Şimdi Ara

ASUS B450M-K işlemciye voltaj ayarı yaptırmama sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar 3 gündür işlemcimin ısınma problemi ile savaşıyordum uzun araştırmalar sonucu sorunu çözdüm derken biosa voltaj ayarı giremiyorum. ayarlarda voltaj ayarı olarak tek bulduğum şey offset olarak ayarlanıyor . override olarak hiç bir yerde bulamadım. her pc açtığımda ryzen master uuygulaması ile ayarlamak istemiyorum açıkcası. otomatik bir şekilde 1.1 Volt a 4.100ghz e ayarlamak istiyorum biostan.
    işlemcim ryzen3600
    bu ayarı yapmadığım vakitler 90 ları görüyor sıcaklığım ama bu ayar ile oyunlarda 65 i geçmedim aida64 testindede 69 kimi zaman ortalama kimi zaman 70-71 oda sıcaklığına göre yani. arada bariz fark oluyor rica ediyorum bu anakarttan anlayan varsa yardımcı olsun kafayı yedirtti yemin ederim...

• Aynı sorun bende de mevcut hocam yeni konu açmayayım dedim offset olarak ayarlamaya çalıştım sistem açılmadı safe mode da başlatmak zorunda kaldım siz çözebildiniz mi sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: stoch32

Aynı sorun bende de mevcut hocam yeni konu açmayayım dedim offset olarak ayarlamaya çalıştım sistem açılmadı safe mode da başlatmak zorunda kaldım siz çözebildiniz mi sorunu
    çözdüm hocam yeni konu açıcağım hatta yardımcı olmak için anlatıcı olan boş bir vaktimde.
    hocam size özet geçeyim. önce doğru voltajı buldum ryzenmasterda ama şu şekilde buldum ben 1.1 e bile düşürdüğümde 4.2ghz de ryzen master hata vermedi hatta 1.08 de bile hata vermedi.
    sonrasında aida64 testine sokunca 12. dk da hata verdi ama 1.1 voltaja sabitleyip sonrasında 4.1ghz de denedim geçti. ama bu değeri 1.3voltajdan başlayıp bulun.
    bulduğunuzda aida64 te 1 saat teste tutun. sonra cinebench 20 ile test edin. tatmin etmedi mi prime95 le de test edin geçtiyse hocam doğru değerdir.
    sonra can alıcı kısım başlıyor bios ayarları. ben gerçekten çok tecrübeli bir abimden yardım aldım kendisini sdn forumda buldum şans eseri gerçekten işin ehli birisiydi türkiyede oc konularına bu kadar ezbere hakim birini bulmak çok zor. kendiside söyledi 20 yılını verdiğini söyledi gerçekten kendisine minettarım.
    hocam bios kısmını size yarın anlatayım fotoğraflarını çekmiştim açıp kapanan şeylerin sadece bana offset kısmını yaptırmadı bi kaç stabilite ayarıda yaptırdı. ve şuan fazlasıyla stabil kullanıyorum bilgisayarın işlemcisini çokta memnunum. İnşallah sizin sorununuza çözeriz ve sizde stabil şekilde kullanırsınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turtle Punch

çözdüm hocam yeni konu açıcağım hatta yardımcı olmak için anlatıcı olan boş bir vaktimde.
    hocam size özet geçeyim. önce doğru voltajı buldum ryzenmasterda ama şu şekilde buldum ben 1.1 e bile düşürdüğümde 4.2ghz de ryzen master hata vermedi hatta 1.08 de bile hata vermedi.
    sonrasında aida64 testine sokunca 12. dk da hata verdi ama 1.1 voltaja sabitleyip sonrasında 4.1ghz de denedim geçti. ama bu değeri 1.3voltajdan başlayıp bulun.
    bulduğunuzda aida64 te 1 saat teste tutun. sonra cinebench 20 ile test edin. tatmin etmedi mi prime95 le de test edin geçtiyse hocam doğru değerdir.
    sonra can alıcı kısım başlıyor bios ayarları. ben gerçekten çok tecrübeli bir abimden yardım aldım kendisini sdn forumda buldum şans eseri gerçekten işin ehli birisiydi türkiyede oc konularına bu kadar ezbere hakim birini bulmak çok zor. kendiside söyledi 20 yılını verdiğini söyledi gerçekten kendisine minettarım.
    hocam bios kısmını size yarın anlatayım fotoğraflarını çekmiştim açıp kapanan şeylerin sadece bana offset kısmını yaptırmadı bi kaç stabilite ayarıda yaptırdı. ve şuan fazlasıyla stabil kullanıyorum bilgisayarın işlemcisini çokta memnunum. İnşallah sizin sorununuza çözeriz ve sizde stabil şekilde kullanırsınız :)

Alıntıları Göster
    Offset ayarını hallettim ben de hocam sağolun başka stabilite için denediğiniz ayar varsa onları da paylaşırsanız sevinirim 1.1v 4.2 de stabil işlemci benim de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reis bende aynı sorunla karşı karşıyayım seninle nasıl iletişime geçebilirim?

• furkanyeler76 F kullanıcısına yanıt

dcniz varsa furkanyeler#4882 veyahut whatsapp üzeriden iletişime geçebiliriz. 05061217652

• şu videonun bir kısmında işlemci ghz ayarı yapıyolar. bakmanı öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.