verip taktiricaz sanirm. Oraya da 70 tl :(
  • cm3589 kullanıcısına yanıt
    Ekran parlaklığı sonda iken rahatsız etmiyor. Bir zaman sonra mat ekrana alışıyorsunuz.
    Ram işine gelince, toplamda 8 gb sonrası israf bu cihazda, 12 gb gerektirecek ne yapılabilir ki,zaten çok aşırı yüksek ram isteyen şeye ekran kartı ve işlemcisi yetmez.
    Amazon ile ilgili sorunuz, 75 euro limit var. Kaç dolar ederse o kadar gümrük sınırı var. Eğer indirimleriniz yoksa 77+6$ kargoya alınmaz(değmez) . N11 den 280 civarına alinabiliyor.
  • Beyler laptoptaki RAM anakarta gömülü yani RAM takabileceğiniz tek slot var ama max.RAM 8 mi 12 mi emin değilim değişik bilgiler var iyice öğrenmenizi tavsiye ederim.
  • N11 araf bilgisayardan aldim %25 kupon +111 parapuanla 1300'e gelmis oldu. Siparişi cuma öğleden sonra verdim ellerinde yokmuş, salı günü kargoya verdiler bugün geldi.Yani bir hafta sürdü gelmesi. Kapali kutu bandrollü fakat extra kutu, paket vs. yok sadece kendi kutusunda geldi.

Kendi soruma cevap vereyim ürün ALÜMİNYUM KASA...

Şimdi windows 10 yüklemeyi düşünüyorum ama ücretsiz win10 için önce win7 veya win8 yükleyip yükseltme yapmamız gerekiyormuş. Direkt ücretsiz lisanslı win10 yüklemenin bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ancestorman -- 28 Ocak 2016; 13:35:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ancestorman

N11 araf bilgisayardan aldim %25 kupon +111 parapuanla 1300'e gelmis oldu. Siparişi cuma öğleden sonra verdim ellerinde yokmuş, salı günü kargoya verdiler bugün geldi.Yani bir hafta sürdü gelmesi. Kapali kutu bandrollü fakat extra kutu, paket vs. yok sadece kendi kutusunda geldi.

Kendi soruma cevap vereyim ürün ALÜMİNYUM KASA...

Şimdi windows 10 yüklemeyi düşünüyorum ama ücretsiz win10 için önce win7 veya win8 yükleyip yükseltme yapmamız gerekiyormuş. Direkt ücretsiz lisanslı win10 yüklemenin bir yolu var mı?
    Arkadaşlar kararsız kaldım size sorayım;Ben ram takviyesi yapıcamda 4GB Ram takıp (8GB) mi yapayım yoksa 8GB Ram takıp (12GB) mi yapayım?
  • N11 den yuzde 25 lik indirimleri nasil aliyorsunuz yahu bana da anlatin? Yolu nedir bunun?

Ayrica bugun mediamarkt ta casper in bir urununu gordum. İslemcisi cok cok iyi. Ekran karti ram i falan gayet yeterli ama casper olmasi biraz dusunduruyor. İsinma problemi olursa diye biraz korkuyorum acikcasi.siz ne dersiniz?

Urun bu:
    http://m.n11.com/casper-nirvana-csd4712-bt45a-s-2-yil-casper-garantili-P16638528
  • quote:

N11 den yuzde 25 lik indirimleri nasil aliyorsunuz yahu bana da anlatin? Yolu nedir bunun?

Ayrica bugun mediamarkt ta casper in bir urununu gordum. İslemcisi cok cok iyi. Ekran karti ram i falan gayet yeterli ama casper olmasi biraz dusunduruyor. İsinma problemi olursa diye biraz korkuyorum acikcasi.siz ne dersiniz?

Urun bu:
    http://m.n11.com/casper-nirvana-csd4712-bt45a-s-2-yil-casper-garantili-P16638528
    Benim görüşüm casper aldırmayın aldırtmayın arkadaşımda var düşman başına :/
    Ayrıca bu fiyata asus x550jx-xx099d modeli var tavsiye edebileceğim ekran kartı daha iyi asusun. Casperın işlemci hakikaten iyi ama malzeme kalitesi hakkında bişey diyemicem(bazı olumlu yorumlar görümştüm bu modelle ilgili araştırmak lazım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabivo -- 26 Kasım 2015; 22:24:34 >

• cm3589 kullanıcısına yanıt
    %25 kuponu almak biraz sıkıntılı hocam. N11de kampanya detaylarında anlatılıyor. Ama çek satıştan satın alabilirsiniz. Hatta %10,%15 lik kuponlari bedava verenler varmış.
  • Kliksadan almayı düşünüyorum bu laptopu oyun çok oynayan birisiyim sizce sıkıntı yasarmiyim baska laptop onerirmsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabivo

Ayrıca bu fiyata asus x550jx-xx099d modeli var tavsiye edebileceğim ekran kartı daha iyi asusun. Casperın işlemci hakikaten iyi ama malzeme kalitesi hakkında bişey diyemicem(bazı olumlu yorumlar görümştüm bu modelle ilgili araştırmak lazım)

Casper in kötü şöhretini ne yazık ki biliyorum :) ama çok önyargılı davranmakta istemiyorum. Sonuç olarak çok iyi özelliklere sahip bir laptop yapmışlar ve ısınma olayının da farkındalar. Biraz araştıracağım bakalım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yabivo

Casper in kötü şöhretini ne yazık ki biliyorum :) ama çok önyargılı davranmakta istemiyorum. Sonuç olarak çok iyi özelliklere sahip bir laptop yapmışlar ve ısınma olayının da farkındalar. Biraz araştıracağım bakalım.

Alıntıları Göster
    arkdaşlar bu cihaza win 7 kuramadım ben kurabilen varsa beri gelsin şöyle bir hata alıyorum başka yaşayan var mıdır?
    A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.
    Note: If the Windows installation media is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step
    acaba win 7 kurduğum için mi böyle bir hata alıyorum yoksa benim dvd de mi bir sıkıntı var

• ffatih027 F kullanıcısına yanıt
    Ben kurdum win7, senin dvd sorunlu galiba hocam.
  • Ancestorman A kullanıcısına yanıt
    ustam bu dvd yi kendim boot etmiştim ve başka bir arkadışımın bilgisayarını formatlamıştık. sorun olmamıştı. çizilme fln var üstünde hafif ondan dolayı olabilir mi acaba diye düşünüyorum ama dvd nin içini görebiliyorum rahatlıkla. bugün usb den win 8.1 kurmayı deneyeceğim.

edit: bir de arkadaşlar bu makinada recovery var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffatih027 -- 27 Kasım 2015; 10:19:13 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.