Şimdi Ara

Asus gtx 660 ti boost ? ( Q9400 de 660 ti deneyimi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün asus direct cu 660 ti oc 'siz modelini aldım. Gpu-z den standart hızları 915 mhz boost hızı ise 980 mhz gözüküyor. Kartı alırken benim bildiğim hızlar da buydu. Buraya kadar sorun yok. Fakat oyun ve diğer yük bindiren uygulamalarda hiç bir oc yapmama rağmen kart boost hızını 1084 mhz e çıkarıyor. Yani kart göründüğünden daha yüksek hızlarda çalışıyor. Bu durumun sebebi nedir ? asus kartlara özel bir durum mu ? Yoksa, bu bir sorun mudur ?

Şuan işte olduğum için gpu-z görüntüsünü koyamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreams41 -- 27 Temmuz 2013; 1:13:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreams41

Selam arkadaşlar,

Dün asus direct cu 660 ti oc 'siz modelini aldım. Gpu-z den standart hızları 915 mhz boost hızı ise 980 mhz gözüküyor. Kartı alırken benim bildiğim hızlar da buydu. Buraya kadar sorun yok. Fakat oyun ve diğer yük bindiren uygulamalarda hiç bir oc yapmama rağmen kart boost hızını 1084 mhz e çıkarıyor. Yani kart göründüğünden daha yüksek hızlarda çalışıyor. Bu durumun sebebi nedir ? asus kartlara özel bir durum mu ? Yoksa, bu bir sorun mudur ?

Bu bir sorun değil tam tersine güzel birşey kart ısınmadığı için kendi kendini oc yapıyor boostun olayı bu.
  • Dreams41 kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı kart var benide şüphelendirmişti bu durum ama meğersem kart kendı kendıne boost yapıyomuş :) İyi birşey bu merakınız olmasın.GPU-Z De 915 mhz olarak gözüküyor ama MSI Afer burner ve asus gpu tweak de 1058 olarak görünüyo bendede
  • sıkıntı yok, rahat
  • BeranSetaou kullanıcısına yanıt
    Yorumlarıniz için teşekkür edrim arkadaşlar.

Beransetaou@ sizde bu boost hız kaç mhz 'e çıkıyor ? Ben de gpu z, msi after burner ve asus tweak yazılımlarının hepside kart yükte değilken ayni değerleri gösteriyorlar. Gpu based clock 915 mhz boost clock 980 mhz fakat karta yük binince 980mhz olması gereken değer sensör monitorlarında 1084 mhz olrak gözüküyor.

Sabah asus'un ve cizgi elektroniğin teknik servisiyle konuştum durumun normal değil sıkıntı olabileceğini söyleyince kafam karıştı iyice.... Ne yapmalıyı arkadaşlar sizce ?
  • quote:

Beransetaou@ sizde bu boost hız kaç mhz 'e çıkıyor ? Ben de gpu z, msi after burner ve asus tweak yazılımlarının hepside kart yükte değilken ayni değerleri gösteriyorlar. Gpu based clock 915 mhz boost clock 980 mhz fakat karta yük binince 980mhz olması gereken değer sensör monitorlarında 1084 mhz olrak gözüküyor.

Sabah asus'un ve cizgi elektroniğin teknik servisiyle konuştum durumun normal değil sıkıntı olabileceğini söyleyince kafam karıştı iyice.... Ne yapmalıyı arkadaşlar sizce ?

Valla hocam ikimizdede çekirdek hızları kendiliğinden yükseliyor.Demekki kart'ın özelliği bu.Ama önceki kullandıgım gtx 570 de bu olmuyordu.Benımde şüphelerim başladı şimdi.İade etsemmi etmesemmi diye düşünüyorum.Oyunlardaki köşede core clock 1058 yazıyor bendede.

Ayrıca tam yükte sıcaklıgınız nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeranSetaou -- 26 Temmuz 2013; 16:04:10 >

• quote:

660 ti oc modelinin boost hizi 1084 mus ama default hizi 1006 imis sen 915 gorunuyor diyorsun.sendeki kartin 980 mhz olmasi lazim en fazla.belki kartin biosunda bir problem vardir o yuzden cizgi sana problem olabilir demistir.

GPU Clock: 915 MHz
    1006 MHz (+10%)
    Boost Clock: 980 MHz
    1084 MHz (+11%)

http://www.techpowerup.com/gpudb/b1629/asus-gtx-660-ti-directcu-ii-oc-3-gb.html

• durum normal sadece asus değil diğer markalarda var bu durum. nvidia'dan kaynaklı. gpu voltaj ve sıcaklık uyunsa gpu-z'nin gösterdiğinden fazla saat hızını yükseltiyor. Çigi elektronikteki eleman sorunu yanlış anlamış olabilir.
  • quote:

Selam arkadaşlar,

Bende Ti Top modelinde 1225 'i gördüm bi aralar genelde 1202 civarı seyrediyor. Normalde 1137 olmalıyken, sıkıntı yaratmıyor , gayet iyi bişey diye biliyorum ben

• Kart kendi kendine oc yapıyo iste daha ne istiyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar @Fire.Sword ve Turkishdrifter 'ın dediği gibi normal bir durum.Nvidia nın küçük ama etkili bir hilesi.

Aşağıda verdiğim linkdede bahsetmişler. Ve tamamen normal bir durum diye belirtmişler.

http://hardforum.com/showthread.php?t=1768229
  • gayet normal bir durum.
  • Dreams41 kullanıcısına yanıt
    Sıcaklıgı nedir diye sormuştum kartınızın ?
  • Kusura bakmayın mesajınızı telefondan okumuştum, o kısmını göremedim.

Furmark testinde tam yükte %50 fan devrinde 75 C derecede.
  • sattığınız kart ilekıyaslarsak 560 ti oc ve 660 ti arasında ne fark yaşadınız..
  • Hocam benim bu kartı alma kararım baya uzun sürdü, sebep q9400 işlemci kullanıyorum olmamdı. Ekran kartını almadan önce, karta darboğaz oluşturmasın diye işlemci ve anakart yükseltmesi yapmak istedim. Ekran kartını biraz daha geç alacaktım. Araştırma ve kullanıcı yorumlarını okudukça işlemcimin yüksek çözünürlükteki oyun deneyimi için yeterli olduğunu düşündüm ve o fikrimden vazgeçerek bu kartı aldım. Belki daha daha performanslı işlemci ile fark daha yüskek olacaktır ama işlemcim bu kararımdan dolayı pişman etmedi. yerine göre %40 60 arası performans farkı yaşadım. İşlemcinin yüksek çözünürlükte çokda önemli olmadığını görmüş oldum. Böylelikle işlemci ve anakart yükseltmesini de 1 yıl ertelemiş oldum.

İşlemciyi almadan önce 3d mark 2011 den test almıştım. Fikir vermesi açısından mesaja onlarında ekran görüntülerini ekliyorum. Cpu hızı auto voltajda q9400@3.2 ghz...

Asus gtx 660 ti boost ? ( Q9400 de 660 ti deneyimi) Asus gtx 660 ti boost ? ( Q9400 de 660 ti deneyimi) Asus gtx 660 ti boost ? ( Q9400 de 660 ti deneyimi) Asus gtx 660 ti boost ? ( Q9400 de 660 ti deneyimi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreams41 -- 27 Temmuz 2013; 1:15:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.