Şimdi Ara

Asus fx503 vd dm077 alındı. Sorun?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • belirttiğim notebook ile ilgili yeterli bilgi ve yoruma ulaşamadım. Bilinen kronik sorunu varmıdır? Fiyat olarak değer mi? 3000 tl verme niyetime rağmen o bütçeye birşey bulamadım. Max 3500 olmak üzere bunu alacağına şu kat kat iyi sorunsuzdur dediğiniz notebook varsa önerileri bekliyorum.
    Edit:
    Notebook gün içinde gelmiş. Akşam w10 pro kurulumunu yaptım sürücülerini yükledim güncelledim. FAKAT bilgisayardan gelen tiz cızırtı sesleri rahatsız edici düzeyde. Farkettiğim üzere prize takılıyken ve bir işlem yaparken sesler artıyor. Ekran kartından gelen Coil whine sesi mi psu sesi mi yoksa anakarttan mı geliyor tam çözemedim. ekran kartına yük binmesi sesi pek etkilemiyor gibi. Boştayken bazen tamamen kesiliyor. Sese alışmayı deniyorum. Katlanamazsam iade deneyeceğim ya da servis bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 19 Mayıs 2018; 0:26:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Stnass80 S kullanıcısına yanıt
    4 gb gtx1050

256 gb ssd

7300HQ

Asus

3300 tl.

Daha ne olsun.

3700-3800 liraya kadar bundan iyisi yok gibi.

Ama Bu modelde özellikle bir sorun varmı bilemiyorum.

• Stnass80 S kullanıcısına yanıt
    4300 tl, donanımlı acer var,

Diğer markalara göre bir miktar fazla ısınıyor.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-51-73hg-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q2qey-004-p-HBV00000A08W3?magaza=Hepsiburada

• quote:

Orijinalden alıntı: Stnass80

Bu mesaj silindi.
    Bilgisayarla ilgili doğru düzgün yorum inceleme yok. araştırmanız sonucu karar verdiğinizde bilgilendirirseniz sevinirim. Bu indirim sona ermeden bir karara varmak lazım.

• Monster'a güvenemiyorum, Bios güncellemelerinin ilerleyen yıllarda kesildiği ile alakalı yorumlar var. Sanırım ben de bu Asus modelini alacağım. Tn panel kullanacağız mecbur, kurların nereye kadar yükseleceği veya ne zaman düşeceği belli değil, bu fiyata başka alternatif bulamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat artmadan al. Bu hafta sonu bundan aldim. Kapis kapis gitti en cok satan dizustu arasina girdi hepsiburadada

• quote:

Orijinalden alıntı: drowen

Monster'a güvenemiyorum, Bios güncellemelerinin ilerleyen yıllarda kesildiği ile alakalı yorumlar var. Sanırım ben de bu Asus modelini alacağım. Tn panel kullanacağız mecbur, kurların nereye kadar yükseleceği veya ne zaman düşeceği belli değil, bu fiyata başka alternatif bulamadım.
    Hocam geçen sene bu aylarda ips 1050 li hp aldım ekrandaki ışık sızması çok aşırıydı. İps ekranlı alırken biraz şans lazım. Ya da servisle uğraşmayı göze almak lazım.

Dolar kurunu da takip ediyorum bekleyecek vakit değil. bu akşam sipariş vereceğim gibi. Herkese teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: adam94

Hocam geçen sene bu aylarda ips 1050 li hp aldım ekrandaki ışık sızması çok aşırıydı. İps ekranlı alırken biraz şans lazım. Ya da servisle uğraşmayı göze almak lazım.

Dolar kurunu da takip ediyorum bekleyecek vakit değil. bu akşam sipariş vereceğim gibi. Herkese teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hp Omen mi aldığınız?

Ben omen düşünüyorum ama sızma veya diğer sıkıntılar baş gösterebilir deniliyor.

Lenovo Y520 için ne dersiniz?

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Asusun arkasindakiler sorunlu laptoplar. Acere pildeyken kendini kapatiyor diyorlar digeri de sorunluymus dhdeki yorumlara baktim. Asus bu fiyata inince kacirmak istemedim. Baslik sahibine tavsiyem bu Asusu almasi

• adam94 kullanıcısına yanıt
    Ben bu sabah 9'da bugün teslimat seçeğini işaretleyerek siparişi verdim, öğleden sonra teslim aldım. Akşam eve gidince paketi açıp Windows 10 kurulumuna bakacağım.

