Şimdi Ara

asus direct cu2 (4gb ) gtx 680sli vs gtx 690 !! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

Orijinalden alıntı: PostMortem

Ben olsam 690 takar, üstüne Arctic Cooling alırdım.

690 2 gb sonuçta onun yerine titan + ortadaki soğutucu kombinasyon iyi gider ben yapacaktım ama garantiden çıkma tehlikesi var sonuçta riske atmak istemedim açıkcası
     asus direct cu2 (4gb ) gtx 680sli vs gtx 690 !!

690 4gb yav. Titan'a hiç ısınamadım ben valla, alacak olsam 690 alırdım.. Titan 6gb 384bit, 690 4gb 512bit.

Edit: Bazı markalar soğutucu çıkartınca garantiden çıkarmıyormuş. Ama hangileri araştırmak lazım. Mantığa aykırı zaten, madem soğutucu satıyorsun garantiden de çıkarma tam olsun, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PostMortem -- 5 Mayıs 2013; 1:36:02 >

• quote:

quote:

quote:

690 2 gb sonuçta onun yerine titan + ortadaki soğutucu kombinasyon iyi gider ben yapacaktım ama garantiden çıkma tehlikesi var sonuçta riske atmak istemedim açıkcası

690 4gb yav. Titan'a hiç ısınamadım ben valla, alacak olsam 690 alırdım.. Titan 6gb 384bit, 690 4gb 512bit.

690 tabiki daha hızlı bir kart ama 2gb kullanıyor bence yük çöz. ve aa kasan biri için ileriye dönük olmaz artık

aslına bakarsan soğutucuyu aynen montajlayıp yollarsan garantiye sorun olmuyormuş genelde vidaların üstünde bant falan yoksa tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 5 Mayıs 2013; 1:39:03 >

• quote:

quote:

quote:

Edit: Bazı markalar soğutucu çıkartınca garantiden çıkarmıyormuş. Ama hangileri araştırmak lazım. Mantığa aykırı zaten, madem soğutucu satıyorsun garantiden de çıkarma tam olsun, değil mi?

Alıntıları Göster
    quote:

PostMortem

690 2x2 Gb ve 2x256 bit SLI konfigde ne bellek 2 katına çıkıyor nede bellek bant genişliği yani gtx 690 aslında 2 gb ve 256 bitlik bir kart ve 680 slı sıcaklık ve oc konusunda 690 a göre daha iyi bir seçim olacaktır çünkü 690 da 2 tane 680 in tek pcbde senkron edilmiş hali.

• quote:

quote:

quote:

quote:

690 tabiki daha hızlı bir kart ama 2gb kullanıyor bence yük çöz. ve aa kasan biri için ileriye dönük olmaz artık

aslına bakarsan soğutucuyu aynen montajlayıp yollarsan garantiye sorun olmuyormuş genelde vidaların üstünde bant falan yoksa tabi

Aslında iki kart da ileriye dönük fakat hangisi daha cezbedici bilemiyorum. Oc potansiyeli hangisinde daha iyi mesela.

Yok servis açtığını anlıyormuş. Benim dediğim direkt ne olursa olsun laf etmiyorlar. Dediğim gibi bir ara araştırmak lazım ben de 1-2 seneye sistem dizeceğim çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

PostMortem

690 2x2 Gb ve 2x256 bit SLI konfigde ne bellek 2 katına çıkıyor nede bellek bant genişliği yani gtx 690 aslında 2 gb ve 256 bitlik bir kart ve 680 slı sıcaklık ve oc konusunda 690 a göre daha iyi bir seçim olacaktır çünkü 690 da 2 tane 680 in tek pcbde senkron edilmiş hali.

İki karttan biri hatta ikisi bozulursa ne olacak. İki kart bozulursa iki kartla uğraşacaksınız, 690 bozulursa tek kartla. Ama iki tane kartı sli şeklinde görmek bile yeter aslında.
  • quote:

quote:

quote:

PostMortem

İki karttan biri hatta ikisi bozulursa ne olacak. İki kart bozulursa iki kartla uğraşacaksınız, 690 bozulursa tek kartla. Ama iki tane kartı sli şeklinde görmek bile yeter aslında.

Alıntıları Göster
    quote:

PostMortem

Bozulma durumu her kart hatta her pc bileşeni için varolan bir durum bu nedenle hangisinin ne süre sonunda -tabi bu kullanıma da bağlı- bozulacağını kestirmek çok zor.Bu durum slı içinde geçerli tek kart için de geçerli.Hem 690 da gpular 80 C civarı çalışıyorlar 690 nın ömrü bu sıcaklıkla diğer kartların slı ından daha kısa ömürlü olma olasılığı daha yüksek.

• quote:

quote:

PostMortem

Bozulma durumu her kart hatta her pc bileşeni için varolan bir durum bu nedenle hangisinin ne süre sonunda -tabi bu kullanıma da bağlı- bozulacağını kestirmek çok zor.Bu durum slı içinde geçerli tek kart için de geçerli.Hem 690 da gpular 80 C civarı çalışıyorlar 690 nın ömrü bu sıcaklıkla diğer kartların slı ından daha kısa ömürlü olma olasılığı daha yüksek.

Yalnız bahsettiğim 690'da Arctic Cooling de olacak, öyle hayal ettim diyelim. Referansta bırakırsak üstüne 5-6 saat kastırırsak tabi ki o kadar olur.
  • quote:

quote:

quote:

PostMortem

Yalnız bahsettiğim 690'da Arctic Cooling de olacak, öyle hayal ettim diyelim. Referansta bırakırsak üstüne 5-6 saat kastırırsak tabi ki o kadar olur.

