Şimdi Ara

ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.132
Cevap
9
Favori
61.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynştayn, hitabet, insan ilşkisi falan demişsin de başka konulara yazdığın mesajların falan hep okunabiliyor. Bir hatırlatayım istedim.
  • Bir arkadaşım gidip yeni fonepad 7 almış 2 gün önce telefona güncellemeyi de kurmuş 10 numara çalışıyor gidip kendim test ettim baktım doğru mu diye sürümü filan aynı 6.4.2 olarak kullanıyor... ASUS
  • Her forumda olduğu gibi ne yazık ki bu forumda da kişilik çatışması yasayan, çocukluğu sıkıntılı gecmis, sıkıntıdan kasıt topu inşaata kaçmış! Hayatta bir yere gelememiş gelemeyecekte olan, şans eseri gelsede bi b☆ka yaramayacaklar çıkabiliyor. Kimse kusuruma bakmasın o kendini11 biliyor!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • realraven kullanıcısına yanıt
    hayatlarında anlamlı hiç birşey yapmamış insanlar onlar dostum klavyenin karşısında kral kesilen normal hayatta ezik bişeyleri olmayan fakir ve onursuzlar daha ağır yazabilirim ama arkadaşı kitap okumadığı için beyin hücreleri gelişmemiş
    biz ne diyoruz kendisi nerde kalmış yazık toplum bilinci gelişmemiş
  • arkadaşlar var mı bir gelişme?
  • Cihazin kok yazilimi dahil silinip yüklenmesi lazımmış sorduğum yerler öyle diyor bilgi sayar ve bu işlerle ilgilenenlere giden çok olmuş. Servis harici yapamazmış yani servisden gelenlerinkini beklicez sorun varsa onlarda yenibi cihaz aramaya başlarız.umarım gerek kalmaz ülkenin ekonomik durumu malum diğer ülkelerin cok altında kaldığı için gelirimiz cihazlar çok pahalı görünüyor. birde servise gönderirken faturanın aslınımı fotokopisi oluyormu ben kredi kartı kullanmadığım için cihazi mazalarda kalmadığı için internetden arkadaşa sipariş verdirmiştim faturada onun adı var birde faturada cihaz no imei yazmıyo servise kendi adımlada gönderebilirmiyim yoksa aldırdığım arkadaşınmı göndermesi şartmı bilgisi olan paylaşabilirmi gelgit olmaması için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz sahibi kim gözüküyorsa onun göndermesi yasal prosedür için daha uygun olur.

• Para iadesi talebinde bulunan var mi aramızda?

• BEYLER...
    BU FORUM SADECE ERKEKLERE AİTSE BİZ BAYANLAR ÇEKİP GİDELİM...BENİM CİHAZLARIMDA HİÇBİR SORUN OLMADIĞI HALDE YABANCI FORUMLARDAN ÇEVİRİLER YAPARAK SİZ MAĞDURLARA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM, TEKNOLOJİ EN BÜYÜK HOBİM... BURADA BİR BAYAN, BİR BİREY OLARAK BENİ RAHATSIZ EDEN BELDEN AŞAĞI CÜMLELER KURULMASINA, TEMELİNDE KARŞILIKLI BİLGİ PAYLAŞIMI OLMASI GEREKEN BİR FORUMUN KİŞİSEL TATMİNLER İÇİN KARŞILIKLI ATIŞMA AMAÇLI KULLANILMASINA VE BU ÇİRKİN MESAJLARIN HALA FORUM SAYFALARINDA BULUNMASINA BU FORUMUN YÖNETİMİ Mİ İZİN VERİYOR?

