Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.648
Cevap
54
Favori
239.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modemi wan bağlantısı ile süperonline fiber kullanıyorum.Statip ip almayı düşünüyorum sol müşteri hizmetlerinden.Statik ip tanımlandıktan sonra modemde herhangi bir değişiklik yapmam gerekiyormu acaba,yoksa sadece modem aç kapa yaparak statik ip otomatik tanımlanır mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemin arayüzünde resimdeki gibi wan ip ayarı var,şu an otomatikde,statik ip aldıkdan sonra burda herhangi bir değişiklik yapmak gerekir mi acaba?
    Asus DSL-AC68U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghettomania -- 14 Ocak 2021; 14:43:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ayar yapmanıza gerek yok otomatikte kalsın. Benim bildiğim kadarıyla manuel giriş cihazın önünde başka bir cihaz varsa ona ulaşmak için kullanılıyor.

Mesela benim ZTE fiber modem 192.168.0.1 yerel ip si ile çalışıyor bridge modunda. AC68U ise 192.168.1.1 yerel ip si ile interneti ZTE den alıp dağıtıyor.

• Evde elektrik gidip gelmiş ve dsl ışığı yanmıyormuş. 4-5 kere restart atmışlar modeme ama dsl ışığı yanmıyormuş. Piyango bana da vurdu sanırım. Pek çok öneri listelenmiş son 4 ay. Şu daha iyi bir çözüm dediğiniz bir şey var mı bu dsl ışığı almaması ile ilgili? En son 3.0.0.4.384.12 gnuton1 yuklemiştim. Sonrasında ise çalışıyorsa kurcalama sistemi ile devam ediyordum.

• macabrex kullanıcısına yanıt

Yapabilen var ama yapamayan sayısı daha çok. Bir kaç defa reset atıp son yazılımı yükleyin. Kesin çözüm şudur diyeceğim bir yöntem yok maalesef. Piyango gibi. Asus modemleri bilinçli olarak öldürüyor. Çünkü ömürlük bir cihaz yapmışlardı. Basit bir dsl modülü hata verip duruyor. Kime ne zaman denk gelirse yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

AC68U, vodafone net fiber de kullanılabiliyor mu? ( kullanıcı adı ve şifresi girilerek)

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Ben biraz abarttım imkanım olduğu için 7590 ve 7530 var bende. Ayrıca prizden prize aparatları. 7530’da modem aslında ama hem mesh slave hemde yedekte modemde olsun diye aldım. Mesh master 7590 ve diğer takılan cihazlarla hiç bir işiniz yok 😊 Her şeyi masterdan yapıyorsunuz. Tek SSID dağıtıyor isterseniz 2,4 veya 5ghz ayırabilirsiniz ne varsa kendi yapıyor, yani bir daha oraya buraya bir şey yazmak yok. WPA3 desteği ve misafir ağı özellikleri filan harika. Ben elektrik hattından taşıyıp orada dağıtıyorum ev büyük olunca mecburen. Ama yazdığınız gibi de mğmkün. Yok hatta ince ayarmış bilmemne hiç gerek yok santralin tipini görüp ne varsa kendi hallediyor. Hatta kalorifer peteklerini bile kontrol edip görüyorum 😂 Ben ki Asus manyağı idim bunu görünce unuttum gitti.

Ben de yıllardır asus modemden çok çektim. Yıllar önce aldığım ac68u nun DSL portu firmware yüzünden patlayınca (onu da burayı okuyarak öğrendim) 88U almıştım. Paramla rezil olmak neymiş onu gördükten sonra tekrar sıfır bir 68U aldım. Son zamanlarda kopmalar o kadar çok arttı ki ttnet artık bıktı ve hızımı 24 mbite indirerek sorunu çözdü(!).

Archer mı draytek mi ne yapsam derken sizin postlarınızı gördüm ve açıkçası çok ilgimi çekti 7590. Evdeki mevcut network elemanlarına dokunmadan (2 router, 6 switch, 2 ap) sadece modemi almak istiyorum.

Amazon.de'den bakıyorum, normal olanını mı yoksa international olanını mı alacağız?

