Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
45
Favori
91.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulut nasil olusturucaz bilgi verirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearFromHe

Bulut nasil olusturucaz bilgi verirmisiniz

Pc ye geçince yazarım
    Geçmiş sayfalarda yazmıştım gerçi bi bakin

• DSL-N17U yeni sürüm çıkmış

ASUS DSL-N17U Firmware version 1.1.0.4
    https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN17U/HelpDesk_Download/
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    - QIS(Quick Internet Setup) now supports IPTV setting, specifically for UK/ Turkey/ Russia ISP.

Türkiye'ye özel bir değişiklikte var. Tivibu ayarlarını otomatik olarak yapacak sanıyorum bu güncelleme ile.
  • Geri bildirimden yazılan sorunlara bakıyorlar heralde, çok önemli geri bildirimde bulunmak, ne sıkıntı varsa ilgilizce yazmak lazım , ben yazıyorum.
  • Download master harbi sıkıntılı bir yazılım. Optware ile transmission torrent istemcisini kuruyorlar diğer modellere ama bize merlinwrt çıkmamış :(. Bir yol bulabilecek yiğit aranıyor transmission için :D
  • bu model ile ASUS DSL-N14U arasındaki 100 tl farka değecek kadar özellik-kalite farkı var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

bu model ile ASUS DSL-N14U arasındaki 100 tl farka değecek kadar özellik-kalite farkı var mı arkadaşlar?

Vdsl olması yeter

• yönetim-dsl ayarı kısmında DLA ve kararlılık ayarı/ADSL devre dışımı sende, nasıl kullanıyorusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

yönetim-dsl ayarı kısmında DLA ve kararlılık ayarı/ADSL devre dışımı sende, nasıl kullanıyorusun?

Bütün ayarlarım otomatik
    ss eklerim

• hocam ss koyarmısın
  • quote:

hocam ss koyarmısın

Pc ye geçeyim de
    Ddns kurulu değil mobilden atardım

• quote:

hocam ss koyarmısın

bu şekilde
    Asus Dsl-N17u
  • Sorun benim modemdemiydi bilmiyorum ama ben bu modemden hiç memnun kalmadım. Vdsl e geçeceğim için aldım. 1 hafta adsl2+ da kullanıp sonunda dayanamayıp iade ettim.

Benim yaşadığım sorunlar şunlar.

1- Bence asus MH modem konusunda tam bir rezalet. Öncelikle 7/24 diye bir olay yok. Çalışma saatleri sadece mesai saatlerinde ve hafta sonu 0.
    2- Modemin arayüzü görsel olarak afilli güzel. Ama işlev ve hız bakımından berbat. Modem arayüzde her tıklamaya 1-2 sn. geç tepki veriyor ( güncel firmware farketmiyor.) Modemin ilk açılış ve kendine gelme süresi çok uzun.
    3- Wep şifrelemede modemi bazen görememe ve sürekli kopma problemi yaşadım. Mesela akşam telefondan bağlı olarak yatıyorum, sabah kalktığımda bağlantı kopmuş ve tekrar giremiyorum. Mecbur modeme reset..
    4- Özellikle nedendir bilinmez Donanımhabere her girişimde ilk tıklayışta modem ve chrome ortak bir sorunla sunucuya bağlanamadı hatası verip 3-5 saniye sonra sayfayı açabiliyodu. İ.explorer da bu sorun yok ve sadece chrome da var ama sadece bu modem ile sorun yaşadım ! Airties ı takıyorum hiç bir sorun yok..
    5- nette gezinirken sanki ping sürem 35-40 lardan 100-120 lere çıkmışcasına sayfalar geç açılıp modem geç tepki veriyordu.
    6- En son android telefonlarda google uygulamalarının - doping iss in mtu değerindeki bir sorundan dolayı gmail & g.playstore gibi uygulamalarına bağlantı kuramamamla ilgili yaşadığım bir problemden dolayı MTU değerini 1492 den 1400 e çekmem gerektiğinde modem buna müsaade etmedi ve asusun mh deki bayanda bu modemin bu değerleri değiştirmeye izin vermediğini belirtince (airtias 5341 modemimde değiştirebiliyorum) yeter lan bu modemden çektiğim 200 tl paramla rezil oluyorum diyip cayma hakkıyla geri iade ettim.

