Şimdi Ara

Asus DSL-N55U ALINDI MİNİ İNCELEME! (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
622
Cevap
12
Favori
58.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatality-one

Merhaba. Asus N55u modemime telefondan VPN ile bağlantı yapamıyorum. Aynı ayarla daha önce telefonumdan bağlanabiliyordum. Ama artık olmuyor.

Arkadaşımın telefonundan da denedim olmadı.
    N55u nun bir çok eski firmware ini kurup cihazı sıfırladım yine olmuyor.
    Telefonlara özel bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama nedir bulamadım. Acaba aynı sorunu yaşayan var mı aranızda

Güncel
  • Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 4 ay önce bu modemi iş yerime aldım. 4 katlı bir mağaza ve katlar arası ahşap ve alçıpan. Beton yok yani. Ben genelde 2. katta duruyorum ve oradan NOTEBOOK tan ve cepten bağlanıyorum. Bazı zamanlar zorlanıyordu cihazlar 3 diş çekmesine rağmen nete girmekte. En sonunda birde son FIRMWARE ü yükleyeyeim dedim belki değişir diye ama daha beter oldu şimdi hiç bağlanamıyoruz o mesafeden. Yani çekim kalitesi yerle yeksan oldu. Bu konuda tavsiye ve yorumlarınızı istirham ediyorum.
  • Arkadaşlar Merhaba
    Asus AC68U modem aldım.

2 TB HDD var.HDD'yi modeme taktım.PC lerde ağda hdd ile işlem yapabiliyorum buraya kadar sıkıntı yok.TV HDD yi görmüyor yada kafasına görüyor sonra kayboluyor falan.Ürünnü iade etmeyi düşünüyorum benim cihazım mı bozuk ? Birde HDD sürekli aktif hiç kapanmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • teşekkürler güzel inceleme hayırlı olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar acil ihtiyaçtan dolayı modemimi satıyorum ilgilenenen arkadaşlara duyrulur garantisi devam ediyor ürün 1yıllıktır çizik kırık hiçbir problemi yoktur faturası kutusu mevcuttur
  • TV nin HDD yi görmeme sebebi DLNA uygulamasında bir sorun olması. Media server uygulamasını güncelleyin.
    HDD sürekli çalışıyorsa muhtemelen hdd deki medya dosyaları DLNA için taranıyordur. Bütün medya dosyaları tarandığı için çooook uzun sürebilir.

• Bir kaç dakika önce internet bağlantısında bir sorun yaşadığım için dsl-n55u arayüzünden ayarları kontrol etme gereksinimi duydum. Ve beni çok şaşırtan ve bir o kadar da kafamı karıştıran bir ayar gördüm.

Modemi ilk kurdurduğum da bütün ayarları tek tek yapmıştım ve bir daha pek dokunmam gerekmedi. Şimdi ise wifi ayarlarında normalde N only olan kısımda n/ac mixed seçeneği gelmiş. Bildiğim kadarıyla ac yok bu modemde yalnız böyle bir seçenek olması kafamı karıştırdı. Elimde başka ac cihaz olmadığından da deneyemiyorum.

Fikri olan?

• asus dsl-n55u modeme en son resmi firmware üzerine transmission kuruyorum aşağıdaki adresten
    https://www.hqt.ro/transmission-on-asuswrt-routers-through-optware/
    tabii burada router e göre ayarlı ama n55 modeme göre anlatılanı ben bulamadım. transmissionu kurup rutin kullanan birisi şçyle bir anlatabilir mi bilale anlatır gibi.
    şimdiden teşekkürler.
  • copywriter kullanıcısına yanıt
    Modem güncel zaten,sadece tv de öyle oluyor.
  • Alakası ne? TV den bahsetmedim ki

• quote:

Orijinalden alıntı: copywriter

Bir kaç dakika önce internet bağlantısında bir sorun yaşadığım için dsl-n55u arayüzünden ayarları kontrol etme gereksinimi duydum. Ve beni çok şaşırtan ve bir o kadar da kafamı karıştıran bir ayar gördüm.

