Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
54
Favori
239.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bu gün benzer bir problem yaşadığımı fark ederek iletişime geçmiştim.
    Yaklaşık 10 dakika içinde cevap verdikleri birkaç mailleşme sürecimiz oldu.

Misafir ağı sisteminin AiMesh sistemi ile çakışmasından olan bir hata tespit ettiklerini ve bunu fixlediklerini paylaştılar benimle.
    Hatta sorunun fixlenmiş sürümünü henüz yayınlanmadığını lakin demek istersem yükleyebileceği özel bir bağlantı dahi paylaştılar.

Bana gayret ilgili göründüler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Modemi kurtarma ile tekrar düzelt, düzgün çalıştığı anda yönetim den’ ayarları yedek al. Sorun yaşadımı yedek dosyasını geri yükleyince kaldığın yerden devam edersin.
    Hocam 4 5 kere yazılım yüklemesi yapıyorum farklı versiyonlsri geliyor bazen 1 kerede de geliyor ama ne zaman fişten çeksem dsl yazılımı uçuyor ve bu sorunu yaşayan yurt içi yurt dışı o kadar insan var ki buna bir çözüm bulmaları lazım garantisi bitti diye arıza için sıfır cihaz parası istiyor servis böyle saçma birsey olabilir mi sorunu yaşayanlar asus global ve asus tr ye ulaşıp sorunu anlatsak belki yardımcı olabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenk501923 C kullanıcısına yanıt
    Benim modem fişten çekince değil ama arayüze girip yeniden başlat dediğimde dsl birdaha bağlanmıyor. Bir sorun olduğunda direk aç kapa yapıyorum bu yüzden. Siz dediğim gibi tekrar düzeltebiliyorsanız modemi ayarları masaüstüne yedek alın, sorun yaşadığınızda tekrar geri yükleyin çalışır modem.
    Asus çözüm falan bulmuyor, herkes kendine göre bi çözüm bulmaya çalışıyor işte. Modem çok güzel fakat bu tür sorun yaşayan insan sayısı epey fazla.
  • Arkadaslar Modem snr degeri ile oynayarak hiz degerleri degistirilebikiyir ama bu sadece downlod icin gecerli galiba upload tarafinda snr ile nasil oynayabiliriz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Benim modem fişten çekince değil ama arayüze girip yeniden başlat dediğimde dsl birdaha bağlanmıyor. Bir sorun olduğunda direk aç kapa yapıyorum bu yüzden. Siz dediğim gibi tekrar düzeltebiliyorsanız modemi ayarları masaüstüne yedek alın, sorun yaşadığınızda tekrar geri yükleyin çalışır modem.
    Asus çözüm falan bulmuyor, herkes kendine göre bi çözüm bulmaya çalışıyor işte. Modem çok güzel fakat bu tür sorun yaşayan insan sayısı epey fazla.
    Yok hocam olmuyor geri yükleme falan da yaptım olmuyor elektriği kestiğin zaman dsl firmware gidiyor hangi versiyonu denediysem olmuyor yeni modem alacam mecbur artık daraldım çok saçma modem yansa derim yandı yapacak birsey yok ama hersey çalışıyor saçma sapan bir yazılım hatası yüzünden modemi kullanamıyorum yine ac68 u yada tp-link alacam ama ne alsam karar veremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni firmware gelmiş

Sürüm 3.0.0.4.386_38287
    2020/06/3041.89 MBytes
    ASUS DSL-AC68U Firmware version 3.0.0.4.386_38287 (This product supports both Annex A and Annex B)
    Security Fixes and Improvement:
    - Fixed httpd Command Injection.
    - Enhanced brute-force protection for ssh and telnet.
    - Fixed CVE-2019-15126 (Kr00k) vulnerability.
    - Enhanced httpd for Directory traversal.
    - Enhanced httpd for Reflected XSS.

New:
    - Added AiMesh Web Page.

