Şimdi Ara

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.132
Cevap
59
Favori
99.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Buraya bakar mısınız, tam cevabı bilmiyorum.

Cake - Bufferbloat.net

ipoa-vcmux (8)

ipoa-llcsnap (16)

bridged-vcmux (24)

bridged-llcsnap (32)

pppoa-vcmux (10)

pppoa-llc (14)

pppoe-vcmux (32)

pppoe-llcsnap (40)

Note that “pppoa-llc” is not a typo - it really doesn’t involve SNAP, and is thus a little more compact than if it did.

Two more new keywords deal with the basic VDSL2 configurations. Again, the overheads use IP as a baseline, but this time ATM cell-framing is turned off.

pppoe-ptm (27)

bridged-ptm (19)

For those interested in shaping ethernet links the following keywords are defined.

ether-phy (20) - pre-amble, inter-frame gap

ether-all (24) - pre-amble, inter-frame gap & Frame Check Sequence

The final three keywords are not for standalone use, but act as modifiers to some previous keyword. They can be specified more than once, which is probably only useful for “ether-vlan”.

via-ethernet (-14)

ether-fcs (+4)

ether-vlan (+4)

• Merhaba yardımcı olmanız ricasıyla tv plus Vestel kutu geldi bu modemde çalışmadı ne yaptıysam bilgi verirseniz memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Depremden dolayı maalesef evim ağır hasar aldı taşınmak zorunda kaldık. Şu anki evimizde fiber alt yapı var. Dün gelip bağlantıyı yapıtlar birde zte bir router getirmişler. Malumunuz cihaz sadece evin %40 ına sinyal veriyor çünkü çok çok dandik bir cihaz. Ben zte ile asus DSL AX82U arasında ethernet bağlantısı kursam asusu kablosuz dağıtıcı olarak kullanmak istiyorum ama bir türlü yapamıyorum. Bana yardımcı olur musunuz teşekkürler şimdiden.

Birde asus modeme full reset atmam lazım biliyordum unuttum. Şu ara bazen adımı sorsalar 5 saniye düşünüyorum Allah kimseye böyle bir felaket yaşatmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 14 Mart 2023; 10:23:34 >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt

Gerek yok, dsl-ax82u modemi fiber modem olarak kullanabilirsiniz....Youtube da bununla ilgili videolar var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truecupper -- 14 Mart 2023; 17:53:1 >
  • truecupper T kullanıcısına yanıt

Recep in videosunu izledim her şeyi yaptım ama olmadı. Vdsl kullanırken ki kullanıcı adımı ve şifremi girdim bir türlü olmadı. Acaba değişti mi fiber e geçince değişti mi kullanici adım

Fibere geçince şifre değişiyor. Müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifreyi öğrenip öyle deneyin.... Ben şu an DSL-AX82U modemde fiber internet kullanıyorum....

• truecupper T kullanıcısına yanıt

Hocam şifreyi öğrenince ayarları sizden rica ederim

IP alıyor da internete girmiyor mu yoksa IP almıyor mu?

WAN ayarından 1. WAN ı WAN yaptınız mı?

Şifre normalde eğer taşınmadıysanız değişmiyor, altta attığım resimlerdeki yerleri kontrol edin, hatalı bir yer olabilir.

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 14 Mart 2023; 23:34:37 >

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Benim şifre değişmiş o yüzden olmuyormuş. Teşekkür ederim verdiğiniz ayarlar ile sorunsuz bağlandım

• Selamlar herkese...

DSL AX82U kullanıyorum, çok da memnunum.. Şimdi fiber olan bir eve taşınacağım.

Bu modemi kullanmaya devam etmek için ne yapmam lazım ??

Teşekkürler.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

teşekkürler.

• G.Ceylan kullanıcısına yanıt

Fiberde DSL-AX82U kurulumunu oldukça kısa ve basit bir şekilde videoda gösterdim.IPv6 kullanmak için de ek bilgi mevcuttur. Bu videoya ait forum konusuna bit.ly/DSLAX82U adresinden bakabilirsiniz

ASUS DSL-AX82U Fiber Kurulum Rehberi | İnternet • IPv6 • Tivibu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 22 Mart 2023; 2:52:34 >
  • Arkadaşlar Keenetic modem routerlarla ilgili bilgisi olan kullanmış olan var mı? Tecrübeleriniz varsa Asus ile kıyaslar mısınız? Forumlarda araştırınca yazılım desteği, cihaz arayüzü vs bakımından çok tavsiye ediliyor.

• basarbulut kullanıcısına yanıt

Tek cümle ile özetleyeyim. Keenetic'in yazılımı iyi Asus'un donanımı iyi.

• Destekleyen modellere merlin fw attımmı yazılım işi de çözülmüş oluyor.

• Asus router yada modem kullanıpta wifi de download hızı 500 mbiti geçen var mı? Evimde 3 adet Asus router var. 1000 mbit fiber interneti bu 3 Asus router da wifi üzerinden hız testi yaptığımda download hızı asla 500 mbit i geçmiyor. Upload hızı ise elimdeki 2 ax olan modelde 920 mbit civarı. Upload Ac de ise 700 mbit civarında. Ac de download 350 mbit civarında çıkıyor. Bu işte bir enayilik var. Farklı cihazlarla denedim. Hatta Asus un anakartındaki wifi ile yine asus ax82u ya bağlıyım. 1 metre arada yok upload da kablolu da aldığım hızı alırken download da olmuyor. Asus feedback üzerinden de cevap vermiyor. Adamları bıktırdım ticket açıp ama bu duruma kafayı taktım. Neden bu kadar para verilen bir modemde böyle bir durum olabilir ki:) Tek aklıma gelen Tr ye satılan modellerde download tarafında wifi de kısıtlama olması durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 21 Mart 2023; 20:15:17 >
  • One Shot One Kill kullanıcısına yanıt
    Asus Türkiyedeki teknik destek bildiğiniz şaklabanlardan oluşuyor. Ya salağa yatıyorlar ya da seni salak yerine koyuyorlar. O sebeple onları geç.
    Yurt dışına yaz diyeceğim ama onlar da cihaz seri no sundan bakıp, Asus Tr ye başvurmanız gerekiyor diyorlar. :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Yurtdışındakilerin işine gelmedi ticket açmaya devam edeceğim yazana kadar. 4600 tl olmuş modem ve 500 mbit verecek öyle mi? Bu arada turknet in verdiği uyduruk huawei in QOS i 1000 mbiti hızı kaldırırken bizim donanımı güçlü dediğimiz Asus un QOS en fazla 300 mbit veriyor size açtığınızda:) Adamlara bunu yazdım ingilizce demek çok bozuldular cevap vermiyorlar:D Asus un Ax82u su şuan yancı olarak çalışıyor bende turknet in modemden internete çıkıp bunu router olarak bağladım. Ax82u dan iki ethernet kablosuyla diğer iki Asus router a (access point olarak ayarlı) dağılıyor. Aklımda sadece Ax82u yu kullanmak vardı lakin uzun testlerden sonra baktım ki upload trafiğinde QOS açık yada kapalı her türlü Turknet modemin pingleri bizim Asus tan iyi. :D İnanılmaz saçma bir durum.

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt
    Merlin Fw yükleyip denedinmi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hayır denemedim orjinal yazılımla kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.