Şimdi Ara

ASUS DUAL GTX 1660 Ti EVO 6GB - Kisa İNCELEME (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
5.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Forumda ss ler açılmadığı için fotoyu göremiyorum direkt link koymalısın.

Birde kasa modelini yazarmısın.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bu kartın TI versiyonları biraz sıcak çalışabilir ve öndeki s.soğutma fanları karta doğru sıcak hava üflediğinden o da biraz etkiliyor olabilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 5 Kasım 2019; 23:1:30 >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Konu zaten 1660ti evo versiyonu bendeki aynı kart ama arkadaşlarda 64 ü geçmiyor bende 72 yi gördü.
    Gerçi oyunları hep 2k da yüksek ayarlarda oynadım. 2k nın da etkisi olabilirmi?
    Kasa yan kapağı açık denedin mi yine 70 derece görüyor mu?

Ve sende ki kartın DUAL-GTX1660TI-6G-EVO olduğuna emin misin yanlışlıkla DUAL-GTX1660TI-O6G-EVO göndermiş olabilirler, kutuda seri numarasının yazdığı yerde yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 5 Kasım 2019; 23:7:43 >
    GPU nun zorlanması illaki ısıyı yükselticektir ama buna karşın fan devri yükseltip bir denge tutturmaya çalışır, bu kart için 72c de pek bişey sayılmaz zaten, ortam sıcaklığıda ısı durumuna etken ve dediğim gibi öndeki s.soğutma fanları serin hava üflemediğinden onunla alakalı bu fark oluşabilir.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Kartın üstündeki etikette DUAL-GTX1660TI-6G-EVO yazıyor.

Yan kapak açık 5dk girdim oyuna durum aşağıdaki gibi
    neden gpu hızı 1980 çıkıyor 1800 olması gerekmezmi boost hızı
    ASUS DUAL  GTX 1660 Ti EVO 6GB - Kisa İNCELEME
    https://imgyukle.com/i/adsiz3.EFb8Ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 5 Kasım 2019; 23:15:51 >

Gerekmez, ısı ve psu dan gelen güç durumlarına göre yüksek hızlara boost edebilir, herkes güçlü yada kaliteli psu lar kullandığından haliyle sistemlerde güç ile alakalı bir sıkıntı oluşmadığından direk olrk ısı durumuna göre taban boost hızı üzerinde çalışır nvidia kartlar, işte 80c leri filan biraz aştığında ozaman taban boost hızı olan 1800mhz değerlerine düşerler, sendeki farklı ısı durumu daha öncede söylediğim gibi muhtemelen soğutma fanlarının karta üflemesiyle alakalı olmalı ama yine dediğim gibi 72c kaydadeğer birşey değil, zaten kaydadeğer seviyede yüksek ısılar görse 1900mhz ve üzerinde pek tutunmazlar.
    GPU Boost teknolojisi değişken aktif bir olay, o an ki yük durumuna sıcaklığa göre saniyelik değişir, o yüzden 1 saniyelık peak 1980mhz görmen birşey ifade etmez, çünkü sıcaklık arttıkça gpu boost hızıda düşmeye başlar. Önemli olan kart 71 derece sabit yükteyken kartın o an kaç gpu hızında çalıştığıdır, bunuda hwmonitorde göremezsin. Gerçek gpu hızına oyundayken OSD açıp anlık olarak bakmalısın.

Kasa kapağı açık olmasına rağmen neden 71 derece görüyor fikrim yok(eğer oda sıcaklığın 35 derece filan değilse) çünkü ben %99-%100 gpu usage hiç düşmeden(sahne değişip gpu yükü hiç düşmeden) 1 saat aynı sahnede bekledim dediğim gibi 64 dereceyi geçmiyor.

1080P monitor olduğu için 1080p'de denemiştim şimdi VSR ile 2K yapıp yine denedim aynı sahne sabit 30 dakika sonra durum bu;

https://store.donanimhaber.com/eb/3d/db/eb3ddbf04b694c19aa253fa8909078c9.jpg

VSR açıkken alt tab gösteremedim Peak 65 oldu.

Buda 4K VSR;

https://store.donanimhaber.com/e9/38/59/e93859b18fd51042de1d7f4ea5fd3ea3.jpg

Peak 65 oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Kasım 2019; 0:29:30 >

2k da 1k ya göre kart 3-4 derece ıcak çalışır bu tamamen normal. TAA çözünürlük ayarlı olanlarında yüksek çözünrlük ayalarda kart sıcak çalışır.
    Arkadaşlara önerim oyunlarda fps saibtlesinler. 144 hz moniörde 160 fps alıyosan rtss scanien synch yada vsync+fps cap şeylerle fps saibtleyin. Gpunuz in fpsleirnn artıığını gpunun srekli %99 çalışmaığıdan 5 derece serin takıldığını göreceksiniz. Buda frekansının daha yükske hılzrda çalıştığını göreceksiniz 144 hz monitörün vardır 90 fps alıyosundur. Nvidanın custom çöznürlük hz ayarları var. Witcher 3 monitörü 75 hz alıyorum fps sabtleiyorum. Düz frame çizgisyle aaha akıcı oyun deneyimim oluyor.

Nvida en kötü 100 mhz oc payı bırakıyor powerlimit kökleyin scaklık limitin 92 ye alın , fpsnizi sabitleyin core clock +100 mhz verierek oc yapın. 120-150 watt tdpli kartı bozaiblen adamı tebrik ederim.

• Bende de 1660ti dual evo var. Kart 70 derece bandında takılıyor asla geçmiyor ama 70i geçmemek için performanstan kısıyor termal limit gibi bir şey var sanırım, gpu kullanımı düşüyor bazen.

Gpu kullanımı hiçbir zaman 100 olmuyor bu arada, 96-97 arasında geziyor oyunda ve benchmarkta. İşlemcim 2700x, darboğaz olmaması lazım.

Problem nedir sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.