Şimdi Ara

Asus H81M-D Anakart Isı Problemi ( 126 derece )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim anakarta sahibim. Aldığımdan beri bir problemim yoktu fakat bugün bir ısıları kontrol edeyim dedim gördüğüm karşısında şok oldum. 126 derece ısı gösteriyordu anakartımda. Fanlarımı kontrol ettim hepsi düzgün ve oldukça verimli çalışıyordu. İşlemci 35-40 arası, ekran kartı 40-45 arası ısı değerlerine sahip. Acaba bu anakartın ısısının nedeni ne olabilir? Yaptığım ön araştırmaya göre bu ısı değerinde parça yanarmış.
    Isı değerlerini kontrol ettiğim programlar; Speccy ve Open Hardware Monitor.

• anakartınız kesinlikle bu sıcaklıkta değil. Sorun termometre de..Ama yerini ben de bilmiyorum. Bilsem belki şu anakartı da kurtaracağım.

bu ilana ve resimlerine bakın.. ikisi de asus anakart

http://www.sanalpazar.com/asus-p5kpl-am-epu-775-pin-ddr2-g31-anakart-core-2-quad/i-43478480
  • mikail13 kullanıcısına yanıt
    Peki bu şekilde kullanım bir soruna neden olur mu ? Siz kullanıyor musunuz anakartınızı?
  • 1-Garatntisi varsa garantiye gönder.
    2-Garanti yoksa demin dolaşırken gördüm elemanın biri anakartı sökmüş işlemci takılı halde poşete koymuş poşetli şekilde buzdolabına koymuş sonra çıkarmış takmış sorun yok :D
  • CasperRismaiLcan C kullanıcısına yanıt
    Garantim var varolmasına da o süre zarfında ne yapacağım? :D Az önce bir iç temizlik yaptım belki tıkanma vs. olmuştur diye tertemiz kasanın içi. Elimle de kontrol ettim sıcak olduğu bile belli olmuyor.
  • O zaman dediğim yöntem denemeye değer dediğim yöntemle sonuca ulaşanlar var :)
  • CasperRismaiLcan C kullanıcısına yanıt
    Çözüm bulamazsam deneyeceğim mecburen. Teşekkür ederim.
  • GoldShot1919 G kullanıcısına yanıt
    hayır hiçbir sorunu yok..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.