Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
45
Favori
91.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DSL-N17U Bandwith Limitleme ve kurulumu

https://www.youtube.com/watch?v=PaIeMBX11BE

Firmware :
    DSL-N17U_1.1.0.2_BandwidthLimiter.trx
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/5E17479D02524DB4AC62CB0CD9129152Y

• Arkadaslar superonline fiber kullaniyorum.bu modemi alsam superonline nin verdigi huavei hg253s modemin yerine kullanabilirmiyim.sirf bu yuzden aboneligimi iptal edicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Arkadaslar superonline fiber kullaniyorum.bu modemi alsam superonline nin verdigi huavei hg253s modemin yerine kullanabilirmiyim.sirf bu yuzden aboneligimi iptal edicem.

Cihaz adsl vdsl ve fiberi destekliyor sonuçta
    Superonline tarafı sorun çıkarmazsa kullanırsınız sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Arkadaslar superonline fiber kullaniyorum.bu modemi alsam superonline nin verdigi huavei hg253s modemin yerine kullanabilirmiyim.sirf bu yuzden aboneligimi iptal edicem.

Bu konuda daha tecrubeli arkadaslar varsa birde onlarin gorusu alalim eminim benim gibi bircok superonline abonesi bu konudan muzdariptir.

• quote:

quote:

quote:

Bu konuda daha tecrubeli arkadaslar varsa birde onlarin gorusu alalim eminim benim gibi bircok superonline abonesi bu konudan muzdariptir.

Kullanici adi ve sifrenizi alabildikten sonra sikinti cikmaz, onu da suan vermiyorlar cihazin icinden almak icin cesitli yöntemler kullaniliyor; yani önce kullanici adi ve sifrenizi alin ondan sonra modem alin

• Hocam cesitli programlarla onu almak kolay bana sadece bu n17u superonline fiberde kullanan arkadaslar lazim.

• quote:

Hocam cesitli programlarla onu almak kolay bana sadece bu n17u superonline fiberde kullanan arkadaslar lazim.

burda takıntı yapmaya gerek yok bence
    cihaz zaten fiber uyumlu
  • Arkadaşlar hiç memnun değilim modemden devamlı donma yapıyor downloadlar çok yavaş 16 mb hızım var bir türlü 16 mb göremedim açıyorum torrenti 17 mb bile gördüğü oluyor torrent ile ama modemin kendi programında hız hep düşük ayrıca 2 şer 2 şer indiriyor dosyaları ben tek tek indirmesini istiyorum ayarıda yok kısıtlıyayim acayip bir modem torrent download ayarlarıda yok netde nasıl olcak analamadım yahu download yaparken belli bir süre geçtikten sonra 5-6 saat sonra falan kendi kendine kapanıyor ağ bağlantısı internete giremiyorum ağ bağlantı sekmesdinde sarı lamba yanıyor haydaa modemi kapatıp açıyorum bu seferde download master ayarları bozluyor usb içinde incomplette yerine başka yere indiriyor dosyaları ilginç illa japona bağlamammız gerekicek modem ile uğraşırken uğraştıran ürünleri hiç sevmiyorum yahu varmı benim gibi problemler yaşıyan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RioKkSis -- 5 Ekim 2015; 2:16:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RioKkSis

Arkadaşlar hiç memnun değilim modemden devamlı donma yapıyor downloadlar çok yavaş 16 mb hızım var bir türlü 16 mb göremedim açıyorum torrenti 17 mb bile gördüğü oluyor torrent ile ama modemin kendi programında hız hep düşük ayrıca 2 şer 2 şer indiriyor dosyaları ben tek tek indirmesini istiyorum ayarıda yok kısıtlıyayim acayip bir modem torrent download ayarlarıda yok netde nasıl olcak analamadım yahu download yaparken belli bir süre geçtikten sonra 5-6 saat sonra falan kendi kendine kapanıyor ağ bağlantısı internete giremiyorum ağ bağlantı sekmesdinde sarı lamba yanıyor haydaa modemi kapatıp açıyorum bu seferde download master ayarları bozluyor usb içinde incomplette yerine başka yere indiriyor dosyaları ilginç illa japona bağlamammız gerekicek modem ile uğraşırken uğraştıran ürünleri hiç sevmiyorum yahu varmı benim gibi problemler yaşıyan?

torrentte hız seed durumuyla alakalı bir durum direk modem kaynaklı bir sorun olduğuna eminmisiniz
    dm de biraz sıkıntılar yok değil isterseniz transmisyonu kurabilirsiniz
    kısıtlamadan kastınız hız içinse bittorente girdiğinizde hız kısıtlama yerini görürsünüz
    ayrıca download dizini belirlemekde sizin elinizde bunuda genel ayar menüsü altında görürsünüz
    kullandığınız firmware sürümü nedir
    cihaza biraz hakim olmakla alakalı bir durum

• quote:

quote:

