Şimdi Ara

Asus DSL-AC51 vs TP link ARCHER V400 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
6.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jackles

ethernetde ne gibi fark var hocam
    işlemci daha güclü. 4 ethernet de Gigabyte (vr400 de sadece 1 gigabyte) anten ancak bunu yeni gördüm inceliyorum o yüzden sen detaylı araştırırsın bende vr400 var. (bu arada 5g cok hızlı güzel ama menzili baya kücük. neredeyse her odaya bir access point koymak gerek ki verim alınabilsin ama 2.5G normal tüm eve yetiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 26 Eylül 2019; 15:54:13 >
  • mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    ethernet kullanmıyorum ki kullansamda hızım 28mbit civarında v300 e mü düşürsem acaba :) menzil olarak fark edermi v300 hem 4 antenli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jackles kullanıcısına yanıt
    vr300 bende var hız olarak harika fakat menzili 4 anten gibi değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vr400 aldım hocam ara ara kesintiler var ttnetten dolayı oldugunu umuyorum ki inşallah öyledir, bu depremden dolayı bi takım çalışmalar var dediler aradığımda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    selamlar. bu mesajınızı görmeden dm attım size.

buradan da cevaplayabilir siniz.

hale hazırda turknet 16mb adsl kullanmaktayım . fiyatı sanırım 75tl civarında.

ilk etapta turknet VDSL ye geçmeyi planlıyorum.

evde 1 bilgisayar ve 1 televizyon sürekli internet bağlı. wifiden de özellikle akşamları 4-5 telefon bağlı olacak.

hal böyle olunca 16mb adsl yetmiyor.

vdsl ye geçeceğim.

teknolojiden çok uzak kaldım.

modem ararken router ?? de çıktı.. yani ne demekse.

evde bir ağ oluşturmak için modemin yanına ne alacağız ??

esasen 1 aydır kaliteli 500tl ye kadar vdsl modem arıyorum. evde internet için modem yeterli değil mi ?? rauter ne işe yarayacak ??

esasen benim neye ihtiyacım var. buna bile kafam karıştır diyebilirim.
  • https://www.teknosa.com/asus-dslac52u-cift-bant-80211ac-kablosuz-adslvdsl-modem-router-p-125430581?ref=go&utm_source=go&utm_medium=affiliate&utm_campaign=21 630TL

11.11 indirimi olur mu acaba ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufziya -- 8 Kasım 2019; 20:3:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar. bu mesajınızı görmeden dm attım size.

buradan da cevaplayabilir siniz.

hale hazırda turknet 16mb adsl kullanmaktayım . fiyatı sanırım 75tl civarında.

ilk etapta turknet VDSL ye geçmeyi planlıyorum.

evde 1 bilgisayar ve 1 televizyon sürekli internet bağlı. wifiden de özellikle akşamları 4-5 telefon bağlı olacak.

hal böyle olunca 16mb adsl yetmiyor.

vdsl ye geçeceğim.

teknolojiden çok uzak kaldım.

modem ararken router ?? de çıktı.. yani ne demekse.

evde bir ağ oluşturmak için modemin yanına ne alacağız ??

esasen 1 aydır kaliteli 500tl ye kadar vdsl modem arıyorum. evde internet için modem yeterli değil mi ?? rauter ne işe yarayacak ??

esasen benim neye ihtiyacım var. buna bile kafam karıştır diyebilirim.
    Ben alalı çok oldu. Hali ile yeni modeller ve markalar çıkmıştır. Router modem değildir. O ağ kurmanıza yarar. Routerlar modemden ucuzdur. Detaylar için Google router nedir diyebilirsiniz. Ucuz modem + ek Router da konuda alternatif olarak konuşuldu.

Merhabalar. Hocam modeminizi alalı baya bi zaman oldu. Memnunmusunuz şuan? Bende asus ac750 ile vr400 arasında kaldım. Asus ac750 ac51 in aynısı neredeyse. Ben bi fark göremedim.
    Vr400 bi kaç özelliği ile daha tercih edilesi duruyor. Ama bazı forumlar da oluduğum kadarıyla vr400 de çok ısınma ile karşılaştığını söyleyenler olmuş. Bu durum ac750 almaya itiyor beni. Sizde nsl kullandığınızdan beri? Fark ettirecek yada göze çarpacak kadar ısınma durumu ile karşılaştığınız oldu mu? Benm modem 24 saat açık kalacak bir modem olacak. Bu sebeple ısınma konusu çok kafamı karıştırdı.
    2 sene asus dsl n16 kullandm. Hiç ısınma durumu ile karşılaşmadım. Şimdü vr400 de ısınma şikayetlerini okuyunca, aklm asus a gitmeye başladı. Uzun süreli kullanıcı olarak vr400 için ne dersiniz? Isınma ve diğer konular?