5-6 saat değil 10 dk cıvarı o sıcaklığa ulaşıyor 690 özel soğutucu ile tabiki sıcaklığın düşmesi beklenecek ama oc potansiyeli 680 slı gibi belki olamayacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aslında iki kart da ileriye dönük fakat hangisi daha cezbedici bilemiyorum. Oc potansiyeli hangisinde daha iyi mesela.

Yok servis açtığını anlıyormuş. Benim dediğim direkt ne olursa olsun laf etmiyorlar. Dediğim gibi bir ara araştırmak lazım ben de 1-2 seneye sistem dizeceğim çünkü.

titan ın oc potansiyeli iyi gerçekten soğutmasınıda yaparsan çoşuyor ama dediğim gibi soğutmak şart yoksa 680 özel soğutucu modeller ile sli çok daha iyi bir seçnek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 5 Mayıs 2013; 1:56:40 >

• Arkadaşlar beni kıstırdınız vallahi. O zaman soğutması iyi Titan > 680sli diyebilir miyiz? Benim de kafamda hep 680 Lightning sli yapmak var da 690 görünce heyecanlandım, tabi siz de kaçırmadınız vurup öldürdünüz.
  • quote:

Arkadaşlar beni kıstırdınız vallahi. O zaman soğutması iyi Titan > 680sli diyebilir miyiz? Benim de kafamda hep 680 Lightning sli yapmak var da 690 görünce heyecanlandım, tabi siz de kaçırmadınız vurup öldürdünüz.

Tek titan bir çok slı-cf çözümünde geçilebiliyor sentetik testlerde ama güncel oyunlarda tek titan şu anda oyununa göre ortalama 1.5 gtx 670 performansı veriyor 680 slı ile yapılacaksa şu saatten sonra 4 gb lık ile yapılmalı yoksa tek titan ile yola devam edilmeil.
  • quote:

Arkadaşlar beni kıstırdınız vallahi. O zaman soğutması iyi Titan > 680sli diyebilir miyiz? Benim de kafamda hep 680 Lightning sli yapmak var da 690 görünce heyecanlandım, tabi siz de kaçırmadınız vurup öldürdünüz.

olur mu öyle şey yahu maksat fikir paylaşmak

ilk başlarda bende 2gb yeterli görürdüm ama mesela şurada ss bakın bugün bile bazı koşullarda yetmiyor maalesef
    normalde 690 da sli düzeneklerde titan dan hızlı ama öyle aman aman farklar yok ben tek gpu tercih ederim eğer iyi soğuyor ve ses yapmıyorsa :)

• quote:

Orijinalden alıntı: akuma07

Haklısın gördüm COOLER MASTER SILENT PRO GOLD 80PLUS 1200W ve gtx 680 siparişi verdim beklemedeyim pazartesi salı takıp bios güncellemesini yapıcam tskler

Bizi dinleyip en doğru ve mantıklı hareketi yaptın Forumda ufak bir inceleme paylaşırsın artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 5 Mayıs 2013; 2:51:03 >
  • tabiki paylaşırım :) bu arada asus direct cu2 4gb modeli sli yapılıcak bilen arkadaşlar bana takarken yapılması gereken ince ayarlardan bahsederseniz memnun kalıcam
  • Arctic Cooling Accelero XTREME Plus III bu nunla cözebilirim sanırım ısınma olayını tam olarak uyarmı acaba benım kartlara ?
  • quote:

quote:

olur mu öyle şey yahu maksat fikir paylaşmak

ilk başlarda bende 2gb yeterli görürdüm ama mesela şurada ss bakın bugün bile bazı koşullarda yetmiyor maalesef
    normalde 690 da sli düzeneklerde titan dan hızlı ama öyle aman aman farklar yok ben tek gpu tercih ederim eğer iyi soğuyor ve ses yapmıyorsa :)

Şakasına diyorum hocam yanlış anlaşılma olmasın.. Artık eski oyun devri bitti malesef. Çıkan oyunlar parça sattırmak amaçlı satılmakta. Çoğu kişi de bu yeme kanıyor malesef. O yüzden 680sli, 690 ve Titan'ın uzun bir süre idare edeceğini düşünüyorum. Maksat da almışken iyisini almak. Yoksa ben 670le bile idare edebilirim 5 sene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Tek titan bir çok slı-cf çözümünde geçilebiliyor sentetik testlerde ama güncel oyunlarda tek titan şu anda oyununa göre ortalama 1.5 gtx 670 performansı veriyor 680 slı ile yapılacaksa şu saatten sonra 4 gb lık ile yapılmalı yoksa tek titan ile yola devam edilmeil.

Kesinlikle 4gb olayına katılmaktayım. Titan da çok pahalı ama ya. Tamam bir anlık boşluğuma geldi, 690 dedim de bu pahalı olmadığını göstermiyor. Bence ilkten 680 alınıp bir süre sonra ikinciyi almak çok daha mantıklı olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar gtx 680 sli yaptım farcry da denemesini yaptım dün akşam ( gpu max buffered frames 5 msaa anti aliasing 4 alpha to coverage enhanced ssad method ssao field of view 100 video quality ultrada 60 67 arası geziyo normalmidir ?
  • Bu arada ısılar 65 dereceyi geçmedi tskler 2 kart arasında 3 -4 derece oynuyor
  • ufak bi overclockla 70 75 fps arası oldu
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.