Arkadaşlar hiç memnun değilim modemden devamlı donma yapıyor downloadlar çok yavaş 16 mb hızım var bir türlü 16 mb göremedim açıyorum torrenti 17 mb bile gördüğü oluyor torrent ile ama modemin kendi programında hız hep düşük ayrıca 2 şer 2 şer indiriyor dosyaları ben tek tek indirmesini istiyorum ayarıda yok kısıtlıyayim acayip bir modem torrent download ayarlarıda yok netde nasıl olcak analamadım yahu download yaparken belli bir süre geçtikten sonra 5-6 saat sonra falan kendi kendine kapanıyor ağ bağlantısı internete giremiyorum ağ bağlantı sekmesdinde sarı lamba yanıyor haydaa modemi kapatıp açıyorum bu seferde download master ayarları bozluyor usb içinde incomplette yerine başka yere indiriyor dosyaları ilginç illa japona bağlamammız gerekicek modem ile uğraşırken uğraştıran ürünleri hiç sevmiyorum yahu varmı benim gibi problemler yaşıyan?

torrentte hız seed durumuyla alakalı bir durum direk modem kaynaklı bir sorun olduğuna eminmisiniz
    kısıtlamadan kastınız hız içinse bittorente girdiğinizde hız kısıtlama yerini görürsünüz
    ayrıca download dizini belirlemekde sizin elinizde bunuda genel ayar menüsü altında görürsünüz

Komutanım; Yarbay Yücel52

Dm versiyonum 3.1.0.95 modemin kendi sürümü ise 1.1.0.2 en son yazılım yani.
    torrentdeki hız sınırlamasını biliyorum sorunu dm ile kıyaslamak için yazdım dm yavaş ve sıkıntılı bir program arayüzün gelişmesi lazım bence modemin işlemcisi ve rami düşük kalıyor o yüzden modem yavaş dm java kaynaklı bir program pc ye yüklü javada problem olursa asus modemin arayüzünde ve dm de problem oluyor bence bütün sorun bu.
    Acaba diyorum dsl N17U nun torrent ayarları varmı hani port falan açıyorduya eski sistemde bundada öyle bişeymi yapsak acaba modem yavaş modem hızlı değil download da bırakıp pc yi kapatıyorsun aradan 5-6 saat geçiyor pc yi açıp ne kadar inmiş diye kontrol ettiğinde program nakavt olmuş oluyor çalışmıyor donuyor yani modemi kapatmadan içinden yeniden başlat yapıyorum çalışıyor bence ucuz olduğu için böyle 500-600 tl lik modemler daha iyi çalışıyor bütün sorun ucuz olması ve ram işlemcinin düşük olması ben buna bağlıyorum. bana maliyeti 87 tl ye geldi modemin yoksa 240 tl vermem bu modeme etmez çünki. Benim düşüncelerim bu varsa katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar onlarda yazsın yaşadığı büyük sıkıntıları çözelim yahuu. saygılarımla Çavuş RioKkSis.

• quote:

quote:

quote:

Komutanım; Yarbay Yücel52

Dm versiyonum 3.1.0.95 modemin kendi sürümü ise 1.1.0.2 en son yazılım yani.
    torrentdeki hız sınırlamasını biliyorum sorunu dm ile kıyaslamak için yazdım dm yavaş ve sıkıntılı bir program arayüzün gelişmesi lazım bence modemin işlemcisi ve rami düşük kalıyor o yüzden modem yavaş dm java kaynaklı bir program pc ye yüklü javada problem olursa asus modemin arayüzünde ve dm de problem oluyor bence bütün sorun bu.
    Acaba diyorum dsl N17U nun torrent ayarları varmı hani port falan açıyorduya eski sistemde bundada öyle bişeymi yapsak acaba modem yavaş modem hızlı değil download da bırakıp pc yi kapatıyorsun aradan 5-6 saat geçiyor pc yi açıp ne kadar inmiş diye kontrol ettiğinde program nakavt olmuş oluyor çalışmıyor donuyor yani modemi kapatmadan içinden yeniden başlat yapıyorum çalışıyor bence ucuz olduğu için böyle 500-600 tl lik modemler daha iyi çalışıyor bütün sorun ucuz olması ve ram işlemcinin düşük olması ben buna bağlıyorum. bana maliyeti 87 tl ye geldi modemin yoksa 240 tl vermem bu modeme etmez çünki. Benim düşüncelerim bu varsa katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar onlarda yazsın yaşadığı büyük sıkıntıları çözelim yahuu. saygılarımla Çavuş RioKkSis.

rütbeyle mesaj sayısı vs ile taşlamaya gerek yok burda iki mesajı olup daha bilgili insanlar var

ben dm sorunsuz demedim zaten devamlı gelişmekte olan bir yazılım
    bu güncelleme olayıını her zaman bir insanın ilaç almasına benzetmişimdir
    bir tarafı yaparken diğer tarafı bozmak (amd gpu kullananlar bu durumu daha iyi bilir)

port açma olayı biraz eskide kaldı bence
    millet ratio olayı düşmesin diye bu port olayını üstünde çok duruyordu(şimdi durum nedir bilmiyorum)

donanımın düşüklüğünden bahsetmişsiniz
    bence orta seviyede ev kullanıcısı için ideal
    donanıma hükmedecek yazılım gerek

