Şimdi Ara

Asus DSL-N55U ALINDI MİNİ İNCELEME! (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
622
Cevap
12
Favori
58.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Asus n55u da bir türlü emule için port olayını başaramadım. Ayarları resimdeki gibi yapıyor hatta daha fazlasınıda yaptım (modem ve pc nin firewall larını kapattım. DMZ ile denedim vs) ama olmuyor. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?

http://i.imgur.com/GHvnCUE.png

emule nin port testi hep başarısız.

http://i.imgur.com/GHvnCUE.png

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Orijinalden alıntı: hty_007

lütfen bi arkadaş dual wan ayarlarını anlatabilr mi ?? kafaayı yicem kac gundur yapıyorum yapıyorum olmuyor

Dsl-n55u simdi de fiber modem olarak kullanma adli bir konum vardi aratirsaniz bulursunuz dualwan konusunda yardimci olqcaktir diye dusunuyorum

Evet haklısınız,ben de dual wan ayarlarını yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jivago

quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Orijinalden alıntı: hty_007

lütfen bi arkadaş dual wan ayarlarını anlatabilr mi ?? kafaayı yicem kac gundur yapıyorum yapıyorum olmuyor

Dsl-n55u simdi de fiber modem olarak kullanma adli bir konum vardi aratirsaniz bulursunuz dualwan konusunda yardimci olqcaktir diye dusunuyorum

Evet haklısınız,ben de dual wan ayarlarını yapamıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=GZsODdDh64w

• Bu videodaki talimatları yaptığımız halde olmuyor
  • yucelkrc kullanıcısına yanıt
    çok sağol kardeşim. böyle birşey olduğunu keşke daha önceden bilseydim. internetten video izleyemiyordum ne zamandır.
    aynı şekilde diğer her modemde de bu ayar var. işyerinde airties marka modem vardı onda da denedim sonuç mükemmel. DSL modülasyonunu G.DMT yaptığımız zaman demek ki her modem de işe yarayacak gibi gözüküyor. teşekkürler tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihay

çok sağol kardeşim. böyle birşey olduğunu keşke daha önceden bilseydim. internetten video izleyemiyordum ne zamandır.
    aynı şekilde diğer her modemde de bu ayar var. işyerinde airties marka modem vardı onda da denedim sonuç mükemmel. DSL modülasyonunu G.DMT yaptığımız zaman demek ki her modem de işe yarayacak gibi gözüküyor. teşekkürler tekrardan

faydam dokunduysa ne mutlu ben tesekkur ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 modem arasında kaldım.

Asus N16U 215 lira
    Asus N55U 250 lira

Hangiini almam daha doğru olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Aura

Arkadaşlar 2 modem arasında kaldım.

Asus N16U 215 lira
    Asus N55U 250 lira

Hangiini almam daha doğru olur

Aralarindaki temel fark 5ghz olup olmamasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar;

Benim bu modem ile ilgili olarak şöyle bir sıkıntım var. (Gerçi bana Windows 8.1 Pro 64bit'ten kaynaklı gibi geliyor.)
    Yaklaşık 1 ay kadar önce Windows 7 Ultimate 64bit kullanıyordum. DSL-N55U'ya harici HDD taktım ve
    modem arayüzünden gerekli ayarları (kullanıcıadı/şifre) yaptıktan sonra modeme bağlı HDD ağ üzerinde görüyordum.
    Öyle ki sanki HDD modeme değilde PC'ye takılı gibi kullanabiliyordum.
    Veri okumak/yazmak, silmek/kaydetmek, kopyalayıp/taşımak PC'deki bir klasörden farksızdı.

Şimdi Windows 8.1 Pro 64bit'e geçtim. Modem yine ağda gözüküyor, gözükmesine ama istediğim gibi kullanamıyorum.
    Mesela filmlerin .srt uzantılı altyazıları gözükmüyor bile. HDD'den PC'ye dosya kopyalayabiliyorum ancak HDD'ye bir şey yazamıyorum.
    HDD'deki bir filmi açmayı denersem, PC filmi önbelleğe alıyor ve öyle oynatıyor.
    Ve bu benim hiç hoşuma gitmedi. Sırf bu sebep ile Win7'ye dönesim var

ftp üzerinden ve web üzerinden gerek telefonumla olsun gerekse başka bir PC sorunsuz erişiyorum. (hatta başka bir yer)
    Telefonum ile DSL-N55U'ya yada Repeater'a (ASus RP-N14) bağlı iken HDD'deki videoları DLNA ile de sıkıntısız görüntülüyorum.
    Yani sadece yerel ağda PC ile HDD'yi yönetemiyorum.
    Zaten "Bu Bilgisayar"a tıklayınca "Ağ Konumları"nda çıkan DSL-N55U'da bir garip.
    Browse Folders, Music, Video, Pictures gibi klasörler çıkıyor. Ancak Browse Folder açarak Transcend (Harici HDD) deki klasörleri görebiliyorum.