Modemi ilk kurdurduğum da bütün ayarları tek tek yapmıştım ve bir daha pek dokunmam gerekmedi. Şimdi ise wifi ayarlarında normalde N only olan kısımda n/ac mixed seçeneği gelmiş. Bildiğim kadarıyla ac yok bu modemde yalnız böyle bir seçenek olması kafamı karıştırdı. Elimde başka ac cihaz olmadığından da deneyemiyorum.

Fikri olan?

Evet şimdi bende baktığımda bu ayarı gördüm. Bana da ilginç geldi gerçekten. Deneyebilecek bir arkadaş yok mu?
  • Bu modem de usb den bağlanan bir hdd ye wifi üzerinden iphone/ipad ile ulaşmak istiyorum.
    Önerebileceğiniz bir program var mı?

Normalde ASUS AiCloud isimli asusun kendi yazılımı var ama yeterli değil. HDD deki içeriği görebiliyorsunuz ancak örneğin resimleri kaydedemiyorsunuz. Veya bir şarkıyı çalıyor ama telefona kaydedemiyor. Bu konuda pratik fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuXa

Bu modem de usb den bağlanan bir hdd ye wifi üzerinden iphone/ipad ile ulaşmak istiyorum.
    Önerebileceğiniz bir program var mı?

Normalde ASUS AiCloud isimli asusun kendi yazılımı var ama yeterli değil. HDD deki içeriği görebiliyorsunuz ancak örneğin resimleri kaydedemiyorsunuz. Veya bir şarkıyı çalıyor ama telefona kaydedemiyor. Bu konuda pratik fikri olan var mı?

Asus AiCloud sizin yerel ağınız ile ilgili değildir, internet ile çalışır. Sadece size ait ve bağladığınız hdd kadar kapasitesi kadar yeri olan bir bulut hesabıdır. Google Drive gibi. İnternet olmadan çalışmaz. İos'u bilemem ama Android uygulamasında indirme seçeneği mevcut. Bir de AiCloud uygulaması değil de web tarayıcınız üzerinden deneyin.

Emin olmamakla birlikte, sanırım siz ev ağınız üzerinden dsl olmasa bile veri aktarımı (dlna gibi) yapmak istiyorsunuz. Bunun için modem arayüzü ile iTunes Server özelliğini aktif etmeniz yeterli olacaktır. İTunes Server'ı aktif edince o ekranda Status kısmı Idle mesajında sabit kalana kadar bekleyin. Hdd üzerindeki veri miktarına göre bekleme süresi değişir.

• ali_6195 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modele , uydunet bağlanabılır mı ? Netmaster ın modemimi kullanmak ıstemıyorum.

• Fiber ve vdsl desteği geldimi modeme acaba ?
  • Millet yeni güncelleme geldi. Henüz beta aşamasında ama son zamanlarda yasadığım sorunlardan illAllah gelmişti. Hemen yüklüyorum.. Artık elimizde patlamazsa iyidir :D

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN55U_Annex_A/HelpDesk_Download/
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality-one

Millet yeni güncelleme geldi. Henüz beta aşamasında ama son zamanlarda yasadığım sorunlardan illAllah gelmişti. Hemen yüklüyorum.. Artık elimizde patlamazsa iyidir :D

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN55U_Annex_A/HelpDesk_Download/

Tam sürümü bekleyeceğim çünkü
    Tam sürüm candır

network map de bi değişiklik oldu mu hocam?

• ali_6195 kullanıcısına yanıt
    Bende map olayında zaten sorun yoktu. usb diski bilgisayara map yapabiliyordum.

Bende;

kendi kendine wan ip ve dns pasif duruma düşüyordu.
    herhangi bir değişiklikten sonra sürekli restart ve peşinden bir kaç kez fiziksel olarak restart gerektiriyordu.
    misafir ağını falan açamıyordum. salaklaşıyordu.

yeni beta ile bu sorunlar kalkmış.
  • Hat değerlerime bakmak için arayüze girdim DSL günlüğüne lakin Line Attenuation Down sıfır gösteriyor.Upload'ı 2.4 olarak gösteriyor ama download göstermiyor splitter olmadan duvardan gelen kabloyu direk modeme verdim yine durum değişmedi.i
  • Yahu kac yere baktım.
    55U ile 56 U arasında ne fark var bulamadım bi turlu. Bilen var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.