TTnet usernameini giriyoruz ve plug&play çalışıyor değil mi? Ekstra yapılması gereken birşey var mı?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• ttnet hat kopma sorunum

gnutonun hazırladığı aşağıdaki en üst linkteki geliştirme yazılımı ile çözüldü.

https://github.com/gnuton/asuswrt-merlin.ng/tags

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhum -- 29 Ocak 2021; 21:23:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhum

ttnet hat kopma sorunum

gnutonun hazırladığı aşağıdaki en üst linkteki geliştirme yazılımı ile çözüldü.

https://github.com/gnuton/asuswrt-merlin.ng/tags

Deneyeceğim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Yapabilen var ama yapamayan sayısı daha çok. Bir kaç defa reset atıp son yazılımı yükleyin. Kesin çözüm şudur diyeceğim bir yöntem yok maalesef. Piyango gibi. Asus modemleri bilinçli olarak öldürüyor. Çünkü ömürlük bir cihaz yapmışlardı. Basit bir dsl modülü hata verip duruyor. Kime ne zaman denk gelirse yani

Bu modemi almayı planlıyordum. Alır almaz piyango vurmasın ?

Ne dersinizi. alalım mı ?

• asyagrafik kullanıcısına yanıt

En az 3 sene değişim yapmak zorundalar. Fakat her değişim süresi ne kadar sürer bilemem. Bozulmayabilirde tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 30 Ocak 2021; 23:23:9 >
  • Geçmiş konuları şöyle bir okudum da Ah asus Ah Asus DSL-AC68U 

• Arkadaşlar 1. Modem DSL 82U

Ac68U'yu router olarak kullanayım diyorum fakat bir türlü bağlayamıyorum.

Tecrübesi olan ve ayarlar konusunda bilgisi olan arkadaşlar var mı ?

68U Dual WAN - Ethernet wan olarak ayarlıyorum olmuyor.

Bende bi tane patatese dönmüşü var.

Sıcaktan gevremiş kabı kırık içinde FW bi tutarlı bi tutarsızdı. Yazın en son kutusunda yedeğe çektik.

• Juzam kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Evet ilk kurulumu yaparken soruyor. Swich vs eskisi gibi işini görür sadece Fritzbox 172’li IP dağıtır onuda bağlanıp kullandığınız aralığa alırsınız zaten. Ayrıca 7.20 firmware’den sonra artık International vs ayrımı yok. Tek farkı Int olan kurulumda İngilizce açılır diğerini ayarlardan seçersiniz o kadar. Fritzbox’ta Türkçe menü yoktur ! Uzun yıllar Asus modem kullanan biri olarak net yazayım ASUS pişmanlıktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Bende bi tane patatese dönmüşü var.

Sıcaktan gevremiş kabı kırık içinde FW bi tutarlı bi tutarsızdı. Yazın en son kutusunda yedeğe çektik.

Waybe.

Yaw arkadaşlar, adam gibi 5GHz destekli 1000 mbps 4 port destekli adam gibi modem yok piyasa da.

İlla 100 lük düzgün birşey alıp 5ghz ve 1000 mbps lik router kombinasyonu mu yapmak gerekiyor? TP link ürünlerinden haz almıyorum.

Diğer bir konunuzu gördüğüm için açıkca tavsiye veremiyorum :)

• O konudaki konu gidişatını gördünüz :D Bir şey diyemiyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Arkadaşlar 1. Modem DSL 82U

Ac68U'yu router olarak kullanayım diyorum fakat bir türlü bağlayamıyorum.

Tecrübesi olan ve ayarlar konusunda bilgisi olan arkadaşlar var mı ?

68U Dual WAN - Ethernet wan olarak ayarlıyorum olmuyor.

Router olarak kullanmak istediğin cihazda wan ayarlarına girip çift wan değilde tek wan yapın. Lan port 1 seçin. Modemden gelen kabloyu lan 1 e takın. Modem ip çakışması olmaması için birinci cihazı 192.168.1.1 ikinci cihazı 192.168.2.1 olarak ayarlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 1 Şubat 2021; 23:12:48 >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt

Tek WAN yapıyorum. DSL Modemden gelen kabloyu WAN 1 portuna takıyorum fakat Modeme internet gelmiyor.

AC55U dediğiniz gibi Ax82U da çalışıyor fakat Ac68U çalışmıyor.

Ac68U'da dediğiniz şekilde Ac55u ile çalışıyor.

Ax82U 192.168.1.1

Ac68U 192.168.2.1

Her iki modemde http://router.asus.com/ e bağlanıyor acaba bu bağlanmanın mı etkisi var bilemedim

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.