SAYIN ADMİNLER EĞER HAL BÖYLE İSE; BU RAHATSIZ EDİCİ KÜFÜR İÇERİKLİ MESAJLARA İZİN VERİYORSANIZ BİZ BAYANLAR TOPLU OLARAK FORUMU TERKETMEK ZORUNDA KALACAĞIZ...SİZLERE İYİ MUHABBETLER..
  • Arkadaşlar,

Ben cihazlarda yaşanan problemin hemen hemen aynı tarihlerde meydana gelen 5 milyon gmail hesabının hacklenmesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle google hesaplarımın şifrelerini yeniledim. Gmail hesaplarını Rus hackerların hacklediği söylenmekte ve rusyada fonepad 7 lerde herhangi bir problem yaşanmamış. Bilmiyorum doğru bir çıkarım mıdır? ancak Hackerlar Asus veri tabanını hackleyerek cihazlarımızı saldırıda kullanmış olabilir ve bizimde hesaplarımızı ele geçirmiş olabilirler gibi bir düşünce oluştu bende... Bildiğiniz gibi daha önce icloud hesapları hacklenmiş ve Apple durum ortaya çıkınca özür dilemiş yine de davalardan kurtulamamıştı. Bu nedenle Asus durumu ört bas etmek için hemen cihazları servise çağırmış olabilir. Ayrıca, gelen güncelleme cihazın kök yazılımında değişikliğe neden olduğu için cihaza full format atılarak yeniden yazılım yükleneceği söyleniyor. Bildiğim kadarıyla kök yazılım cihazın donanımının uyumlu ve sınırları dahilinde çalışmasını sağlamakta ve kök yazılımda yapılacak bir değişiklikle cihazın donanımının zorlanarak ana kartının veya diğer donanımsal yapıların hasara uğratılması da mümkün. Bazı yabancı forum sitelerinde de benzer düşüncelere sahip insanların paylaşımlarını gördüm. Bazı şahıslar, cihazdaki log dosyalarının alınarak incelendiğini vs. söylemişler. Bu dosyaların alınıp incelenmesi de benim görüşüme göre Asus'un kendi açıklarını tespit etme çabasıyla açıklana bilmekte.

Sonuç olarak, eğer durum böyleyse sadece güncellemeyi yükleyip problem yaşayan kullanıcıların değil aynı zamanda problem yaşamamış olanların da bilgileri çalınmış demektir. Bu nedenle, Asus teknik servisinden cihazda meydana gelen problemin ne olduğunu ve nasıl çözümlendiğini belirten detaylı bir raporla birlikte cihazı göndermelerini talep edeceğim. Bilgi almak haktır ve Asus'un veya teknik servisinin bilgilendirme yapması zorunludur diye düşünüyorum. Sizler de bu konuda fikir verirseniz sevinirim...

• GRETACASH kullanıcısına yanıt
    Sevgili GRETACASH , Donanimhaberde birkaç yıldır böyle sivri görünmeye çalışan insanlara alay ettiğini düşünen ve sürekli laf sokma çabasında olan , insanları aşağıladığını sanan ergen liseli populasyonu tavan yapmış durumda malesef ki . Vel hasıl kelam bu arkadaşları birer birey olarak kabul etmeyip görmemezlikten gelmek gerek . Bizler bile bu çocukların yazdıklarına zor tahammül ederken bir bayan için tahammülü çok daha zor bir konu çok haklısınız ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetv0626

Arkadaşlar,

Ben cihazlarda yaşanan problemin hemen hemen aynı tarihlerde meydana gelen 5 milyon gmail hesabının hacklenmesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle google hesaplarımın şifrelerini yeniledim. Gmail hesaplarını Rus hackerların hacklediği söylenmekte ve rusyada fonepad 7 lerde herhangi bir problem yaşanmamış. Bilmiyorum doğru bir çıkarım mıdır? ancak Hackerlar Asus veri tabanını hackleyerek cihazlarımızı saldırıda kullanmış olabilir ve bizimde hesaplarımızı ele geçirmiş olabilirler gibi bir düşünce oluştu bende... Bildiğiniz gibi daha önce icloud hesapları hacklenmiş ve Apple durum ortaya çıkınca özür dilemiş yine de davalardan kurtulamamıştı. Bu nedenle Asus durumu ört bas etmek için hemen cihazları servise çağırmış olabilir. Ayrıca, gelen güncelleme cihazın kök yazılımında değişikliğe neden olduğu için cihaza full format atılarak yeniden yazılım yükleneceği söyleniyor. Bildiğim kadarıyla kök yazılım cihazın donanımının uyumlu ve sınırları dahilinde çalışmasını sağlamakta ve kök yazılımda yapılacak bir değişiklikle cihazın donanımının zorlanarak ana kartının veya diğer donanımsal yapıların hasara uğratılması da mümkün. Bazı yabancı forum sitelerinde de benzer düşüncelere sahip insanların paylaşımlarını gördüm. Bazı şahıslar, cihazdaki log dosyalarının alınarak incelendiğini vs. söylemişler. Bu dosyaların alınıp incelenmesi de benim görüşüme göre Asus'un kendi açıklarını tespit etme çabasıyla açıklana bilmekte.