Win8.1 ağ ayarlarında "İçerik Bulun ve Paylaşın" açık durumda.
    Bağlı olduğum ağ, özel ağ olarak gözüküyor.
    Gelişmiş paylaşım ayarlarında her şey açık.
    Ve tabi ki "Ev Grubu" ağı.

Modem ayarlarında ise;
    Smart Access, Cloud Disk, AiDisk, Servers Center'da ise Ağ yeri(samba) ve ftp açık ve admin hesabına R/W izinlerinin tamamı verilmiş durumda.

Aynı Windows 7'de olduğu gibi Windows 8.1'de de DSL-N55U'daki HDD'yi nasıl yönetebilirim?

Not: Nedense Windows 8.1 Pro, Windows 7'de olduğu gibi ağdaki HDD'ye bağlanırken kullanıcı adı ve şifre sormadı, sormuyor.

• Arkadaşlar almaya karar verdim.Fiyatı suan 300 lira,Hepsiburada.Vatan.Bimeks yada Teknosa'da 250 liraya düşdüğü an alacağım :)
  • Modulation : 4
    Annex Mode : Annex A
    Line State : 3
    Lan Tx : 37890629
    Lan Rx : 25521229
    ADSL Tx : 7321
    ADSL Rx : 9682
    CRC Down : 0
    CRC Up : 0
    FEC Down : 0
    FEC Up : 0
    HEC Down : 0
    HEC Up : 0
    SNR Up : 15.1
    SNR Down : 25.3
    Line Attenuation Up : 3.4
    Line Attenuation Down : 1.0
    Data Rate Up : 797
    Data Rate Down : 8192

Bağlantıda yavaşlama gözlemliyordum son zamanlarda biraz bakındım sağa sola
    DSL modülasyon multimode'ydi ADSL+ yaptım.
    EK moduna ellemedim Annex A/I/J/L/M şeklinde
    Stability Adjustment +5 ten -1'e kadar denedim SNR margin'de çok bir değişiklik olmadı en son devre dışı bıraktım en yüksek değer üstteki şekliyle kaldı.
    Sizin yorumunuz ne olur üstteki değer tablosuna göre?
    8mbit net limitsiz kullanıyorum şuanda akk yüzünden 3mbit hızdayım.

NOT: Bu ayarlardan sonra oynadığım bir oyunda ping 160'lara çıktı bu seferde ADSL2+'ıdeğiştirdim G.DMT'ye çevirdim sonuçlar alttaki gibi, oyunda ping'im 55 seviyesine indi ;

Modulation : 2
    Lan Tx : 38033167
    Lan Rx : 25640771
    ADSL Tx : 6394
    ADSL Rx : 9241
    SNR Up : 13.0
    SNR Down : 19.0
    Line Attenuation Up : 0.0
    Line Attenuation Down : 3.5
    Data Rate Up : 800
    Data Rate Down : 8128

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baskan` -- 28 Ocak 2015; 16:22:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Baskan`

Modulation : 4
    Lan Tx : 37890629
    Lan Rx : 25521229
    ADSL Tx : 7321
    ADSL Rx : 9682
    SNR Up : 15.1
    SNR Down : 25.3
    Line Attenuation Up : 3.4
    Line Attenuation Down : 1.0
    Data Rate Up : 797
    Data Rate Down : 8192

Bağlantıda yavaşlama gözlemliyordum son zamanlarda biraz bakındım sağa sola
    DSL modülasyon multimode'ydi ADSL+ yaptım.
    EK moduna ellemedim Annex A/I/J/L/M şeklinde
    Stability Adjustment +5 ten -1'e kadar denedim SNR margin'de çok bir değişiklik olmadı en son devre dışı bıraktım en yüksek değer üstteki şekliyle kaldı.
    Sizin yorumunuz ne olur üstteki değer tablosuna göre?
    8mbit net limitsiz kullanıyorum şuanda akk yüzünden 3mbit hızdayım.

NOT: Bu ayarlardan sonra oynadığım bir oyunda ping 160'lara çıktı bu seferde ADSL2+'ıdeğiştirdim G.DMT'ye çevirdim sonuçlar alttaki gibi, oyunda ping'im 55 seviyesine indi ;

Modulation : 2
    Lan Tx : 38033167
    Lan Rx : 25640771
    ADSL Tx : 6394
    ADSL Rx : 9241
    SNR Up : 13.0
    SNR Down : 19.0
    Line Attenuation Up : 0.0
    Line Attenuation Down : 3.5
    Data Rate Up : 800
    Data Rate Down : 8128

Başkan benimde pingle aram iyi değil sizin ayarları uygulayım dedim ama yayınladığınız ayarları nerede değiştireceğimi anlamadım.
    crc, fec, hec ve snr gibi ayarları nerden yapıyoruz? siz bu şekilde ayarları satır satır nasıl ve nereden yazdırdınız anlamadım.
    Acemi biri için nasıl yapılacagını kısaca söylersen memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