• ttnet fiber kullanıyorum.mecburen ttnetin verdiği hg2331 modemini kullanıyorum.ttnetin dediğine göre başka modemle bağlantı sağlanamıyormuş.
    elimde n17u var.modemi bağladığımda telefon hattınız yok diyor devamlı.bir türlü bağlantı sağlayamadım. nasıl yapılacak yardımcı olabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversin

ttnet fiber kullanıyorum.mecburen ttnetin verdiği hg2331 modemini kullanıyorum.ttnetin dediğine göre başka modemle bağlantı sağlanamıyormuş.
    elimde n17u var.modemi bağladığımda telefon hattınız yok diyor devamlı.bir türlü bağlantı sağlayamadım. nasıl yapılacak yardımcı olabilirmisiniz.

Pm

• quote:

quote:

ttnet fiber kullanıyorum.mecburen ttnetin verdiği hg2331 modemini kullanıyorum.ttnetin dediğine göre başka modemle bağlantı sağlanamıyormuş.

Pm

aynı dertten müzdaribim yardımcı olursanız çok sevinirim
  • kinq76 K kullanıcısına yanıt
    ben bağlanamadım .. eğer sen yapabilirsen bana da haber verirmisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinq76

quote:

quote:

Pm

aynı dertten müzdaribim yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar burda düz mantıkla ppoe kullanıcı adi ve şifreyle e-wan portu üstünden direk nete çıkmanız gerek (fiberin vpi vci değeri nedir bilmiyorum)
    Burda cihazın bir suçu olduğunu sanmıyorum
    Ttnet kendi cihazını kullandırma bir taktiği gibi duruyor
    Yoksa ttnetin verdiği cihazı bridge yaparsınız
    Dhpc firewall ve natı kapatırsınız kimlik doğrulamasını asus üstünde yaparsınız
    Böyle bağlantı yapılsa bile dolambaçlı ve gereksiz
    Bence sorun iss kaynaklı

• Bu modemin wifisi nasıl iyimidir?
    Vodafonenin supernet adsl netine girdim ordan huwaei hg532s modem geldi ama ne hikmetse modem arayuzune giriyorum 16.381 mbit hız sabit ama wifiden mobil aygıtlarda wifi ağınla bağlanıyorum videolar akışkan değil donuyor takılıyor işi modeme bağladım ucuz etin suyu kara oluyor huwaei modemden soğudum açıkcası, asus dsl 17 bu modemi alsam beni mutlu mesut edermi?
    7-8 sene önce asus bir wifisi olan eski bir modemim vardı çok memnundum hiç yarı yolda bırakmamıştı şimdide asusdan yana seçim yapmak istiyorum dostlar nasıldır dsl 17 kullanan forumdaşlarım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatli45 -- 21 Ekim 2015; 18:10:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatli45

Bu modemin wifisi nasıl iyimidir?
    Vodafonenin supernet adsl netine girdim ordan huwaei hg532s modem geldi ama ne hikmetse modem arayuzune giriyorum 16.381 mbit hız sabit ama wifiden mobil aygıtlarda wifi ağınla bağlanıyorum videolar akışkan değil donuyor takılıyor işi modeme bağladım ucuz etin suyu kara oluyor huwaei modemden soğudum açıkcası, asus dsl 17 bu modemi alsam beni mutlu mesut edermi?
    7-8 sene önce asus bir wifisi olan eski bir modemim vardı çok memnundum hiç yarı yolda bırakmamıştı şimdide asusdan yana seçim yapmak istiyorum dostlar nasıldır dsl 17 kullanan forumdaşlarım ?

Evin yapı durumuna duvarların kalınlığı vs
    Bunlar hep etken
    Güzel bir konumlandırma ile sorun olacağını sanmam
    Ev kaç m2

• quote:

quote:

Bunlar hep etken
    Ev kaç m2

Ev 100 mt2

Huwaei modemin dibindeyim ama ne bileyim modem hızlı değil sanki 16 mbit hızın hakkını veremiyor akışkan değil
    Youtubede videolar falan ara ara donuyor ara belleğe alması geç mesela

• quote:

quote:

quote:

Bunlar hep etken
    Ev kaç m2

Ev 100 mt2

Huwaei modemin dibindeyim ama ne bileyim modem hızlı değil sanki 16 mbit hızın hakkını veremiyor akışkan değil
    Youtubede videolar falan ara ara donuyor ara belleğe alması geç mesela

Youtube sorunu modem kaynaklı olmayabilir
    Kullandığınız işletim sistemini varsa recovery yapın
    Gerçi huawei modemler gözümde sabıkalı
    İyi bir konumlandırma ile dediginiz alanda sorun olmaz gibime geliyor

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.