Sonuç olarak, eğer durum böyleyse sadece güncellemeyi yükleyip problem yaşayan kullanıcıların değil aynı zamanda problem yaşamamış olanların da bilgileri çalınmış demektir. Bu nedenle, Asus teknik servisinden cihazda meydana gelen problemin ne olduğunu ve nasıl çözümlendiğini belirten detaylı bir raporla birlikte cihazı göndermelerini talep edeceğim. Bilgi almak haktır ve Asus'un veya teknik servisinin bilgilendirme yapması zorunludur diye düşünüyorum. Sizler de bu konuda fikir verirseniz sevinirim...

gmail hesaplarınızı bu siteden kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realraven -- 21 Eylül 2014; 5:48:04 >

• realraven kullanıcısına yanıt
    Ben hakem heyetine para iadesi için başvurdum. Yalnız süreç uzun ve işlerim dolayısıyla Mart' a kadar maalesef çok sıkı takip edemeyeceğim. Mart' a kadar muhakkak ki Asus bir çözüm çıkaracaktır. Servis zaten benim cihazı garanti dışı bıraktığından müdahale etmeyecek. Olumsuz bir sonuç çıkarsa da rom, güncelleme vs. yazılım ile yapılabilecek herşeyi denemeyi düşünüyorum. En fazla ana kart değiştirmek zorunda kalırım diye düşünüyorum ki onun da bedeli belli zaten, ekrandan ucuz

Bu arada almak zorunda kaldığım yeni telefonda Moto G' yi tercih ettim. Saf android, F/P falan göz önünde tutarak aldım yine. İlk izlenimim şu ki bizim tabletler hakikaten çok çok iyiymiş. Yazılım olarak saf Android olan ve Nexus serisi ile benzer olan Moto G' den neredeyse hiç farkı yok ve ekran büyüklüğü ile kullanımı çok daha kolay kılıyor. Asus' un müşteri hizmetleri ve bu tutumu olmasa gider yeni çıkan Fonepad' den alırdım herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekanikenginar -- 21 Eylül 2014; 12:43:01 >

• benim garanti belgesi yazan kagıtta imza ve mühür yok ama problem olur mu?
  • gfbmy G kullanıcısına yanıt
    Olmaz. Faturanız yeterlidir.
  • Ne kadar garip bir durumdayız! Diğer forumlardaki kişiler telefon özelliği kapalı cihazların telefon özelliğini aktif eder (bknz. Samsung tab, reeder tab) bizler yıllarca gözümüzde büyüttüğümüz Asus tarafından mağdur edildik, elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. Bravo sana Asus!
  • Asus şikayetvar sitesindeki hiç bir şikayete cevap yazmamış.
  • Asus Türkiye genel müdürü Bora Aras Bey'e linkedin üzerinden ulaşmaya çalıştım fakat üyeliğim free olduğu için ınmail gönderemedim üst paket üyeliği olan arkadaşlar ulaşabilirler mi?
  • arkadaşlar ben şimdi şikayet var sitesine de yazdım şikayeti bakalım bir sonuç olabılırmı..https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2704746/
  • haydut061 kullanıcısına yanıt
    Şikayetlere cevap veren yok

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.