• dsl n-55u ayarlarında media server ve download master kurulumu yapmaya çalışırken sürekli bir yerlerde takılıp kalıyordu.harddiski formatladım modemi manuel güncelledim (otomatik ayarda yeni firmware yok görünüyordu) bir türlü olmadı. en son ayarlarımın yedeğini aldım ve emniyet olsun diye ayarların her sayfasında SS aldım ve modemi fabrika ayarlarına çevirdim. internet bağlantısını sağlar sağlamaz diğer ayarları yapmadan download master ve media server kurulumu yaptım sorunsuz gerçekleşti.aynı sorunu yaşayanlara faydalı bir bilgi olabilir.
  • Merhaba 1-2 ay öncesine kadar sorunsuz olarak Transmission kullanabiliyordum. Fakat diskte çıkan bazı sorunlardan dolayı diski formatladım ve tekrar transmission kurmak istedim ama her ne yaptıysam bu sefer transmission'u kuramadım. İşin ilginç yanı bazı arkadaşların bu programı kurmasına ön-ayak olmuşken şimdi bende kuramıyorum. Diski formatladım, usb disk ile de denedim. Modemi bile resetledim ama olmuyor. Sorun transmission için gerekli komutları girerken arada bazı hatalar vermesi ve kurulumu yapamaması. Sanırım internet download etmeye çalıştığı paketleri indiremeiyor yada onun gibi bir şey.. Şimdi gelelim aklıma gelen çözüme.

Aranızda transmission' un sorunsuz kullanan bir arkadaş var ise bana kullandığı diskin EXT formatındaki bölününün imajını açaba gönderebilir mi? Bende onu norton ghost tarzı bir programla benim diske restore edebilir.
  • Arkadaşlar sormam gereken önemli bir konu var bu modemle ilgili.1 aydır kullanıyorum yeni aldım ürünü.Yaklaşık 1 haftadır evde yoktum kapatıp gitmiştim modemi ama adaptörü takılı vaziyette bırakmıştım.Geldiğimde ise modemi açtım fakat ayarlar sıfırlanmış.Sanki kutudan çıkarır gibi yeni baştan kurulum yaptım.Acaba cihazda bir sorunmu var yoksa firmwaredenmi kaynaklı bir sorun?

en son şu firmwareyi kurdum.http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-N55U/FW_DSL_N55U-30043762736_Annex_A.zip

yardımcı olabilirseniz sevinirim.Garantiyemi göndereyim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: alisveris_dukkani

Arkadaşlar sormam gereken önemli bir konu var bu modemle ilgili.1 aydır kullanıyorum yeni aldım ürünü.Yaklaşık 1 haftadır evde yoktum kapatıp gitmiştim modemi ama adaptörü takılı vaziyette bırakmıştım.Geldiğimde ise modemi açtım fakat ayarlar sıfırlanmış.Sanki kutudan çıkarır gibi yeni baştan kurulum yaptım.Acaba cihazda bir sorunmu var yoksa firmwaredenmi kaynaklı bir sorun?

en son şu firmwareyi kurdum.http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-N55U/FW_DSL_N55U-30043762736_Annex_A.zip

yardımcı olabilirseniz sevinirim.Garantiyemi göndereyim acaba?

olmadığınız 1 hafta içinde belki elektrik kesintisiyle ilgili sıkıntı olduysa silinmiş olabilir diye düşnüyorum. yeni kurulumda halihazırda sorun yoksa garantiye göndermenize gerek yok bence. ben evde modemi üzerinde açma kapama anahtarı olan 10 lu grup prize takıyorum.modemi oradan kapatıyorum sorun yaşamadım.

• Merhaba. Asus N55u modemime telefondan VPN ile bağlantı yapamıyorum. Aynı ayarla daha önce telefonumdan bağlanabiliyordum. Ama artık olmuyor.

Arkadaşımın telefonundan da denedim olmadı.
    N55u nun bir çok eski firmware ini kurup cihazı sıfırladım yine olmuyor.
    Telefonlara özel bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama nedir bulamadım. Acaba aynı sorunu yaşayan var mı aranızda
  • bu modem nasıl arkadaşlar önerirmisiniz sizce bunumu alıyım 5650 mi tam niyetlenmiştim bu modeme ama ısınma sorunu bide hdd bozma sorunu demişsiniz bir kaç yerde aklımda şüphe oluştu
  • selam bu modemi bende yeni aldım. daha önce Airties kullanıyordum anasayfa da bana gelen internet hızını gösteriyordu asus da bunu bulamadım varmı biryerlerde acaba saaygılar
  • beyler bi kaç haftadır n55u kullanıyorum fakat eski modemimde olmayan bi sıkıntı var şimdi benim odadaki telefon girişinden gelen kabloyu splitter ile bölüp adsl hattından modeme bagladık, salondaki telefon hattını da splitter ile bölüp telefon kısmından telefona bagladık, fakat ne zaman telefon kullanılsa benim net kopuyor çözemiyorum bir türlü.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.