DSL:
    - Updated ATM/PTM ISP List.
    - Updated DSL firmware to v1.0.5.1.
    - Updated DMT library to V5.6.36.0.
    - Added Italy ISP Vodafone to ATM auto detection list.
    - Disabled bitswap while manual setting area is Turkey.
    - Fixed possible wrong ATM detection in QIS.
    - Fixed setting IPTV profile not work in QIS.
    Bug Fixes and Improvements:
    - Fixed and enhanced AiMesh related issues.
    - Fixed mac repeat bug and app client list compatibility.
    - Fixed sometimes failed to feedback.
    - Removed key/cert in exported ovpn file if configure "user auth. only" on OpenVPN server advanced settings.
    - Reduced time of client status from connected to disconnect on OpenVPN server page.
    - Fixed Let's Encrypt can't be enabled by IE.
    - Fixed wrong Authentication Failed error of OpenVPN client, which is actually network connectivity issue.
    - Fixed OpenVPN client sometimes fail to connect in topology subnet case.
    - Enhanced Roaming assistant by MAC filter based probe response.
    - Enhanced networkmap with vendor class query.
    - Added two new Adaptive QoS modes, Learn-From-Home and Work-From-Home.
    - Added 5 new app icons of Bandwidth Monitor.
    - Fixed OpenVPN client not support compress lz4-v2 option.
    - Fixed OpenVPN client not support tls-crypt option.
    - Fixed OpenVPN client not handle some routing rules from server correctly.
    - Fixed the Samba config of the RE node.
    - Added download certificate function on system page.
    - Added self-signed certificate with SAN (V3) for importing into browser.
    - Updated dnsmasq to 2.81.
    - Fixed support for USB disks with a single quote in their model name.
    - Fixed live update issues.
    - Updated Feedback Problem Description and string tags.
    - Updated openssl to 1.1.1g.
    - Fixed httpd access issue.
    - Added a new option, Continuous Mode, in WAN DHCP query frequency setting.
    - Fixed the client status error of OpenVPN Server if multiple user connected with same account.
    - Fixed USB Modem not to check SIM of Android phone.
    - Fixed Let's Encrypt renew certificate failed.

• Elektirik gidip geldi Ac68U DSL yazılımı kayboldu.
    bios pili falan mı bozuldu acaba ?
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Resetleyip tekrar yapılandırmayı denedinmi?

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Tekrar güncelledim, eski yedekten yükledim DSL Firmware'yi görmedi.
    AC55U'yu tekrar aktif ettim AC68U'yu da Router moduna aldım.
  • Elektrik gider gelir dsl uçar. Hadi şansa reset sonrası bağlandın ama MTU falan değiştirsen dsl yine uçar. Servise gönderdim. Onarım tamamlandı diye mesaj attılar. Güveniyor muyum. Hayır!
    Daha önce de Ses kartı için "garanti bitmiş. bu ürünler Türkiye'de tamir olmuyor. Maalesef bir şey yapamayız" diyen insanlar bunlar.
    Garantinin bitmesine 4 gün var. Forumlardan takip ederim yeni yazılımla falan sorun çözülürse ttnet modemi söker yine takarım.
    Evime bir daha asla Asus sokmam. Çalışıyorsa sorun yok ama işin servise düşerse yandın.
    Telefonda adam bana "bu tarz cihazlarda reset atmanız lazım her elektrik kesintisinden sonra" diyor. Böyle mantık mı olur? Ben neden 1400 tl verip modem alayım ki. Ayrıca düşünsene bunu orta ölçekli bir sürü firma alıyor. Ya neyse mantığı yok. Herkesi saf yerine koyarak konuşuyorlar. (İşlerini iyi yapan Asus servis elemanlarını tenzih ederim)

Sonuç. Benim servisle işim olmaz, bozulursa çöpe atar yenisini alırım, diyen zengin biriyseniz Asus alın. Güzel ürünleri var.

