Şimdi Ara

Asus Crosshair V Formula - Usb 3.0 Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 gün önce çalışan usb 3.0 portu bugün çalışmıyor. Yeniden bios attım sorun olabilir şeklinde ama nafile sonuç sizce ne olabilir..

Kırmızı dairede görünen usb 3.0 portları

• Fikri olan yokmu arkadaşlar..
  • Photography_GT kullanıcısına yanıt
    Yeni BIOS attıysanız sürücülerde sorun olabilir ve format atmanız gerekebilir. Bende de MSI 990FXA GD80 anakart var. Ben de BIOS güncellemesi sonucu benzer bir sorun yaşadım. Sürücüyü kaldırıp yeniden yükleme gibi çareler de işe yaramadı. En son format atarak çözdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 16 Haziran 2013; 20:17:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Yeni BIOS attıysanız sürücülerde sorun olabilir ve format atmanız gerekebilir. Bende de MSI 990FXA GD80 anakart var. Ben de BIOS güncellemesi sonucu benzer bir sorun yaşadım. Sürücüyü kaldırıp yeniden yükleme gibi çareler de işe yaramadı. En son format atarak çözdüm.

Bilgi için teşekkür ederim, format atmadan önce usb güncellemelerini yükleyip deneyeceğim..
  • tam olarak emin olmamakla birlikte şöyle birşey duymuştum anakart incelemelerinde bu üstteki ve alttaki usb 3 lerin kontrolcüleri ayrıymış ondan kaynaklanabilir birde bunların kendi biosları var bios update yapılıyor.. en kötü ihtimalle yanmış olabilir biraz daha uğraştıktan sonra servise göndermekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiRaNTx

tam olarak emin olmamakla birlikte şöyle birşey duymuştum anakart incelemelerinde bu üstteki ve alttaki usb 3 lerin kontrolcüleri ayrıymış ondan kaynaklanabilir birde bunların kendi biosları var bios update yapılıyor.. en kötü ihtimalle yanmış olabilir biraz daha uğraştıktan sonra servise göndermekte fayda var.

Bilgi içinteşekkür ederim dostum. Şuan için yoğun olduğumdan dolayı öncelik işletim systemini yeniden kurmak ve usb 3.0 driverlarını güncellemek olacak.. Asus ile iletişime geçtim ve onlarında söylediği sözle şu şekilde; bios günvellemesi yapın, işletim sistemini yeniden kurup test edin olmaz ise servise gönderin dediler.. Bunun dışında bu gibi bir hata başına gelen varmı bilmiyorum tam olarak ama inşallah yoktur ki;bu konuda bilgisi olan arkadaşlarında bilgisini bekliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.