Bu sorunlardan bazılarını yaşayan var mı bilmiyorum ama enteresandır hiçbirine de forumdaki konularda rastlamadım :)

Benim tercihim bundan sonra en azından modem olarak asus olmayacak.. Airties ile yola devam...

• yukarıdaki görseldeki DLA ve kararlılık ayarınıADSL devre dışı bırakmak lazım, normalde default ayarlarda geliyor ama default olunca modem kendisi müdahale edebiliyor, devredışı yapınca her ikisini kapatmış oluyorsun, bağlantıdaki anormalliklerin nedeni bu ikisi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileri33

Sorun benim modemdemiydi bilmiyorum ama ben bu modemden hiç memnun kalmadım. Vdsl e geçeceğim için aldım. 1 hafta adsl2+ da kullanıp sonunda dayanamayıp iade ettim.

Benim yaşadığım sorunlar şunlar.

1- Bence asus MH modem konusunda tam bir rezalet. Öncelikle 7/24 diye bir olay yok. Çalışma saatleri sadece mesai saatlerinde ve hafta sonu 0.
    2- Modemin arayüzü görsel olarak afilli güzel. Ama işlev ve hız bakımından berbat. Modem arayüzde her tıklamaya 1-2 sn. geç tepki veriyor ( güncel firmware farketmiyor.) Modemin ilk açılış ve kendine gelme süresi çok uzun.
    3- Wep şifrelemede modemi bazen görememe ve sürekli kopma problemi yaşadım. Mesela akşam telefondan bağlı olarak yatıyorum, sabah kalktığımda bağlantı kopmuş ve tekrar giremiyorum. Mecbur modeme reset..
    4- Özellikle nedendir bilinmez Donanımhabere her girişimde ilk tıklayışta modem ve chrome ortak bir sorunla sunucuya bağlanamadı hatası verip 3-5 saniye sonra sayfayı açabiliyodu. İ.explorer da bu sorun yok ve sadece chrome da var ama sadece bu modem ile sorun yaşadım ! Airties ı takıyorum hiç bir sorun yok..
    5- nette gezinirken sanki ping sürem 35-40 lardan 100-120 lere çıkmışcasına sayfalar geç açılıp modem geç tepki veriyordu.
    6- En son android telefonlarda google uygulamalarının - doping iss in mtu değerindeki bir sorundan dolayı gmail & g.playstore gibi uygulamalarına bağlantı kuramamamla ilgili yaşadığım bir problemden dolayı MTU değerini 1492 den 1400 e çekmem gerektiğinde modem buna müsaade etmedi ve asusun mh deki bayanda bu modemin bu değerleri değiştirmeye izin vermediğini belirtince (airtias 5341 modemimde değiştirebiliyorum) yeter lan bu modemden çektiğim 200 tl paramla rezil oluyorum diyip cayma hakkıyla geri iade ettim.

Bu sorunlardan bazılarını yaşayan var mı bilmiyorum ama enteresandır hiçbirine de forumdaki konularda rastlamadım :)

Benim tercihim bundan sonra en azından modem olarak asus olmayacak.. Airties ile yola devam...

uzun uzun çözüm yazmaya çalışırdım ama cihazı iade etmişsiniz
    dediğiniz gibi şu sorunları sizden başka yaşayan yok sanırım

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Öncelikle teşekkürler. Muhtemelen çözülebilecek problemlerdi. Ama 1 ay sonra taşınacağım ve yeni evimde vdsl desteği olmadığı için muhtemelen uzun bir süre benzer problemleri yaşamayacağım. Modemden kurtuldum ama vdsl2 hayallerimde suya düştü :)
  • Bende şuan airties air 5760 var satıp asus dsl n17u alsam mı?Çekim gücü olarak hangisi iyi?
  • çekim gücü fark yaratmıycak, modemi kullanmaya devam et.
  • quote:

çekim gücü fark yaratmıycak, modemi kullanmaya devam et.

Playstation 4'de airties modem sürekli sorun çıkarıyor o yüzden asus modemle değiştirmeyi düşünüyordum.Çekim gücü fark edebileceğim asus modem var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.