• Benimde yazılım sonrası modem uçmuştu. Servis modemin kendi ücretinden fazla para istemişti. Türkiye'deki Asus servisi kötü bence.
  • Eskiden Dh de çalışan sonrada asus geçen recep kulan diye biri vardı. Önceden bu konuda da insanlara yardımcı olurdu. Taki bu modemin ip alamama sorunları ortaya çıkana kadar. O günlerden beri sesi çıkmıyor bu vatandaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 8 Temmuz 2020; 15:34:33 >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Asus Türkiye'den bir bok olmaz ne biliyorlar ne yardımcım oluyorlar Recep bey keşke yardımcı olsa üzülüyorum halimize, artık TR'den ürün almıyorum vallahi Amazon.de'den gittim 300 tl fazla para verdim oradan ürün aldım. 2 yıl iade garantisi var. Amazon'da gümrük ücreti çıkmadı diyip 700 tl geri ücret iadesi yaptı
    400 tl kar yapmış olduk ama Asus Servisi hiç yardımcı olmuyor onlar da bilmiyor sanırım

Recep Kulan HEY isimli arkadaş sanırım o arkadaş da bana yardımcı olamadı servise gönderin ilgileneceğim dedi ürün gitti 1.350 tl ücret istendi Recep Bey covid nedeni ile yardımcı olamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 8 Temmuz 2020; 15:41:12 >
  • Tekrar merhaba,
    Servisten geldi, kurdum çalıştı. MTU ve kararlılık ayarı -3 yaptım sorun çıkartmadı.
    ilk açtığımda Donanım Yazılımı Sürümü:3.0.0.4.380_7712-ga519811 daha sonra sondaki "ga519811" eki silindi.
    Yeni sürüme geçmeye korkuyorum. Elektrik gidince ne olacak bilmiyorum. Test etmeye çekiniyorum.
    Durum bu.
    Şu anki değeri 1400 tl civarı olan üst düzey modemi çekine çekine kullanmak canımı sıkıyor. 6 gün sonra garanti bitecek.
    Önerisi olan, denemem gereken bir şey var ise yazın lütfen.
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Elektiriği dene mutlaka benim ki 48 güne yakın problemsiz çalişti az daha amazondan aldığım AC55U'yu iade edecektim iyi ki iade etmemişim şimdi onu kullanıyorum...
    Seninki ilk elektirik gittiğinde DSL gidebilir.
    Beş-Altı kere adaptörden elektriği keserek denedim. Önce hata sayfasına yönlendiriyor. Ağ kablosu takılı değil uyarısı veriyor fakat 5dk içinde bağlanıyor.
    İçime bir kurt düşmedi değil. Telekom'un modemine göre bağlantı hızı düşük kalıyor ama şimdilik kararlı. Son sürüme çıkartsam mı acaba?
    Bende adaptörden çekip takınca problem olmuyordu Elektirik gidip geldi sabah 5-6-7 civarında şimdi DSL Donanım Yazılımı Sürümü YOK
    Bu modeme güvenmeyin yedek modem tutun ben aldığım modemi haftaya iade edecektim iyiki etmemişim vallahi bu korona döneminde sap gibi kalacaktım
    Bende "ağ kablosu takılı değil" uyarısı veriyordu ve kesinlikle bağlanmıyordu. Sizdeki hatayı almadım hiç. Zaten bir kere sorun yaşayınca soğuyor insan. Yedek modem var neyse ki.
    Asus ürünlerini severdim. Monitör dahil pek çok Asus ürünüm var ama servis yüzünden Asus almayı bırakıyorum.
    Ben artık Amazon almanya'dan alıyorum Türkiye servis garantisi yok amazon almanya direk 2 yıl içinde iade alıyor.
  • bende de bir süre dsl gitti, reset attım düzelmedi ama adaptörü cıkarıp taktım düzeldi. ilginç bir durum. adaptörümü sorunlu aslında bunun?
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.