• quote:

Orijinalden alıntı: batarist

Merhabalar. Hocam modeminizi alalı baya bi zaman oldu. Memnunmusunuz şuan? Bende asus ac750 ile vr400 arasında kaldım. Asus ac750 ac51 in aynısı neredeyse. Ben bi fark göremedim.
    Vr400 bi kaç özelliği ile daha tercih edilesi duruyor. Ama bazı forumlar da oluduğum kadarıyla vr400 de çok ısınma ile karşılaştığını söyleyenler olmuş. Bu durum ac750 almaya itiyor beni. Sizde nsl kullandığınızdan beri? Fark ettirecek yada göze çarpacak kadar ısınma durumu ile karşılaştığınız oldu mu? Benm modem 24 saat açık kalacak bir modem olacak. Bu sebeple ısınma konusu çok kafamı karıştırdı.
    2 sene asus dsl n16 kullandm. Hiç ısınma durumu ile karşılaşmadım. Şimdü vr400 de ısınma şikayetlerini okuyunca, aklm asus a gitmeye başladı. Uzun süreli kullanıcı olarak vr400 için ne dersiniz? Isınma ve diğer konular?
    ben isinma problemi yasamadim. Ancak simdi modem alsam ucuz bir dsl modem alir kablosuz islevi router devrederdim. Yani ayni mutcee bir modem bir router alirdim. wifi ozelligi genelde sorun oluyor. Yetersiz geliyor. Oyle oldugunda router gunceller yola devam ederim diye boyle planliyrum. Modem konusunda yorum yapmak zor. Sorunsuz kullananlar gelip konu acmaz/ Genelde sorun yasayanlar konuacar boylece sanki herkes isinma sorunu yasiyormus gibi oluyor., bunu vr400 ozelinde soyleiyorum her modemicin gecerli/

• Aslnda doğru söylüyorsun hocam. Genelde sorunlarda konu açarz hep. Vr400 bi kaç özelliği ile aklıma yatıyor. Ama ısınmadan dolayı ac750 daha mantklı geliyor.
    Hocam birde bu gigabit dedikleri tam olarak ne oluyor?
    Şöyle sorayım, ben tivibu almak istesem, vr400 ile ac750 den aynı performansı alırmıyım tivibi için. Bu gigabit dedğimiz şey hangi durumlarda daha çok etkili oluyor. Bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: batarist

Aslnda doğru söylüyorsun hocam. Genelde sorunlarda konu açarz hep. Vr400 bi kaç özelliği ile aklıma yatıyor. Ama ısınmadan dolayı ac750 daha mantklı geliyor.
    Hocam birde bu gigabit dedikleri tam olarak ne oluyor?
    Şöyle sorayım, ben tivibu almak istesem, vr400 ile ac750 den aynı performansı alırmıyım tivibi için. Bu gigabit dedğimiz şey hangi durumlarda daha çok etkili oluyor. Bilginiz var mı?
    Ethernet ile baglandiginda 100Mbit veya 1000Mbit ibağlanmak arasındaki farkı sağlıyor. Internetn için gigabyte ethernetin bir faydası yok ama eğer ağa NAS bağlarsan beya ağdan dosya transferi yaparsan fark eder cünkü teprik olarak 100mbit bir ethernet 12.5 Megabhte data saniyede gönderebilir. Bu limit Gigabyte da tabi ki daha yüksek. Fark bu.
  • Teşekkürler. Ben normal ev kullanıcısıyım. Dediğiniz şekilde transferler falan yapma gibi bir durumum yok. Hiç yapmadm da zaten. Normal wifi ile internete bağlanırım. Çok profosyonel tarzda bi işim olmaz modemle açıkcası. Bide ileride tivibu vb bi platform alırsam o yani. Bu şartlarda gigabit'in olup olmaması bana çok etki etmez o zaman dimi.
    Özellikle tivibu gibi platformlar int üzeeinden yayın aldklarında acaba bu gigabit olayının bi etkisi olur mu diye merak ediyordum.

• Bu modemde Mediatek işlemcisi var, Buda uzun mesafeden santrale bağlanıyorsanız kopmalar yaşarsınız demektir.

Evimi taşıdım diye biliyorum, taşındıktan sonra kopmalar saat başı..!

Elimde eski kullandığım Airties 5650 (broadcam işlemci) modem var onu geri bağlamak zorunda kaldım.!

Demek istediğim şu ki, eğer eviniz santralden 1km falan uzak ise, size good luck derim..!

yok santralden o kadar uzak değilim diyorsanız, cillop gibi modem..!

Şuan eski modemime bağlı bişekilde router görevi görüyor :/
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.