• Ben de bu bilgisayara baktım ancak tarz olarak oyun bilgisayarı görüntüsü istemiyorum bir de i5 olması hoşuma gitmiyor. Lenovo İdeapad 520 düşünüyorum bu iki bilgisayarı kıyasladığımız da eksileri artıları nedir? Nvidia GeForce GTX1050 ile MX150 farkını açıklayabilecek bir arkadaş var mı ?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-520-15ikb-intel-core-i7-8550u-12gb-1tb-mx150-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81bf00bvtx-p-HBV000009WFTF

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Hayır omen değil.https://forum.donanimhaber.com/hp-15-bc202nt-1dn08ea-i5-7300hq-12gb-1tb-4gb-gtx1050-15-6-freedos-ana-konu-kullanicilar-kulubu--124843955-120#132873243 konudaki cihaz. Hatta bulmanın bir yolu varsa konda ışık sızmasının resimlerini paylaşmıştım. Daha sonra Cihazı iade etmiştim.

• Cevap verip fikrini paylaşan herkese teşekkürler. Başlıktaki bilgisayar için hepsiburadadan sipariş vermiş bulunmaktayım. Geldiğinde vaktim olursa kısa bir inceleme yapıp koymayı düşünüyorum. Ben karar verme aşamasında yeterli bilgi bulamadım başkaları bulabilsin.

• quote:

Cevap verip fikrini paylaşan herkese teşekkürler. Başlıktaki bilgisayar için hepsiburadadan sipariş vermiş bulunmaktayım. Geldiğinde vaktim olursa kısa bir inceleme yapıp koymayı düşünüyorum. Ben karar verme aşamasında yeterli bilgi bulamadım başkaları bulabilsin.
    Aslında pc güzele benziyor ama tek fan var sanırım öyle mi?

Bide Ram eklemek gerekiyorsa o da külfet..

Onun dışında merak ettiğim husus 1050 ile 1050ti arasında çok fark var mı acaba?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Çift fan diye biliyorum, gelince göreceğiz. Bu işlemci ve ekran kartı karşılaştırmalarını iki model ve arasına vs yazarak arayıp bakabilirsiniz. 1050 ve 1050 ti arasında kayda değer bir fark var anladığım ama aradaki fiyat farkına deymez benim için. Ben oyun olayını 2. Planda tutuyorum. 8 gb ram kısa vadede yeter uzun vadede ilave isteyecek gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 17 Mayıs 2018; 1:8:14 >
  • Bu seferde cızırdayan bir pc ye denk geldim. Teknoloji şans işi o da bende yok...

• quote:

Bu seferde cızırdayan bir pc ye denk geldim. Teknoloji şans işi o da bende yok...
    Çok mu rahatsiz ediyor acaba?

Oyun deneme şansınız oldu mu?

Baska ne gibi negatif yanları var acaba :s

• adam94 kullanıcısına yanıt
    Ben de bu cihazdan aldım, tüm sürücüler, bios güncellemeleri tamam. Windows 10 pro 1803 versiyonu kuruldu.

Henüz bir oyun yükleyip denemedim, sadece boştayken ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarına baktım, normal görünüyorlar. Aşırı sessiz bir ortamda kullandım, ssd veya işlemciden olduğunu düşündüğüm çok derinden gelen bir mekanik ses duydum ancak bahsettiğiniz gibi rahatsız eden bir tiz ses yok şimdilik. Boştayken veya internetteyken fanlar çok nadir ve düşük hızda çalışıp susuyorlar.

Şimdilik memnunum, oyunları denemeye başlayacağım yakında.

Laptopa çanta, mousepad ve fare alacağım. Borcu bitince de 7200 rpm hdd almayı düşünüyorum.

Edit: Hocam şimdi aklama geldi, Dell 7577'de de aynı cızırtıdan bahsediyorlar. Kimisi farklı bir prizden deneyince sesi kesmiş (prizde topraklama eksik olabilir), Win 10 1803 güncellemesi yapıp sesi kesilen de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drowen -- 19 Mayıs 2018; 4:5:11 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.