Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Asus DSL-AC51 vs TP link ARCHER V400

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erencaner Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
3
Cevap
0
Favori
80
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Asus DSL-AC51 vs TP link ARCHER V400
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1633 Mesaj
      11 Kasım 2018 03:10:01 Konu Sahibi
      4 yıl evde ttnet modem kullandıktan sonra türknete geçişle artık kendi kaliteli modemim olsun istiyorum. Ancak karar veremedim.
      https://www.epey.com/modem-ve-ag/karsilastir/93007-101616/tp-link-archer-vr400_asus-dsl-ac51/

Şu an bir kampanya ile (11.11) 350 TL asus 400 TL de Tplink alma şansım var.
      Kafamı karıştıran
      Asus ac-51 anten bilgisini olmaması ve TPLink in Çıkarılabilir antenli olması.
      Asus ağır basma sebebi de daha kaliteli/sağlam olduğu hissine sahibim. (Sanırım marketing)

TPLink
      - Gigabyte ethernet (ama sanırım 4 porttan sadece 1 gigabyte gerisi 100Mb)
      - Çıkarılabilir ve dbi belli (5dbi )anten. (ama sanırım hiç değiştirmem) (bazı incelemeler sökülemiyor demiş sitesi sökülüyor diyor)
      - Usb Girişi
      Eksileri
      - Tplink hep ucuz olduğu için aldığım bir marka olduğu için şu an 400 tl dsl modem için benim gözümde büyük para olduğu için asus acaba daha mi iyi karar veremiyorum.
      - Ac 1200 ile daha hızlı wifi

Asus
      - Markaya olan güvenim
      eksileri
      - Ac 750 destekli muhtemelen yeterli olacaktır ama 1200 olan rabiki olması da iştahımı kabartıyor.
      - Lan Portu Azlığı (ama zaten sadece 2 tane ethernet ile bağlanan makinem var)
      - Usb portu olmayışı (şimdiye kadar hiç kullanmadım. hatta ilk defa vr400 ile ne işe yaradığını anladım yani kullanmama ihtimalilm yüksek)
      - Dbi değeri belirsiz cıkarılamaz anten.

|
      |

Steam ID: Mahoni38 - Yazilim Gelistirici

• Binbaşı
      1567 Mesaj
      11 Kasım 2018 12:21:05
      Bende torrent destekli olan asus modemiyle VR400 - VR600 arasında kaldım bugün.
      |
      |

• Yarbay
      6470 Mesaj
      11 Kasım 2018 18:49:51
      ttnet Modeminin kullanın yine. Ona takacak bir router alın bence . 700-800 tl nin üstüne çıkmadıktan sonra hiç bir modem seni mutlu etmez. Router lar daha fp cihazları oluyor. Al bir xiaomi mi wifi 3g onu ttnet modemie bağlayıp kullan. Aliexpress de 180 tl civarına satılıyor. Veya N11 den düz 3 1200 ac modelini al..

Ha illa ikisi arasında bir seçim yapılacaksa işi ağ ürünleri olan tp link ürünlerine bak. Asus modem yapmayı bilmiyor bence. Yazılım vs hak getire.

Bugün 11.11 indirimi varken baya hesaplıya geliyor.

https://s.click.aliexpress.com/e/bwk9R5Wg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1633 Mesaj
      15 Kasım 2018 14:07:10 Konu Sahibi
      An itibari ile tplink vr400 aldım ama modem yerine router alip kullanmak fikrine katılıyorum. Vr400 aldım çünkü sitesinde değiştirilebilir anten yazıyordu sonra üreticiye mail attım meğer yazım hatasiymis sabit antenmis! Ama ben almış bulundum. Ilk aldıgimda turknet bağlanmadı. Önce isp müşteri hizmetleri sonra biraz tplink müşteri hizmetleri ,biraz modem ayarları ile boğuşma ve eski modemi deneye dahil etmeye anladım ki bağlantı probleminin sebebi modem. Tplink müşteri hizmetleri telefonunda beklerken bir update yapayim belki düzelir dedim ve düzeldi. Böylece modem alisverisim kalıcı hale geldi. Ya 600 700 verin vr600 veya ac 55 alın ya da en ucuz modem+ iyi router kombini yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 15 Kasım 2018; 14:9:14 >
      |
      |

Steam ID: Mahoni38 - Yazilim Gelistirici
Reklamlar
millenicom;internet;servis
nice türkiye
Yeni Abonelik d-smart
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.